۱۲ شاسی بلند کوچک رقیب فولکس واگن تی کراس

فولکس واگن تی کراس

شرکت فولکس واگن، بالاخره پس از مدت‌ها از مدل تی کراس، به عنوان کوچک‌ترین کراس آور در خانواده محصولات خود رونمایی کرد. این شاسی بلند کوچک وارد سگمنتی در بازار اروپا شده که هم اکنون رقبای بسیار گردن کلفتی در آن حضور دارند و برای موفق شدن در این بخش، کار فوق العاده سختی پیش روی خود دارد. در این مطلب، می‌خواهیم شما را با برخی از قوی‌ترین و بهترین رقبای این خودرو، در بازار اروپا آشنا کنیم. لطفاً در ادامه مطلب با مجله اینترنتی آراد مگ همراه باشید. ابتدا بیایید نگاهی به خود فولکس واگن تی کراس بیندازیم.

فولکس واگن تی کراس

فولکس واگن تی کراس

شاسی بلند جدید تی کراس ۴.۱۱ متر طول داشته و از کوچک‌ترین نسخه پلت فرم MQB گروه خودروسازی فولکس واگن استفاده می‌کند. جالب است بدانید مدل‌هایی مانند فولکس واگن پولو، آئودی A1 و سئات ایبیزا هم روی این پلت فرم ساخته شده‌اند.

در ابتدا، خریداران امکان انتخاب یک پیشرانه ۱ لیتری توربو سه سیلندر را در دو تیونینگ متفاوت ۹۴ و ۱۱۳ اسب بخاری خواهند داشت. شرکت همچنین آپشن یک موتور ۱.۶ لیتری توربودیزل ۴ سیلندر با ۹۴ اسب بخار قدرت را هم برای این کراس آور کوچک ارائه کرده است. فولکس واگن گفته بعدها می‌خواهد یک موتور بنزینی ۱.۵ لیتری توربو ۴ سیلندر با ۱۴۸ اسب بخار قدرت را هم برای این خودرو ارائه نماید.

قیمت تی کراس از ۱۸ هزار یورو شروع می‌شود که تقریباً ۶۰۰ یورو گران‌تر از فولکس واگن پولو است.

سئات آرونا

سئات آرونا

سئات آرونا را می‌توان برادر دوقلوی فولکس واگن تی کراس دانست. دو خودرو روی یک پلت فرم ساخته شده‌اند و از چند پیشرانه یکسان استفاده می‌کنند. ابعاد بدنه آن‌ها نیز تقریباً با یکدیگر برابر است.

با توجه به این شباهت‌ها، آرونا با داشتن قیمت پایه‌ای ۱۵۰۰ یورو ارزان‌تر از تی کراس، می‌تواند گزینه بهتری برای خرید باشد. هنوز خبری از لیست کامل تجهیزات استاندارد تی کراس نیست، از این رو نمی‌توان با اطمینان در این مورد که آیا این شاسی بلند کوچک امکانات بیشتری در مقایسه با آرونا دارد یا نه نظری داد.

اشکودا پولار

اشکودا پولار

اشکودا در حال کار روی این خودرو است و می‌خواهد به زودی آن را وارد سگمنت کراس اورهای کوچک کند. جالب است بدانید این خودرو هم روی همان پلت فرم تی کراس و آرونا ساخته خواهد شد. گفته می‌شود شرکت نام آن را پولار تعیین کرده است و برای این که فضای کابین بیشتری داشته باشد، اشکودا اندکی طول بین دو محور آن را در مقایسه با دو مدل مذکور می‌خواهد افزایش بدهد. گفته می‌شود اشکودا پولار سال ۲۰۱۹ وارد بازار خواهد شد.

آئودی Q2

آئودی Q2

آئودی Q2 روی نسخه اندکی بزرگ‌تر از پلت فرم A1 MQB ساخته شده است. این پلت فرم همچنین از A0 تی کراس هم بزرگ‌تر می‌باشد. البته ابعاد واقعی بدنه خیلی بزرگ‌تر نیست. این شاسی بلند کوچک آئودی ۴.۱۹ متر طول دارد و طول بدنه فولکس واگن تی کراس، همان طور که قبلاً گفتیم برابر با ۴.۱۱ متر است.

برخلاف تی کراس، آپشن سیستم دو دیفرانسیل برای آئودی Q2 ارائه شده، هر چند، شرکت فعلاً آن را به علت مشکل آلایندگی به خریداران عرضه نمی‌کند.

با قیمت پایه برابر با ۲۳ هزار و ۹۰۰ یورو، آئودی قیمت بسیار بالاتری در مقایسه با فولکس واگن تی کراس دارد.

سیتروئن C3 ایرکراس

سیتروئن C3 ایرکراس

سیتروئن C3 ایرکراس با داشتن طول بدنه‌ای معادل ۴.۱۶ متر، تقریباً چند سانتی متر از فولکس واگن تی کراس بزرگ‌تر است. طراحی بدنه سیتروئن بسیار جذاب‌تر و چشم گیرتر بوده و از نظر خیلی‌ها، از طراحی خسته کننده تی کراس زیباتر هم هست. صندلی‌های عقب هر دو مدل یک حالت کشویی دارند که به کمک آن، بدون خواباندن صندلی‌های عقب می‌توان فضای بار خودرو را افزایش داد.

C3 ایرکراس قیمت پایه‌ای برابر با ۱۵ هزار و ۲۹۰ یورو دارد که تقریباً ۲۷۰۰ یورو ارزان‌تر از تی کراس می‌باشد.

دی اس ۳ کراس بک

دی اس 3 کراس بک

مانند سیتروئن C3 ایرکراس، دی اس ۳ کراس بک هم محصول گروه پژو سیتروئن می‌باشد، ولی این مدل دی اس روی پلت فرم جدید EMP1 ساخته شده است.

در مقایسه با تی کراس، دی اس ۳ کراس بک فقط تقریباً ۲ سانتی متر طول بیشتری دارد. این مدل فرانسوی با وجود تجهیزاتی مانند چراغ‌های جلوی LED، خودرویی لوکس‌تر هم محسوب می‌شود.

قیمت این کراس آور کوچک لوکس هنوز مشخص نیست و شرکت گفته قیمت آن را اندکی مانده به زمان ورود به بازار در بهار ۲۰۱۹ اعلام خواهد کرد.

پژو ۲۰۰۸

پژو 2008

پژو ۲۰۰۸ شاید از نظر طراحی خودرویی متفاوت در مقایسه با سیتروئن C3 ایرکراس به نظر برسد، ولی جالب است بدانید دو خودرو ابعاد مشابهی با هم دارند، ظرفیت قسمت بارشان عین هم است و پیشرانه‌های عرضه شده برای دو خودرو یکسان هستند.

هرچند، قیمت پایه پژو ۲۰۰۸ از ۱۸ هزار و ۳۰۰ یورو شروع می‌شود که تقریباً ۳ هزار یورو گران‌تر از C3 ایرکراس با همان پیشرانه‌هاست. پژو ۲۰۰۸ همچنین ۳۲۵ یورو گران‌تر از تی کراس می‌باشد.

فورد اکو اسپرت

فورد اکو اسپرت

از نظر ابعاد، فورد اکو اسپرت فقط یک سانتی متر کوتاه‌تر از تی کراس است. این ابعاد بدنه کوچک‌تر موجب شده تا فضای بار اکو اسپرت فقط ۳۲۰ لیتر باشد. این میزان در شرایطی که ردیف عقب صندلی‌ها را بخوابانید به ۱۱۴۵ لیتر افزایش خواهد یافت. اگر بخواهیم مقایسه کنیم، فضای بار تی کراس بسته به وضعیت صندلی‌های عقب کشویی بین ۳۸۵ تا ۴۵۵ لیتر متغیر است و با خواباندن صندلی‌های ردیف عقب، این عدد به ۱۲۸۱ لیتر افزایش پیدا می‌کند.

یک تفاوت بزرگ بین اکو اسپرت و تی کراس این است که فورد آپشن سیستم دو دیفرانسیل را دارد، ولی خریداران فولکس واگن تی کراس، آن را فقط در نسخه دیفرانسیل جلو می‌توانند خریداری کنند.

مدل پایه اکو اسپرت قیمتش از ۱۸ هزار و ۵۹۰ یورو شروع می‌شود که ۶۱۵ یورو گران‌تر از تی کراس است.

نیسان جوک

نیسان جوک

نیسان جوک یکی از قدیمی‌ترین مدل‌های این سگمنت می‌باشد، هرچند شرکت در طول سال‌ها به روزرسانی های خوبی روی آن ارائه نموده است. مهم‌تر از آن، یک نسل جدید نیسان جوک در دست طراحی می‌باشد.

در حال حاضر، قیمت پایه آن از ۱۶ هزار و ۵۰۰ یورو شروع می‌شود که حدوداً ۱۵۰۰ یورو ارزان‌تر از فولکس واگن تی کراس است.

هیوندای کونا

هیوندای کونا

هیوندای کونا خودرویی با ظاهر شیک، طراحی بدنه زیبا و رنگ‌هایی جذاب و پرانرژی بوده و یکی از جدیدترین ورودی‌های سگمنت شاسی بلندهای کوچک محسوب می‌شود. قیمت پایه آن ۱۷۵۰۰ یورو می‌باشد که تقریباً ۵۰۰ یورو ارزان‌تر از تی کراس است.

همچنین هیوندای کونا در مدل پایه خود، قوی‌تر بوده و یک پیشرانه توربو ۱۱۸ اسب بخاری در مقایسه با موتور ۹۴ اسب بخاری تی کراس دارد. برخلاف تی کراس، هیوندای کونا نسخه دو دیفرانسیل نیز دارد.

کیا استونیک

کیا استونیک

خودروی کیا استونیک از نظر فنی شباهت‌های زیادی با مدل ریو دارد. مدل پایه آن به یک پیشرانه ۱.۲۵ لیتری ۸۳ اسب بخاری مجهز است. با قیمت پایه‌ای معادل ۱۶ هزار یورو، این شاسی بلند کوچک اندکی از فولکس واگن تی کراس ارزان‌تر می‌باشد.

رنو کپچر

رنو کپچر

خودروی رنو کپچر با طراحی تخم مرغی شکل خود، یک شاسی بلند کوچک متفاوت از دیگر رقبا محسوب می‌شود. قیمت آن از ۱۶ هزار و ۱۹۰ یورو شروع می‌شود و با این میزان هزینه، مشتریان رنو کپچر را با پیشرانه توربو بنزینی ۸۹ اسب بخاری می‌توانند بخرند. مانند فولکس واگن تی کراس، در رنو کپچر هم خبری از سیستم دو دیفرانسیل نیست.

سانگ یانگ تیوولی

سانگ یانگ تیوولی

احتمال این که مشتری‌ها بین خرید سانگ یانگ تیوولی یا فولکس واگن تیگوان دو دل بمانند بسیار کم است. هرچند، از نظر فنی دو خودرو رقیب هم محسوب می‌شوند.

تیوولی با طول بدنه ۴.۲ متری، از تی کراس اندکی بزرگ‌تر است. خودرو در مدل پایه خود به یک پیشرانه ۱۲۶ اسب بخاری مجهز می‌باشد. برخلاف تی کراس، سانگ یانگ تیوولی نسخه دو دیفرانسیل هم دارد.

تیوولی همچنین با قیمت پایه ۱۶ هزار یورویی خود، از تی کراس ۱۸ هزار یورویی بسیار ارزان‌تر است.

نظر شما در مورد این خودروها چیست؟ اگر بخواهید بین خودروهایی که در این مطلب به شما معرفی کردیم کدام یک را انتخاب خواهید کرد؟ فولکس واگن تی کراس یا یکی از رقبای آن؟