شبهه موتور سوپرکواد | تلفیقی شگفت انگیز از خودرو و موتورسیکلت

شبهه موتور سوپرکواد کمپانی Engler
شبهه موتور سوپرکواد کمپانی Engler

محصول جدید کمپانی اسلوواک Engler نمونه ای حیرت انگیز از تلفیق خودرو و موتور سیکلت به نام شبهه موتور سوپرکواد Superquad است. این محصول جدید Engler همان طور که در تصاویر مشاهده می کنید؛ چیزی نیمه خودرو و نیمه موتورسیکلت است. پیش از این موتورسیکلت های پرنده را دیده بودیم، اما این ترکیب جدید به راستی خیره کننده می نماید.

برای نشستن روی آن و راندن این وسیله، باید درست مانند موتورسیکلت رانی دو دسته را گرفته و بدن خود را کمی به جلو خم کنید.

شبهه موتور سوپرکواد کمپانی Engler

معرفی شبهه موتور سوپرکواد

شبهه موتور سوپرکواد دارای پیشرانه ی ۱۰ سیلندری و ۵.۲ لیتری لامبورگینی هوراکان است و تا ۸۵۰ اسب بخار قدرت دارد. این وسیله نقلیه ی عجیب و فوق مدرن می تواند تا سرعت ۳۵۰ کیلومتر بر ساعت بتازد.

چیزی که از این شبهه موتور سوپرکواد می بینیم، بسیار به تصورات فوق فانتزی مان در خصوص نسل های جدید وسایل نقلیه می ماند و نزدیک است. خطوط حجم دهنده و برجستگی های بدنه، به آن ظاهری پرقدرت و پرشتاب و در عین حال شکست ناپذیر داده اند.

جنس بدنه ی آن از آلیاژ فیبرکربنی، تیتانیوم و آلومینیوم است و به ضخامت قابل توجهی در عین کم وزن بودن دارد. همین وزن کم بدنه و ساختار فوق العاده ی آلیاژ آن، باعث می شود که شتابی دور از انتظار از شبهه موتور سوپرکواد دریافت کرده و این وسیله نقلیه بتواند شتاب صفر تا ۱۰۰ را ظرف مدت ۲.۵ ثانیه پر کند.

این شبهه موتور سوپرکواد دارای دو سوپرشارژ بوده و به کیت اگزوز اسپرت مجهز است.

ترمزهای آن از نوع کربن سرامیکی بوده و توقف را با بالاترین سطح قدرت انجام می دهند. داشبورد خودرو نیز از نوع دیجیتالی اچ دی بوده و ساخت خود کمپانی Engler می باشد.

خاصیت پیچیدن تهاجمی شبهه موتور سوپرکواد

این سازه ی عجیب الخلقه خودرو و موتورسیکلت به نوعی سیستم پیچیدن، که خود سازنده از آن با عنوان “پیچیدن تهاجمی یا یورشی” یاد کرده است؛ مجهز می باشد. در این ساختار، سوپرکواد قادر است درست مانند یک موتور سیکلت پیچیده و تمام قدرت خود را به یک سمت متمایل سازد. البته انجام دادن آن برای کاربر نیز کمی با چالش روبرو بوده و به مهارت خاصی نیاز دارد.

شبهه موتور سوپرکواد کمپانی Engler

امنیت شبهه موتور سوپرکواد

سوپرکواد با داشتن توان حرکتی و سرعت و شتاب بالا، یک وسیله بسیار پرخطر به نظر می رسد. از آن جایی که حفاظ سقفی برای آن تعبیه نشده است، راننده در موقعیت دائمی ریسک قرار می گیرد. به ویژه در حالت پیچش تهاجمی که تمام قدرت سوپرکواد به یک سمت هجوم می آورد، ایستایی راننده در جای خود، جای بحث دارد.

از آن گذشته همان طور که در تصاویر دیده می شود، گویا حفاظتی از قفسه ی سینه راننده هم در شتاب و ترمزهای سنگین وجود ندارد. با این حساب به نظر می رسد که برای سوار شدن بر این شبهه موتور عجیب و غریب باید از لباس های فرم خاص و مخصوص موتورسواری های پرریسک استفاده کرد.

شبهه موتور سوپرکواد کمپانی Engler

بعید است که چنین خودرو- موتورسیکلتی را در خیابان های شهرهای جهان ببینیم و احتمالا از آن در قالب یک ماشین مسابقه یا تفریحی استفاده خواهد شد.

با این همه صنعت خودروسازی جهان، گویی به سمت خلق عجایب و ساختارهای فانتزی قدم های بزرگتری برمی دارد.

شبهه موتور سوپرکواد کمپانی Engler

شبهه موتور سوپرکواد کمپانی Engler

شبهه موتور سوپرکواد کمپانی Engler

سمیرا نقیبی
کارشناسی ریاضی محض خواجه نصیر/ چندین سال سابقه کاری در سرپرستی فروش محصولات شبکه داشتم و از سال 93 به بعد سفر هیجان انگیز به دنیای بی انتهای تولید محتوا و سئو برای من آغاز شد. به تکنولوژی، گردشگری، بهداشت و سلامت و هر چیز زمینی و آدمیزادی علاقه مند هستم...