بررسی کراس اوور جذاب نیسان Juke 2019

شرکت نیسان در طول چند سال گذشته تحول قابل توجهی برای محصولاتش در هر نوع سگمنتی فراهم کرد. تحولی که چه در بحث طراحی و چه در بحث فنی را دربرمی‌گیرد. یکی از آخرین دستاوردهای این برند ژاپنی-فرانسوی، کراس اوور نسل جدید Juke 2019 است.

خودرویی که از طراحی خیره کننده بهره می‌برد و یک گزینه معمولی قلمداد نمی‌شود. نیسان در چند سال گذشته سعی کرده ویژگی‌های خوبی به محصولاتش از جمله مدل‌های کراس اوور با توجه به افزایش محبوبیت بیافزاید. Juke 2019 نیز از همین مدل بوده و مزایایی بیش از معایبش را می‌توان در آن مشاهده کرد.

شایان ذکر است که بازار شاسی بلندها هر سال داغ‌تر می‌شود و نیسان نیز سعی دارد با سگمنت‌هایی در این بخش توجه علاقمندان را جلب کند. البته به Juke 2019 باید یک مینی شاسی بلند هم گفت زیرا ارتفاع آن در سطح یک شاسی بلند است اما طول خیلی بلند نداشته و به نوعی کامپکت تلقی می‌شود.

ما در این مطلب قصد داریم به بررسی کراس اوور تازه عرضه شده نیسان یا همان Juke 2019 بپردازیم تا شما آشنایی بیشتری با این خودرو جذاب پیدا کنید. مدلی که بیشتر باید آن را مناسب جوان‌ها دانست و از طراحی اسپرت قابل توجهی هم بهره می‌برد.

نسل جدید نیسان Juke متفاوت تر از همیشه

نیسان تنها در بازار ژاپن فعال نیست و همیشه محصولاتش را به بازارهایی چون اروپا، خاورمیانه، امریکای شمالی و برخی دیگر نیز عرضه می‌کند. خودرو Juke 2019 نیز از این دسته اتومبیل‌ها بوده و پیشتر هم به بازار انگلستان ورود پیدا کرد. بنابراین شرکت ژاپنی-فرانسوی که اخیرا به شرکت رنو ملحق شده، سعی دارد خودروهایی قابل توجه در زمینه طراحی عرضه دارد.

مدل Juke 2019 از طراحی فوق العاده جذابی بهره می‌برد، به نوعی که شباهت چندان زیادی در زمینه طراحی ظاهری به نسل پیشین نداشته، اگرچه ممکن است در ساختار شباهتی را شاهد باشید. نیسان با پهن تر کردن ابعاد این خودرو، طراحی فوق العاده‌ای به Juke 2019 بخشید که توانسته توجه هر کارشناسی را جلب کند.

بنابراین مدل مذکور نیز چنین بوده و می‌توان تجربه خوبی داشت. حجم بیشتر طراحی موجب شده تا با یک اتومبیل غول پیکر رو به رو باشیم و روی طراحی ظاهری آن هم تاثیر مثبتی گذاشته و جذاب به نظر می‌رسد.

Juke 2019 از چراغ‌های ریز و کشیده برخوردار است و با یک چراغ دایره‌ای بزرگ جلو به خوبی می‌تواند موردتوجه صاحب خود قرار گیرد. البته چراغ دایره‌ای یکی از امضاهای طراحی سری کراس اوورهای Juke نیسان محسوب شده که افراد می‌توانند تجربه خوبی با آن داشته باشند.

طراحی همیشه بخش مهمی در خودروها بوده و Juke 2019 نیز از این قاعده مستثنی نیست. بنابراین می‌توان حس خوبی داشت و لذت رانندگی بیشتری کسب کرد. در چند سال گذشته نیسان سعی کرده مدل‌های خود را در هر سگمنت بروزرسانی کند و Juke 2019 نیز از همین نوع خودروهاست که بروزرسانی بزرگ روی آن اعمال شد.

در سال‌های گذشته بیش تر شاهد فیس لیفت این مدل بودیم و نیسان علاقه‌ای به معرفی زودهنگام نسل جدید Juke نداشت اما سال ۲۰۱۹ با معرفی این کراس اوور درنهایت به شایعات پایان داد و انتظار طرفداران را به اتمام رساند. البته سابقه درخشان نیسان در امر تولید خودرو نشان داده که باید به آن اعتماد کاملی داشته و توانسته به خوبی در طی چند سال گذشته، توجه طرفداران خود را جلب کند.

گذشته از آن شایان ذکر است که بازار شاسی بلندها هر سال داغ‌تر می‌شود و نیسان نیز سعی دارد با سگمنت‌هایی در این بخش توجه علاقمندان را جلب کند. البته به Juke 2019 باید یک مینی شاسی بلند هم گفت زیرا ارتفاع آن در سطح یک شاسی بلند است اما طول خیلی بلند نداشته و به نوعی کامپکت تلقی می‌شود.

بدون شک خودرویی که از طراحی خیره کننده بهره می‌برد و یک گزینه معمولی قلمداد نمی‌شود. نیسان در چند سال گذشته سعی کرده ویژگی‌های خوبی به محصولاتش از جمله مدل‌های کراس اوور با توجه به افزایش محبوبیت بیافزاید. Juke 2019 نیز از همین مدل بوده و مزایایی بیش از معایبش را می‌توان در آن مشاهده کرد.

جوک یکی از کراس اوورهای محبوب نیسان بوده و در نسل جدید شاهد مدلی هستیم که می‌تواند به خوبی توجه طرفداران را جلب کند. در بخش عقب نیز بروزرسانی در بحث طراحی به وجود آمده و شرکت ژاپنی تلاش کرده یک محصول کاملا جدید را به طرفداران ارائه دهد.

بنابراین باید روی این مدل حساب ویژه باز کرد و در نتیجه Juke 2019 گزینه برجسته برای تجربه رانندگی جذاب است. آنچه که در محصول نیسان توجه هر فردی را به خود جلب می‌کند، زبان طراحی بهبودیافته بوده که جذابیت ظاهری این کراس اوور کوچک را دوچندان کرده است.

بنابراین نباید به سادگی از کنار مدلی چون Juke 2019 عبور کرد و افراد می‌توانند از یک مدل برجسته برخوردار شوند که توانایی حرکتی قابل قبولی دارد. شرکت نیسان این خودرو را با قیمت ۱۷ هزار پوند در انگلستان به فروش می‌رساند و نباید آن را خودرویی گران قیمت به حساب آورد.

اما مدلی است که می‌توان انتظارات بسیاری داشت و در نوع خود گزینه بزرگی تلقی می‌شود. نیسان کراس اوور جدید خود را در چند تریم مختلف از جمله Visia ، Acenta ، N-Connecta ، Tekna و Tekna + به فروش می‌رساند. اما رده پایین‌ترین نسخه قیمتی ۱۷ هزار پوندی دارد.

از میان تریم‌های مورد اشاره تنها یک گزینه موتور تدارک دیده شده که توانایی بزرگی در حرکت دارد. بالاترین تریم نیسان برای جوک ۲۰۲۰ نیز Tekna +بوده که ویژگی‌های مختلفی را دربرمی‌گیرد. از جمله باید به سیستم دوربین ۳۶۰ درجه، سیستم صوتی باکیفیت، پیشرانه قوی و برخی دیگر اشاره کرد.

گذشته از آن این تریم دارای فناوری‌های مختلف ایمنی و رفاهی بوده تا به عنوان یک مدل مقرون به صرفه، ویژگی‌های در خور توجهی داشته باشد.

ابعاد جمع و جور اما در عین حال جادار

Juke 2019 نیسان اگرچه کراس اوور کامپکت در میان رقبا کوچک تلقی می‌شود، اما این خودرو جاداری کافی را دارد. نیسان برای نسل جدید طراحی را بهبود بخشیده تا سرنشینان حس خوبی در حین سفر داشته و احساس کوچک بودن فضا را نداشته باشند. این موضوعی است که Juke 2019 از آن بهره می‌برد و جز خودروهای جذاب در بازار کراس اوورهای کامپکت به حساب می‌آید.

اگر می‌خواهید با یک مدل جادار و در عین حال کامپکت همراه شوید، Juke 2019 نیسان همان گزینه موردنظر است. برخلاف طراحی بیرونی که عضلانی به نظر رسیده اما در مقابل کوچک هم مشاهده می‌شود، محصول نیسان در کابین داخلی خودرویی جادار تلقی شده و هنگام قرار گرفتن داخل آن متوجه این موضوع خواهید شد.

نیسان سعی کرده یک طراحی جذاب را برای این محصول در نظر گیرد و از این رو با نگاهی دقیق به طراحی بیرونی و داخلی متوجه مهندسی پیشرفته شرکت ژاپنی خواهید شد. کیفیت ساخت کابین نیز مطلوب بوده و اگرچه نباید در سطح یک خودرو لوکس دانست، اما به عنوان کراس اوور مقرون به صرفه ویژگی‌های مناسبی توسط نیسان برای آن در نظر گرفته شد که رضایت سرنشینان و راننده را جلب می‌کند.

جنس کابین داخل از پلاستیک نرم بوده و چرمی در کار نیست. اما صندلی‌ها با چرم مصنوعی باکیفیت راحتی خوبی را به سرنشینان می‌دهند. یکی از ویژگی جالب نمای داخلی نیسان Juke 2019، وجود اسپیکرهایی در قسمت سری صندلی جلو است که دو اسپیکر از برند مطرح بوز قرار گرفته و کیفیت صوتی خوبی را در محیط کابین پخش می‌کند.

نیسان با Juke 2019 نشان داد که باید هرچند محصول مقرون به صرفه ارائه می‌دهید، کیفیت قابل توجهی هم در اختیار مخاطب و سرنشینان قرار دهید. Juke 2019 چنین خودرویی بوده و تجربه مطلوبی هم می‌توان داشت. البته همانطور که گفته شد، بحث مهم در این بخش اشاره به فضای باز کابین است و گذشته از آن قسمت بار نیز ابعاد مناسبی دارد.

بنابراین ظرفیت حجم داخل کابین Juke 2019 فراتر از آن چیزی بود که تصور می‌شد. این یک مهندسی معکوس بوده که با کوچک نمایش دادن طراحی بیرونی، کابین داخل جادار و گسترده‌ای را مشاهده کرد. گذشته از این موارد گفته شده، یک صفحه نمایش ۸ اینچی در کنسول میانی از روی داشبورد سربرآورده و کلیدهایی هم در کنار آن تعبیه شده است.

بنابراین Juke 2019 طراحی نشده تا کارشناسان و مشتریان به ایرادات آن بپردازند، بلکه نیسان به شکلی توسعه داده تا مشتریان تجربه لذت بخشی پیدا کرده که در کمتر مدل رقیبی شاهد چنین ویژگی باشند. البته از میان تریم‌های مورد اشاره تنها یک گزینه موتور تدارک دیده شده که توانایی بزرگی در حرکت دارد. بالاترین تریم نیسان برای جوک ۲۰۲۰ نیز Tekna +بوده که ویژگی‌های مختلفی را دربرمی‌گیرد. از جمله باید به سیستم دوربین ۳۶۰ درجه، سیستم صوتی باکیفیت، پیشرانه قوی و برخی دیگر اشاره کرد.

گذشته از آن این تریم دارای فناوری‌های مختلف ایمنی و رفاهی بوده تا به عنوان یک مدل مقرون به صرفه، ویژگی‌های در خور توجهی داشته باشد. آن چه باعث می‌شود که Juke 2019 کراس اوور برجسته باشد و تجربه رانندگی لذت بخشی رقم زند، راحتی کابین داخلی در کنار فناوری‌های متنوع بوده و افراد نیز می‌توانند در طول رانندگی راحتی خوبی داشته باشند.

همانطور که گفته شد Juke 2019 جادار است اما طراحی بیرونی آن چنین به نظر نمی‌رسد. مهندسی پیشرفته نیسان موجب شده تا با خودرو کراس اوور کوچک اما در عین حال جادار رو به رو باشیم و نباید آن را دست کم گرفت. شرکت ژاپنی با چند سال وقفه در معرفی نسل جدید، قصد داشته خودرویی را معرفی کند که بتواند جانشین کاملی برای نسل پیشین باشد.

سرنشینان جلو و عقب جای کافی برای نشستن داشته و بخصوص اینکه جای پا کافی قابل مشاهده است. این نشان می‌دهد که نیسان برخلاف آن چه که در ظاهر این خودرو مشاهده می‌کنیم، ساختار ایده آل در نظر گرفته و تجربه رانندگی و سفر خوبی می‌توان داشت.

طراحی داشبورد اسپرت و جوان پسند است. وقتی چند ساعتی را به نمای داخل Juke 2019 می‎نگرید بدون شک لذت خواهید برد و شرکت نیسان سعی کرده کابین باکیفیت و در عین حال جذاب را طراحی کند. بنابراین در نگاه نخست به این کابین لذت خواهید برد و با یک مدل معمولی رو به رو نیستید.

یکی دیگر از موارد طراحی داخل کابین Juke 2019، خروجی تهویه هواست که همانند فراری بوده و ساختار اسپرتی به کابین داخل بخشیده است. سیستم صوتی کیفیت خوبی دارد و بخصوص اینکه برندی چون بوز به توسعه آن پرداخت و سخت است که به معایب آن بپردازیم.

گذشته از سیستم صوتی، کیفیت چرم صندلی‌ها بالاست و حس خوبی را به دست می‌دهد که در کمتر خودرویی می‌توان شاهد آن بود. نیسان همیشه کیفیت را فدای کمیت نکرده و همین امر موجب شده حتی در خودروهای ارزان قیمت آن شاهد متریال قابل توجهی باشیم.

به هر حال کابین داخلی جوک ۲۰۱۹ همان چیزی است که از یک خودرو ۱۸ هزار پوندی انتظار دارید.

فناوری های نوآورانه

بسیاری از شرکت‌های خودروساز از سیستم سرگرمی خاص خود استفاده می‌کنند و نیسان نیز از این دسته کمپانی‌ها محسوب شده که نباید به سادگی از کنارش گذشت. با سیستم سرگرمی N-Connecta نیسان افراد به فناوری‌های مختلفی دسترسی دارند و می‌توانند تجربه کاربری مطلوبی داشته باشند.

پشتیبانی از اپل کارپلی و اندروید اتو ویژگی برجسته محصول نیسان است که البته بیشتر محصولات این شرکت ژاپنی را دربرمی‌گیرد و تنها شامل Juke 2019 نمی‌شود.

نیسان در سال‌های گذشته پیشرفت قابل توجهی در زمینه خودرو داشته بخصوص در بخش فناوری‌های داخل کابین که موجب خواهد شد سرنشینان تجربه سفر لذت بخش و قابل توجهی داشته باشند. Juke 2019 فراتر از نسل پیشین بوده و جذابیت بسیاری در طراحی دارد.

گذشته از آن با برنامه هشدار ترافیکی TomTom شما می‌توانید از حجم ترافیکی داخل شهر باخبر شوید. همچنین با سیستم Acenta نیسان از یک صفحه نمایش ۸ اینچی لمسی برخوردار می‌شوید که اطلاعات تنظیماتی گسترده‌ای روی آن به نمایش درمی‌آید.

البته در کنار صفحه نمایش لمسی، کلیدهای چرخشی و چند کلید فیزیکی هم تعبیه شده که شامل تنظیم صوتی، منو تنظیمات، دوربین و نقش می‌شود. بنابراین اگر می‌خواهید کنترل بهتری روی سیستم داشته باشید بهتر است حالت لمسی را دنبال کرده و تنظیم راحتی داشته باشید.

صفحه نمایش ۸ اینچی درست در بالای خروجی تهویه جای گرفته و موجب دید مناسب از نگاه سرنشینان جلو خواهد شد. در بخش سرعت سنجش صفحه نمایش دیجیتالی تعبیه نشده و کاربر شاهد سرعت سنجش سنتی هستند. به عنوان یک مدل اقتصادی نیسان بدیهی است که نمایشگر دیجیتالی در بخش پشت آمپر یا همان سرعت سنجش به کار گرفته نشود و بدون شک باید آن را خودرویی کارآمد با قیمت مطلوب به حساب آورد.

گفتنیست که نیسان سابقه درخشانی در تولید خودروهای فناورانه داشته و در این بین جوک ۲۰۱۹ از ویژگی‌های نوینی بهره می‌برد. این خودرو دارای قابلیت همگام سازی با دستیار هوشمند دیجیتالی گوگل موسوم به گوگل اسیستنت است که افراد از طریق آن می‌توانند دستورات صوتی خود را داشته باشند. برای مثال از سیستم سرگرمی Juke 2019 می‌خواهید تا آهنگ پخش کند یا نقشه را تنظیم کند و برخی دیگر.

البته سازگاری با دستیار هوشمند صوتی امر عجیبی نیست و شرکت‌های خودروساز مطرح دیگر مدت‌هاست این فناوری را به کار می‌گیرند و Juke 2019 نیز از این قاعده مستثنی نیست.

در جاده

برای آن که بتوان هر خودرویی را مورد آزمایش فنی قرار داد، باید مدت کوتاهی به حرکت با آن روی جاده پرداخت تا از سطح قدرت پیشرانه و قابلیت‌های حرکتی مدل آگاهی یافت. ما در بررسی کراس اوور کامپکت Juke 2019 نیسان دریافتیم که این خودرو مدل معمولی نیست و تجربه کاربری خوبی می‌توان با آن داشت.

قدرت پیشرانه این کراس اوور تنها ۱۱۷ اسب بخار است و این قدرت از یک پیشرانه ۱ لیتری سه سیلندر توربوشارژ تامین می‌شود. بنابراین نباید انتظار توانایی بالا پیشرانه Juke 2019 را داشته باشید، بخصوص در نسخه پایه که قیمت کمی داشته و مشخصه‌های سطح پایین هم برای آن در نظر گرفته شد.

نیسان برای نسل جدید جوک ویژگی‌های جذابی در نظر گرفته که شامل طراحی، موتور و فناوری‌های مختلف می‌شود. جوک ۲۰۱۹ کراس اوور هیجان انگیزی است که در حرکت با آن می‌توان به توانایی قابل توجه آن پی برد. خودرویی که جذابیت ظاهری بسیاری داشته و این موضوع شامل پیشرانه و سایر بخش‌های آن هم می‌شود.

موتور این کراس اوور اگرچه بسیار قدرتمند نیست و نباید انتظارات بزرگ هم داشت، اما می‌تواند قدرت مطلوبی در جاده‌های داخل شهر و مستقیم از خود نشان دهد. نیسان با Juke 2019 نشان داد که باید هرچند محصول مقرون به صرفه ارائه می‌دهید، کیفیت قابل توجهی هم در اختیار مخاطب و سرنشینان قرار دهید. Juke 2019 چنین خودرویی بوده و تجربه مطلوبی هم می‌توان داشت. البته همانطور که گفته شد، بحث مهم در این بخش اشاره به فضای باز کابین است و گذشته از آن قسمت بار نیز ابعاد مناسبی دارد.

بنابراین رضایت بخش است هنگامی که با این مدل در جاده‌ها حضور پیدا می‌کنید و گیربکس اتوماتیک نیز پاسخگویی خوبی دارد. این مدل با سیستم حرکتی دو چرخ عقب محرک یا دو چرخ جلو محرک عرضه می‌شود و از این رو نیسان هیچ گزینه چهار چرخ محرکی برای محصول مورد اشاره در نظر نگرفت.

اگر انتظار دارید که Juke 2019 را با چنین آپشنی خریداری کنید، قطعا ناامید خواهید شد. گزینه چهار چرخ محرک عمدتا روی خودروهایی با ابعاد بزرگ و قدرتمند تعبیه می‌شود و Juke 2019 نیز یک کراس اوور کامپکت با پیشرانه نه چندان ضعیف بوده که تعبیه شده سیستم چهار چرخ محرک روی آن قطعا ضروری نیست.

بنابراین اگر از جمله افرادی هستید که به قدرت توجه دارید و قصد خرید یک مدل توانمند دارید، محصول Juke 2019 نیسان شاید نتواند شما را امیدوار کند و به نوعی ناامید خواهید شد. اما از آنجایی که در دسته کراس اوورهای کامپکت قرار می‌گیرد، بدیهی است که چنین ویژگی داشته باشد.

هندلینگ نرم و کیفیت رانندگی بالا با حالت‌های مختلف به رانندگان نیسان Juke 2019 اجازه می‌دهد تا در جاده شاهد عملکرد خوب این کراس اوور جذاب ژاپنی باشند.

شاید نتوان آن را بهتر از برخی کراس اوورهای بازار دانست اما دارای رقبای قابل توجهی چون کیا اکسید، فولکس واگن تی کراس و چندی دیگر است. بنابراین در کنار مدل‌های موردبحث حرف‌های بسیاری برای گفتن داشته و نباید به سادگی از کنار این محصول نیسان گذشت.

نتیجه گیری

نیسان جوک جدید در بسیاری از مکان‌ها حس بسیار خوبی به ما منتقل کرد و به نوعی توانستیم تجربه خوبی کسب کنیم. از یک موتور معقول تا فناوری‌های ارتباطی کارآمد که راننده را در داخل کابین ناراحت نمی‌کند. گذشته از آن باید به قیمت فوق العاده هم اشاره کرد که در کمتر خودرویی شاهد هستیم.

نیسان جوک نسل جدید یک مدل ارزنده از سوی نیسان است که سعی شده نقایص نسل قبل را برطرف سازد. نسل پیشین برخی معایب داشت که آن را از محبوبیت دور می‌ساخت. Juke جدید اکنون یک بازار متقابل معقول‌تر و محافظه کارانه‌تر دارد که با قیمت رقابتی ارزشمند تلقی می‌شود و تنها برای دو خودرو کیا و فولکس واگن رقیب نیست.

نیسان جوک همه چیز را دارد و حتما باید در فهرست کراس اوور یا همان شاسی بلند کامپکت قرار گیرد و در هنگام خرید توجهی به آن داشته باشید. ایمنی خوبی دارد و سرعت معقولی هم ارائه می‎دهد بنابراین نباید نسبت به آن سخت گیر باشید و  دم از قدرت پایین موتور بزنید، زیرا نیسان منطبق با ابعاد و کیفیت ساخت این خودرو پیکربندی در نظر گرفت.

گزینه های جایگزین

۱- کیا XCeed

شرکت کیا کراس اوور XCeed را به عنوان شاسی بلند کامپکت جذاب خود در سال گذشته روانه بازار کرد. مدلی که می‌تواند در لیست شما به عنوان کراس اوور کامپکت قرار گیرد و رضایت بخش باشد. طراحی به روز در کنار پیشرانه مناسب همراه با فناوری‌های ایمنی و رفاهی روز موجب می‌شوند تا XCeed را یکی از خودروهای کارآمد و جایگزین نیسان Juke 2019 کنیم. البته محصول کیا ارزان نیست و در مقایسه با Juck 2019 کمی هزینه بیشتری باید برای خرید آن در نظر گرفت.

کیا محصولاتش را در بازارهای مختلفی عرضه می‌دارد و از جمله باید به اروپا و امریکای شمالی اشاره کرد. XCeed یک کره‌ای جذاب است که می‌توان آن را رقیب محصول نیسان نیز به حساب آورد. بنابراین نباید به راحتی از کنار چنین خودرو کارآمدی گذشت.

۲-فولکس واگن T-Cross

فولکس واگن یکی از برندهای مطرح تولید کننده خودرو در جهان بوده که هر نوع سگمنتی را می‌توان در سبد محصولات این برند شاهد بود. برند آلمانی سعی کرد تا مدل‌های بزرگی را در سبد محصولاتش قرار دهد و اخیرا برای جوان‌ترها یک کراس اوور جمع و جور به نام T-Cross را معرفی کند.

این خودرو در نمای بیرونی و داخلی ویژگی‌های جذابی داشته و می‌تواند جایگزین شایسته Juck 2019 باشد. بنابراین می‌توان تجربه رانندگی لذت بخشی در کنار چنین خودرو کاربردی از فولکس واگن داشت. برند آلمانی نشان داده که موفق است و مدل‌های قابل توجهی را تاکنون معرفی و عرضه کرد که T-Cross نیز یکی از آنهاست.

VW T-Cross یکی از کراس اوورهای مورد علاقه ما است و می‌توان تجربه رانندگی عالی با آن داشت. این مدل با ظاهری عالی و خوب در کنار انتخاب موتور مطلوب، باید تی کراس را از کراس اوورهای جذاب بازار جهانی چون اروپا و امریکای شمالی به حساب آورد.

مزایا: فناوری ارتباطی متعدد/رانندگی راحت/کارآمد/کیفیت داخلی بالا/آپشن گسترده

معایب: یک مدل موتور/طراحی نسبتا نامجهول/سیستم سرگرمی منطقه نه چندان مناسب