بررسی خودرو الکتریکی مینی Countryman Cooper S E

شرکت مینی در حال حاضر زیر مجموعه گروه خودروسازی بی ام و قرار دارد. گروهی که برندهای بزرگی چون رولزرویس لوکس ساز را هم دربرمی‌گیرد. در این بین چند سالی که از تصاحب برند مینی توسط بی ام و می‌گذرد، شاهد پیشرفت چشمگیر محصولات خودروساز آلمانی-بریتانیایی شدیم.

این برند سعی دارد در بازار اتومبیل‌های سگمنت کراس اوور و هاچ بک حرف‌های بسیاری برای گفتن داشته باشد. تاکنون توانسته عملکرد خوبی از خود نشان دهد و در آینده نیز بدون شک به موفقیت خود ادامه خواهد داد. مینی اخیرا از کراس اوور جدید خود به نام Countryman Cooper S E از خانواده مدل‌ کانتریمن با پیشرانه الکتریکی رونمایی کرد.

در حالی که این روزها بیشتر تولیدکنندگان خودرو به سمت اتومبیل‌های برقی روی آوردند، عجیب نیست که مینی هم یکی از آنها باشد. Countryman Cooper S E در طراحی شباهت کاملی به مدل اصلی Countryman Cooper S دارد، اما یک مدل ارتقایافته در بحث فناوری به حساب می‌آید. از این رو تصمیم گرفتیم در این مطلب به بررسی خودرو الکتریکی مینی Countryman Cooper S E بپردازیم و آشنایی بیشتری هم با آن پیدا کنیم.

مدلی که ویژگی‌های بزرگی توسط مینی برای آن در نظر گرفته شد. بنابراین جهت آشنایی بیشتر با ما همراه باشید.

خودرو الکتریکی اما هیبریدی از مینی

بدون شک خودرو Countryman یکی از بزرگ‌ترین محصولات مینی محسوب می‌شود. در این بین زیربرند بی ام و تصمیم گرفته تا نسخه الکتریکی را روانه بازار کند. در واقع این خودرو یک نمونه پلاگین هیبریدی بوده و کاملا برقی نیست. ابعاد کانتریمن در سطح یک کراس اوور است، اگرچه از دور شبیه به خودرویی هاچ بک جلوه کرده و جالب به نظر می‌رسد.

خودروهای PHEV یا پلاگین هیبریدی اتومبیل‌هایی هستند که از یک پیشرانه احتراقی و یک موتور الکتریکی بهره می‌برند. پیشرانه‌ای که این روزها میتسوبیشی در مدلی نظیر Outlander به کار گرفته است. ترکیب برق و موتور احتراقی موجب می‌شود تا افراد با یک خودرو اقتصادی در سوخت و قدرتمند در حرکت رو به رو شوند. بخصوص هنگامی که با کمبود سوخت بنزین رو به رو می‌شوند، در این زمان موتور الکتریکی بهترین گزینه بوده و با هزینه کم می‌توان از آن برای مسافت طولانی بهره گرفت.

اما مینی کانتریمن PHEV چگونه عمل می‌کند؟

طراحی زیبا مینی کانتریمن الکتریکی

نسخه PHEV دقیقا شبیه به سایر نسخه‌های Countryman است. بنابراین مینی تغییرات خاصی برای نسخه پلاگین هیبریدی در نظر نگرفته است. در مجموع ۵ درب برای آن در نظر گرفته شده که شامل چهاردرب سرنشین و یک درب صندوق عقب می‌شود. البته یک درب کاپوت را هم باید مورد حساب قرار دارد. در نزدیکی درب راننده، دریچه شارژ باتری خودرو تعبیه شده که شباهتی به دیگر اتومبیل‌های الکتریکی دارد.

بنابراین نحوه شارژ این کراس اوور چندان دشوار نیست و کافیست دریچه مورد اشاره را کنار زده و پریز شارژ را داخل قسمت موردنظر کنید. این خودرو به طور پیش فرض در حالت الکتریکی قرار دارد و برای افزایش محدوده رانندگی، در حالت استاندارد از باتری استفاده می‌کند. البته کلید ویژه‌ای در کانتریمن الکتریکی تعبیه شده که به افراد اجازه می‌دهد سریعا از حالت الکتریکی به حالت بنزینی تغییر دهند.

به گفته مینی Countryman پلاگین هیبریدی در حالت ترکیبی طی ۶.۸ ثانیه به ۱۰۰ کیلومتر برساعت می‌رسد. اما در حالت تک پیشرانه این مدت زمان بیشتر خواهد شد زیرا از مجموع قدرت تولیدی آن کاسته می‌شود. باتری کانتریمن تنها ۷.۷ کیلووات ساعتی بوده زیرا خودرو مدل کاملا الکتریکی نیست تا مینی از باتری پرظرفیت بهره گیرد. یعنی شما می‌توانید با یک بار شارژ باتری این خودرو تنها می‌توانید تا ۲۵ کیلومتر به حرکت درآیید. این محدوده گسترده نیست و تنها برای رسیدن به یک جایگاه بنزین یا شارژ مناسب است.

این محدوده حرکتی برای سفر خارج از جاده مناسب نیست و باید تنها برای سفرهای داخل شهر کانتریمن الکتریکی را به کار گیرید. البته یک گزینه باتری با محدوده حرکتی ۴۸ کیلومتری هم وجود دارد اما برای نصب باتری پرظرفیت در این خودرو باید هزینه بیشتری در نظر گیرید. مینی برای حل این مسئله باتری ۱۰کیلووات ساعتی در نظر گرفته که با یک بار شارژ تا مسافت ۵۴ کیلومتر را به حرکت درخواهد آمد.

مینی به شما اجازه می‌دهد تنها با یک سوئیچ از حالت بنزینی به حالت الکتریکی تغییر حالت دهید. بنابراین اگر می‌خواهید از خودرویی با حالت الکتریکی بیشتر برخوردار شوید، بهتر است گزینه‌ای با باتری ۱۰ کیلووات ساعتی را انتخاب کنید. افراد در واقع می‌توانند با استفاده از پیشرانه بنزینی به ذخیره سازی شارژ الکتریکی بپردازند. اما اگر بخواهند به ذخیره سازی بنزین بپردازند، می‌توانند برای رانندگی کوتاه مدت از گزینه الکتریکی بهره گیرند.

با تمام این تفاسیر باید بیان داشت که حالت الکتریکی Countryman SE مناسب افرادی است که می‌خواهند برای سفرهای درون شهری این کراس اوور را به حرکت درآورند. خودروهای ا‌لکتریکی این روزها طرفداران بسیاری دارند و همین امر موجب شد تا شرکت‌های تولید کننده نیز بر مدل‌های الکتریکی خود بیافزایند. کانتریمن اس ای یکی از همین مدل‌ها که تجربه رانندگی لذت بخشی را به سرنشین و راننده خود ارائه می‌دهد.

کراس اوور جذاب و با استایل خاص بریتانیایی-آلمانی که نظر هر فردی را هم به خود جلب می‌کند. همانطور که گفته شد، در بحث طراحی ظاهری چندان با نمونه اصلی کانتریمن تفاوت ندارد و گویی با همان نسخه اصلی رو به رو شدید. اما هنگامی که به سمت درب راننده می‌آیید، با مشاهده جایگاه شارژ برقی متوجه خواهید شد این نسخه یک مدل معمولی بنزینی نیست.

متاسفانه سرعت شارژ کانتریمن چندان سریع نیست و باید برای شارژ کامل باتری چندین دقیقه‌ای را صبر پیشه کنید. البته اگر از شارژ خانه یا محل کار بهره گیرید، موضوع هنگامی که از ایستگاه شارژ سریع استفاده کنید، متفاوت خواهد بود. برای شارژ کامل باتری کانتریمن مینی باید ۴ ساعت زمان بگذارید که نباید آن را سریع دانست.

اگر شما هیچ راهی برای شارژ مینی Countryman Cooper S E ندارید، بهتر است از خرید آن صرف نظر کنید. زیرا به عنوان یک اتومبیل الکتریکی نیاز دارد تا ایستگاه شارژ خانگی در خانه یا عمومی در شهر شما وجود داشته باشد. البته با کمک ایستگاه شارژ سریع ۱۰۰ کیلووات ساعتی می‌توانید در مدت زمان کوتاهی این کراس اوور کم ارتفاع را شارژ کنید.

چگونه باید با آن رانندگی کرد؟

در جاده آسفالت و اصلی عملکرد حرکتی مینی Countryman Cooper S E مطلوب است. یک قلب تپنده بنزینی در کنار یک موتورالکتریکی قدرت ترکیبی مناسبی را تولید کرده تا بتوانید در جاده آسفالت با سرعت ایده‌آل حرکت کنید. با وجود افزوده شدن یک پک باتری به زیر خودرو، وزن مینی Countryman Cooper S E به اندازه کافی حفظ شده و چندان بالا نیست.

هنگامی که در جاده هستیم، احساس چابکی با Countryman Cooper S E مینی به دست خواهید آورد. زیرا اتومبیل‌های الکتریکی در مقایسه با مدل‌های احتراقی دارای شتاب و قدرت حرکتی سریع‌تر هستند. سیستم کنترل این کراس اوور بسیار نرم است و احساس هوشمندی و کیفیت را می‌توان کسب کرد. ابعاد Countryman Cooper S E کامپکت بوده و بزرگ نیست. اما به عنوان یک کراس اوور خودروی کارآمد بوده و در نوع خود برجسته است.

چند حالت رانندگی برای Countryman Cooper S E در نظر گرفته شده که شامل نورمال یا معمولی، حالت سبز و دوست دار محیط زیست، حالت اسپرت یا سریع و برخی دیگر اشاره کرد. مینی در حالت اسپرت قدرت بالایی را به این خودرو نمی‌دهد، در سطحی است که بتوان سرعت معقول و بیشتری از دو حالت دیگر کسب کرد. حالت‌های اولیه نیز هر یک ویژگی‌ خاصی را در برنمی‌گیرند، اگرچه حالت سبز اجازه خواهد داد از اقتصاد سوختی خوبی برخوردار شوید.

اگر به دنبال حالت سریع هستید، باید به همان حالت اسپرت Countryman Cooper S E مینی اکتفا کنید، زیرا حالت بسیار سریعی در نظر گرفته نشده تا رضایت بالایی را به دنبال داشته باشد. باتوجه به آن که این خودرو الکتریکی است، مینی آن را تنها با گیربکس اتوماتیک عرضه می‌کند و خبری از هیچ گیربکس دستی نیست.

انتقال قدرت از موتور احتراقی به موتور الکتریکی به صورت بی سیم انجام می‌گیرد. در تجربه رانندگی که با Countryman Cooper S E داشتیم به این موضوع پی بردیم که مینی سعی کرده یک کراس اوور هوشمند و پیشرفته را به مشتریان خود ارائه دهد. کراس اووری که در بحث طراحی چندان متفاوت از نسخه اصلی نیست و تجربه رانندگی لذت بخش را به افراد ارائه خواهد داد.

رانندگی این خودرو بسیار نرم است و تنها با تجربه آن می‌توانید سطح رانندگی روان آن را درک کنید. هنگامی که قدرت از موتور احتراقی به موتور الکتریکی منتقل می‌شود، تصور می‌کنید که اتومبیل خاموش است، زیرا عمدتا اتومبیل‌های الکتریکی صدایی تولید نکرده و برخلاف موتور بنزینی یا احتراقی بی‌صدا هستند. در مجموع باید بیان داشت که مینی با Countryman Cooper S E سعی دارد، بزرگان را هدف قرار دهد و محصولی کارآمد را در بازار عرضه کند.

بیایید درباره فضای داخلی مینی Countryman Cooper S E صحبت کنیم

تاکنون بیشتر به پیشرانه و طراحی Countryman Cooper S E مینی صحبت کردیم، اما در این بخش می‌خواهیم به ویژگی‌های کابین داخلی و مشخصات آن بپردازیم. فضای داخلی بسیار جذاب و اسپرت طراحی شده، اما این بدان معنا نیست که کیفیت ندارد.

بی ام و سعی کرده در این مدل به طراحی عامیانه و جوان پسند توجه کند. بنابراین نباید تریم داخلی Countryman Cooper S E را لوکس محسوب کرد. هنگامی که داخل کابین این اتومبیل قرار می‌گیرید، احساس یک خودرو جذاب و الکتریکی را بدست خواهید آورد. خبری از متریال لوکس نیست زیرا هدف بی ام و از این مدل اتومبیل شهری و جوان پسند بوده که چنین ویژگی به خوبی در آن پیداست.

در میانه داشبورد، یک صفحه نمایش لمسی با حاشیه دایره‌ای همانند سایر محصولات مینی تعبیه شد. در بخش زیرین صفحه نمایش نیز همانند سوئیچ هواپیما، چندین کلید تعبیه شده است. در قسمت پشت آمپر نیز یک سرعت سنج سنتی قرار دارد که دیجیتالی نیست و کمی کوچک است. فرمان هم اسپرت و چرمی به چشم می‌خورد.

کابین داخلی فضای لازم برای ۵ سرنشین را داراست و این افراد سفری راحت و آرامش بخشی خواهند داشت. مینی سعی کرده Countryman Cooper S E را به عنوان خودرو خانوادگی جذاب توسعه دهد و به هدف خود نیز دست یافت.

نتیجه گیری

به طور کلی مینی Countryman Cooper S E  از جذابیت بسیاری برخوردار است. یکی از مدل‌های کارآمد هیبریدی در بازار که می‌توان آن را برای مسافت‌های شهری به کار گرفت. با یک باتری ۷.۷ کیلووات ساعتی که قابل ارتقا به ۱۰ کیلووات ساعت است، می‌توان با یک بار شارژ مسافت ۲۵ کیلومتری را سپری کرد. البته در نسخه ۱۰ کیلووات ساعتی باتری Countryman Cooper S E این مسافت به ۵۴ کیلومتر می‌رسد.

البته همانطور که گفته شد نسخه‌ای با باتری پرظرفیت‌تر هزینه بیشتری هم می‌طلبد. با قیمت پایه ۳۵ هزار پوندی و قیمت نسخه تاپ ۴۰ هزار پوندی، مینی Countryman Cooper S E کراس اوور کارآمد بوده که از فناوری‌های لازم ایمنی و رفاهی برخوردار است. اگرچه لوکس تلقی نمی‌شود، اما کیفیت ساخت بالایی توسط مینی برای آن در نظر گرفته شد.

در نتیجه باید بیان داشت اگرچه مینی Countryman Cooper S E مدل برترین نیست، اما گزینه قابل اعتماد و ارزشمند به حساب می‌آید.

رقبا مینی Countryman Cooper S E  

  • فولکس واگن GTE
  • کیا Niro

هر دو مدل مورد اشاره فوق هاچ بک هستند اما محصول کیا کراس اووری جذاب و خیره کننده محسوب می‌شود. شرکت فولکس واگن برای GTE نسخه پلاگین هیبریدی در نظر گرفته شده و کیا نیرو هم با پیشرانه هیبریدی روانه بازار می‌شود. هر دو مدل از نوع PHEV یا همان پلاگین هیبریدی هستند که ترکیب موتور احتراقی و الکتریکی به شمار می‌روند.

قیمت دو مدل بیش از Countryman Cooper S E نیست و در یک سطح قرار می‌گیرند. بنابراین باید آنها را خودروهایی ارزنده بازار به حساب آورد و گزینه ایده‌آل محسوب می‌شوند. در مجموع رقبا دیگری هم می‌توان برای این کراس اوور کم ارتفاع نام برد اما دو مدل دیگر برجسته‌تر هستند.

مزایا:

  • رانندگی نرم مشابه دیگر محصولات مینی
  • قدرت زیاد
  • راحت
  • فناوری های کارآمد در نسخه استاندارد

معایب:

  • محدوده حرکتی کم در نسخه الکتریکی
  • نمایشگر درایو چندان تاثیرگذار نیست
  • طراحی نه چندان منسجم
  • بدون اندروید اتو