نکات شگفت‌انگیزی که باید در مورد بی ام و X7 بدانید

بی ام و X7

در حال حاضر، رولز رویس کولینان بدون شک لوکس‌ترین شاسی بلند دنیاست. بی ام و X7 علیرغم ادعای خیلی‌ها مبنی بر لوکس‌ترین شاسی بلند دنیا بودن، در واقع این عنوان را نتوانسته به خود اختصاص بدهد. اگر بخواهیم واقع گرایانه به قضیه نگاه کنیم، می‌توان گفت که بی ام و X7 چهارمین شاسی بلند لوکس دنیا محسوب می‌شود. همان طور که گفتیم، کولینان اول است، بنتلی بنتایگا دوم و لندرور رنج رور رتبه سوم را توانسته به خود اختصاص بدهد. بی ام و X7 همچنین خود را به عنوان بزرگ‌ترین شاسی بلند این شرکت مطرح کرده است.

در حالی که هنوز خیلی‌ها مات و مبهوت زیبایی‌های بی ام و X7 جدید هستند، قصد داریم در این مطلب مجله اینترنتی آراد مگ، شما را با برخی از نکات جالب در مورد این خودرو آشنا کنیم.

اولین بی ام و X7 تاریخ

بی ام و X7

قبلاً هیچ وقت خودرویی به نام بی ام و X7 وجود نداشته است. این نخستین آن‌هاست. بیایید چند لحظه به این موضوع فکر کنیم…

ما شانس این را داشته‌ایم تا شاهد تولد یک خودروی کاملاً جدید بی ام و باشیم. در شرایطی که این روزها، بازار علاقه زیادی به شاسی بلندهای بزرگ لوکس نشان داده است، خیلی‌ها انتظار مدلی مانند ایکس ۷ را از بی ام و داشتند. مدت‌ها بود که در همه محافل خودرویی، بحث در مورد این که چرا بی ام و به رقابت مرسدس بنز GLS یا رنج رور نمی‌رود فوق العاده داغ شده بود. این خودرو بالاخره آمد، با ظرفیت ۷ سرنشین، یک تکنولوژی جدید که اخیراً روی رولز رویس کولینان ارائه شده بود و شخصیتی که کاملاً هم سو با مسیر و جهت فعلی بی ام و است!

اولین بی ام و X7 تاریخ، بدون شک خودرویی است که مالکان سری ۷ حتماً باید یکی از آن را داخل گاراژ خود داشته باشند.

ابعاد بی ام و X7

بی ام و X7

بیایید یک راست سر اصل مطلب رفته و نگاهی به ابعاد بی ام و X7 بیندازیم:

بی ام و X7 دقیقاً ۵۱۶۳ میلی متر طول، ۱۹۹۹ میلی متر عرض و ۱۸۰۶ میلی متر ارتفاع دارد. طول بین دو محور آن هم ۳۱۰۴ میلی متر گزارش شده است.

ما قبول داریم که برخی شاسی بلندهای فول سایز آمریکایی از این خودرو بزرگ‌تر هستند، ولی فراموش نکنید که اینجا، ما در مورد یک بی ام و صحبت می‌کنیم.

بی ام و X7 خودرویی بسیار بزرگ است و از نظر ما، تصاویر به خوبی نمی‌توانند ابهت، شکوه و عظمت این خودرو را به نمایش بگذارند. هر کسی که آن را از نزدیک دیده فقط یک جمله در مورد خودرو می‌تواند بگوید: فوق العاده است!

بزرگ‌ترین جلوپنجره تاریخ بی ام و

بی ام و X7

نکته‌ای جالب در مورد بی ام و X7 این که، جلوپنجره دو کلیه نصب شده روی آن، بزرگ‌ترین جلوپنجره‌ای بوده که در تاریخ شرکت تاکنون روی یک مدل نصب شده است. البته یک ابهام اینجا وجود دارد و آن این که، بی ام و سال‌هایی بسیار طولانی می‌باشد که جلوپنجره‌های دو کلیه را تولید می‌کند.

نخستین بار، بی ام و به سال ۱۹۳۳، روی مدل ۳۰۳ از این نوع جلوپنجره استفاده کرده بود. این خودرو جلوپنجره‌ای فوق العاده بزرگی دارد. اندازه دقیق آن را نمی‌توان حدس زد، ولی ظاهراً اگر بخواهیم اندازه بگیریم، جلوپنجره این خودرو بسیار بزرگ‌تر از آن چیزی است که روی بی ام و X7 دیده‌ایم.

اجازه بدهید این فکت را بدین گونه اصلاح کنیم: بی ام و X7 بزر ترین جلوپنجره را در میان مدل‌های مدرن بی ام و دارد. کسی در این مورد شکی ندارد.

بهترین سیستم دوربین دید اطراف صنعت خودرو

این موضوع جدیدی نیست. بی ام و سری ۷ نیز آن را دارد و به احتمال زیاد در سری ۵ جدید هم آن را دیده‌اید. از سوی دیگر، رولز رویس فانتوم و کولینان هم آن را دارند. با این اوصاف، شرکت می‌بایست آن را روی بی ام و X7 هم ارائه می‌کرد.

این سیستم دید اطراف سه بعدی گسترده این امکان را به شما می‌دهد تا محیط اطراف خودرو را با جزئیات دیجیتالی فوق العاده دیده و بتوانید به صورت مجازی، دوربین را در اطراف خودرو بچرخانید.

چنین سیستمی، به هنگام پارک کردن خودرو در فضاهای تنگ و باریک بسیار مفید می‌تواند باشد. از سوی دیگر، این سیستم تنظیمات دید اطراف، دید از بالا، دید پانوراما و دید ۳۶۰ درجه سه بعدی را دارد.

سیستم تعلیق بادی به صورت استاندارد ارائه شده است

بی ام و X7

حتی ارزان‌ترین مدل بی ام و X7 نیز به سیستم تعلیق بادی مجهز می‌باشد. در هر چهار گوشه خودرو کمک‌های بادی قرار گرفته‌اند که به خوبی، در شرایط جاده‌ای مختلف می‌توانند به صورت لحظه‌ای تنظیمات سیستم تعلیق را تغییر بدهند. تفاوت فشار کمک فنرهای بادی در هر شرایطی کابین خودرو را در یک سطح نگه می‌دارند.

به عنوان مثال، اگر شما چند سرنشین را در سمت راست خودرو سوار کنید و در سوی دیگر کسی حضور نداشته باشد، سیستم تعلیق بی ام و X7 به صورت خودکار فشار داخل کمک فنرهای بادی را افزایش می‌دهد تا هر دو سمت خودرو را هم سطح نگاه دارد.

حتی مهم‌تر از همه این که، با فشردن یک دکمه، بی ام و X7 می‌تواند به منظور افزایش قابلیت‌های آفرود خود، ارتفاعش را ۴۰ میلی متر افزایش بدهد. از سوی دیگر، امکان کاهش ۴۰ میلی متری ارتفاع هم وجود دارد. یکی دیگر از قابلیت‌های سیستم تعلیق بی ام و X7 این که با افزایش هر باره سرعت به بالای ۱۴۰ کیلومتر بر ساعت، ارتفاع سیستم تعلیق ۲۰ میلی متر کاهش پیدا می‌کند.

به لطف هماهنگی هوشمندانه سیستم تعلیق بادی با سیستم کنترل پایداری الکترونیکی، به هنگام ترمزگیری، این سیستم می‌تواند از شیرجه زدن بخش جلویی خودرو به سمت جاده جلوگیری کند.

سوئیچ ترمز پارک خلاقانه

بی ام و X7

سوئیچ ترمز پارک بی ام و X7 در مقایسه با تمام مدل‌های دیگر شرکت اندکی متفاوت است. نخست، این سوئیچ در ایکس ۷ روی بخش مرکزی کنسول که جدیداً طراحی شده قرار گرفته است و در کنار آن مواردی مانند دسته دنده، دکمه استارت / استاپ، دکمه‌های کنترل سیستم Driving Experience Control و دکمه‌های سیستم تعلیق بادی و حالت‌های ویژه آفرود را می‌توانیم ببینیم.

نکته جالب در مورد این ترمز پارک این است که با سیستم کمکی توقف اضطراری کار می‌کند. اگر راننده به دلیل هر مشکلی، نتواند خودرو را براند، با فعال شدن سوئیچ ترمز پارک در هر سرعتی، خودرو به طور کامل متوقف می‌شود.

در سرعت‌های بین ۶۰ تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت، بی ام و X7 به صورت خودکار کارهایی مانند تغییر لاین و فعال کردن چراغ فلاشر را انجام داده و می‌تواند در صورت لزوم، به کمک قابلیت تماس هوشمند اضطراری، با نیروهای اورژانس و پلیس تماس بگیرد.

بی ام و X7 شش صندلی قابل تنظیم الکترونیکی دارد

بی ام و X7

تمام صندلی‌های بی ام و X7 گرم شو هستند. تمام آن‌ها به صورت الکترونیکی قابل تنظیم می‌باشند و دو ردیف صندلی عقب را با فشردن یک دکمه می‌توانید بخوابانید. فقط تصور کنید که می‌توانید فقط با فشردن یک دکمه، ۳۲۶ لیتر فضای بار خودرو را به بالای ۲۰۰۰ لیتر برساند.

البته، هنوز شگفت انگیزترین نکته در مورد صندلی‌های بی ام و X7 را به شما نگفته‌ایم. این که هر ۷ صندلی فضای بسیار کافی برای ۷ سرنشین بالغ فراهم می‌کند موضوعی می‌باشد که ما را بیش از همه شگفت زده کرده است. البته، اگر شما به ۷ صندلی نیاز ندارید، امکان این که به جای آن‌ها ۴ صندلی تخت شو سفارش بدهید وجود دارد. (دو صندلی در جلو و دو صندلی در عقب). اگر خانواده چهار نفره دارید، این روش می‌تواند نهایت لاکچری را برای خانواده شما تضمین کند. اگر این میزان لاکچری برای شما کافی نیست، بی ام و یک سیستم تهویه مطبوع ۵ منطقه‌ای هم می‌تواند در اختیار شما قرار دهد.

درهای عقب از درهای جلو بزرگ‌تر هستند

بی ام و X7

بی ام و ایکس ۵ یک شاسی بلند اسپرت است. در سوی مقابل، بی ام و X7 تفاوت‌هایی با آن دارد. این خودرو، که تقریباً ۲۴ سانتی متر طول بیشتری در مقایسه با ایکس ۵ دارد، یک مدل شاسی بلند خانوادگی است و باید دسترسی خوب و استثنایی به صندلی‌های عقب آن وجود داشته باشد.

در همین راستا، برای سهولت بیشتر ورود و خروج سرنشین‌های ردیف عقب، بی ام و درهای عقب را به گونه‌ای طراحی کرده که طول بیشتری در مقایسه با درهای جلو دارند. این افزایش طول در عقب علاوه بر دسترسی راحت‌تر به معنی نصب راحت‌تر صندلی کودک نیز هست.

سیستم صوتی درجه یک

بی ام و X7

حتی ارزان قیمت‌ترین نسخه بی ام و X7 هم به صورت استاندارد به یک سیستم صوتی با ۱۰ بلندگو مجهز می‌باشد. تصور کنید؛ ۱۰ بلندگو برای مدل پایه!

اگر این مورد برای شما کافی نیست، با کمی هزینه بیشتر آپشن سیستم صوتی هارمان کاردون با ۱۶ بلندگو هم قابل سفارش است. اگر باز هم این مورد شما را راضی نمی‌کند، سیستم صوتی Bowers & Wilkins Diamond با ۲۰ بلندگو و آمپلی فایر ۱۵۰۰ واتی قطعاً راست کار شماست. این سیستم به صورت اختصاصی برای کابین بی ام و X7 سفارشی سازی شده و قطعاً همه را راضی خواهد کرد.

قابلیت‌های خودران بی ام و X7

بی ام و X7

شاسی بلند بی ام و X7 به سیستمی با نام Extended Traffic Jam Assist مجهز می‌باشد. قطعاً عاشق این سیستم خواهید شد. چرا؟ چون شما را از دردسرهای رانندگی در ترافیک سنگین راحت می‌کند.

در حالی که دیگر شرکت‌های خودروسازی قابلیت‌های نیمه خودرانی ارائه کرده‌اند که در ترافیک به کار می‌آیند، بی ام و یک قدم جلوتر رفته و سیستمی ساخته که با فعال شدن آن، دیگر نیازی به گرفتن فرمان توسط شما نخواهد بود.

در سیستم‌های دیگر خودروسازها، قرار داشتن دست راننده روی فرمان یکی از الزامات فعال شدن سیستم می‌باشد. بی ام و مشکل الزام وجود دست راننده روی فرمان را با نصب یک دوربین که روی چشم‌ها و سر راننده تمرکز می‌کند و هر لحظه، به دنبال نشانه‌های حواس پرتی او می‌باشد حل کرده است. اگر مستقیماً به جاده روبرو نگاه می‌کنید، می‌توانید بدون مشکل دستان خود را از روی فرمان بردارید. این موارد همه فرعیات هستند، نکته مهم این که بی ام و ایکس ۷ قادر است در ترافیک سنگین خود را براند. متشکریم بی ام و.

پرآپشن ترین مدل پایه تاریخ

این خودرو به همه جدیدترین امکانات، تجهیزات و آپشن ها مجهز است. از مهم‌ترین موارد قابل توجه می‌توان به سیستم صوتی ‌های فای، سیستم تعلیق بادی، تجهیزاتی ایمنی مختلف و روکش چرم داخل کابین اشاره کرد. پیشرانه مدل پایه یک شش سیلندر خطی ۳ لیتری است. البته، با پرداخت ۷۴ هزار دلار امکان خرید xDrive40i وجود دارد و با ۹۲ هزار و ۶۰۰ دلار می‌توانید مدل xDrive50i را بخرید. در مقایسه با مدل ایکس ۵، قیمت دو مدل xDrive40i و xDrive50i به ترتیب ۱۲ هزار و ۷۰۵ دلار و ۱۵ هزار و ۸۵۵ دلار بیشتر شده‌اند.

پرفورمنس بی ام و ایکس ۷

بی ام و X7

سبک‌ترین نسخه بی ام و ایکس ۷ مدل ۲۰۱۹ تقریباً ۲۴۳۵ کیلوگرم وزن دارد. این عدد متعلق به بی ام و ایکس ۷ مدل xDrive40i است، خودرویی که به یک پیشرانه ۳ لیتری توربو شش سیلندر خطی با ۳۳۵ اسب بخار قدرت و ۴۵۰ نیوتن مجهز شده است. این بی ام و خودروی بسیار چالاکی بوده و صفر تا صد را در ۵.۸ ثانیه می‌تواند پر کند. ولی ما جای شما باشیم، سراغ نسخه قوی‌تر آن با نام بی ام و ایکس ۷ مدل xDrive50i می‌رویم. پیشرانه ۴.۴ لیتری توربو دوقلوی هشت سیلندر خورجینی آن ۴۵۶ اسب بخار قدرت و ۶۵۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. البته، موتور جدیدتر به معنی وزن بیشتر بوده و مثلاً این خودرو، ۲۵۴۷ کیلوگرم وزن دارد.

البته، از نظر ما، اگر همه شرایط فراهم باشد می‌توان با این خودرو رکورد صفر تا صد ۵.۲ ثانیه را که شرکت به طور رسمی اعلام کرده بهبود بخشید.

این شاسی بلند ۲.۵ تنی برای رسیدن به سرعت صد کیلومتر بر ساعت فقط به ۵ ثانیه زمان نیاز دارد. اگر همه اعضای خانواده سوار خودرو باشند، این عدد کمی زیادتر خواهد شد.

پکیج آفرود بی ام و ایکس ۷

بی ام و X7

بی ام و نخستین بار پکیج آفرود را برای نخستین روی نسل جدید شاسی بلند سایز متوسط X5 استفاده کرد. بی ام و ایکس ۷ جدید نیز یک پک آپشن آفرود دارد که روی مدل xDrive50i قابل سفارش است. این پکیج از یک دیفرانسیل لغزش محدود، گارد محافظ زیر خودرو، ۴ حالت مختلف رانندگی آفرود شامل برف، شن، خاکی و صخره‌ای تشکیل شده است.