نگاهی به بی ام و سری ۸ کانورتیبل مدل ۲۰۲۰

بی ام و سری 8 کانورتیبل مدل 2020

بی ام و سری ۸ مدرن که اخیراً برای مدل سال ۲۰۱۹ رونمایی شده، یکی از نام‌های نمادین این شرکت آلمانی که بین سال‌های ۱۹۹۰ تا ۱۹۹۹ تولید می‌شد را دوباره زنده کرده است. برخلاف مدل قبلی خود، سری ۸ جدید یک نسخه کانورتیبل هم دارد تا این خودرو بتواند به رقابت با مدل روباز مرسدس بنز اس کلاس کوپه برود.

بعد از تقریباً دو دهه عدم حضور در بازار، بی ام و سری ۸ دوباره بازگشته و بار دیگر قصد دارد در خانواده محصولات بی ام و جای سری ۶ را به عنوان یک مدل لوکس گرن تورر اسپرت بگیرد. آلمان‌ها در مسابقه ۲۴ ساعته لومان ۲۰۱۸ بود که از نسخه تولیدی و مسابقه‌ای این خودرو رونمایی کردند. مدلی که ابتدا رونمایی شد یک نسخه کوپه سقف دار بود، ولی این پرچم دار جدید بی ام و یک نسخه کانورتیبل هم دارد که قبل از نمایشگاه خودروی لس آنجلس ۲۰۱۸ رونمایی شد. آیا این خودرو تمام آن چه که برای رقابت با اس کلاس کبریولت داشته باشد را دارد؟ برای فهمیدن پاسخ این سوال، با مجله اینترنتی آراد مگ همراه باشید.

طراحی ظاهری بی ام و سری ۸ کانورتیبل ۲۰۲۰

بی ام و سری 8 کانورتیبل مدل 2020

با نگاهی اولیه کاملاً مشخص است که سری ۸ کانورتیبل تقریباً ظاهری مشابه با نسخه کوپه دارد، البته به جز یک سقف تاشو پارچه‌ای که به صورت الکتریکی باز و بسته می‌شود. در طراحی این خودرو، به میزان زیادی از خودروی کانسپتی که سال ۲۰۱۷ در کنکورسو دالگانزا ویلا دسته رونمایی شده بود الهام گرفته شده و اگر نظر ما را بخواهید، این خودرو به معنای واقعی کلمه فوق العاده است.

زمانی که نخستین بار به سری ۸ جدید نگاه می‌کنید، اولین چیزی که توجهتان را به خود جلب می‌کند ظاهر خوابیده و پهن آن است. در طراحی دماغه جلوپنجره جدید کلیوی شکل بی ام و با تزئینات فلزی براق خود به خوبی به چشم می زند. جلوپنجره همچنین به فلپ های هوایی خاصی مجهز شده که می‌تواند در صورت لزوم، یا خنک کنندگی موتور را بهبود ببخشد یا با تغییراتی آیرودنیامیکی، مصرف سوخت خودرو را کاهش بدهد.

زیر جلوپنجره شاهد یک اسپلیتر جلوی بزرگ هستیم و در کناره‌ها، قاب‌های زاویه دار چراغ‌های جلو قرار گرفته‌اند. داخل این قاب‌ها، به صورت استاندارد خودرو به چراغ‌های LED مجهز شده است. چراغ‌های لیزری به صورت آپشن ارائه شده و شرکت آپشن چراغ‌های هوشمند را هم ارائه کرده است.

بالاتر که می‌رویم خودرو به یک طراحی کاپوت عضلانی و خطوط طراحی زیبا روی آن مجهز می‌باشد. از کناره‌ها که به خودرو می‌نگریم، مواردی که جلب توجه می‌کنند طول بین دو محور بالا و دریچه‌های ورودی هوای پشت چرخ‌های جلو هستند. صحبت چرخ‌ها که شد باید بگوییم شرکت آپشن رینگ‌های ۲۰ و ۲۱ اینچی را برای آن عرضه کرده است.

بی ام و سری 8 کانورتیبل مدل 2020

در بخش عقب به صورت استاندارد شاهد یک دیفیوزر هستیم. در حالی که بخش اعظمی از پنل های بدنه عیناً مشابه مدل کوپه هستند، ولی صندوق عقب خودرو به دلیل این که سقف را داخل خود جای داده، تفاوت‌هایی با مدل کوپه سری ۸ دارد.

سری ۸ کانورتیبل به یک سقف سبک مجهز شده و به خوبی عایق کاری شده است. باز و بسته کردن آن به صورت خودکار و با فشردن یک دکمه فقط ۱۵ ثانیه زمان می‌برد. تا سرعت ۵۰ کیلومتر بر ساعت سقف قابلیت باز و بسته شدن دارد.

زمانی که سقف پارچه‌ای بسته است، سری ۸ کانورتیبل کاملاً ظاهری شبیه به برادر کوپه خود پیدا می‌کند. سقف پارچه‌ای مدل کانورتیبل به صورت استاندارد مشکی است، ولی می‌توان آن را به رنگ خاکستری نیز سفارش بدهید. کاوری که سقف جمع شده را پنهان می‌کند رنگ هماهنگی با داشبورد و پنل های بالایی درها دارد.

همچنین باید اشاره کنیم که بی ام و احتمالاً یک نسخه گرن کوپه نیز از این خودرو بعدها رونمایی خواهد کرد. احتمال رونمایی یک مدل پرفورمنس M نیز وجود دارد و می‌توانیم مواردی مانند رینگ‌های بزرگ‌تر، کالیپرهای آبی، اگزوز بزرگ و طراحی بدنه تهاجمی‌تری روی آن انتظار داشته باشیم.

طراحی کابین بی ام و سری ۸ کانورتیبل ۲۰۲۰

کابین بی ام و سری 8 کانورتیبل مدل 2020

مانند طراحی بدنه، طراحی کابین سری ۸ کانورتیبل نیز کم و بیش مشابه سری ۸ کوپه می‌باشد. این مورد شامل طراحی داشبورد و کنسول مرکزی جدید بی ام و هستیم که با تمرکز بیشتری روی طراحی افقی انجام شده است. مواد اولیه لوکس و درجه یک مانند چرم مرینو، سطوح فلزی و تزئینات آلومینیومی در جای جای کابین یافت می‌شوند. صندلی‌های اسپرت خودرو با دوخت متضاد زیبایی دو چندانی دارند.

سیستم صوتی پرمیوم هارمن کاردون به صورت آپشن در این خودرو ارائه شده است. پشت فرمان، شاهد صفحه کیلومتر و آمپرهای دیجیتالی ۱۲.۳ اینچی هستیم. یک صفحه نمایش ۱۰.۲۵ اینچی دیگر نیز مختص سیستم اطلاعات سرگرمی روی کنسول مرکزی نصب شده است.

به عنوان مدل پرچم دار بی ام و، سری ۸ کانورتیبل به تکنولوژی‌های بسیاری از جمله سیستم‌های کمکی رانندگی و ایمنی مختلفی مجهز شده که رانندگی با آن را بسیار راحت‌تر کرده‌اند. از آن جمله می‌توان به سیستم کمکی پارک، کروز کنترل هوشمند، کمکی حفظ مسیر، کمکی فرمان، مانیتور نقاط کور و بسیاری موارد دیگر اشاره کرد.

بی ام و سری 8 کانورتیبل مدل 2020

به دلیل سقف کانورتیبل، بی ام و باید تغییراتی برای گرم نگه داشتن سرنشین‌ها داخل خودرو انجام می‌داد. از این رو، خودرو به صورت استاندارد به سیستم دفلکتور باد مجهز شده که با فعال شدن در ردیف عقب صندلی‌ها فضای کابین را در سرعت‌های بالا بسیار آرام می‌کند. زمانی که استفاده از این سیستم لازم نیست، به نصف اندازه واقعی خود تا شده و داخل صندوق عقب قرار می‌گیرد. بی ام و همچنین سیستم‌های گرم کن گردن را در پشت سری‌های صندلی‌های جلو قرار داده است. از دیگر آپشن های گرمایشی می‌توان به صندلی‌های گرم شو و پکیج Heat Comfort اشاره کرد که مانند مدل کوپه شامل فرمان گرم شو می‌شود.

همان طور که احتمالاً خودتان حدس زده‌اید، ظرفیت بار این مدل کبریولت در مقایسه با مدل کوپه، به دلیل قرار گرفتن سقف پارچه‌ای کمتر است. هنگام بسته بودن سقف، صندوق حدوداً ۳۵۰ لیتر ظرفیت دارد که ۷۰ لیتر در مقایسه با مدل کوپه کمتر می‌باشد.

پیشرانه و پرفورمنس بی ام و سری ۸ کانورتیبل مدل ۲۰۲۰

مانند سری ۸ استاندارد، مدلی کانورتیبل نیز از همان پیشرانه ۸ سیلندر خورجینی ۴.۴ لیتری توربو دوقلوی جدید استفاده می‌کند. این پیشرانه که با نام N63 شناخته می‌شود، ۵۲۳ اسب بخار قدرت و ۷۵۰ نیوتن متر گشتاور دارد. همان طور که گفتیم، شتاب صفر تا صد مدل کوپه برابر با ۳.۶ ثانیه است. ولی کانورتیبل سری ۸ به دلیل وزن بیشتر سقف کمی کندتر بوده و ظرف ۳.۹ ثانیه قادر به افزایش سرعت خود از صفر به صد کیلومتر بر ساعت خواهد بود. حداکثر سرعت هر دو خودرو مشابه هم و برابر با ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت است.

بی ام و سری 8 کانورتیبل مدل 2020

پیشرانه ضعیف‌تر مدل کوپه در نسخه کانورتیبل نیز ارائه شده و یک موتور توربو دوقلوی ۳ لیتری شش سیلندر خطی دیزلی می‌باشد. این پیشرانه ۳۱۶ اسب بخار قدرت و ۶۷۸ نیوتن متر گشتاور داشته و ظرف ۵.۲ ثانیه می‌تواند سرعت خودرو را از صفر به صد کیلومتر بر ساعت افزایش بدهد. همان طور که احتمالاً حدس زده‌اید، این پیشرانه فقط در اروپا روی خودرو ارائه می‌شود.

یک نسخه سریع‌تر M8 را شرکت بعدها می‌خواهد رونمایی کند و گفته می‌شود قدرت آن بالای ۶۰۰ اسب بخار خواهد بود. سیستم xDrive بی ام و به کمک یک گیربکس هشت دنده اتومات خروجی‌های موتور را به زمین منتقل می‌کند. این سیستم دو دیفرانسیل تمایل بیشتری به محور عقب دارد و به کمک همین موضوع، سر پیچ‌ها خودرو عملکرد بسیار بهتری می‌تواند داشته باشد.

سیستم تعلیق سری ۸ کانورتیبل بار دیگر در جلو از نوع جناغی دوبل و در عقب از نوع چند میله‌ای است. راننده امکان انتخاب میان حالت‌های رانندگی مختلفی خواهد داشته که بسته به حالت انتخابی، تغییراتی در دریچه گاز، تنظیمات گیربکس، فرمان و سیستم تعلیق اعمال می‌شود. استفاده از قطعات سازگارشونده و هوشمند در شاسی سواری جذاب و لذت بخشی برای شما به ارمغان خواهد آورد.

بی ام و سری 8 کانورتیبل مدل 2020

شاید برای برخی سؤال باشد که آیا حذف سقف در مدل کانورتیبل سری ۸ تاثیری منفی روی توانایی‌های خودرو سر پیچ‌ها داشته است یا نه. عدم وجود سقف روی خودرو استحکام ساختاری آن را کاهش داده و وزن آن را بیشتر کرده است. خوشبختانه، استفاده از سقف پارچه‌ای تاشو در مقایسه با سقف‌های فلزی تاشو سبک‌تر بوده و استفاده از پلاستیک تقویت شده با فیبر کربن نیز به این موضوع کمک زیادی خواهد کرد.

قیمت بی ام و سری ۸ کانورتیبل مدل ۲۰۲۰

قیمت گذاری این خودرو برای بازار آمریکا هنوز اعلام نشده، ولی در بریتانیا قیمت آن از ۸۳ هزار و ۲۷۰ پوند شروع می‌شود. این قیمت تقریباً ۷ هزار پوند گران‌تر از قیمت پایه مدل کوپه است. البته باید ذکر کرد که این قیمت متعلق به مدل ۸۴۰d بوده و برای خرید مدل M850i باید حدوداً ۱۰۸ هزار پوند پرداخت کنید. نسخه کوپه M850i قیمت پایه‌ای برابر با ۱۱۲ هزار دلار در آمریکا دارد و به احتمال زیاد، قیمت نسخه کانورتیبل آن از ۱۲۰ هزار دلار شروع خواهد شد.

از جمله تجهیزات استاندارد مدل M850i کانورتیبل به مواردی مانند چراغ‌های فول LED با تکنولوژی لیزری بی ام و، روکش چرمی مرینو، سیستم صوتی هارمان کاردون با ۱۶ بلندگو، گیربکس اتومات اسپرت، سیستم تعلیق هوشمند ام، ترمزهای ام اسپرت، کمکی پارک و صفحه کیلومتر و آمپرهای BMW Live Cockpit Professional با دو صفحه نمایش ۱۲.۳ و ۱۰.۲۵ اینچی می‌توان اشاره کرد.

بی ام و سری 8 کانورتیبل مدل 2020

بدون در نظر گرفتن سقف فیبر کربنی، لیست آپشن ها دقیقاً مشابه مدل کوپه بود. هنگام خرید سری ۸ کانورتیبل مواردی مانند سیستم Driving Assistant Professional، سیستم صوتی سوراند ۱۴۰۰ وات باورز و ویلکینز، کنترل‌های شیشه‌ای دسته دنده، کنترل iDrive، دکمه استارت استاپ و پکیج تزئینات فیبر کربنی روی بدنه را می‌توان نام برد.

رقبای بی ام و سری ۸ کانورتیبل مدل ۲۰۲۰

  • مرسدس آام‌گ S 63 کبریولت

مرسدس آ ام گ S63

اگر پول خوبی دارید، قطعاً مرسدس آام‌گ S 63 کبریولت با توجه به پرفورمنس فوق العاده ای که دارد می‌تواند گزینه‌ای خوب برای شما باشد. پیشرانه ۸ سیلندر خورجینی ۴ لیتری توربوی آن بالای ۶۰۰ اسب بخار قدرت و ۸۹۵ نیوتن متر گشتاور تولید کرده و به کمک یک گیربکس ۹ دنده اتومات و سیستم دو دیفرانسیل ۴Matic صفر تا صدی برابر با ۳.۴ ثانیه برای خودرو به ارمغان می‌آورد. سقف پارچه‌ای آن به عنوان اصلی‌ترین المان طراحی خودرو در رنگ‌های مختلفی عرضه شده است. داخل کابین فضای کافی برای ۴ سرنشین در محیطی مملو از روکش چرم اعلا و تزئینات چوبی وجود دارد. خودرو با یک سیستم تعلیق ایرماتیک هوشمند و سیستم ترمز کامپوزیتی AMG سواری فوق العاده جذابی ارائه می‌کند.

  • لکسوس LC 500 کانورتیبل

لکسوس LC 500 کانورتیبل

در حالی که هنوز چیزی رسمی نشده، شایعاتی وجود دارند که لکسوس در حال آماده شدن برای رونمایی از نسخه روباز کوپه زیبای LC 500 است. اگر این شایعات درست باشند، چنین مدلی می‌تواند رقیبی بسیار قدر در این سگمنت جذاب بازار محسوب شود. در طراحی بدنه، LC 500 کانورتیبل ظاهری زیبا شبیه به برادر کوپه خود خواهد داشت و داخل کابین، شاهد روکش چرم بسیار و مواد اولیه‌ای لوکس خواهیم بود. احتمالاً داشبورد این خودرو طراحی دو تکه خواهد داشت و صفحه کیلومتر و آمپرهای دیجیتال پشت فرمان یک صفحه نمایشی افقی بالای کنسول مرکزی قرار خواهد گرفت. قدرت مورد نیاز این خودرو از همان پیشرانه ۵ لیتری هشت سیلندر خورجینی تنفس طبیعی با ۴۶۷ اسب بخار قدرت تأمین شده و به چرخ‌های عقب ارسال خواهد شد. صفر تا صد این خودرو می‌تواند عددی حدوداً ۴ ثانیه‌ای باشد.

نظر نهایی

بی ام و سری 8 کانورتیبل مدل 2020

سری ۸ کانورتیبل به عنوان یک نسخه بسیار جذاب از این پرچم دار گرن تورر جدید بی ام و قطعاً در بازار با استقبال بسیار خوبی مواجه خواهد شد. در حالی که مدل‌های کبریولت در این ابعاد بدنه این روزها بسیار کم پیدا شده‌اند، موفقیت نسخه روباز مرسدس بنز اس کلاس در بازار قطعاً انگیزه‌های خوبی به بی ام و برای حضور در این سگمنت داده است. خوشبختانه، سری ۸ ظاهر زیبا، پرفورمنس قوی و تکنولوژی مورد نیاز برای به چالش کشیدن اس کلاس روباز را در بازار دارد. نظر شما در مورد این خودرو چیست؟