معرفی

فناوری شارژ سریع Fast Charge

درباره قابلیت Fast Charge گوشی چه می دانید؟

شارژ سریع یا Quick Charge به این معنی است که باتری موبایل با سرعت بیشتری شارژ میشود. این فناوری اولین بار توسط شرکت کوالکام (Qualcomm) معرفی شد و در چیپست های ساخت این شرکت به کار رفت. برای این کار باید هم شارژر مخصوص داشته باشیم هم گوشی موبایل به این قابلیت مجهز باشد. در واقع در گوشی و شارژر دو چیپست برای شارژ سریع تعبیه شده است.

شیوه ی شارژ باتری به این صورت است که در باتری دو صفحه مثبت و منفی وجود دارد که هنگام شارژ باتری های لیتیوم یون یونهای لیتیوم از صفحه مثبت به صفحه منفی منتقل میشوند و هنگامی که تمام یون های مثبت در صفحه منفی جمع شدند باتری کاملا شارژ میشود. اما شیوه ی شارژ باتری های لیتیوم یون به صورت خطی نیست بلکه در ابتدا که باتری خالی است به سرعت شارژ میشود چرا که یون ها آزادی عمل بیشتری دارند سپس با افزایش شارژ سرعت آن کمتر میشود.

بنابراین شارژ سریع در حالتی بهتر عمل میکند که شارژ باتری کمتر از ۵۰ درصد باشد.

برای افزایش سرعت شارژ باید توان ورودی به باتری را افزایش داد و توان حاصلضرب ولتاژ و جریان است بنابراین با افزایش ولتاژ یا جریان توان بیشتر میشود و باتری سریع تر شارژ میشود. در قابلیت شارژ سریع توان تا جایی که باتری بتواند تحمل کند وارد آن میشود تا با بیشترین سرعت شارژ شود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

عاطفه مهرآور

علاقه مند به دنیای برنامه نویسی و سئو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن