پشت فرمان لامبورگینی Huracan EVO

در هنگام رانندگی باید به عناصر مختلفی توجه داشت، بخصوص اگر خودرو موردنظر شما جمع و جور باشد، مهم است که لذت رانندگی را به شما منتقل کند. البته نوع اتومبیل نیز بسیار اهمیت دارد، زیرا هر خودرو جمع و جوری را نباید یکسان دانست. برخی خودروهای جمع و جور مناسب جاده های داخل شهر هستند و برخی دیگر نیز سوپراسپرت های قدرتمند محسوب شده که با ابعاد کامپکت عملکردی رویایی دارند. این اتومبیل ها در رانندگی لذت فراوانی به افراد منتقل می کنند و در بحث هندلینگ نیز گزینه های برجسته های به شمار می روند. در این مطلب قصد داریم با خودرو اسپرت لامبورگینی Huracan EVO بیشتر آشنا شویم. مدلی که در ماه های گذشته راهی بازار شد و یک خودرو بی نظیر از شرکت لامبورگینی به حساب می آید. با ما همراه باشید.

چنین مدلی به سختی می تواند دارای ویژگی های بد و نامطلوب باشد. بنابراین می توان تجربه یک سواری فوق العاده و هیجان انگیز را با آن داشت. لامبورگینی در سبد محصولات خود مدل های متنوعی جای داده و در این بین Huracan EVO یک گزینه ارزان تر و با ارگونومی بیشتر است. آنچه که این سوپراسپرت را به خودرویی فوق العاده تبدیل کرده، طراحی تهاجمی در کنار ویژگی های حقیقی برای رانندگی است.

هوراکان اوو یک محصول تمام عیار

Huracan EVO یکی از سریعترین هوراکان هایی است که شرکت لامبورگینی آن را طراحی کرده و توسعه داده است. مدلی از خانواده هوراکان با طراحی فوق العاده و پیشرانه بسیار قدرتمند که می تواند عملکرد سریعی به این هوراکان ببخشد. البته پیشرانه مدل مورد اشاره از نوع ۱۰ سیلندر است و باید انتظارات بسیاری هم داشت.

در سال ۲۰۱۸ لامبورگینی با معرفی اوروس و عرضه آن به بازار تمرکز ویژه ای روی این مدل داشت و سعی کرد یک گاو خشمگین واقعی را در بازار عرضه کند. اما در کنار اوروس مدل های دیگری هم معرفی و عرضه شدند و از جمله باید به هوراکام اوو جدید اشاره کرد. بچه گاوی که چهره خشمگین تری نسبت به هوراکان اصلی داشته و پیشرانه پرتوان نیز در آن به کار گرفته شد.

با وجود اوروس و بازار خوب شاسی بلندها، لامبورگینی می تواند به فروش بالایی دست یابد و این شرکت هدف گذاری کرده تا فروش ۷۵۰۰ دستگاهی داشته باشد. در کنار مدل های محبوب خودروهایی نظیر Huracan EVO نقش موثری در فروش محصولات لامبورگینی ایفا می کنند و باید چنین مدلی را در نوع خود برجسته دانست. لامبورگینی این خودرو را با پیشرانه ۱۰ سیلندر نسخه پرفورمنته همراه کرده و از شاسی آلومینیومی و فیبرکربنی بهره گرفته تا در کنار قدرت بالا، ایرودینامیک فوق العاده ای نیز به وجود آورد.

گذشته از آن پکیج الکترونیکی LDVI نیز به عنوان بخش موثر کنترل داینامیکی خودرو به کار گرفته شده تا اوو بتواند همچون یک سوپراسپرت در پیست ها عمل کرده و هندلینگ خوبی از خود نشان دهد. این پکیج برای به وجود آوردن سیستم کنترل بیشتر عملکرد راننده و نحوه رانندگی آن را پردازش می کند و متناسب با الگوی رفتاری افراد هندلینگی به وجود می آورد.

دو بحث کلیدی LDVI فرمان پذیری چهارچرخ و هدایت مبتنی بر گشتاوری اتومبیل است و به کمک این پکیج در هوراکان اوو رقم خورده است. به لطف سیستم حرکتی چهارچرخ محرک، کشش حرکتی هوراکان اوو بالاست و هنگامی که در سرعت های بالا هستید، می توانید شاهد چابکی این خودرو اسپرت و کامپکت باشید. در سرعت های بالا نیز به لطف این آیرودینامیک بالا پایداری بیشتری در هنگام رانندگی احساس خواهید کرد.

پیشرانه پرتوان ۶۴۰ اسب بخاری ۱۰ سیلندر

این شرکت با سیستم  LDVI سعی کرده توزیع نیرو را به هر چهارچرخ به صورت یکسان انجام دهد. درمجموع می توان داینامیک بی نظیری را روی لامبورگینی هوراکان اوو مشاهده کرد.

شرکت سنت آگاتایی همچنین علاوه بر پیشرانه پرتوان و بحث فنی بی نظیر، قطعات فیبرکربنی اضافی را به کار گرفته تا آیرودینامیک اوو را بهبود بخشد و چهره تهاجمی را نیز روی آن مشاهده کرد. از جمله آنها باید به دیفیوزرهای عقب و جلو، سپرهای کشیده و تیزتر، افزوده شدن باله ای کوچک و چندی دیگر اشاره کرد و نقش مستقیمی در عملکرد حرکتی دارد.

علاوه بر موارد مورد اشاره، خروجی هایی نیز در روی بدنه به کار گرفته شده که موجب می شود هوراکان اوو در سرعت های بالا پایداری قابل توجهی از خود نشان دهد و به عنوان مدلی اسپرت یک محصول بی نظیر به شمار رود. لامبورگینی جهت دستیابی به مشخصات یک خودرو با آیرودینامیک حیرت انگیز، قطعات ویژه ای به کار گرفته و موفق هم بوده است.

استفاده اسپیولری در قسمت عقب موجب شده تا جریان هوا از روی باله به قسمت زیرین پیشرانه هدایت شود. همانطور که می دانید لامبورگینی عمده محصولات خود را به عنوان خودرو موتور عقب توسعه می دهد و هوراکان اوو نیز یکی از آنهاست. هوایی که به قسمت زیرین اتومبیل هدایت می شود داون فورس را ایجاد کرده و در قسمت دیگر نیز می توان حالت ونتوری را مشاهده کرد. افزوده شدن دیفیوزرهای جدید نیز نقش موثری در افزایش سرعت این سوپراسپرت ایتالیایی داشته و همچنین در طراحی آن نیز زیبایی به وجود آوردند. هوراکان اوو در مقایسه با نسخه استاندارد هوراکان مدلی جذاب تر و خیره کننده است.

در بخش پیشرانه ایتالیایی ها کم نگذاشتند و موتور ۱۰ سیلندر ۵.۲ لیتری تنفس طبیعی را به کار گرفتند. در فضای داخل کابین نیز نمایشگر لمسی استوانه ای ۸.۳ اینچی را مشاهده می کنید، که طراحی داخلی اوو را مدرن کرده است. در این نمایشگر سیستم تنظیماتی تعبیه شده تا راننده دسترسی آسانی به بخش های تنظیماتی و دیگر اتومبیل داشته باشد. کلید استارت همانند هواپیماهای جنگی دارای سرپوش قرمز رنگی است که برای سرنشینان این خودرو هیجان انگیز خواهد بود.

هنگامی که موتور استارت می خورد و روشن می شود، یک صدا بلند و گوش نواز پخش می شود که برای دوستداران اتومبیل های مسابقه ای بی شک جذاب است. در کنار پیشرانه ۱۰ سیلندر یک گیربکس هفت سرعته کلاچ دوگانه اتوماتیک قرار گرفته تا به سرعت قدرت را به چرخ ها منتقل کند. هنگامی که هوراکان اوو را روشن می کنید، باید به طور حتم آن را در پیست و جاده های پهن به کار گیرید تا تجربه هیجان انگیزی بدست آورید.

در بحث فنی و ظاهری هوراکان اوو لامبورگینی یک مدل برجسته است و می تواند نظر هر فردی را به خود جلب کند. با تمام این گفته ها باید محصول سال ۲۰۱۸ لامبورگینی را اتومبیلی بی نظیر در پیست ها و خیابان های پهن دانست، زیرا با سرعت بالایی که این سوپراسپرت دارد، به سختی می توان در جاده های تنگ آن را به کار گیرید.

مشخصه های کلیدی Huracan EVO

  • قیمت ۲۰۶ هزار پوند
  • پیشرانه ۱۰ سیلندر ۵.۲ لیتری تنفس طبیعی
  • قدرت موتور ۶۴۰ اسب بخار
  • جعبه دنده ۷ سرعته کلاچ دوگانه اتوماتیک
  • ۰ تا ۱۰۰ کمتر از ۲.۹ ثانیه
  • سقف سرعت ۳۲۵ کیلومتر برساعت