فورد موستانگ پرفروش ترین خودروی اسپرت کوپه در جهان است

فورد موستانگ

موستانگ یکی از خودروهای نام آشنا در سراسر جهان می باشد که از گذشته تا به امروز موفق شده است که محبوبیت خود را در بازارهای مختلف حفظ کند. جدیدترین گزارش های آماری نشان می دهند که هنوز فورد موستانگ به عنوان پرفروش ترین خودروی اسپرت کوپه در جهان شناخته می شود.

تولید اولین نسخه از موستانگ در کارخانه فورد آمریکا به حدود ۵۵ سال قبل باز می گردد، امروز با گذشتن نیم قرن از ساخت و توسعه این خودروی اسپرت محبوب شاهد این موضوع هستیم که این محصول، زیبا، با اصالت و قدرتمند در صدر جدول پرفروش ترین خودروهای اسپرت در سراسر جهان قرار گرفته است. جیم فارلی، مدیر جهانی فورد درباره این خودروی محبوب می گوید: ما با معرفی خودروی موستانگ در ۵۵ سال پیش، یک سنت شکنی کردیم. هیچ خودرویی مانند موستانگ آزادی را برای راننده به همراه نمی ‌آورد. این محصول که تبدیل به یک نماد شده، پرفروش ترین خودروی اسپرت کوپه در جهان است.

موستانگ برای مدت کوتاهی تنها در یک بازار و آن هم آمریکای شمالی به فروش می رسید و با این حال از سال ۲۰۱۵ و درکنار رونمایی از نمونه S550، این محدودیت عرضه از روی این خودروی زیبا برداشته شده و به تمامی بازارهای جهان عرضه شد. براساس اعلام رسمی شرکت فورد، در سال ۲۰۱۸ این شرکت توانسته است که به میزان ۱۳۳۰۶۶ دستگاه موستانگ را تحویل خریداران سراسر جهان دهد. این عدد اعلام شده نشان می دهد که فورد هرچند با درصدی کم، ولی موفق به افزایش فروش موستانگ شده است.

کوپه فورد موستانگ محبوب ترین در جهان

نکته جالب توجه درباره این خودرو می تواند این باشد که فورد موستانگ با درنظر گرفتن کاهش یافتن میزان فروشش در بازار ایالات متحده آمریکا موفق شده است که عنوان پرفروش ترین خودروی اسپرت جهان را آزان خود کند. Good Car Bad Car در گزارشی جدید آمارهایی را ارائه داده است که خبر از فروش ۱۲۲۳۴۹ دستگاه موستانگ در سال ۲۰۱۵ در ایالات متحده آمریکا می دهد که این عدد در سال های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ به ۱۰۵۹۳۲ و ۸۱۸۶۶ کاهش یافته است که میزان قابل توجهی از افت فروش را نشان می دهد. البته وضع در سال ۲۰۱۸ برای این شرکت وخیم تر هم شده و فورد در سال ۲۰۱۸ میلادی تنها ۷۵۷۴۲ دستگاه را در این بازار به فروش رسانده است.

فورد به این میزان فروش و کسب عنوان پرفروش ترین خودروی اسپرت کوپه در جهان راضی نبوده و برای جلوگیری از کاهش بیشتر فروشش در آمریکا و همچنین جذب مشتریان بیشتر، چند روز پیش موستانگ ۲.۳L با پکیج High Performance را رونمایی کرد. از تغییرات محسوس این مدل موستانگ با آنچه که در گذشته عرضه شده بود، می توان به افزایش ۲۰ اسب بخاری قدرت پیشرانه و همچنین سیستم تعلیق بهبود یافته اشاره کرد. همچنین بنابر اعلام فورد این خودرو با عنوان موستانگ ۲۰۲۰ روانه بازار خواهد شد.