معرفی هشت خودروی جدید دنیای تیونینگ

تیونینگ قطعاً برای همه دوست داران دنیای خودرو واژه‌ای آشناست اما شاید عده‌ای هنوز ندانند معنی این واژه چیست. در واقع تیونینگ شامل ارتقاء شکل ظاهری و بهینه سازی آن و همچنین افزایش توان خودرو می شود. این روز‌ها خودرو‌های متعددی توسط شرکت‌های تیونینگ وارد این پروسه می شوند. که در ادامه با برخی از جدید ترین‌ها آشنا خواهیم شد با ما همراه باشید.

کیا استینگر GT

 شرکت آلمانی Giacuzzo که تیونینگ مدل‌های مختلف رنو، داچیا، میتسوبیشی، نیسان و هیوندای را در کارنامه خود دارد این بار به سراغ کیا استینگر مدل ۶ سیلندر رفته و با استفاده از کیت Racechip GTS Black و کمی افزایش در فشار تقویتی همراه با کاربرد اگزوز اسپرت مجهز به دریچه کنترل صدا موفق شده است قدرت موتور این خودرو را به ۴۳۹ اسب بخار و گشتاور آن را نیز به ۶۹۴ نیوتن متر ارتقاء دهد.

همه این موارد باعث شده است تا صفرتا صد این خودرو به ۴٫۸ ثانیه کاهش پیدا کند. برای بهبود دینامیک رانندگی خودرو نیز از مجموعه رینگ‌های آلومینیومی به قطر ۱۸ تا ۲۰ اینچ، فنرهای مخصوص کاهش ارتفاع یا تعلیق قابل تنظیم KW Variant3 متشکل از فنر لول و کمک‌فنر و همچنین فاصله‌اندازهایی به ضخامت ۴۰ میلی‌متر در هر دو مجو جلو و عقب استفاده‌شده است. برای افزایش راندمان آئرودینامیکی استینگر از یک کیت بدنه جدید شامل اسپویلر جلو، قاب دور ورودی‌های هوا در سپر جلو و عقب، جلوپنجره مشکی همراه با لوگو سفارشی GT، دیفیوزر عقب و اسپویلر نصب‌شده روی در صندوق‌عقب استفاده‌شده است.

Cerberus

مرکز تیونینگ گایگر با معرفی مدل جدیدی به نام Cerberus موفق شده است قدرت چلنجر را تا مرز ۹۰۰ اسب بخار شده است. علاوه برافزایش فشار تقویتی موتور HEMI تا ۱٫۱ بار و اصلاح سوپر شارژر آن، واحد کنترل الکترونیکی موتور نیز از نو برنامه‌ریزی‌شده است تا امکان دستیابی به‌قدرت ۸۹۰ اسب بخار در ۶۳۲۰ دور در دقیقه با حداکثر گشتاور ۱۰۱۸ نیوتن متر در ۵۶۱۰ دور در دقیقه امکان‌پذیر گردد.

شتاب صفر تا صد این خودرو به ۳٫۴ ثانیه ارتقاءیافته است و حداکثر سرعت نیز ۳۳۲ کیلومتر بر ساعت می‌باشد. ترمز برمبو متشکل از کالی پرهای شش پیستونِ و دیسک‌های خنک شونده به قطر ۳۹۱ میلی‌متر در جلو  و کالی پرهای چهار پیستونِ با دیسک‌هایی به قطر ۳۵۰ میلی‌متر در محور عقب استفاده‌شده است.

رینگ‌های فورجکاری شده T کاپوت جدید GFk با ورودی‌های بزرگ هوا، طرح‌های گرافیکی روی بدنه و تودوزی‌های تمام چرم اتاق خودرو از دیگر ویژگی‌های این خودرو می‌باشد که می‌توانید آن را با ۱۳۰ هزار دلار مال خود نمایید.

لامبورگینی Urus

مهندسان منهارت با کمک از مدل MHtronik، توربوشارژ های بزرگ، خنک‌کننده میانی سفارشی، اصلاح ورودی هوا و اگزوز اسپرت کال با لوله داون پایپ و چهار خروجی گرد به قطر ۱۰۰ میلی‌متر قدرت و گشتاور موتور V8 تویین توربو و ۴ لیتری لامبورگینی اوروس را به میزان ۱۷۳ اسب بخار و ۱۳۰ نیوتن متر افزایش داده‌اند. این محصول جدید که بانام Manhart ۸۰۰ می‌باشد  دارای موتور ۸۲۳ اسب بخار و گشتاور ۹۸۰ نیوتن متر است. گیربکس هشت سرعته اتوماتیک این خودرو مجهز به مبدل گشتاور می‌باشد. هرچند هنوز اطلاعاتی در مورد شتاب و سرعت این خودرو لوکس منتشرنشده است اما می‌توان حدس زد که سرعت این خودرو ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت و شتاب صفر تا صد آن نیز کمتر از ۳ ثانیه باشد.

این خودرو که ظاهری نفس‌گیر دارد دارای رینگ‌های فوج کاری شده بوده و یک تکه Concave one  به قطر ۲۳ اینچ همراه با لاستیک‌های پیرلی پی زیرو  می‌باشد.

آستون مارتین ونتیج

 استارتک با بیش از بیست سال فعالیت حالا برنامه‌ای جدید و کامل برای تیونینگ نسل جدید آستون مارتین ونتیج در نظر گرفته است. کیت پاورکسترا SP۶۰۰ برای افزایش قدرت موتور V8 تویین توربو و ۴ لیتری مورداستفاده قرارگرفته است موتوری که برای مرسدس بنز ساخته‌شده بود. موتور خودرو از ۵۱۰ به ۶۰۰ اسب بخار و گشتاور آن نیز از ۶۸۵ به ۷۷۵ نیوتن متر افزایش‌یافته است. گیربکس هشت سرعته اتوماتیک ونتیج به‌راحتی از پس این افزایش قدرت بر آمده است. حداکثر سرعت خودرو ۳۲۰ کیومتر بر ساعت بوده و شتاب صفر تا صد آن ۳٫۴ ثانیه می‌باشد. ازنظر بصری نیز کارهای زیادی انجام‌شده که ازجمله آن می‌توان به قاب دور ورودی هوا در سپر جلو، هواکش‌های پشت گلگیر جلو، قاب آینه‌ها و لوله اگزوزهای جدید اشاره نمود. رینگ‌های آلیاژی مونواستار M به قطر ۲۱ اینچ و فضای داخلی اتاق از دیگر تغییراتی است که در تیونینگ ونتیج دستخوش تغییرات شده‌اند.

پورشه۹۱۱ توربوS

تک آرت سازنده محصول GTstreet RS آن را ب اساس نسل فعلی پورشه ۹۱۱ توربو  S ساخته است. این خودروی لوکس که تنها ۱۰ دستگاه از آن ساخته‌شده است دارای یک کیت بدنه کربنی جدید است که باعث کاهش وزن خودرو می‌شود. آینه عقب و آینه‌های بغل با شیشه Gorilla تعویض شده‌اند. رینگ‌های آئرودینامیکی و فوجکاری شده و قفل مرکزی ازجمله ویژگی‌های این خودرو می‌باشد. علاوه بر این ویژگی‌ها برای بهبود پیشرانه ۶ سیلندر تخت و ۳٫۸ لیتری پورشه از کیت TA091/T3.1 و توربوشارژرهای جدید استفاده‌شده است که درنتیجه آن توان موتور به ۷۷۰ اسب بخار و گشتاوری نیز به ۹۲۰ نیوتن متر ارتقاء داده‌شده است. شتاب صفر تا صد این خودرو ۲٫۵ ثانیه بوده و شتاب صفر تا ۲۰۰ آن نیز ۸٫۱ ثانیه کاهش داشته است. این خودرو الکترونیکی دارای حداکثر سرعت ۳۴۰ کیلومتر بر ساعت است.

BMW z4

شرکت سوئیسی Daehler طی دو مرحله توان پیشرانه شش سیلندر خطی نسل نو ب‌ام‌و و Z4M40i را با برنامه‌ای به‌عنوان کامپتیشن لاین افزایش داده است. که طی آن قدرت موتور در مرحله اول از ۳۴۰ به ۴۰۸ و در مرحله دوم از ۴۰۸ به ۴۴۰ اسب بخار ارتقاءیافته است. همچنین گشتاور نیز در مرحله اول از ۵۰۰ به ۶۲۰ نیوتن متر و ر مرحله دوم به ۶۴۰ نیوتن متر افزایش پیداکرده است. حذف محدودکننده الکترونیکی حداکثر سرعت و نصب اگزوز از جنس فولاد ضدزنگ با چهار خروجی گرد نیز از دیگر مواردی است که در این ارتقاء به خودرو اضافه‌شده است.

مالکان این خودرو می‌توانند از رینگ‌های فوق سبک آلومینیومی و فورجکاری شده CDC1 به قطر ۲۰ و ۲۱ اینچ به همراه لاستیک‌های میشلن  برخوردار شوند.

Ford Mustang GT

اروپایی‌ها از مدل فیس لیفت شده نسل ششم فورد ماستنگ استقبال کردند و همین می‌توانست شرکت‌های تیونینگ را به سمت این خودروی اسپرت جذب نماید.

شرکت آلمانی OXIGIN نیز مجموعه جدیدی از رینگ‌های خود را به ماستنگ GT اختصاص داده است. این خودرو که با پیشرانه V8 پنج لیتری به‌قدر ۴۵۰ اسب بخار می‌باشد اکنون به رینگ‌های پنج پره به قطر ۲۰ اینچ و لاستیک‌های هانکوک مجهز شده است. رینگ‌های مشکی در کنار رنگ بدنه نارنجی این خودرو باعث زیبایی و جذابیت هرچه بیشتر آن شده است.

پنل مشکی بین چراغ‌های عقب، روکش کرکره‌ای مشکی روی پنجره‌های کناری و شیشه عقب، بال ثابت عقب و بالچه‌های کناری، اسپویلر زیر سپر جلو، دکمه استارت قرمزرنگ و لوله اگزوزهای آکراپ.. یچ ازجمله تغییراتی است که می‌توان در تیوتینگ این خودرو به آن اشاره کرد.

Ferrari 812 Superfast

نوویتک این بار دست روی فراری ۸۱۲ سوپرفست گذاشته و کیت بدنه فیبر کربنی این اتومبیل موجب افزایش پهنای آن به میزان ۱۴ سانتی‌متر شده است. توان پیشرانه ۱۲ سیلندری و ۶.۵ لیتری فراری با برنامه‌ریزی واحد کنترل الکتریکی به ۸۴۰ اسب بخار و گشتاور ۷۵۱ نیوتن متر افزایش‌یافته است. شتاب صفر تا صد این خودرو در حال حاضر ۲.۸ ثانیه است و حداکثر سرعت آن ۳۴۵ کیلومتر بر ساعت می‌باشد. اگزوز اسپرت از جنس فولاد ضدزنگ با چهار خروجی، فنرهای اسپرت سامانه هیدرولیکی بالابرنده محور جلو و رینگ‌های آلیاژی و فورجکاری شده با قطرهای ۲۱ و ۲۲ اینچ از دیگر ویژگی‌های این خودرو می‌باشد.