سوناتا ۲۰۲۰ توسط هیوندا معرفی شد

سوناتا 2020

شرکت هیوندا بی شک یکی از بزرگترین تولیدکنندگان خودرو کره ای محسوب می شود که تاکنون توانسته عملکرد خوبی از خود نشان دهد. این برند که شرکت مشترکی با کیا بوده و هر دو زیر نظر شرکت هیوندا موتورز هستند، به تازگی در رویدادی اختصاصی نسل جدید سدان میان سایز سوناتا را با نام سوناتا ۲۰۲۰ رونمایی کرده است.

نسل جدید هیوندا سوناتا یک مدل کاملا متفاوت با مدل های پیشین است. هیوندا زبان طراحی جدید خود را همچون برخی مدل های تازه معرفی شده به کار گرفته که تحول بزرگی در این مدل به وجود آورده است. بدون شک سوناتا سدان محبوب این شرکت است و معرفی نسل جدید آن نیز از نگاه طرفداران اهمیت بالایی دارد. هنگامی که برای نخستین بار به این خودرو نگاهی می اندازید متوجه تغییرات متحول شده خواهید شد.

در طراحی جلو هیچ شباهتی با نسل قبلی ندارد. البته یکی از مواردی که هیوندا همیشه به عنوان امضا خود در محصولات به کار می گیرد، جلوپنجره مشبک است. در این بین سوناتا ۲۰۲۰ نیز با چنین جلوپنجره ای همراه شده تا چشمگیر به نظر برسد. زبان طراحی جدید هیوندا با نام Sensuous Sportiness زیبایی محصولات نسل جدید این شرکت را دوچندان کرده و این شامل هیوندا سوناتا ۲۰۲۰ نیز می شود.

سوناتا 2020

یک سال قبل بود هیوندا کانسپت عجیب  Le Fil Rouge را در جریان نمایشگاه اتومبیل ژنو به نمایش گذاشت. خودرویی که انتظار می رفت نمونه تولیدی آن سوناتا ۲۰۲۰ لقب گیرد. محبوبیت این سدان موجب شد تا هیوندا ویژگی های قابل توجهی در آن به کار گیرد و بیش از قبل آن را به یک مدل قابل توجه تبدیل سازد. خطوط کرومی دور پنجره ها که به کاپوت جلو منتهی می شود و چراغ دیلایت کشیده جلو طراحی زیبایی برای محصولی چون سوناتا است.

سوناتا ۲۰۲۰ یک خودرو تمام عیار

تیم مهندسی هیوندا تمام تلاش خود را کردند تا نسل جدید را با طراحی فوق العاده جذاب آغاز کنند. بینی جلو خودرو به سمت پایین متمایل است و همین موجب شده تا شاهد یک سدان کوپه اسپرت چهار درب به جای سدان میان سایز باشیم. نسل جدید سوناتا در مقایسه با نسل قبل خود ۳۰ میلیمتر ارتفاع کمتری دارد و عرض و طول هر یک ۲۵ تا ۴۵ میلیمتر افزایش پیدا کردند. فاصله دو محور نیز تا ۳۵ میلیمتری افزایش داشته و همین امر موجب می شود تا شاهد خودرویی کشیده نسبت به نسل قبلی باشیم.

این فاصله دو محور شاید بزرگ نباشد اما فضای داخلی را برای سرنشینان بزرگ تر می سازد. در فضای داخل کابین شاهد محیط چرمی باکیفیت هستیم که صندلی کرمی زیبا در کنار داشبوردی نسل جدید، چشمگیر است. صفحه نمایش به صورت پیوسته با داشبورد اصلی متصل است و قسمت سرعت سنج نیز جای خود را به یک نمایشگر دیجیتالی داده است.

سوناتا 2020

هر سال که می گذرد، شرکت ها به استفاده از نوآوری های جدید و نمایشگرهای دیجیتالی بیشتری در محصول خود می کنند. هیوندا نیز برای سوناتا ۲۰۲۰ همین رویه را پیش گرفته تا دست کمی از رقبا نداشته و خودرویی کامل و جذاب معرفی شود. هیوندا به جای نمایشگر بزرگ یک نمایشگر کوچک به کار گرفته و از نگاه آن این نوع پنل ها حواس راننده را پرت کرده و رابط کاربری دشوارتری دارد. قابلیت ریموت کنترل از گوشی برای باز کردن درب ها و استارت یکی از ویزگی جالب این سدان است.

جزئیات بیشتری از سوناتا ۲۰۲۰ دردسترس قرار نگرفته به صورتی که نمی دانیم در چند مدل بنزینی و هیبریدی به فروش می رسد. حتی قیمت نیز نامشخص باقی مانده و اطلاعات فنی هم اعلام نشد. از رقبا این خودرو باید به هوندا آکورد، تویوتا کمری و چندی دیگر اشاره کرد که در نسل جدید بی شک سوناتا می تواند عملکرد بهتری در فروش به خود اختصاص دهد.