انتشار جزئیات کامل موتورسیکلت برقی LiveWire هارلی دیویدسون

LiveWire

انتشار جزئیات کامل موتورسیکلت برقی LiveWire هارلی دیویدسون

هارلی دیویدسون را می توان یکی از برندهای مطرح صنعت تولید موتورسیکلت دانست که تاکنون محصولاتی قدرتمند را توسعه داده است. در این بین برای نخستین بار موتورسیکلت الکتریکی این شرکت به نام LiveWire معرفی شد.

LiveWire  پس از چند سال تحقیق و توسعه هارلی دیویدسون به همگان معرفی شد و در نهایت نسخه نهایی طی نمایشگاه EICMA میلان ایتالیا معرفی شده است. چهار سال قبل هارلی اعلام کرده بود اولین موتورسیکلت برقی آن LiveWire نام داشته و عصر جدیدی در صنعت موتورسیکلت سازی محسوب می شود. روی قسمت بدنه این موتورسیکلت لوگو  harley-davidson حک شده است. به گفته هارلی خبری از تعویض دنده نیست و از همان آغاز حرکت گشتاوری ۱۰۰ نیوتون متری تولید خواهد کرد. تایرهای میشلن اسپرت ۱۷ اینچی تعلیق تطبیق پذیر Showa ، سیستم کنترل کشش با سیستم ترمز ضدقفل، عملکرد خوبی را از این موتور می توان شاهد بود.

هارلی ۷ حالت مختلف برای راندن LiveWire  تعریف کرده که کمتر موتورسیکلتی از چنین حالت برخوردار است. در بخش نمایشگر دیجیتالی آن می توان به کنترل موسیقی و GPS در کنار سرعت سنج پرداخت. گذشته از آن سیستم سرگرمی نیز در این بخش تعبیه شده و همانند اتومبیل است. هارلی محصول جدید را در امریکا تولید می کند و سرویس های خاصی باید به این نوع موتورها ارائه دهد. دیویدسون در سال های گذشته با عملکرد نامناسب در فروش سهام خود را کم ارزش ساخته و حال با موتورسیکلت برقی می خواهد باری دیگر سود را به خود منتقل کند.

هارلی اعلام کرده این موتور از قابلیت شارژ سریع برخوردار بوده و سال ۲۰۱۹ نیز قیمت آن اعلام می شود. هارلی در نظر داشته لایو وایر را علاوه بر امریکای شمالی در اروپا نیز به فروش برسد. تاکنون شرکت های مختلفی تصمیم به رونمایی از موتورسیکلت برقی گرفتند. به تازگی این شرکت آمریکایی جزئیات تاریخ عرضه و قیمت محصول جدید خود را در جریان CES 2019 اعلام کرد. این موتورسیکلت که طراحی معمولی دارد به نظر نمی رسد الکتریکی باشد. باتوجه به گزارش کمپانی، LiveWire در پاییز ۲۰۱۹ با قیمت ۲۹ هزار دلار در بازار ایالات متحده به فروش می رسد. مشخص نیست آیا عرضه LiveWire در بازارهای دیگری صورت می گیرد یا خیر، زیرا شرکت مذکور این اطلاعات را در اختیار قرار نداده است. طراحی قدرتمند با ساختاری عجیب ویژگی است که در LiveWire می توان مشاهده کرد. بسیاری تصور نمی کردند هیچ گاه هارلی دیویدسون برنامه ای برای عرضه ندارد اما در نهایت چنین شد.

گالری عکس: