طرح رجیستری موبایل

آموزش فعال سازی دستگاه تلفن همراه در سامانه همتا

اموزش اول

این اموزش با استفاده ورود به سایت همتا از طریق گوشی می باشد.

hamta-mobile

ابتدا با استفاده از یک مرورگر وارد جست و جوگر گوگل میشویم و سپس کلمه همتا را سرچ می کنیم و سپس تعدادی لینک برایمان در یک صفحه به وجود میاد که اولین آن ها سایت همتا هست که با کلیک کردن بر روی آن وارد سایت همتا میشوید .

hamta-mobile

در این جا برای وررود میتوانید با کد ملی و یا با شماره تلفن همراه وارد شوید که فکر کنم ورود با شماره تلفن همراه آسان تر باشد . ابتدا شماره تلفن همراه خود را وارد میکنید و سپس بر روی دکمه ادامه کلیک کنید .

hamta-mobile

در این قسمت سامانه همتا رمز عبور موقت برای شماره شما ارسال میکند و در کادر بالا وارد میکنید و بعد از وازد کزدن کد امنیتی بروی دکمه ورود کلیک کنید و وارد پنل کاربریتون در سامانه همتا شوید .

hamta-mobile

در این قسمت شما وارد پنل کاربریتون شده اید و حال میتوانید فعال سازی را انجام دهید . طبق تصویر بالا که فلش ان جایی را که در حال نمایش هست کلیک کنید وارد داشبورد خود میشوید .

hamta-mobile

در این قسمت که وارد داشبورد خود شده اید بر روی فعال سازی تلفن همراه کلیک کنید تا وارد مرحله فعال سازی تلفن همراه خود شوید .

hamta-mobile

در این تصویر فرم فعال سازی تلفن همراه شما هست که با پر کردن مشخصات ذکر شده در فرم برای فعال سازی اقدام نمایید و با پر کردن فرم فعال سازی در اخر بر روی دکمه فعال سازی کلیک کنید .

توجه داشته باشید که اطلاعات وارد شده صحیح باشد .

hamta-mobile

در این قسمت کادری باز میشود و میخواهد مطمعن شود که اطلاعاتی را که وارد کردید صحت دارد یا به اشتباهی وارد شده است . اگر اطلاعات وارد ششده را چک کردید و مشکلی داخل ان وجود ندارد بر روی دکمه تایید کلیک کنید .

hamta-mobile

و در اخر بعد چک کردن اطلاعات شما توسط سامانه همتا با این پیام رو به رو میشوید که دستگاه تلفن همراه با موفقیت برای شما ثبت و فعال گردید و یک پیامک از سامانه همتا دریافت میکنید که دو تا از سریال دستگاه شما را داخل متن پیام نوشته و در اخر ان متن نوشته که با موفقیت به این شماره ثبت و فعال سازی شد.

ادامه آموزش فعال سازی

آموزش دوم

وقتی به اینترنت دسترسی ندارید میتوانید از #7777* برای فعال سازی دستگاه تلفن همراه استفاده کنید .

hamta-mobile

با استفاده از کد بالا در شماره گیر میتوانید وارد پنل افلاین همتا شوید .

hamta-mobile

در این پنجره تعداد گزینه میبینید که ما فعلا با گزینه 2 کار داریم . شما در این قسمت عدد 2 را شماره گیری کرده و وارد صفحه ای جدید میشوید .

hamta-mobile

در این قسمت از شما خواسته که سریال گوشی را وارد کنید و درد اخر گزینه ارسال را بزنید و وارد صفحه جدیدی میشوید .

hamta-mobile

در این صفحه شماره تلفن شما به نمایش گذاشته شده هست و در صورت درست بودن شماره تلفن همراه ان ار تایید میکنید و وارد مرحله بعد میشوید .

hamta-mobile

درد این قسمت یک عدد کد 6 رقمی از شما میخواهد که وارد کنید و این کد ممکن هست بر روی کارت گارانتی شما و یا به صورت دست نویس بر روی جعبه دستگاه شما باشد .

این کد به صورت یکبار مصرف هست و در صورت استفاده از ان این کد باطل میشود .

hamta-mobile

بعد از وارد کردن کد 6 رقمی فعال سازی وارد این مرحله میشوید که این مرحله برای تایید مشخصات شما هست که ایا موارد در خواستی را به درستی وارد کرده اید یا نه ؟

بعد چک کردن تمامی موارد اگر اطلاعات درست بود ان را تایید میکنید .

hamta-mobile

بعد از تایید کردن مرحله قبل این پیام برای شما ضاهر میشود که معنا ان این هست که با موفقیت برای شما ثبت شد که در اخر یک پیامک از سامانه همتا دریافت میکنید که متن پیام به گونه ای هست که سریال گوشی شما در ان پیامک هست و در اخر ان نوشته که با موفقیت برای این شماره ثبت و فعال سازی شد .

hamta

طرح رجیستری موبایل چیست ؟

با اجرای طرح رجیستری موبایل در ایران به طبع قاچاق گوشی موبایل به طور جدی کم و حتی با اجرای 100 درصدی روی همه برند ها قطع می‌شود . اما اجرای این طرح در سطح کشور بسیار دشوار بوده و لازم به گذر از چندین مرحله بوده . این طرح در مرحله اول برای حمایت از مشتری بوده و کمک می‌کند که شما مشتریان عزیز با خیال راحت خرید خودرا نهایی کنید و مطمئن باشید که گوشی خریداری شده بصورت قانونی وارد کشور شده و دارای گارانتی معتبر است .

تمامی برند های موبایل وارد طرح ریجستری شده اند و دارای کد فعال سازی 6 رقمی یکبار مصرف هستند که با این کد فعال سازی سرویس دهی در سرویس های ایران امکان پذیر خواهد بود و هر گوشی که فاقد کد فعال سازی باشد در مدت 30 روز بعد از فعال کردن گوشی از کار خواهد افتاد ( سرویس آنتن دهی ) .

چگونه از اصالت گوشی خود مبنی بر اینکه قانونی وارد شده است یا خیر مطمئن شویم ؟

نحوه استعلام قانونی بودن گوشی ؟

تنها راه برای استعلام دقیق صحت رجیستری گوشی موبایل ، سامانه ای است که خود وزارت مخابرات و ارتباطات اعلام نموده است . شما میتوانید با چند روش این موضوع را استعلام بفرمایید :

  • ارسال IMEI دستگاه به سامانه پیامکی 7777 .
  • استعلام از طریق اپلیکیشن همتا (دانلود) .
  • تماس با مرکز تماس سامانه همتا به شماره 096366-021 .

نحوه فعال سازی در سامانه همتا :

hamta

ابتدا در گوگل کلمه همتا رو سرچ کنید صفحه ای باز میشود که در آن سایت همتا در اولین لینک هست که با کلیک بر روی آن وارد سایت همتا می شوید .

hamta

در این پنجره سایت همتا رو مشاهده میکنید و میتوانید به دو صورت وارد سایت شوید .

گزینه اول ورود با شماره ملی که در این قسمت با وارد کردن کد ملی به مرحله بعد هدایت میشوید و با پر کردن چند فرم وارد پنل کاربرریتون میشوید .

گزینه دوم با شماره تلفن همراه در این قسمت فکر کنم سریع تر وارد پنل کاربریتون می شوید فقط کافیست که شماره تلفن خود را وارد کرده و روی دکمه ادامه کلیک کرده و وارد مرحله بعد میشوید .

hamta

در این قسمت وقتی با شماره تلفن همراه وارد شوید یک رمز عبور موقت برایتان از طرف سامانه همتا ارسال میشود که باید در کادر اول وارد کنید و در کادر پایین عبارت امنیتی را وارد کنید و در اخر روی دکمه ورود کلیک کنید .

hamta

در این قسمت بعد طی کردن مراحل بالا وارد پنل کاربریتون داخل سایت همتا میشوید . در این مرحله باید درسمت راست خود بر روی فعال سازی تلفن همراه کلیک کنید .

hamta

در این قسمت اطلاعات خواسته شده را پر میکنید و در ادامه بر روی فعال سازی کلیک میکنید .

*توجه*

شماره تلفنی که میخوایین از آن در گوشی استفاده کنید را باید وارد و توجه داشته باشید که شماره تلفن را اشتباه وارد نکنید .

*توجه*

کد فعال سازی 6 رقم هست که روی جعبه تلفن همراه شما نوشته شده هست یا بر روی کارت گارانتی شما درج شده است .

دقت داشته باید که این کد فقط متعلق به یک گوشی هست و فقط یکبار میتونید استفاده کنید .

hamta

در این قسمت بعد پر کردن اطلاعات خود یک هشدار برایتون ظاهر میشود که از صحت اطلاعات زیر مطمئن هستید ؟ با چک کردن اطلاعات وارد شده بر روی دکمه تایید کلیک کنید .

hamta

در آخرین قسمت با تکمیل فرایند رو به رو میشوید و معنی این پیام این هست که دستگاه تلفن همراه با موفقیت فعال گردید و برایتان در اخر یک پیامک از سامانه همتا دریافت میکنید که با موفقیت این دستگاه با سریال زیر برای این شماره تلفن با موفقیت فعال و ثبت گردید .

پرش هایی درباره فعال نشدن دستگاه در سامانه همتا

ممکن هست در مراحل اخر با پیامی در شکل زیر رو به رو شوید که کد فعال سازی شما درست نمیباشد و به فروشنده تجهیز مراجعه کنید در این قسمت شما باید با پشتیبانی سایت اراد موبایل تماس بگیرید .

hamta