Cybic Legend دوچرخه هوشمند با آمازون الکسا

دوچرخه هوشمند

تاکنون دوچرخه های بسیاری روانه بازار شدند که هریک مشخصه های قابل توجهی داشتند اما هیچ یک را نمی توان مدل های هوشمندی دانست. دوچرخه ها اصولا وسایل نقلیه دوچرخی بوده که خبری از موتور در آنها نیست.

دوچرخه یک وسیله نقلیهٔ پدالی است که با نیروی انسان حرکت می‌کند. دوچرخه دارای دو چرخ متصل به یک شاسی است که یک چرخ در جلو و یک چرخ در عقب قرار دارد. بنا بر ضابطه اتحادیه جهانی دوچرخه‌سواری زین دوچرخه باید در سطحی بالاتر از پدال‌ها قرار گرفته باشد.امروزه همهٔ انسانها مزایای تحرک و فعالیت‌های بدنی را می‌دانند. بنا بر تجربیات، افراد فعال، سالم‌تر و شاداب تراز مردم عادی زندگی می‌کنند. علاوه بر این آن‌ها در مقابل تنش‌های روانی و بسیاری از بیماری‌ها و مشکلات زندگی تحمل و مقاومت بیشتری دارند.

سیستم انتقال قدرت در این نوع وسیله نقلیه از قوانین چرخ و محور به کمک زنجیر نیروی رکاب دوچرخه را به چرخ عقب منتقل می‌کند. در محل رکاب هر چه فاصله زنجیر (لبه دنده) از محور چرخش دورتر باشد با هر بار رکاب زدن طول بیشتری از زنجیر جابجا شده در نتیجه سرعت افزایش یافته و نیروی بیشتری برای رکاب زدن لازم است برعکس در محور چرخ عقب که به هاب یا توپی مشهور است (با اشاره به بال بیرینگ Ball bearing که در فارسی بولبرینگ و بوربرینگ هم گفته می‌شود دارای مجموعه‌ای از ساچمه‌های توپی سوار روی یک مخروطی) هرچه فاصله زنجیر بیشتر باشد با میزان بیشتری از طول زنجیر محور می‌چرخد در نتیجه سرعت کمتر شده و نیروی کمتری برای رکاب زدن لازم است.

اگرچه نمایشگاه CES 2019 به پایان رسید اما به تازگی شرکتی در این رویداد از دوچرخه هوشمندی رونمایی کرد که به پشتیبانی آمازون الکسا می پردازد. این دوچرخه Cybic Legend نام دارد که از طراحی مدرن و آینده نگرانه ای بهره می برد و مدل معمولی به شمار نمی رود. سازندگان این دوچرخه هوشمند فناوری های مختلفی در آن پیاده سازی کردند و در این بین نباید این محصول را یک وسیله نقلیه معمولی مشابه دیگر مدل های موجود در بازار دانست. روی قسمت فرمان دوچرخه صفحه نمایش لمسی گنجانده شده که اطلاعات بسیاری از قبیل GPS، دستیار هوشمند اختصاصی الکسا برای خواندن نقشه و راهنمایی های دیگر و غیره را به دوچرخه سوار ارائه می دهد.

ویژگی هایی که در این دوچرخه مدرن قرار داشته تاکنون در هیچ دوچرخه دیگری قرار داده نشده است. در بحث ایمنی و عملکرد Cybic Legend بسیار هوشمندانه عمل می کند به شکلی که نمی توان با آن دچار حادثه شد. راهنمای الکسا آن بسیار کاربردیست و اگر به دنبال آدرسی هستید که می خواهید آن را پیدا کنید، دستیار هوشمند الکسا می تواند به سرعت پاسخ را به شما دهد. البته الکسا بیشتر در دستگاه های هوشمند قابل استفاده است اما Cybic Legend چنین وسیله نقلیه ای نیست و می توان این دوچرخه را ویژگی بارزی دانست. یکی از ویژگی های جالب دیگر پشتیبانی وای فای و سیم کارت است و افراد می توانند از طریق صفحه نمایش لمسی این قابلیت را بدست آورند. در این میان افراد می توانند به شبکه ۳G یا ۴G متصل شوند بدون آن که نقص عملکردی را مشاهده کنند.

این دوچرخه هوشمند اولین بار توسط خرده فروش بریتانیایی Halfords به فروش می رسد و برای کسب جزئیات بیشتری چون تاریخ عرضه و قیمت باید منتظر اعلام سازندگان  Cybic E-Legend بود.

برای کسب جزئیات بیشتر به وب سایت سازنده مراجعه کنید.