بهترین چاپگر های لیزری رنگی برای سال ۲۰۲۰

امروزه داشتن یک چاپگر برای مصارف خانگی و یا دفاتر کاری یکی از اقلام ضروری است. اما انتخاب چاپگر متناسب با نوع مصرف ما می‌تواند سخت باشد آن هم زمانی که هیچ اطلاعاتی از نوع چاپگرها نداشته باشیم. بدون شک با ورود به بازار و دیدن تنوع چاپگرهای موجود، تصمیم‌گیری برای خرید یک چاپگر خوب برایمان سخت و دشوار خواهد بود اما در این بخش قصد داریم تا بهترین چاپگرهای لیزری رنگی را معرفی کنیم. اگر قصد خرید یک چاپگر رنگی را دارید با ما همراه باشید.

بر اساس تجربه گسترده ما، Brother HL-L8360CDW بهترین چاپگر لیزری رنگی است. این چاپگر انتخاب برتر ما است زیرا دارای سرعت چاپ بالایی بوده و از تونری با ظرفیت بالا استفاده می‌کند و تقریباً تمامی استانداردهای چاپ بی‌سیم را دارا است. حتی برای کسانی که کمی امنیت بیشتری می‌خواهند، دارای کارت‌خوان NFC است. ما ده‌ها چاپگر را آزمایش و بررسی کرده‌ایم و بر اساس تخصص کسب شده احساس می‌کنیم که هیچ گزینه‌ای بهتر از HL-L8360CDW برای شما وجود ندارد. اگر به این نتیجه رسیدید که HL-L8360CDW مناسب نیازهای شما نیست، چاپگرهای لیزری رنگی دیگری نیز وجود دارند که ارزش بررسی دارند. اگر تمایل دارید که دستگاهی در اختیار داشته باشید که بتواند اسکن، کپی و فکس را انجام دهد و مقرون‌به‌صرفه نیز باشد، حتماً به چاپگرهای دیگری که در این لیست قرار داده‌ایم، نگاهی بیندازید.

بهترین چاپگر لیزری رنگی: Brother HL-L8360CDW

بهترین چاپگرهای لیزری رنگی جوهرافشان: Brother hl l8360cdw

چرا باید این چاپگر را بخرید: تونر با ظرفیت بالا، سرعت چاپ بسیار سریع و گزینه‌های اتصال بی‌سیم.

موارد کاربرد این چاپگر: دفاتری با حجم چاپ بالا، یا هر کسی که به چاپ سریع و رنگارنگ نیاز داشته باشد.

چرا HL-L8360CDW Brother را انتخاب کردیم:

 این پرینتر دارای ۱۷.۴ x 19.1 x 12.3 اینچ و وزن بیش از ۲۱.۷ کیلوگرم است و درنتیجه Brother HL-L8360CDW کم‌وزن نیست. اما دارای سرعت چاپ بالایی در حدود ۳۳ برگ در دقیقه است و علاوه بر این دارای تونری با ظرفیت بالا است که می‌توان ۴۵۰۰ برگ با آن چاپ نمود، علاوه بر این سهولت چاپ از نکات مهم دیگر این چاپگر است.

حداکثر چرخه وظیفه ماهانه ۶۰،۰۰۰ صفحه است که میزان بسیار چشمگیری است، ولی مقدار توصیه‌شده برای آن ۴۰۰۰۰ برگ است. ظرفیت سینی کاغذ اصلی در حدود ۲۵۰ ورق است، و سینی کمکی آن دارای ظرفیت ۵۰ برگه است که می‌توان برای انواع کاغذهای جایگزین مانند سربرگ استفاده کرد. درصورتی‌که به ظرفیت بالای صفحات نیاز باشد، سینی‌های اضافی را می‌توان اضافه نموده و ظرفیت را تا ۱۳۰۰ برگ افزایش داد. این چاپگر از چاپ دوطرفه نیز پشتیبانی می‌کند. برای سازمان‌های بزرگ‌تر که دارای نگرانی امنیتی هستند، HL-L8360CDW دارای یک کارت‌خوان داخلی NFC است که می‌تواند نشان کارمندان را برای اجازه دسترسی و سایر ویژگی‌های امنیتی اسکن کند.

چاپگر با استفاده از صفحه لمسی ۲.۷ اینچی کنترل می‌شود و می‌تواند با حساب‌های Dropbox، Google Drive یا Microsoft OneDrive شرکت ارتباط برقرار نماید. برای استفاده در منزل یا اداره‌های کوچک، می‌توانید با سهولت از طریق Apple AirPrint و Google Cloud Print 2.0 به‌صورت بی‌سیم چاپ کنید. استانداردهای بی‌سیم اضافی شامل Wi-Fi مستقیم، فضای کاری Cortado، مپریا و برنامه Brother iPrint & Scan هستند. هنگام خرید از آمازون، HL-L8360CDW همراه با Dash Replenishment ارائه می‌شود و می‌توان با استفاده از آن اقدام به تنظیم عملکرد تونر نمود.

بهترین چاپگر لیزری بر اساس بودجه: Brother HL-L3210CW

بهترین چاپگرهای لیزری رنگی جوهرافشان: hl l3210cw Brother

چرا باید این چاپگر را بخرید: چاپ لیزری سریع و تمام رنگ با قیمت مناسب.

برای چه افرادی مناسب است: کاربردهای خانگی و دفاتر کوچک که نیاز به حجم چاپ متوسط دارند.

چرا HL-L3210CW Brother را انتخاب کردیم:

شما می‌توانید آن را برادر کوچک HL-L8360CDW بنامید، اما HL-L3210CW Brother خالی از لطف نیست. هر چاپگر لیزری تمام‌رنگی که کمتر از ۲۰۰ دلار قیمت داشته باشد و کارایی مناسبی ارائه دهد، قطعاً ارزش خرید دارد. سرعت چاپ تا ppm 19 است، سینی کاغذ ۲۵۰ برگه از نوع نامه یا اندازه قانونی را در خود جای می‌دهد و یک شکاف ورودی دستی برای اندازه‌های دیگر کاغذ و انواع رسانه‌ها، مانند پاکت‌ها، در نظر گرفته شده است. طراحی شده برای دفاتری با حجم چاپ کم و حداکثر چرخه وظیفه ماهانه نصف HL-L8360CDW است، ولی مقدار ۱۵۰۰ برگه توصیه‌شده است.

برای چاپ بی‌سیم، Apple AirPrint و Google Cloud Print، Brother iPrint & Scan و Wi-Fi مستقیم به‌صورت استاندارد ارائه شده‌اند. برخلاف L8360CDW، L3210CW امکان چاپ دوطرفه را ارائه نمی‌دهد و کارتریج‌های آن دارای ظرفیت ۱۴۰۰ صفحه‌ای است. با این وجود ازنظر اندازه دارای مزیت بالایی است، وزن L3210CW کمتر از ده پوند است و L8360CW دارای وزن ۱۷ کیلوگرم است، علاوه بر این ۴ اینچ در ابعاد کلی کوچک‌تر از نسخه‌های قبلی است.

بهترین چاپگر اداری و خانگی: پرینتر لیزری HP Pro M281fdw

چرا باید این چاپگر را بخرید: سرعت چاپ بالا و ارائه قابلیت کپی، اسکن و فکس.

برای چه افرادی مناسب است: شرکت‌های شلوغ که به یک راه‌حل چاپی و اسکن نیازمند هستند.

چرا پرینتر لیزری HP Pro M281fdw را انتخاب کردیم:

 این چاپگر دارای سرعت بالاتر از ۲۲ ppm است، این چاپگر قادر به کپی کردن تمام‌رنگی با سرعت مشابهی است (اسناد تک‌رنگ حتی با سرعت ppm 26 اسکن و چاپ می‌شوند). سینی کاغذ اصلی دارای ۲۵۰ صفحه با پشتیبانی از اندازه‌های مختلف کاغذ است، علاوه بر این دارای یک فیدر ۵۰ صفحه‌ای است که امکان کپی و اسکن را برای شما راحت‌تر می‌کند. با داشتن چرخه وظیفه ماهانه ۱۵۰ تا ۲۵۰۰ صفحه توصیه‌شده، HP Color LaserJet Pro M281fdw برای نیازهای چاپی متوسط دفاتر خوب است. قیمت آن در بازار کمتر از ۴۵۰ دلار است. M281fdw با وجود توان بالا و تطبیق‌پذیری، می‌تواند اندازه و وزن متوسط را برای پرینترهای لیزری رنگی حفظ کند.

اندازه آن ۱۶.۵ × ۱۶.۶ × ۱۳.۲ اینچ است و وزن آن ۱۸.۶ کیلوگرم  است (کمی بیشتر HL-L3210CW)، این پرینتر دارای تمامی قابلیت‌های چندکاره نیست. این چاپگر شامل یک صفحه‌نمایش لمسی رنگی ۲.۷ اینچی برای پیمایش در سیستم منو است و حتی دارای یک درگاه USB اختصاصی برای چاپ مستقیم از دستگاه USB است. چاپ بی‌سیم از طریق دستگاه‌های تلفن همراه با استفاده از Apple AirPrint، HP ePrint، Mopria یا Wi-Fi مستقیم امکان‌پذیر است. با این وجود Google Cloud Print پشتیبانی نمی‌شود.

بهترین چاپگر عکس لیزری رنگی: Canon Color imageClass MF634Cdw

بهترین چاپگرهای لیزری رنگی جوهرافشان: Canon imageclass mf634cdw

چرا باید این چاپگر را بخرید: کیفیت چاپ عالی در چاپگر چندمنظوره.

برای چه افرادی مناسب است: هرکسی که نیاز به‌سرعت چاپ یا کپی عکس و گرافیک داشته باشد.

چرا ما Canon Color imageClass MF634Cdw را انتخاب کردیم:

پرینترهای لیزری به‌خودی‌خود چاپگر عکس نیستند، اما مدل‌هایی مانند Canon Color imageClass MF634Cdw مسیری طولانی را برای دستیابی به این مرحله طی کرده‌اند، این امر باعث می‌شود که از شرکتی مانند Canon که به دوربین‌هایش معروف است، چنین انتظاری داشته باشیم. ما این چاپگر را برای عکاسان توصیه نمی‌کنیم، این چاپگر مناسب برای دفاتری است که باید اسنادی را تهیه کنند که حاوی گرافیک و عکس است.

این چاپگر دارای سرعت چاپ ۱۹ ppm است، علاوه بر این دارای قابلیت چاپ دو رو، اسکن و کپی است. اسکن‌های تک‌رنگ با سرعت ppm 28 انجام می‌شوند، درحالی‌که سرعت اسکن‌های رنگی تا ppm 14 کاهش می‌یابد. با داشتن چرخه کار ماهانه حداکثر ۳۰،۰۰۰ چاپ و سیکل پیشنهادی ۲۰۰-۲.۵۰۰، استفاده از این چاپگر برای کارهای متوسط توصیه می‌شود. علاوه بر USB، کارهای چاپی را می‌توان به‌صورت بی‌سیم از طریق Apple AirPrint، Google Cloud Print، Mopria، Wi-Fi مستقیم و برنامه چاپ Canon ارسال کرد.

بهترین چاپگر لیزری رنگی برای Mac: HP Color Laserjet Pro M254dw

بهترین چاپگرهای لیزری رنگی جوهرافشان: hp laserjet pro m254dw

 چرا باید این چاپگر را بخرید: چاپگری است که به‌آسانی می‌توان در MAC نصب کرد.

این چاپگر برای چه کسانی مناسب است: هرکسی که به پرینتر لیزری رنگی اساسی نیاز داشته باشد.

چرا HP Color Laserjet Pro M254dw را انتخاب کردیم:

هر چاپگری در این لیست با Mac شما کار خواهد کرد، اما HP Color Laserjet Pro M254dw شاید بهترین تجربه کاری با Mac را ارائه دهد. ستایش شده توسط مشتریان به دلیل سهولت در استفاده از آن، به‌صورتی که بعد از خارج شدن از کارتن خریداری شده می‌توان از آن استفاده نمود. با پشتیبانی داخلی AirPrint اپل، می‌توانید بدون نیاز به نصب درایور، از Mac، iPhone یا iPad عملیات چاپ را انجام دهید. این چاپگر از HP ePrint، Mopria و Wi-Fi نیز مستقیم پشتیبانی می‌کند؛ اما، مانند HP M281fdw، از Google Cloud Print پشتیبانی نمی‌کند.

درحالی‌که سهولت استفاده ممکن است نقطه قوت اصلی این چاپگر باشد، اما سرعت چاپ M281fdw در حدود PPM 22 است که بسیار ناامیدکننده می‌باشد. چرخه وظیفه ماهانه توصیه‌شده چاپگر حداکثر ۲۵۰۰ برگ است، این مقدار آن را برای محیط‌هایی با حجم متوسط مناسب نشان می‌دهد، این در حالی است که زمان چاپ اول ۱۰.۲ ثانیه برای چاپ تک‌رنگ، ۱۱.۸ ثانیه برای چاپ رنگی است. با داشتن مشخصات باریک و وزن ۱۴.۵ کیلوگرم این پرینتر لیزری رنگی برای دفترخانه‌ها و یا مکان‌هایی که مشتریان زیادی دارند، مناسب است.

چاپگرهای لیزری رنگی در مقابل چاپگرهای جوهرافشان: کدام یک بهترین است؟

چاپگرهای لیزری برای چاپ اسناد متنی بهتر هستند زیرا خطوط واضح‌تری برای اندازه‌های قلم بسیار کوچک تولید می‌کنند. با گذر زمان این چاپگرها دارای هزینه پایین‌تری هستند زیرا هزینه صرف شده برای تونر بسیار کمتر است. همچنین چاپگرهای لیزری سرعت چاپ بیشتری دارند و به‌صورت چشمگیری در زمان چاپ صرفه‌جویی می‌کنند .با این حال، چاپگرهای لیزری و تونری که از آن‌ها استفاده می‌کنید، هزینه‌های مقدماتی بالاتری دارند. اگر غالباً چاپ نمی‌کنید، می‌توانید یک چاپگر جوهرافشان ارزان بخرید، برخی از آن‌ها حدود ۳۰ دلار هستند. برای کارهای چاپی کوچک‌تر، سرعت بالای چاپ صفحات یک پرینتر لیزری مزیتی محاسبه نخواهد شد.

چاپگرهای لیزری رنگی نیز ممکن است به دلیل عملکرد فرایند تونر رنگی، کمی آهسته‌تر از نسخه‌های تک‌رنگ باشند. برای ایجاد رنگ، اکثر چاپگرهای لیزری رنگی از ترکیب رنگ‌های سیاه، آبی، قرمز و زرد استفاده می‌کنند. آن‌ها برای هر رنگ تونر یک پاس دریافت می‌کنند (روش‌های موجود در اینجا می‌تواند متفاوت باشد، اما بسیاری آن‌ها از غلتک‌های چندگانه استفاده می‌کنند)، که طبیعتاً مدت‌زمان بیشتری طول می‌کشد. با اینکه چاپگرهای لیزری به‌دقت چاپ رنگی بالایی دست یافته‌اند، اما کیفیت چاپ با استفاده از چاپگرهای جوهرافشان بسیار بالا است. فراتر از کیفیت چاپ، چاپگرهای جوهرافشان می‌توانند انواع گسترده‌ای از اندازه‌های کاغذ را نسبت به چاپگرهای لیزری داشته باشند. چاپگر لیزری رنگی عکس‌ها و گرافیک‌های درون‌خطی اسناد را به‌خوبی رعایت می‌کند.

آیا چاپگرهای لیزری رنگی دارای پشتیبانی از Wi-Fi یا AirPrint هستند؟

بله، همانند چاپگرهای جوهرافشان، اتصال بی‌سیم در چاپگرهای لیزری رنگی بسیار رایج است. با این وجود، هر مدلی از هر برند فناوری چاپ بی‌سیم را پشتیبانی نمی‌کند. برای مثال Brother HL-3170CDW از Apple AirPrint و Google Cloud Print پشتیبانی می‌کند، درحالی‌که Dell C1760NW چنین امکانی ارائه نمی‌کند، با این حال امکان چاپ از موبایل با استفاده از برنامه مخصوص وجود دارد.

چگونه می‌توانم از iPad، iPhone یا دستگاه Android چاپ کنم؟

این قابلیت به ویژگی‌های بی‌سیم چاپگر شما بستگی دارد. امروزه بسیاری از چاپگرها از Apple AirPrint پشتیبانی می‌کنند، که باعث می‌شود چاپ از iPad یا iPhone به یک چاپگر در شبکه Wi-Fi شما آسان شود. همه برنامه‌ها از AirPrint پشتیبانی نمی‌کنند، اما بسیاری از آن‌ها ازجمله برنامه‌های Apple از این قابلیت پشتیبانی می‌کنند. در اندروید، Google Cloud Print به شما امکان می‌دهد هر سندی را که در Google Drive خود ذخیره کرده‌اید، یا مستقیماً از برنامه‌های Google مانند Docs و Sheets چاپ کنید. مانند AirPrint، چاپگری که از Cloud Print پشتیبانی می‌کند لازم است. اگر چاپگر شما از Cloud Print یا AirPrint پشتیبانی نمی‌کند اما از Wi-Fi برخوردار است، تولیدکننده چاپگر شما ممکن است برنامه iOS و Android ای را برای چاپ از دستگاه تلفن همراه ارائه دهد.

چند بار مجبورم تونر بخرم؟

این مسئله بستگی به میزان چاپ شما دارد. کارتریج‌های تونر معمولاً بازده ۲۰۰۰ صفحه‌ای یا بیشتر را دارند (مشخصات چاپگر خود را برای عملکرد خاص مدل خود بررسی کنید). برای استفاده سبک در خانه، این بدان معناست که بسیاری از افراد به‌راحتی می‌توانند یک سال یا بیشتر بدون تعویض تونر اقدام به چاپ نمایند. برای استفاده در دفاتر، فاصله تعویض کوتاه‌تر خواهد بود، اما هنوز هم چند ماهی زمان برای خالی شدن تونر موردنیاز است.

چگونه می‌توانم در مصرف تونر صرفه‌جویی کنم؟

مرحله اول چاپ کارآمد: یعنی تنظیمات صفحه را دو بار بررسی کنید و قبل از زدن دکمه چاپ مطمئن شوید که همه‌چیز صحیح است. بدین ترتیب می‌توانید به میزان چشمگیری در مصرف کارتریج صرفه‌جویی نمایید. یک کارتریج تونر اورجینال Brother HL-L8360CDW حدود ۷۸ دلار قیمت دارد، این در حالی است که مجموعه کاملی از تونرهای سیاه و رنگی (چهار کارتریج در کل) E-Z Ink حدود ۶۶ دلار قیمت دارد. خرید تونر از شخص ثالث به‌احتمال‌زیاد توسط سازنده چاپگر شما توصیه نمی‌شود، اما تا زمانی که مطمئن شوید با چاپگر شما سازگار است، مشکلی وجود ندارد. با این حال، برخی از چاپگرها، مانند مدل HP فوق، از یک تراشه مخصوص استفاده می‌کند و تنها تجهیزات اصلی پشتیبانی می‌کنند.

آیا می‌توانم یک چاپگر لیزری رنگی با یک فکس داخلی خریداری کنم؟

بلی، بسیاری از پرینترهای لیزری مانند HP LaserJet Pro M281fdw، می‌توانند اسناد را کپی و فکس و اسکن کنند. توجه داشته باشید که به این تجهیزات پرینترهای چندکاره نیز گفته می‌شود.

چگونه آزمایش کنیم؟

برای یافتن بهترین چاپگرهای لیزری رنگی، ما معیارهایی از قبیل سرعت، قیمت، هزینه‌های نگهداری و سایر ویژگی‌های منحصربه‌فرد را تعیین می‌کنیم. انتخاب‌های ما مبتنی بر آزمایش‌های طولانی‌مدت و کوتاه‌مدت است. تجربه با مدل‌های قبلی؛ آشنایی با فن‌آوری‌های شرکت‌ها؛ مشاوره با کارشناسان صنعت، روزنامه‌نگاران و کاربران؛ انجمن‌های آنلاین و نتایج آزمایشگاه و سایر بررسی‌های شخص ثالث منابع کسب اطلاعات ما هستند. بدین ترتیب می‌توانید بر اساس اطلاعات بیان شده توسط ما اقدام به خرید چاپگر موردنظر خود نمایید. ما همچنین به تعیین لیست قیمت می‌پردازیم تا مشخص شود آیا یک کالا ارزش هزینه دارد یا خیر؟

ما حتی چاپگرهایی که جدید نیستند را به شما توصیه خواهیم کرد، به شرط آنکه این ویژگی‌ها هنوز هم بهترین مورد باشند. بازار چاپگر به‌طور مداوم در حال پیشرفت است و تولیدکنندگان می‌توانند مدل‌های بهتری را با ویژگی‌های جدید یا ارتقاءهای اساسی معرفی کنند. بنابراین می‌توانید انتظار داشته باشید که گزینه‌های ما نیز تغییر کنند. اما نگران نباشید – مدل‌هایی که در اینجا مشاهده می‌کنید مدتی در کنار شما خواهند بود و اگر ما مدل‌های بهتری را در آینده معرفی کنیم به شما خواهیم گفت تا تصمیم بگیرید که آیا اکنون می‌خواهید آن را تهیه کنید یا باید صبر کنید.