۱۰ نکته جالب در مورد بوگاتی دیوو

شرکت بوگاتی چند وقت پیش بود که از مدل فوق العاده جذاب جدید خود با نام دیوو در پبل بیچ رونمایی کرد و بالاخره، بعد از مدت‌ها تماشای تصاویر تیزر مختلف آن توانستیم این ابرخودروی جذاب را ببینیم. از هر نظر که فکرش را بکنید، بوگاتی دیوو خودرویی فوق العاده است. به یک پیشرانه ۱۵۰۰ اسب بخاری قرض گرفته شده از شیرون مجهز شده، حداکثر سرعتی بالای ۳۷۰ کیلومتر بر ساعت دارد و قیمت پایه آن، تقریباً حول و حوش ۵ میلیون یورو تعیین شده است.

ولی به جز این اعداد نجومی که تاکنون در مورد آن‌ها با شما صحبت کرده‌ایم، موارد و نکات دیگری در مورد بوگاتی دیوو وجود دارند که در این مطلب می‌خواهیم با شما به اشتراک بگذاریم. در ادامه مطلب با مجله اینترنتی آراد مگ همراه شوید تا شما را با نکاتی جذاب در مورد جدیدترین ابرخودروی بوگاتی آشنا کنیم.

۱۰ – قیمت بوگاتی دیوو

بوگاتی دیوو

قیمت پایه دیوو ۵.۸ میلیون دلار است که تقریباً دو برابر قیمت پایه شیرون محسوب می‌شود. چرا باید گران‌تر از شیرون باشد؟ تعجب کرده‌اید؟ واقعاً انتظاری غیر از این داشتید؟ دیوو شاید خودروی گران قیمتی باشد، ولی بوگاتی آن را برای مشتریان عادی نساخته است. شاید به نظر شما این خودرو گران است، ولی مشتریانی وجود دارند که حاضرند این میزان پول را برای خرید یک مدل صفر کیلومتر بوگاتی پرداخت کنند.

۹ – میزان تولید

بوگاتی دیوو

فقط ۴۰ دستگاه از بوگاتی دیوو قرار است ساخته و فروخته شود. اکنون شاید بهتر بتوانید قیمت بالاتر آن را درک کنید. به عنوان مثال، شیرون در تیراژ ۵۰۰ دستگاهی تولید شده است. بوگاتی دیوو بدون شک یکی از نایاب‌ترین ابرخودروهای دنیا خواهد بود. ولی چرا ۴۰ دستگاه و مثلاً ۵۰ دستگاه نه؟ هیچ رمز و رازی در این عدد وجود ندارد. بوگاتی فقط تصمیم گرفته که ۴۰ دستگاه از این ابرخودروی جدید تولید کند. بعد از فروش تمامی آن‌ها، بوگاتی تقریباً ربع میلیارد دلار پول به دست خواهد آورد.

۸ – چه کسانی می‌توانند آن را بخرند؟

بوگاتی دیوو

قبل از رونمایی رسمی، بوگاتی تمامی ۴۰ دستگاهی که از این ابرخودرو تولید خواهد کرد را فروخته بود. این بدین معنی می‌باشد که اگر به دنبال خرید آن هستید، اندکی برای این کار دیر شده است. یک نتیجه گیری دیگر هم می‌توان کرد و آن این که، همیشه افرادی وجود دارند که بخواهند تقریباً ۶ میلیون دلار برای خرید یک خودرو پرداخت کنند!

۷ – ۹۰ کیلوگرم داون فورس بیشتری در مقایسه با شیرون تولید می‌کند

پکیج آیرودینامیک پیشرفته دیوو نه تنها ظاهر خودرو را بسیار جذاب کرده، بلکه ۹۰ کیلوگرم داون فورس بیشتری در مقایسه با بوگاتی شیرون در اختیار خودرو قرار داده است. بوگاتی دیوو ۴۵۵ کیلوگرم داون فورس دارد. موضوع وقتی جالب‌تر می‌شود که بدانید حتی با وجود پکیج آیرودینامیکی، بوگاتی دیوو هنوز هم ۳۴ کیلوگرم از شیرون سبک‌تر است. بوگاتی هنوز اطلاعات رسمی در مورد وزن خالص دیوو منتشر نکرده، ولی احتمالاً این خودرو حول و حوش ۱۹۴۰ کیلوگرم وزن دارد.

۶ – بوگاتی فقط به فکر سرعت نیست

استفان وینکلمن، مدیرعامل بوگاتی در مراسم رونمایی بوگاتی دیوو گفته بود: “امروز، یک بوگاتی مدرن تعادلی فوق العاده بین پرفورمنس بالا، سرعت زیاد در مسیر صاف و راحتی، آسایش و لاکچری ارائه می‌کند. در آخرین پروژه خود، ما این بار سعی کرده‌ایم دیوو تعادلی خوب بین شتاب، چالاکی و عملکرد در سر پیچ‌ها برقرار کند. دیوو برای جاده‌های پر پیچ و خم ساخته شده است.”

۵ – حداکثر سرعت آن ۳۷۰ کیلومتر بر ساعت است

با این عدد، بوگاتی دیوو کندتر از شیرون می‌باشد که حداکثر سرعتی برابر با ۴۲۰ کیلومتر بر ساعت دارد. یک دلیل برای این موضوع اضافه شدن پکیج آیرودینامیکی است که به آن اشاره کردیم؛ با وجود ۹۰ کیلوگرم داون فورس بیشتر خودرو نمی‌تواند از نظر حداکثر سرعت شیرون را شکست دهد. ولی اگر به شتاب بیشتر از حداکثر سرعت اهمیت می‌دهید، احتمالاً با شنیدن این که بوگاتی دیوو یک دهم ثانیه صفر تا صد را سریع‌تر از شیرون پر می‌کند خوشحال خواهید شد. شتاب صفر تا صد دیوو ۲.۴ ثانیه ذکر شده است.

۴ – بوگاتی دیوو سریع‌تر از شیرون می‌باشد

بوگاتی دیوو قادر است یک دور کامل پیست ۶.۲ کیلومتری ناردو را هشت ثانیه سریع‌تر از شیرون ثبت کند. ناردو یکی از پیست‌های سخت و چالش برانگیز خودرویی اروپایی است و دیوو با عملکرد خوب خود آن جا ثابت کرد که یک ابرخودروی سریع به غیر از سرعت و شتاب بالا، باید هندلینگ بهتری هم داشته باشد. بوگاتی دیوو در این بخش عملکرد فوق العاده از خود نشان داده و باید منتظر ماند و دید مدل‌های آتی شرکت چگونه خواهند بود.

۳ – نام خود را از آلبرت دیوو گرفته است

آلبرت دیوو

آلبرت دیوو قهرمان دو دوره تارگا فلوریو در دهه ۲۰ میلادی بود. در دوره‌های مذکور او با یک بوگاتی تایپ ۳۵ بی و تایپ ۳۵ سی شرکت کرده و موفق شده بود مقام قهرمانی را به خود اختصاص بدهد.

۲ – شتاب جانبی ۱.۶ G تولید می‌کند

داون فورس بیشتر به معنی شتاب جانبی بیشتر است. در این بخش، بوگاتی دیوو ۱.۶ G شتاب جانبی دارد که فوق العاده زیاد می‌باشد. البته در مقایسه با شیرون تفاوت زیادی نمی‌بینیم. بوگاتی شیرون، همان طور که احتمالاً می دانید ۱.۵ G شتاب جانبی دارد. ولی همین یک دهم شتاب جانبی بیشتر تأثیر فوق العاده محسوسی روی خودرو گذاشته و همان طور که گفتیم، دیوو در پیست ناردو ۸ ثانیه سریع‌تر یک دور کامل را می زند.

۱ – با آن به خیابان بروید

شاید مهم‌ترین نکته در مورد این خودرو همین باشد، بوگاتی دیوو را می‌توانید در خیابان سوار شوید! تمام ۴۰ دستگاه آن این امکان را خواهند داشت. حتی تصور سواری با چنین ابرخودروی قدرتمندی در خیابان هم فوق العاده هیجان انگیز است.

آیا نکته دیگری در مورد بوگاتی دیوو وجود دارد که ما به آن نپرداخته‌ایم؟ آیا این ابرخودرو را دوست دارید؟ اگر امکان انتخاب داشتید، انتخاب شما بوگاتی شیرون بود یا بوگاتی دیوو؟ نظرات خود را با ما در قسمت کامنت ها به اشتراک بگذارید.