آئودی یا مرسدس بنز حق انتخاب با شماست

انتخاب خودروهای مناسب و به‌صرفه و متناسب با نیاز و سلیقه همیشه می تواند سخت باشد اما با یک سری مقایسه ساده می‌توان به نتیجه مطلوب رسید در این بخش به سراغ دو خودرو از شرکت های آئودی و مرسدس بنز رفتیم. برای پی بردن به نتیجه این مقایسه با ما همراه باشید.

تسلا مدل S خریداران را از تصور صرفه اقتصادی و سازگاری داشتن با محیط‌زیست به سمت شکل ظاهری و لوکس بودن آن برد. و بعداً خودروی تسلا مدل X SUV با همان استدلال‌های مشابه و ضمن اضافه کردن یک ردیف اضافی از صندلی‌ها و قابلیت استفاده بسیار بیشتر به بازار عرضه شد و بالاخره تسلا سرانجام با مدل ۳، در حال اجرای چشم‌انداز خود از الکتریکی کردن اتومبیل‌ها در مقیاس انبوه است.

الکتریکی کردن و لوکس بودن

درحالی‌که تسلا با کنار گذاشتن مرزها به‌طور بی‌پروا پیش می‌رود، خودروسازان معمولی به پیشرفت منطقی و محافظه‌کارانه خود متعهدتر هستند. به همین دلیل است که ما در حال حاضر شاهد دیدن اتومبیل‌های فراتر از سطح تصور و سازگاری بالا هستیم. که واقعاً می‌تواند شرکتی را که اولین بار الکتریکی کردن و لوکس بودن را کنار هم گذاشت، به چالش بکشد.

اتومبیل Audi E-Tron نیز از این نظر تا حدی شناخته‌شده است. بااین‌وجود، این مدل نخستین راه‌اندازی جهانی سابق ایالات‌متحده بود که فرصتی بی‌نظیر را در مقایسه مستقیم این دو خودروی الکتریکی به ما ارائه داد. 

مقایسه بدون ایده

درحالی‌که برنامه‌های تست رانندگی در دو طرف مخالف سیاره زمین (خودروی EQC در شهر اسلو نروژ و خودروی E-Tron در دریاچه تاهو – دره نپا حوالی ایالت کالیفرنیا) صورت می‌گرفت، بااین‌وجود این دو رویداد فقط یک هفته باهم فاصله داشتند. هفت روز پس از فرود در اسلو، عازم کالیفرنیا شدیم. در ابتدا برای انجام مقایسه بین این دو خودروی برقی ایده‌ای نداشتیم.

درحالی‌که تنها یک هفته جدا افتادگی (و حدود ۵.۲۰۰ مایل) محدودیت در مقایسه EQC و E-Tron ایجاد کرد، اما تأثیر بزرگی روی نتایجی که قرار است بخوانید ایجاد نمی‌کند. این تصویر بیشتر نمای کلی سطح بالای این دو اتومبیل و نحوه یکسان بودن و متفاوت بودن آنها در پشت چرخ است، نه اینکه یک شیر آب نازک را به درون موتورهای برقی خود فروکند. اگر می‌خواهید چیزی شبیه به آن را بخوانید، آزمون مقایسه ما از Jaguar I-Pace و Tesla Model S را در نظر بگیرید که در یک زمان مشابه تست شدند، ما به‌طور خلاصه رنج محدودی از مشخصات آنها را بررسی می‌کنیم، اما شایان‌ذکر است که فقط چهره‌ی E-Tron شبیه به قطعه‌سنگ است. قیمت مناسب هیچ تناسبی با چهره‌ی دنیای واقعی آن خودرو ندارد، زیرا تشخیص تست رانندگی مجازی توصیف‌شده در این مقاله درحالی‌که تصورات رانندگی واقعی را نیز می‌کشید، غیرممکن است.

با این کار، بیایید به تجزیه‌وتحلیل آخرین خودروهای برقی مرسدس بنز و آئودی بپردازیم .

مرسدس بنز:

باکمال تعجب، فلسفه طراحی هر برند در این محصولات جلو و محور است. نمای محافظه‌کار مرسدس بنز به‌روز می‌شود و وظیفه الکتریکی را به‌روز می‌کند، اما این هنوز وسیله نقلیه کم کلید است که هیچ مشکلی در ترکیب پس‌زمینه ندارد. ما مشخصات معمولی را دوست داریم که کم‌وبیش آینه متقاطع کلاس GLC را منعکس می‌کند.

موفقیت کمتری در نمای داخلی EQC با مشبک و چراغ‌های جلوای عجیب و همچنین نوار نوری که دارای هود می‌باشد، کمتر موفقیت‌آمیز است. گفته می‌شود، ما EQC را در شب مشاهده نکردیم، بنابراین اثر امضای نور آن می‌تواند تأثیر بسیار بیشتری داشته باشد. دم صاف و گرد هوشمندانه عناصر آئرودینامیکی را پنهان می‌کند، درحالی‌که یک نوار سبک دیگر، نورهای باریک را به هم متصل می‌کند تا ظاهری کاملاً منسجم‌تر و بصری دل‌پذیرتر از جلو باشد. سایر نکات برجسته بیرونی شامل طرح‌های جذاب چرخ با الهام از مدل‌های مرسدس سنتی اما اصلاح‌شده برای وظیفه EQC است. اکسنت های آبی برقی و یک اسکریپت بی‌نظیر برای نشان‌های عقب، به این مرسدس کمک می‌کند تا در برابر خواهر و برادرهای بنزینی خود ایستادگی کند. EQC نسبتاً کوچک است.

این خودرو تنها با یک چرخ‌دستی ۱۱۳.۱ اینچی و طول کلی ۱۸۷.۴ اینچ، تنها کمی طولانی‌تر از یک موتور GLC است که تقریباً شش اینچ از E-Tron کوتاه‌تر است. همچنین ۳.۸ اینچ از آینه به آینه باریک‌تر و ۱.۶ اینچ از آئودی پایین‌تر است. این سبک‌وزن در مقابل وزن سنگین نیست، اما اختلاف اندازه بین EQC و E-Tron فوراً در فرد قابل‌توجه است.

نمای خارجی متمایز

درحالی‌که نمای خارجی EQC از سایر محصولات مرسدس متمایز است ، کابین آن چنین نیست. در حقیقت، جدا از یک جزئیات کوچک تنها، برای هر مشتری فعلی مرسدس دشوار است که داخلی EQC را جدا از خودروی شخصی خود بگوید. EQC واسط‌های اصلی خود را از دیگر محصولات مرسدس می‌کشد: نمایشگرهای دوقلوی ۱۰.۳ اینچی و سیستم سرگرمی MBUX از کلاس A جدید است، درحالی‌که تغییر مکان ستونی کوچک و فرمان، با اکسنت های فلزی واقعی خود از یک میزبان محصولات مرسدس را شامل می‌شود.  حالت اصلی کابین دریچه‌های کنترل آب‌وهوا آن است که واحدهای سبک سوکت را از سایر مدل‌های مرسدس خنثی می‌کند و آنها را با دریچه‌های مستطیل شکل که دارای اکسنت های گل رز است، جایگزین می‌کند. علاوه بر اینکه وجود گل رز طلایی‌رنگ به EQC ظاهری مدرن‌تر نسبت به سایر محصولات این شرکت آلمانی می‌بخشد.

آئودی:

طراحی Audi E-Tron پیشرفته‌تر و مشتق‌تر از EQC است. زبان طراحی فعلی آئودی خواستار ظاهر مدرن با زوایای تیز و تمیز می‌شود، همان‌طور که می‌خواهید با یک کت‌وشلوار به خوبی فشرده شوید. گذشته از این‌که یک مورد گاه‌وبیگاه ( ahem ، A8 )، این سدان جذاب را در قالب A6 و A7 جدید به همراه آورده است، از قبیل SUV های مناسب تهاجمی، مانند Q3 آینده و Q8 جدید.

اما Q8 مشکل است، زیرا پارک در کنار هم، تشخیص تفاوت بین آن SUV بنزینی و باتری E-Tron دشوار است. این دو طرح ویژگی‌های مشترک زیادی دارند.  مطمئناً Q8 از مشبک معمولی‌تری برخوردار است و فاقد روشنایی E-Tron است، اما این دو وسیله نقلیه به‌مراتب نزدیک به دوقلوهای یکسان نسبت به نمونه‌های برادری هستند. E-Tron ، دم معمولی‌تر دارد، زیرا فاقد عرشه عقب کوچک Q8 است.

تغییرات ایجاد شده

البته تغییراتی که توسط موتور تمام الکتریکی E-Tron اعمال‌شده نیز ضروری است. به‌عنوان مثال مشبک نقره‌ای دارای یک بازوی کوچک برای خنک‌کننده با کرکره‌های هوازی فعال در پشت آن است. این  مشبک از آرم E-Tron در انتهای آن استفاده می‌کند، به همان اندازه که محصولات RS آئودی از Quattro نشانه می‌گیرند، درحالی‌که تأکید کلی بر روی آئرودینامیک به این معنی است که صورت E-Tron درنهایت زیباتر از خواهر و برادرهای بنزینی آن است.

مانند مرسدس، آئودی برای برجسته کردن قدرت انتشار صفر از E-Tron ، لمس‌های کوچک کرد. پورت‌های شارژ جلوتر از درهای جلو قرار دارند و دارای یک آرم E-Tron کم‌نور هستند، درحالی‌که تیغه‌های شخصی باریک در پایین درب‌ها یک عنصر یک ظاهر طراحی جدید است که با الهام از تیغه‌های جانبی در سوپر اسپرت R8 الهام گرفته‌شده است. سرانجام، سپر عقب در حال خروج از اگزوزهای سنتی Q8 است، زیرا میزان آلایندگی صفر است.

بزرگ‌ترین تعجب در مورد E-Tron همین اندازه بزرگ است. درجایی که اندازه EQC کم‌وبیش باکلاس GLC کامپکت یکسان است، آئودی تفاوت بین Q5 جمع‌وجور و Q8 بزرگ‌تر را با یک چرخ‌دنده ۱۱۵.۱ اینچی و طول کلی ۱۹۳ اینچ تقسیم می‌کند. چرخ‌دنده Q8 با اندازه ۱۱۷.۹ اینچ کمی بزرگ‌تر است و در کل ۱۹۶.۳ اینچ طول دارد. به‌طور خلاصه، نسبت‌های E-Tron قابل‌توجه است.

بین دو محور آن یک کابین قرار دارد که، مانند بسیاری از محصولات آئودی، نسبت به آنچه در یک مرسدس بنز قابل‌مقایسه می‌بینید، روبه‌جلوتر است. تصمیم اینگولستاد برای اتخاذ یک کابین خلبان تمام شیشه و به حداقل رساندن تعداد دکمه‌ها، جسورانه است. این حداقل پیشرفت از رویکرد دقیق و محاسبه‌شده از اشتوتگارت است.

نمایشگر های شیشه ای

نمایشگرهای شیشه‌ای بر روی کابین E-Tron مسلط هستند تا جایی که قدردانی از سایر طراحی‌های کوچک آن دشوار است. ما نورپردازی محیط را دوست داریم، حتی اگر به‌اندازه آنچه مرسدس ارائه می‌دهد گسترده نیست، و تزیینات چوب مات و اکسنت های نقره‌ای پراکنده در سراسر تخته دوست‌داشتنی هستند. اما همچنین تصمیم‌گیری‌هایی در مورد طراحی وجود دارد که اندکی معنی ندارد.

در کنسول مرکزی یک شکاف عظیم وجود دارد که نتوانسته‌ایم راهی برای پنهان کردن پیدا کنیم. در پایین کنسول مذکور، یک جفت نگه‌دارنده لیوان فنجانی وجود دارد که یادآور می‌شود که آلمان هنوز با این ایده دست‌وپنجه نرم می‌کند که ممکن است کسی هنگام رانندگی یک نوشیدنی بخواهد. اما نکته جالب‌تر نسبت به کاسه داران کم اندازه این است که این کابین بزرگ برای صاحبان چه معنایی خواهد داشت: این امر یک دسته بزرگ از مواد مخدر خواهد بود، درحالی‌که نداشتن پوشش به معنای اشیاء باارزش در معرض جهان قرار خواهد گرفت.

جابجایی عجیب‌وغریب E-Tron نیز باعث شد تا سرمان را خراشیده باشیم. بله، استفاده از آن بسیار دلپذیر است، و مطمئناً ما قدردانی می‌کنیم که قسمت بالایی کوسن به‌عنوان مکانی بسیار راحت برای ایجاد ثبات در مچ دست هنگام کار روی صفحه‌نمایش پایین، دو برابر می‌شود. احساس تغییر از پارک به درایو یا معکوس نیز فوق‌العاده رضایت‌بخش است. اما در یک کابین که از قبل دارای یک منحنی یادگیری شیب‌دار است، بی‌نیاز آینده‌نگرانه نیز احساس می‌شود.

مزیت: مرسدس بنز

 آسایش

مرسدس بنز آمار نهایی را برای حجم داخلی EQC منتشر نکرده است، اما پس از سوارشدن به اسلو در هر دو ردیف جلو و عقب کراس اوور باتری برقی، می‌توانیم تأیید کنیم که در این خودروی خاص صندلی بدی وجود ندارد. صندلی‌های جلویی پشتیبانی و قابلیت تنظیم فراوانی را ارائه می‌دهند، درحالی‌که گرمایش و تهویه هر دو موجود است (البته تستر ما فقط صندلی‌های گرم شده داشت). یک پنجره عقب باریک دید را تا حدی به خطر می‌اندازد، اما کاملاً شبیه کامارو نیست – درهرصورت، این مشابه چیزی است که دریکی از کوپه‌های مرسدس پیدا خواهید کرد.

علیرغم ارتباط بسیاری با GLC ، صندلی‌های قابل‌توجه ردیف دوم EQC دارای پا و صندلی زیادی هستند. ورود و راه رفتن آسان است، اگرچه عدم تنظیم قابلیت صندلی – چه از طریق صندلی عقب و چه با کشیدن قسمت جلوی کوسن پایین و عقب – ناامیدکننده است. گفته می‌شود، چهار بزرگ‌سال می‌توانند به‌راحتی از EQC برای یک سفر جاده‌ای استفاده کنند. فضای بار نیز چشمگیر به نظر می‌رسد. بااین‌حال، مرسدس (دوباره) آمار نهایی را برای نگهداری محموله منتشر نکرده است.

آرام و شبح وار

مانند اکثر وسایل نقلیه الکتریکی، EQC آرام و شبح‌وار است. بلندگوهای بیرونی برای محافظت از عابران پیاده یک هشدار ظریف صادر می‌کنند، اما فراتر از آن، EQC کاملاً ساکت است. باران رانندگی که در اسلو تجربه کردیم، دشوار است که ارزیابی کنیم چقدر این خودرو باد را کنترل می‌کند، اما ضریب کشیدن چشمگیر باعث می‌شود که فکر کنیم فقط حرکت جدی ممکن است باعث خراب شدن کابین شود. گرچه بر روی تایرهای لاستیک  تأثیر کمی وجود دارد، و اثرات تعلیق به حداقل می‌رسد.

به‌طور کلی، سواری EQC دارای رفتارهای عالی، حتی با چرخ‌های بزرگ‌تر متصل شده است. آزمایشگر ما آلیاژهای ۱۹ اینچی را پوشید، گرچه خوشبختانه، مرسدس از نسبت‌های بسیار محافظه‌کارانه استفاده می‌کرد، باوجود لاستیک‌های جلو ۲۳۵/۵۵ و لاستیک‌های عقب ۲۵۵/۵۰ پنج ضخامت جانبی استقبال می‌کرد. به گفته این، جاده‌های اروپا به‌طور معمول عالی هستند. چند روزی در آسفالت pummeled میشیگان جنوب شرقی می‌گذرد تا حس واقعی از کیفیت سواری EQC را به‌دست آورید.

آئودی:

خب در اینجا مقایسه‌ی این ۲ خودرو راحت است چراکه تمام مواردی که در مورد بزن بیان شد، در رابطه با آئودی نیز صدق می‌کند. این خودرو کاملاً راحت است و ظرفیت ۴ سرنشین را نیز دارد.تنها تفاوت بنز و آئودی از این لحاظ، فقط فضای E-Tron می‌باشد. صندلی جلوی آئودی همانند مرسدس بنز، قابل تنظیم است و به سیستم تهویه و گرمایشی نیز مجهز است.بااین‌حال، بر خلاف بنز که بررسی کردیم،صندلی‌های جلوی آئودی مجهز به سیستم ماساژ راننده می‌باشند تا در زمان رانندگی، و تکیه دادن راننده به صندلی، باعث رفع خستگی راننده شود.تا آنجا که حتی آگه راننده ۲۰۰ مایل هم براند احساس خستگی نکند.

ظرفیت صندلی‌های عقب آئودی آن‌قدر بالاست که می‌تواند به‌تنهایی ظرفیت سوار کردن ۴ مسافر بزرگ‌سال (بلندقد) را دارد.صندلی‌های عقب آئودی به حدی نرم و مناسب هستند که شبیه اتاق‌خواب‌اند. و به‌راحتی برای هر سرنشین،۳۹.۱ اینچ فضا هست.علیرغم فضای بیشتر آئودی نسبت به بنز،نمی‌توان این‌گونه بیان کرد که آیا این موضوع ازلحاظ طراحی مکعبی بودن خودرو هم اصولی و مهندسی می‌باشد یا خیر.برخلاف بنز، آئودی مجهز به چرخ‌هایی با آلیاژهای استاندارد ۲۰ اینچی و ۱۹ اینچی و مقاوم می‌باشد. همچنین موجودی استاندارد چرخشی ۲۱ اینچی‌تر و تمیز Prestige ، همان‌طور که در آزمایشگر ما نشان داده‌شده است.

 ممکن است ازنظر زیبایی این چرخ‌ها خوشایند باشند، اما ما کمتر تمایل داریم که در جاده‌های سخت‌تر چنین تهاجمی را انجام دهیم. به‌علاوه، آنها مطمئناً چند مایل از محدوده رانندگی خودرو را قطع می‌کنند.

سیستم تعلیق پیشرفته

باوجود مزیت‌های آئودی نسبت به بنز، اما باید بگوییم که بنز EQC مجهز به سیستم تعلیق پیشرفته‌ای است که می‌تواند درزمانی که قسمت از خودرو به زیرآب فرو می‌رود، باز هم به مسیر ادامه دهد و ایجاد خللی در خودرو و راحتی مسافران نکند درحالی‌که آئودی این امکان را ندارد. از سیستم تعلیق هوای استاندارد برای راحتی کلی در هنگام سوارشدن، که ازنظر تمدنی کلی، بهترین میراگرهای سازگار EQC است، سپاسگزاریم.

بازهم، هوای دلهره‌آور مانع از شنیدن چگونگی کنترل صدای E-Tron بر سروصدای باد و غرق شدن تایرها شد. بااین‌وجود از EQC لغزنده‌تر است و ضریب درگ آن ۰.۲۷ به مرسدس ۰.۲۸ رسیده است که می‌تواند به معنی صدای باد کمتری باشد. سروصدا تعلیق باوجود لاستیک‌های بزرگ‌تر آئودی قابل‌مقایسه است و البته موتورهای برقی دوقلوی آن ساکت هستند. به گفته این، ما صدای آگاه‌کننده عابر پیاده را به Audi گره می‌زنیم. مثل چیزی غیر از Star Trek است .

E-Tron برنده این‌یکی می‌شود، اما این به دلیل اصلی آن است که ما بیشتر در مورد چگونگی مقایسه فضای کابین و بار آن با رقیب خود می‌دانیم.

مزیت: آئودی

 کارایی

مرسدس بنز:

EQC با داشتن یک جفت موتور الکتریکی (یک در هر محور) ۴۰۲ اسب بخار قدرت و ۵۶۱ پوند فوت گشتاور تولید می‌کند. این اعداد به‌سرعت ۶۰ مایل در ساعت در ۴.۸ ثانیه یا نیم ثانیه سریع‌تر از E-Tron کمک می‌کنند. بااین‌حال، مرسدس ممکن است در کشور خود کمتر جذاب باشد، زیرا حداکثر سرعت الکترونیکی محدود ۱۱۲ مایل در ساعت آن با ۱۲ امتیاز آئودی پایین می‌آید.

چون در کشور آلمان در جاده‌های صاف، محدودیت سرعت‌بالای ۱۰۰ کیلومتر وجود دارد لذا استفاده از آئودی در این جاده‌ها و در این شرایط را توصیه نمی‌کنیم. این موضوع می‌تواند غافلگیرکننده باشد. EQC احساس خستگی‌ناپذیری از خط دارد، اما فراتر از آن، چیز زیادی در مورد چگونگی تسریع آن وجود ندارد.

تنوع حالت های رانندگی

تنوع حالت‌های رانندگی و تنظیمات regen در EQC چشمگیر است. EQC با داشتن پنج حالت ریجن فعال‌شده با چرخش لاستیک‌ها، می‌تواند به‌راحتی از حالت رانندگی تک پدال به سمت صفر حرکت کند. این بیشتر از چیزی است که می‌توانیم برای E-Tron بگوییم، که دارای یک حالت اتوماتیک ریجن مانند EQC است، اما تنظیمات دستی کمتری دارد. همچنین تعویض حالت در مرسدس بسیار ساده‌تر است – فقط بر روی بالشتک‌ها ضربه بزنید. جابجایی E-Tron از ترمیم خودکار، به راننده نیاز دارد تا به داخل منوها شیرجه بزند، یک تنظیم را تغییر دهد و سپس بر اساس آن، از طریق بالگردها تنظیم کند. اما، درحالی‌که EQC به‌وضوح نشان می‌دهد که کدام حالت Regen با یک نگاه از طریق نماد D در خوشه ابزار دیجیتال فعال است، هرگز در Audi کاملاً مشهود نیست، که تنظیمات را در آنچه که برای tometometer می‌گذرد پنهان می‌کند.

جدا از پیشرانه، EQC مانند ماشین واضح‌تر و قابل‌کنترل تر در جاده احساس می‌کند. این حرکت بدن عمودی کمتری دارد و کنترل جانبی محکم‌تر نسبت به آئودی بزرگ‌تر دارد. مرسدس هنوز برای مهار EV جدید وزن خود را فراهم نکرده است ، اما اگر EQC از E-Tron سبک‌تر نباشد، تعجب می‌کنیم، با توجه به‌سرعت کمتر از ۶۰ کیلومتر در ساعت (و آهسته‌ی آن) در جاده احساس دست‌وپا گیرتری می‌کند.. EQC دارای فرمان واضح‌تر است، اگرچه در هر وسیله نقلیه بازخورد کمی از پنجه نرم وجود دارد.

آئودی:

بزرگ‌ترین حریف E-Tron محاصره بی‌نظیر آن است. این احساس یک کراس اوور به‌مراتب بزرگ‌تر و اساسی‌تر است که برای قرار دادن در جاده سخت‌تر از EQC است. مرسدس در مقایسه با آن احساس راحتی می‌کند همان‌طور که می‌دانیم حتی دوچرخه‌سواری نیز در حالت‌های مختلف رانندگی نیاز به تعادل خاصی دارد. این حالات متفاوت در آئودی نیز وجود دارد و سیستم تعلیق آئودی به گونه‌ای است که می‌تواند وزن ۵۵۰۰ پوندی خودش را به‌راحتی مدیریت کند.

E-Tron آزادانه می‌چرخد و وزن آن یک همراه ثابت در طول جاده‌های پرپیچ‌وخم است که ما را از یونتویل، کالیفرنیا به ساکرامنتو می‌برد. فرمان دلپذیر است، مطابق با وزن مناسب و بدون احساس بی‌حس شدن. بااین‌وجود، به‌راحتی چرخاندن E-Tron دشوار است. این درنهایت، وسیله نقلیه‌ای است که در یک خط مستقیم بسیار شادتر است.

سرعت نا امیدکننده

درحالی‌که سرعت ۵/۵ ثانیه‌ای آن به ۶۰ نسبت به EQC و انواع سریع‌تر Tesla Model X ناامیدکننده است، روشی که آئودی در هنگام شتاب احساس می‌کند باید برای اکثر صاحبان E-Tron رضایت‌بخش باشد (و اگر این‌طور نیست). احتمالاً یک نوع عملکرد درراه است ). از تونیک سرشار که دو موتور الکتریکی تولید می‌کند تشکر می‌کنم. E-Tron با سرعت ۳۵۵ اسب بخار و ۴۱۴ پوند پیمایش شروع می‌شود، اما یک حالت Boost – که از طریق حالت Sport فعال می‌شود و یک پنهان روی پدال شتاب‌دهنده است – این ارقام را به ۴۰۲ اسب بخار و ۴۹۰ پوند فوت برای هشت ثانیه افزایش می‌دهد. همچنین تنها راه برای خالص کردن زمان ۵.۵ ثانیه‌ای E-Tron از صفر تا ۶۰ است.

هر دو E-Tron و EQC دارای قابلیت انتقال تک سرعت هستند و صادقانه بگویم چیز زیادی برای گفتن ندارید. تعامل با سرعت خروج از خط، که بخشی از ویژگی‌های هر خودرویی است به عملکرد ناگهانی این ۲ خودرو در عمل کمک می‌کند.، این بخشی ازآنچه که در عملکرد شدید از حالت ایستاده کمک می‌کند است. در شرایط رانندگی روزمره، به‌ویژه در مناطق شهری، E-Tron و EQC هر دو به همان اندازه رضایت‌بخش هستند. اما بر اساس آزمایشات اولیه ما، این مزیت به اشتوتگارت می‌رسد.

 بهره وری

مرسدس بنز:

اگر این مورد را قبلاً شنیده اید ، جلوی ما را بگیرید: مرسدس تعداد مسافت پیموده شده را برای EQC منتشر نکرده است. یا حداقل ، نه آنهایی که ما به آنها احتیاج داریم. در راه‌اندازی خودرو ، تنها ارقام موجود آمارهای نادرست و منسوخ NEDC بود که SUV تمام الکتریکی را در ۲۷۷ مایل برد با مصرف انرژی ۲۰.۸ تا ۱۹.۷ کیلووات ساعت در هر ۱۰۰ کیلومتر ارزیابی کردند.

EQC 259 مایل در مقیاس واقعی‌تر WLTP را تکمیل می‌کند، که باوجود باتری ۸۰ کیلووات ساعت کوچک‌تر مرسدس (E-Tron دارای ۹۵ کیلووات ساعت است) E-Tron را پیوند می‌دهد.

تخمین چگونگی کرایه EQC در مقیاس EPA ، مطابق IEV ، حدود ۲۳۰ مایل را برآورد می‌کند ، برآورد ۲۰۴ مایل E-Tron ، اگرچه رقم Mecedes هنوز کاملاً خوش‌بینانه است. متأسفانه برای هر دو، مدل Tesla Model X بسته به مدل، از ۲۵۵ تا ۳۲۵ مایل فاصله دارد.

روند شارژ EQC شگفت‌آور نیست. در یک خروجی ۲۴۰ ولت از ۳۲ آمپر شارژ می‌شود و در ۱۰ ساعت از ۱۰ به ۱۰۰ درصد می‌رسد. یک شارژر سریع DC پیدا کنید و EQC می‌تواند نرخ شارژ ۱۱۰ کیلووات را کنترل کند، از ۱۰ تا ۸۰ درصد فقط در ۴۰ دقیقه حرکت می‌کند.

آئودی:

با توجه به نزدیک بودن به تاریخ فروش آن، تعداد محدوده E-Tron نهایی است، با برآورد EPA 204 مایل در هر بار و رتبه‌بندی اقتصادی ۷۴ mpge در شهر، ۷۳ بزرگراه و ۷۴ ترکیب. این در مقایسه با آنچه برخی از نسخه‌های تسلا مدل X ارائه می‌دهند، ستاره‌ای نیست، اما E-Tron می‌تواند شارژر سریع DC 150 کیلووات را کنترل کند.

بااین‌وجود انتظار می‌رود E-Tron GT نرخ شارژ ۳۵۰ کیلووات را بپذیرد ، اما شک داریم که E-Tron برای مدت طولانی در ۱۵۰ کیلووات بماند.

باتری و شارژ باتری ۱۵۰ کیلووات، باتری ۹۵ کیلووات ساعت E-Tron می‌تواند در ۳۰ دقیقه از صفر به ۸۰ درصد برسد، درحالی‌که آئودی تخمین می‌زند که تنها با ۱۰ دقیقه شارژ کردن خود،می‌تواند ۵۴ مایل را یک تنه بپیماید و با ۳۰ دقیقه شارژ کردنش می‌تواند ۱۶۳ مایل مسافت را بدون توقف طی کند. مطمئناً نرخ شارژ ۱۵۰ کیلووات و زمان شارژ سریع‌تر چشمگیر است، اما ازآنجاکه E-Tron تنها یکی از این دو مورد است که ارقام محدوده‌ای را برای بازار آمریکا ارائه می‌دهد، برنده آشکار این دسته خاص است.

نتیجه نهایی

به‌طور معمول، این‌جایی است که ما می‌خواهیم یک پیروز را پس از طعمه زدن اعلام کنیم که کدام وسیله نقلیه در دسته‌های بیشتری برنده شد. با استفاده از این متریک، این قرعه‌کشی است که دو دسته برای EQC و دو مورد برای E-Tron است. به گفته این، هنوز هم در زندگی هر دوی این وسایل نقلیه برای اعلام برنده، خیلی زود است، به‌ویژه که هنوز چیز بزرگی در مورد EQC وجود ندارد.

بااین‌وجود، آنچه ما از این آزمایش آموخته‌ایم این است که مصرف‌کنندگان با رقابت جدید این بخش می‌توانند سود زیادی کسب کنند. درحالی‌که Tesla Model X هنوز هم بیشترین حس را ایجاد می‌کند، مرسدس بنز، آئودی و جگوار همه محصولاتی را ارائه می‌دهند که مصرف‌کنندگان را وادار به تصمیم‌گیری سخت می‌کند. مدل X دارای محدوده و عملکردی قفل‌شده است، اما دنیای SUV های الکتریکی دیگر متعلق به آن نیست.