معرفی

بیکسبی چیست؟

دستیار شخصی Bixby را می شناسید؟

بیکسبی با عنوان Bixby معروف به دستیار صوتی دیجیتالی تکنولوژی جدیدی است که توسط شرکت سامسونگ اولین بار درکهکشانی های  S8 و S8+ به دنیا معرفی شد. این تکنولوژی قادر به ایجاد فرمان های شخصی و ارائه اطلاعات مفید به شما از تصاویر می باشد .

کمپانی سامسونگ برای رقابت با دستیارهای صوتی دیگری مانند گوگل اسیستنت, کورتانا, الکسا و سیری اقدام به توسعه این قابلیت در کهکشانی های خود کرد.

خبر خوب این است که شرکت سامسونگ از این قابلیت بر روی برخی از محصولات هوشمند خود نیز مانند تلویزیون, یخچال و غیره نیز به کار برده است. به همین منظور کاربران می توانند با اتصال به Connect Home ,دستگاه های هوشمند خانه خود را مدیریت کنند.

برای فعال کردن بیکسبی از دو حالت زیر می توانید به آن دسترسی داشته باشید:

در حالت اول می توانید با فشردن دکمه فیزیکی که توسط شرکت سامسونگ در گلکسی اس ۸+ و گلکسی اس ۸ قرار داده شده است آن را فعال کنید. در حالت دوم با استفاده از فرمان های صوتی می توانید به این قابلیت به سرعت دسترسی داشته باشید.

بیکسبی دقیقا چه کاری انجام می دهد؟

بیکسبی

همان طور که می دانید یکی از مزیت های برتر این دستیار صوتی , آگاهی و درک بالای آن است که باعث شده این دستیار صوتی در بین دستیارهای صوتی دیگر حرفی برای گفتن داشته باشد.در اینجا نمونه هایی از این دستورات را به شما معرفی می کنیم:

اگر شما در صفحه اصلی گوشی خود باشید و از فرمان “Hi Bixby, Show my screen On the tv” استفاده کنید بیکسبی صفحه اصلی گوشی شما را بر روی تلویزیون نمایش می دهد.

همچنین اگر بر روی یک تصویر از گالری خود باشید و از فرمان “Hi Bixby, Set this picture as my home screen” استفاده کنید بیکسبی عکس مورد نظر را به عنوان پس زمینه شما قرار می دهد.

اینها نمونه هایی از قدرت بالای دستیار صوتی بیکسبی سامسونگ است که انتظار می رود در آینده نزدیک با آپدیت های جدید , قابلیت های بیشتری به این دستیار هوشمند اضافه شود.

بیکسبی ۲٫۰چیست؟

بیکسبی

بیکسبی ۲٫۰ آخرین نسخه دستیار دیجیتالی سامسونگ است که در حال حاضر این نسخه برروی گلکسی s9 وجود داشته و قابلیت های جدیدی به این دستیار صوتی اضافه شده است تا بتواند درکنار دستیار صوتی قدرتمندی همچون الکسا به رقابت بپردازد. می توان گفت یکی از نکته های قابل توجه بیکسبی ۲٫۰ سرعت پاسخگویی آن است که نسبت به نسخه قبلی خود در گلکسی S8 و S8 پلاس بیشتر شده است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

مهسا ناصری

لیسانس نرم افزار , عاشق طراحی تو دنیای رابط کاربری و نوشتن مقاله هایی درمورد تکنولوژی و یخورده ام موزیک.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن