معرفی

فناوری ۳D Touch در آیفون چیست؟

فناوری لمس سه بعدی چه قابلیت هایی در آیفون دارد؟

لمس سه بعدی یا ۳D touch  قابلیتی است که اپل اولین بار در گوشی آیفون ۶S آن را معرفی کرد. نحوه کارکرد این تکنولوژی به این صورت است که سنسورهایی در پشت صفحه گوشی تعبیه شده است که میزان فشار وارد بر صفحه را اندازه گیری میکند و بر اساس میزان فشار وارده از سوی کاربر دستورات مختلفی را اجرا میکند.

از جمله کارهایی که با استفاده از این قابلیت قابل انجام است عبارتند از:

۱-ترکپد مجازی آیفون :

انتخاب متن و جابجایی نشانگر متن در گوشی های لمسی گاهی برای کاربر سخت و مشکل است اما در آیفون های سری جدید این مشکل با استفاده از قابلیت لمس سه بعدی حل شده است. شما برای اصلاح و اضافه کردن متن به راحتی میتوانید با وارد کردن فشار بر صفحه این کار را انجام دهید. یا برای حذف یک کلمه کافیست انگشت خود را روی آن برده و فشار دهید. و یا برای هایلایت کردن و انتخاب متن میتوانید فشار بیشتری به صفحه وارد کنید.

۲-فرامین سریع:

شما میتوانید برای فعال کردن فرامین سریع بر روی آیکون برنامه ای که دارای این قابلیت است فشار وارد کنید تا در کنار آن آیکون منوی دسترسی سریع به انجام چند عملیات پرکاربرد آن برنامه نمایان شود. این قابلیت نیز با استفاده از تکنولوژی لمس سه بعدی امکان پذیر شده است.

3dtouch

۳-نقاشی با لمس سه بعدی:

این قابلیت برای علاقه مندان به نقاشی بسیار کاربردی است چرا که باعث خلاقیت در هنگام نقاشی در گوشی میشود. به این صورت که با قابلیت لمس سه بعدی میتوانید خطوط مختلف با ضخامت های مختلف بکشید برای این کار شما باید میزان فشار وارد بر صفحه را کنترل کنید اگر این فشار زیاد باشد خطوط پررنگ تر و اگر فشار کم باشد خطوط کم رنگ تر میشوند.

۴-پیک و پاپ:

هنگامی که شما انگشت خود را روی برنامه ای فشار میدهید میتوانید پیش نمایشی از آن برنامه را ببینید و اگر مایل به اجرای برنامه بودید وارد برنامه شوید. در واقع این قابلیت به شما امکان مشاهده ی اطلاعات بیشتری از یک برنامه را میدهد. این پیش نمایش تا زمانی فعال است که شما انگشت خود را روی آن برنامه نگه دارید و با برداشتن انگشت از بین میرود. به این قابلیت پیک میگویند . و اما قابلیت پاپ باز شدن کامل آنچه در حالت پیک نمایش داده میشود است.

۵-نمایش تصاویر زنده:

هنگامی که شما با گوشی آیفون خود عکسی میگیرید این عکس به صورتی کلیپی از لحظاتی قبل و بعد از عکس برداری ذخیره میشود و با فشار دادن انگشت این قابلیت فعال میشود و این یکی دیگر از امکانات لمس سه بعدی است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

عاطفه مهرآور

علاقه مند به دنیای برنامه نویسی و سئو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن