بررسی اولیه رانندگی با هیوندای سوناتا ۲۰۲۰: یک نمایش جذاب

هیوندای سوناتا ۲۰۲۰ تکنولوژی سطح بالا را در یک پکیج زیبا به جریان اصلی بازار می‌آورد. در این بخش قصد داریم تا این خودروی را به طور کامل مورد بررسی قرار دهیم اگر شما هم جزو علاقمندان صنعت خودرو هستید با ما همراه باشید.

مزایا:

  • طراحی جذاب و برونگرا
  • تکنولوژی‌های زیاد
  • عملکرد مناسب موتور
  • سطح بالای تجهیزات استاندارد
  • موتور ۴ سیلندر توربو با عملکرد خوب

معایب:

  • فضای اتاق کمتر از نسل قبل
  • سواری بدون جذابیت

برای بیش از دو دهه، هیوندای تلاش می‌کرد تا خریداران سدان های سایز متوسط سوناتا را جدی بگیرند. خودروهای کمی در طول زمان به اندازه سوناتا پیشرفت کرده‌اند، از یک بازنده تا یک رقیب واقعی برای هوندا آکورد و تویوتا کمری. اما همان‌طور که هیوندای، سوناتا را به تکامل رسانده است، سلیقه خریداران نیز تغییر کرده است.

مشتریان به طور فزاینده‌ای در حال مهاجرت از سدان ها به کراس اوورها هستند و در حالی که هیوندای تعداد قابل توجهی کراس اوور در سبد محصولاتش دارد ولی هرگز سوناتا را کنار نگذاشته است. هیوندای سوناتا ۲۰۲۰ شبیه دیگر سدان های عادی با چهار در و یک صندوق عقب نیست و تکنولوژی‌ها و ویژگی‌هایی دارد که در سدان های متوسط دیگر پیدا نمی‌کنید.

ما از سرمای زمستان به هوای آفتابی اسکاتسدیل آریزونا پناه بردیم، جایی که هیوندای یک تست رانندگی با سوناتا ۲۰۲۰ را برای ما ترتیب داده بود. قیمت نسل جدید این سدان برای تریم SE  از ۲۴۳۳۰ دلار شروع می‌شود. سپس برای مدل SEL قیمت آن به ۲۶۴۳۰ دلار و برای مدل SEL PLUS به ۲۸۳۸۰ دلار می‌رسد. بالاترین تریم موجود یعنی لیمیتد نیز از قیمت ۳۴۲۳۰ دلار شروع می‌شود.

ظاهر جدی هیوندای سوناتا ۲۰۲۰

یکی از مزیت‌های سدان ها در مقابل کراس اوورها ظاهر و استایل آن‌هاست. ساختن یک سدان زیبا راحت‌تر از یک کراس اوور زیباست، حتی اگر بسیاری از تولیدکنندگان این کار را نکنند! هیوندای بهترین تلاش خود را برای سوناتا ۲۰۲۰ کرده است، نه تنها به طراحان خود اجازه داده شکل‌های جذابی ایجاد کنند بلکه تکنولوژی‌های جدید نیز به خوبی در این خودرو گنجانده شدند.

قبلاً وقتی طراحان می‌خواستند که خودرو باحال تر و جذاب‌تر به نظر برسد، معمولاً از خطوط تیز و بال‌های جذاب و قسمت‌های بزرگ کرومی در سپر استفاده می‌کردند. ولی قوانین جدید ایمنی و تونل‌های باد آن را غیرممکن و طراحی یک خودروی متمایز را سخت‌تر کرده‌اند. پس طراحان هیوندای سعی کردند روی چیزی تمرکز کنند که ایرودینامیک خودرو و امنیت عابران را دچار مشکل نمی‌کند: چراغ‌ها.

چراغ‌های هیوندای سوناتا ۲۰۲۰

هیوندای سوناتا ۲۰۲۰ دارای اولین چراغ‌های مخفی هیوندای است. آن‌ها عناصر روشن کننده‌ای هستند که وقتی خاموش‌اند شبیه تزیینات کرومی هستند، ولی وقتی که روشن می‌شوند ظاهری بسیار جذاب و مدرن را برای خودرو ایجاد می‌کنند. در سوناتا این چراغ‌ها از کنار کاپوت تا درها ادامه دارند و چراغ‌ها را به قطعات کنار در وصل می‌کند که یک شکل یک سره را ایجاد می‌کند. طراح هیوندای هاکسو آن را کمند متحرک می‌نامد.

هیوندای همچنین تلاش کرده سوناتا را نرم‌تر و صاف‌تر از قبل طراحی کند. قسمت جلویی خودرو مانند دماغه یک سفینه فضایی است و هیوندای، سوناتا را یک کوپه چهار در می‌نامد، نه یک سدان معمولی. این روند با مرسدس بنز CLS آغاز شد اما بعداً به مدل‌های ارزان‌تر مثل فولکس واگن آرتئون نیز راه پیدا کرد.

ایده این خودروها این است که یک ماشین با طراحی شبیه کوپه‌های دو در داشته باشیم که صندلی‌های عقب آن‌ها نیز کاربردی است. نتیجه معمولاً یک خودرو با طراحی شبیه سدان ولی با فضای سر کمتر است.

این همان چیزی است که در مورد سوناتا ۲۰۲۰ اتفاق افتاده است. طراحی بلند پروازانه هیوندای باعث شده این خودرو از فضای سر کمتری برای سرنشینان جلو و عقب نسبت به نسل قبل خود برخوردار باشد. راننده و سرنشین جلو فضای پای بیشتری دارند ولی سرنشینان عقب فضای کمتری در اختیار دارند. با این حال فضای صندوق عقب دست‌نخورده باقی مانده است.

طراحی بلند پروازانه هیوندای باعث شده این خودرو از فضای سر کمتری برای سرنشینان جلو و عقب نسبت به نسل قبل خود برخوردار باشد.

در حالی که سوناتا ۲۰۲۰ نسبت به نسل قبل خود فضای کمتری را ارائه می‌دهد، هنوز می‌تواند با بقیه‌ی سدان های سایز خود رقابت کند. تنها قسمتی که سوناتا از رقبا عقب می‌ماند فضای پای عقب است. البته هوندا در فضای صندوق عقب سوناتا را شکست می‌دهد.

دیگر خبری از کلیدهای قبلی نیست

حتی خودروهای معمولی نیز از تکنولوژی‌هایی استفاده می‌کنند، اما هیوندای سوناتا ۲۰۲۰ ویژگی‌هایی را ارائه می‌دهد که حتی در خودروهای لوکس نیز دیده نمی‌شود.

یکی از آن‌ها سوییچ دیجیتال هیوندای است که به رانندگان اجازه می‌دهد از گوشی هوشمند خود بجای سوییچ‌های سنتی استفاده کنند. در حالی که بعضی از خودروسازان نرم‌افزارهایی برای باز کردن درب‌ها و روشن کردن خودرو دارند، فقط تسلا، لینکلن و هیوندای اجازه می‌دهند تا با فقط با یک سوییچ رانندگی کنید. صاحبان این هیوندای همچنین می‌توانند از راه دور سوییچ دیجیتالی خود را به رانندگان دیگر انتقال دهند و به آن‌ها اجازه دهند تا با موبایلشان به خودرو دسترسی داشته باشند.

صاحبان سوناتا احتمالاً می‌خواهند سوییچ‌های سنتی را نیز حفظ کنند. سیستم پارک از راه دور هیوندای به سوناتا اجازه می‌دهد تا در فضای پارکینگ بدون سرنشین بتواند مانور بدهد. چیزی که قبل از این فقط تسلا ارائه می‌داد.

بجای وارد شدن به خودرو، راننده دکمه روی سوییچ را نگه می‌دارد (یک دکمه برای جلو رفتن و یکی برای عقب رفتن)، در حالی که حدود ۳ متر با خودرو فاصله دارد. طبق چیزی که به دیجیتال ترند گفته شده هیوندای برنامه دارد تا با یک به روز رسانی نرم‌افزاری این کار از روی گوشی هوشمند نیز قابل انجام باشد.

استفاده از گوشی به جای کلیدهای سنتی در هیوندای سوناتا ۲۰۲۰

سوییچ دیجیتالی هیوندای به رانندگان اجازه می‌دهد تا از گوشی هوشمند خود بجای کلیدهای سنتی استفاده کنند

بقیه تکنولوژی‌های بکار رفته در سوناتای ۲۰۲۰ یک پله بالاتر از بقیه سدان های سایز متوسط است. صفحه‌نمایش ۸ اینچی به‌صورت استاندارد وجود دارد ولی خریداران می‌توانند آن را به یک مدل ۱۰.۲۵ اینچی ارتقا بدهند که با توجه به نحوه جایگیری و قابلیت‌هایش بسیار جالب توجه به نظر می‌رسد. اپل کارپلی و اندروید اتو هردو به‌صورت استاندارد در دسترس هستند و کارپلی به‌صورت خودکار خود را با صفحه‌نمایش بزرگ‌تر تطبیق می‌دهد.

سوناتا همچنین با یک صفحه کیلومتر دیجیتالی ۱۲.۳ اینچی نیز موجود است، این صفحه‌نمایش گرافیک‌های جذابی دارد که با حالت‌های مختلف رانندگی تغییر می‌کند. همانند هیوندای پالیسید، با یک به روز رسانی نرم‌افزاری، تصویر دوربین‌های نقطه کور در این صفحه‌نمایش نمایان می‌شود. این یک قابلیت کاربردی است که بر خلاف سیستم رقیب یعنی هوندا، تصویر را از هر دو سمت نشان می‌دهد و کل صفحه‌نمایش مرکزی را برای این منظور اشغال نمی‌کند.

سوناتا

هیوندای اولین خودروسازی نیست که سیستم خودکار نگه دارنده بین خطوط را ارائه می‌دهد ولی سیستم دنبال کردن خطوط آن یکی از بهترین‌هاست. همان‌طور که از نام آن پیداست، این سیستم خودش خطوط را دنبال می‌کند بجای اینکه منتظر خروج شما از خط و سپس مداخله باشد.

در حالی که شما حس می‌کنید این سیستم از طریق فرمان عمل می‌کند ولی برخلاف رقبا این‌طور نیست که حس کنید خودرو در حال دخالت در کار شماست.

موتورهای کم حجم، تکنولوژی بالا

ترکیب موتورهای ارائه  شده برای هیوندای سوناتا ۲۰۲۰ از یک موتور ۴ سیلندر، سیستم انتقال قدرت به چرخ‌های جلو و گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک تشکیل شده است. این مشخصات برای این رده خودروها کاملاً معقول است ولی این موتورها از چیزی که به نظر می‌رسد بهتر هستند. حتی موتور ۲.۵ لیتری پایه نیز یک ترکیب مناسب از بازدهی و تکنولوژی را دارد. این موتور ۱۹۱ اسب بخار قدرت و ۲۴۵ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند که برای چنین خودرویی کافی است.

هیوندای نسخه ۲.۵ لیتری را در اختیار ما نگذاشته است، در عوض ما قوی‌ترین نسخه که دارای یک موتور ۱.۶ لیتری توربو هست را در اختیار داریم. این اولین موتوری هیوندای است که سیستم زمان‌بندی متغیر پیوسته سوپاپ را دارد (CVVD)، تکنولوژی که هرگز در یک خودروی تولید انبوه بکار نرفته است.

عملکردی خوب

سوناتا برای اغلب خریداران خود که رانندگی معمولی می‌خواهند به خوبی عمل می‌کند.

خیلی از خودروها به سیستم زمان بندی متغیر سوپاپ مجهز هستند، در این سیستم سوپاپ‌ها به ترتیب باز و بسته می‌شوند تا مخلوط بهینه سوخت و هوا را در هر محفظه احتراق ایجاد کنند. CVVD همچنین مدت زمان باز و بسته بودن سوپاپ‌ها را نیز تغییر می‌دهد. این به مهندسان اجازه می‌دهد تا راه دیگری برای بهینه کردن موتور داشته باشند.

موتور ۱.۶ لیتری ۱۸۰ اسب بخار قدرت و ۲۶۴ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. این عدد مقداری از بقیه رقبای این رده کمتر است که البته حجم کمتری هم دارد. البته مشخص است که سوناتا دنبال هیجان زیاد نیست.

سوناتا دارای اتاقی بسیار ساکت، سواری راحت و قدرت مناسب است که از یک موتور ۱.۶ لیتری تغذیه می‌شود (سیستم CVVD بدون آنکه متوجه شوید عمل کرده و تأخیر توربو عملاً وجود ندارد). سوناتا برای اغلب خریداران خود که رانندگی معمولی می‌خواهند به خوبی عمل می‌کند.

موارد کاربردی

نسخه‌های ۲.۵ لیتری سوناتا مصرف ترکیبی حدود ۷.۴ لیتری در صد کیلومتر دارند (۶.۱ برای جاده و ۸.۴ برای شهر)، مدل‌های ۱.۶ لیتری ولی مصرف ترکیبی ۷.۶ لیتری را به ثبت رسانده است (۸.۷ لیتر برای شهر و ۶.۵ لیتری برای جاده).

این اعداد به شکل خوبی قابل مقایسه با بقیه سدان های سایز متوسط است، تویوتا کمری و هوندا آکورد به ترتیب مصرف ترکیبی ۶.۹ لیتر و ۷.۱ لیتر را ثبت کرده‌اند. سوناتای ۱.۶ لیتری از حجم کمتر خود بهترین استفاده را برده و از توربو های بزرگ‌تری استفاده کرده و در مقایسه با موتورهای رده بالا هوندا آکورد و نیسان التیما مصرف مناسب‌تری دارد.

سوناتا با مدل‌های هایبرید و پلاگین هایبرید نیز در آینده موجود خواهد بود. هیوندای تأیید کرده است که نسخه هایبرید در سال ۲۰۲۰ عرضه خواهد شد و تست‌های جاده‌ای این مدل انجام شده است. اما جزییات بیشتر هنوز مشخص نشده است.

سوناتا

هیوندای مجموعه مناسبی از سیستم‌های کمکی راننده را به‌عنوان تجهیزات استاندارد ارائه می‌دهد. حتی نسخه پایه سوناتا با سیستم کمکی رانندگی بین خطوط، مانیتور هشدار دهنده و کروز کنترل هوشمند با سیستم توقف و استارت عرضه می‌شود. تریم SEL  سنسور نقطه کور و هشدار ترافیک عقب را نیز اضافه می‌کند و در نسخه لیمیتد سیستم پارک از راه دور و دوربین نمایش نقاط کور روی پشت آمپر دیجیتالی نیز در دسترس هست.

مانند بقیه مدل‌های هیوندای، سوناتا ۲۰۲۰ نیز دارای گارانتی ۱۰ ساله و ۱۶۰ هزار کیلومتری برای موتور و ۵ ساله و ۱۰۰  هزار کیلومتری برای خودرو است که از بقیه رقبا بیشتر است.

هیوندای سابقه و شهرت خوبی در مورد قابلیت اطمینان دارد، اما چون سوناتا ۲۰۲۰ کاملاً جدید است، پیش‌بینی در مورد آن سخت است. همچنین این یعنی هنوز نتایج تست‌های تصادف از طرف موسسه بیمه ایمنی بزرگراه‌هاIIHS)) و اداره ملی ایمنی و ترافیک بزرگراه NHTSA)) در دسترس نیست.

ما کدام نسخه هیوندای سوناتا ۲۰۲۰ را ترجیح می‌دهیم

سوناتای ۲۰۲۰ ایده آل ما نسخه سطح بالای لیمیتد است. مدل لیمیتد تنها نسخه‌ای است که دارای سیستم پارک از راه دور و نمایش‌دهنده نقاط کور است. همچنین دارای امکانات قابل توجهی مانند صفحه‌نمایش ۱۰.۲۵ اینچی، پشت آمپر دیجیتالی با صفحه ۱۲.۳ اینچی، هدآپ دیسپلی و سیستم صوتی Bose  با ۱۲ بلندگو نیز هست.

خلاصه

هیوندای سوناتا ۲۰۲۰ بالاتر از حد انتظارت عمل کرده است. اغلب خودروسازان می‌دانند که مشتریان خواهان خودرویی امن، قابل اعتماد و ارزان هستند. در حالی هوندا آکورد و تویوتا کمری و نیسان آلتیما در تلاش‌های اخیر خود سعی کردند چیز بیشتری ارائه دهند ولی همه آن‌ها در مقابل سوناتا محافظه کار به نظر می‌رسند.

هیوندای امکانات و تکنولوژی‌هایی بالاتر از حد این سگمنت را در یک ظاهر برجسته عرضه می‌کند. هیوندای نه تنها تمام تلاش خود را کرده است تا مشتریان را متقاعد کند تا بجای رقبا سوناتا را بخرند، بلکه سعی می‌کند جلوی مهاجرت آن‌ها به کراس اوورها را نیز بگیرد.

آیا هیوندای سوناتا ۲۰۲۰ ارزش خریدن را دارد؟

بله. اگر خواهان یک خودروی مقرون به صرفه همراه با امکانات زیاد هستید، دنبال چیز دیگری نباشید.