رونمایی فورد از موستانگ هیبریدی

موستانگ هیبریدی

شرکت فورد برای آینده محصولات خود برنامه بزرگی تدارک دیده که بخش عمده آن را مدل های هیبریدی و الکتریکی دربرمی گیرند. باتوجه به تمایل بیشتر خودروسازان در جهت توسعه اتومبیل های الکتریکی، فورد نیز به عنوان یکی از مدعی ها تصمیم دارد محصولات قابل توجهی در این سگمنت را معرفی و عرضه دارد.

از جمله محصولات آینده فورد باید به وانت پیکاپ الکتریکی F-150، خودرو کراس اوور الکتریکی اسپرت و فوکوس پیکاپ اشاره کرد. به تازگی این شرکت ثبت اختراعی پیرامون یک مدل اسپرت هیبریدی داشته که پیشرانه هشت سیلندری برای آن در نظر گرفته شد.

سال ۲۰۱۷ شرکت آمریکایی ثبت اختراعی داشته که وبسایت Autoguide آن را از وب سایت ثبت اختراع آمریکا کشف کرده است. فورد می خواهد پیشرانه قدرتمندی برای یک مدل اسپرت هیبریدی در نظر گیرد و اگر این موضوع صحت داشته باشد با محصولی برجسته رو به رو هستیم که مشخصات قابل توجهی خواهد داشت.

به نظر می رسد این خودرو همان کوپه محبوب موستانگ فورد است و مشخصاتی برجسته نیز برای آن در نظر گرفته می شود. موتور موستانگ هیبریدی از نوع هشت سیلندر احتراق داخلی خواهد بود که قدرت به چرخ های عقب منتقل خواهد شد.

همچنین گفته شده یک مدل چهار چرخ محرک نیز از همین خودرو در کار است و فورد تنها به مدل الکتریکی موستانگ اکتفا نخواهد داشت. شورولت در حال حاضر روی کوروتی مشغول کار است که قدرتی ۱۰۰۰ اسب بخاری دارد و عجیب نیست فورد نیز دست به کار شود و مدلی قدرتمند را در آینده معرفی کند.

انتظار داریم در سال ۲۰۲۰ موستانگ هیبریدی معرفی شده و مدتی بعد به بازار ورود پیدا کند. جزئیات دقیقی در کار نیست اما گفته پیشرانه هشت سیلندر موردبحث به نوعی قدرتمند و کارآمد است. شرکت فورد پیشتر از موستانگ نسکار رونمایی کرد ، خودرویی که برای مسابقات نسکار طراحی شده و پیشرانه قدرتمندی برای آن در نظر گرفته شده است. این مدل در سری رقابت های Monster Energy Cup Series سال ۲۰۱۹ به کار گرفته می شود. اولین حضور این مدل در Daytona 500 خواهد بود و به گفته فورد مطابق با قوانین نسکار توسعه یافته است.

فورد از سال ۲۰۱۱ تصمیم گرفت در این مسابقات حضور فعالی داشته باشد. در تمام این فصل ها قهرمانی هایی نصیب کمپانی آمریکایی شده که در نوع خود قابل توجه است. بنابراین نخستین بار در ۱۷ فوریه سال ۲۰۱۹ این مدل در جریان مسابقات Daytona 500 به کار گرفته می شود. احتمالا خودرو موردبحث بتواند باری دیگر موفقیتی را شامل حال فورد کند.

آمریکایی ها برنامه بزرگی در سر دارند و می خواهند مدل های بزرگی را به سبد محصولاتشان بیافزایند. موستانگ نیز به عنوان یک مدل محبوب بهترین محصولی است که با مدل های جذاب می تواند هیجان انگیز باشد. جزئیات دقیقی در کار نیست و باید منتظر ماند تا مشخص شود آمریکایی ها چه برنامه ای در سر دارند و آیا از خودرو موردبحث در  آینده نزدیک رونمایی می کنند یا خیر. البته شایعات بسیار است و با حقیقت کمی رو به رو هستیم.

با تمام این تفاسیر موستانگ هیبریدی بسیار مورد انتظار است.