نگاهی به ۹ رقیب سرسخت بی ام و سری ۳ مدل ۲۰۱۹

بی ام و سری 3 و رقبا

نسل جدید بی ام و سری ۳ که داخل شرکت با کد G20 شناخته می‌شود در نمایشگاه پاریس ۲۰۱۸ رونمایی شد. فروش آن از بهار ۲۰۱۹ قرار است شروع شود و به همین دلیل، اکنون می‌تواند بهترین زمان برای پرداختن به رقبای این خودروی جدید باشد. این خودروی جذاب و قدرتمند آلمانی رقبایی سرسخت از سراسر دنیا پیش روی خود می‌بینید. با مجله اینترنتی آراد مگ همراه باشید تا شما را با ۹ رقیب سرسخت این خودرو آشنا کنیم.


بی ام و سری ۳: سدان کامپکت محبوب آلمان‌ها نونوار شده است

بی ام و سری 3

بی ام و سری ۳ جدید از نظر ابعاد بدنه رشد زیادی داشته و در حال حاضر ۴.۷۱ متر طول دارد. طول بین دو محور خودرو هم همان طور که حدس زده‌اید افزایش یافته و اکنون، سری ۳ جدید فضای کابین بیشتری برای سرنشین‌ها دارد. خانواده پیشرانه‌های آن شامل دو موتور بنزینی و دو نسخه دیزلی که همگی ۴ سیلندر هستند می‌باشد. شرکت بی ام و همچنین یک موتور ۶ سیلندر دیزلی هم برای آن تدارک دیده است. چند ماه بعد از ورود خودرو به بازار شرکت یک موتور شش سیلندر بنزینی و بعدها یک نسخه پلاگین هیبریدی آن را هم می‌خواهد روانه بازار کند. اگر آماده هستید، بیایید نگاهی به لیست رقبای سرسخت سری ۳ جدید در بازار بیندازیم.


آلفارومئو جولیا

آلفا جولیا

آلفارومئو جولیا که سال ۲۰۱۶ رونمایی شده، هنوز هم در سگمنت سدان های بزرگ لوکس یکی از بازیگران اصلی است. با پیشرانه‌های قدرتمندی که تا ۵۰۵ اسب بخار قدرت را در کنار طراحی ظاهری شیک و زیبا ارائه می‌کنند، این مدل ایتالیایی رقیبی بسیار سرسخت برای بی ام و سری ۳ است. جولیا با طولی به اندازه ۴.۶۴ متر اندکی از سری ۳ کوچک‌تر است، ولی این میزان طول کمتر خیلی سخت کسی را می‌تواند اذیت کند. مانند سری ۳، خودرو در بازارهایی که به خاطر شرایط آب و هوایی مدل‌های دو دیفرانسیل پرفروش هستند، با این آپشن فروخته می‌شود.


آئودی A4

آئودی A4

آئودی A4 در حالی که در سگمنتی مشابه با سری ۳ قرار دارد، ولی با ارائه سیستم دیفرانسیل جلو صورت استاندارد روی مدل پایه، کمی اوضاع را متفاوت کرده است. گرچه بسیاری از خریداران این خودرو تیک آپشن سیستم دو دیفرانسیل کواترو آئودی را هنگام خرید می‌زنند. تا زمان ورود RS4 به بازار، S4 با پیشرانه شش سیلندر خورجینی ۳۵۴ اسب بخاری ۳ لیتری خود قوی‌ترین مدل این خانواده می‌باشد. یک موتور ۲ لیتری توربو دیزل ۱۴۸ اسب بخاری هم برای این خودرو ارائه شده است. موتور شش سیلندر خورجینی ۳ لیتری TDI علاوه بر صدای زیبایی که دارد، نرم‌تر و روان‌تر بوده و برای ارتقای موتور خودروی خود به آن، هزینه زیادی هم نباید پرداخت کنید. موتور ۱.۴ لیتری بنزینی TFSI را می‌توان سورپرایز این شرکت روی مدل پایه A4 معرفی کرد.


اینفینیتی Q50

اینفینیتی Q50

اینفینیتی Q50 در سال ۲۰۱۳ رونمایی شده و اکنون، یکی از قدیمی‌ترین مدل‌های سگمنت سدان‌های بزرگ لوکس می‌باشد، ولی رونمایی از یک مدل فیس‌لیفت در سال ۲۰۱۸ آن را هم چنان، در بازار فعلی رقابتی نگه داشته است. ازجمله مواردی که در مدل فیس‌لیفت ارتقا یافته می‌توان به چراغ‌های LED بهتر و سیستم نیمه خودران پرو پایلوت اشاره کرد. مانند بی ام و سری ۳، مدل استاندارد Q50 هم دیفرانسیل عقب است، ولی امکان سفارش آپشن دو دیفرانسیل هم برای آن وجود دارد. مدل پایه این خودرو به یک موتور ۴ سیلندر بنزینی توربو ۲ لیتری با ۲۰۸ اسب بخار قدرت مجهز شده است. آپشن موتور ۶ سیلندر خورجینی ۳ لیتری با ۴۰۰ اسب بخار قدرت هم برای آن وجود دارد. مجموعه موتورهای دیزلی آن شامل یک پیشرانه ۲.۲ لیتری ۴ سیلندر ۱۶۸ اسب بخاری و یک موتور ۳.۵ لیتری شش سیلندر خورجینی با ۳۵۹ اسب بخار قدرت می‌شود.


جگوار ایکس ئی

جگوار ایکس ئی

جگوار از زمان خروج مدل فوق العاده X-Type دیگر می‌توان گفت رقیبی جدی و خوب برای سری ۳ بی ام و نداشته است. خوشبختانه، XE خودروی فوق العاده خوبی بوده و قطعاً در بازار دردسرهای زیادی برای بی ام و سری ۳ ایجاد خواهد کرد. مانند سری ۳، XE هم در مدل پایه دیفرانسیل عقب است، ولی شرکت آپشن دو دیفرانسیل را هم برای آن ارائه می‌کند. خانواده موتورهای دیزلی جگوار شامل موتور ۲ لیتری توربودیزل ۴ سیلندر در نسخه‌های ۱۶۱، ۱۷۸ و ۲۳۷ اسب بخاری می‌شود. در خانواده موتورهای بنزینی این خودرو هم سه پیشرانه ۲ لیتری ۴ سیلندر با ۱۹۷، ۲۴۷ و ۳۰۰ اسب بخار قدرت وجود دارند.


لکسوس IS

لکسوس IS

نسل فعلی سدان لکسوس IS در سال ۲۰۱۴ رونمایی شده است. در حالی که ۴ سال از نظر خیلی‌ها ممکن است زمان زیادی برای یک خودرو به نظر نرسد، ولی در شرایطی که این روزها در سگمنت سدان های فول سایز لوکس هر روز مدل‌های جدیدی رونمایی می‌شود، یک خودروی ۴ ساله را می‌توان یک مدل قدیمی و پیر به حساب آورد. به همین دلیل است که طبق استانداردهای امروزی، لکسوس IS یک مدل قدیمی است و در آن، خبری از صفحه کیلومتر و آمپرهای دیجیتالی یا صفحه‌های نمایش الکترونیکی مختلف در کنسول مرکزی نیست.


مرسدس بنز C کلاس

مرسدس بنز C کلاس

مدل فیس لیفت مرسدس بنز C کلاس با تجهیزات و تکنولوژی فراوان ماه فوریه سال جاری میلادی رونمایی شد. این خودرو با طول ۴.۶۹ متری تنها چند سانتی متر از بی ام و سری ۳ کوتاه‌تر است. هر دو مدل به صورت استاندارد دیفرانسیل عقب هستند و آپشن سیستم دو دیفرانسیل برایشان وجود دارد. خریداران می‌توان از میان پیشرانه‌های ۴، ۶ و ۸ سیلندر یکی را برای خودروی خود انتخاب کنند. مدل قدرتمند مرسدس آ ام گ C63 قدرتی برابر با ۵۰۳ اسب بخار دارد. هنوز معلوم نیست دقیقاً M3 جدید برای رقابت با این مدل قدرتمند مرسدس بنز چه زمانی وارد بازار خواهد شد.


ولوو S60

ولوو S60

ولوو S60 جدید که قرار است از سه ماهه پایانی سال جاری میلادی از خط تولید جدید ولوو در کارولینای جنوبی آمریکا خارج شود، اندکی زودتر از نسل جدید بی ام و سری ۳ وارد بازار خواهد شد. مانند آئودی A4 و بی ام و سری ۳، S60 هم در مدل پایه دیفرانسیل جلو است، ولی شرکت آپشن دو دیفرانسیل را نیز برای آن ارائه می‌کند. موتور معروف ۲ لیتری توربو ولوو در مدل پایه آن عرضه شده و ۲۵۰ اسب بخار قدرت دارد. یک نسخه مجهز به موتور ۳۱۶ اسب بخاری و یک نسخه پلاگین هیبریدی هم از این خودرو در نسخه‌های پول استار وجود دارد و با دو تیونینگ مختلف، ۴۰۰ یا ۴۱۵ اسب بخار قدرت تولید می‌کند.


فولکس واگن پاسات

فولکس واگن پاسات

در بریتانیا، خیلی سخت می‌توانید کسی را پیدا کنید که بین خرید فولکس واگن پاسات و بی ام و سری ۳ دو دل مانده باشد. بالاخره، پاسات یکی از پرفروش‌ترین خودروهای این سگمنت محسوب می‌شود. این خودرو از نظر فضای بار به راحتی سری ۳ را شکست می‌دهد و ۵۸۹ لیتر فضای بار آن بسیار جادارتر از ۴۸۰ لیتری بی ام و است. فولکس واگن پاسات نسخه پلاگین هیبریدی با نام GTE را روانه بازار کرده، ولی مشتریان اروپایی برای خرید نسخه پلاگین هیبریدی سری ۳ باید چندین ماه دیگر صبر کنند.