معرفی McLaren Senna 2018

McLaren_Senna7
McLaren_Senna7

در این مطلب قصد داریم نگاهی کوتاه به خودروی McLaren Senna 2018 بیندازیم. برند مک لارن McLaren سازنده ی موفق اتومبیل های مسابقات در فاصله ی سال های ۱۹۶۰ تا ۱۹۸۰ بوده و توانست تولید موفق خود را با نام F1 در سال ۱۹۹۰ میلادی آغاز کند.

F1 با بسیاری از معیارها از جمله نخستین فیبر کربنی به بازار وارد شد و به سرعت به یکی از پرطرفداران ترین خودرودهای مسابقه ای تبدیل شد.

مدل بعدی که توانست سر و صدای زیادی به پا کند، P1 بود و رونمایی آن در نمایشگاه ژنو سال ۲۰۱۳ انجام پذیرفت. چهار سال گذشت و مک لارن سری جدید خود یعنی Ultimate را وارد بازار سوپرخودروها کرد.

اکنون نیز مدل مک لارن سنا به عنوان سریع ترین خودروی جاده ای قانونی از خودروسازی مک لارن و به عنوان آخرین نماینده ی سری Ultimate معرفی شده است.

McLaren_Senna1McLaren Senna یک خودروی بسیار سبک وزن و فوق العاده قدرتمند است و می توان آن را نماینده ی بسیار خوبی از برند خودروسازی McLaren دانست.

McLaren Senna در واقع روی DNA برند McLaren ساخته شده و خالص ترین و ناب ترین ارتباط میان راننده و خودرو را در سواری آن مشاهده خواهید کرد.

این خودروی جاده ای، سریع ترین نوع خودروهای مک لارن است و دارای بالاترین میزان شتاب در میان آن ها می باشد.

سواری Mc Laren Senna به راننده این فرصت و اجازه را می دهد که بالاترین پتانسیل خود در رانندگی را در مسیر جاده ها به نمایش بگذارد. در واقع این چیزی ست که دنیای رانندگی حرفه ای و جاده ای مدت ها در انتظارش بود و اکنون می تواند با Senna 2018، رویاهای پیشین خود را تحقق بخشد.

این سوپرخودروی جاده ای با پوشش کربن روی رینگ ها و آیرودینامیک پیشرفته، با یک موتور توئین توربو ۴ لیتری و ۸ سیلندر عرضه می شود.

McLaren_Senna2موتور این خودرو ۷۸۹ اسب بخار قدرت و ۸۰۰ نیوتن گشتاور تولید می کند.
این خودروی سوپرلوکس ترکیبی از هر چیز نایاب و یا کمتر دیده شده می باشد که به طور خاص برای قشر ثروتمند طراحی شده است.

کارایی McLaren Senna

مک لارن سنا یک هدف منحصر به فرد دارد. به منظور رسیدن به تجربه ی رانندگی رضایت بخش و منحصر به فرد، پیشگامان آیرودینامیک فعال یکی از بی سابقه ترین سطوح نیروی کمینه را تولید کرده اند.

لازم به ذکر است که این سوپرخودرو یکی از سبک ترین خودروهای جاده ای از زمانی که F1 تولید شد، می باشد.

این ترکیب یک نسبت قدرت و وزن به میزان ۷۸۹ اسب بخار را ایجاد می کند.

این خودرو برترین مدل واکنش گرا در میان تولیدات برند مک لارن است که حتی توانسته McLaren P1TM GTR را پشت سر بگذارد.

در نهایت می توان گفت که مک لارن سنا ۲۰۱۸ یک پرچم دار جدید از مجموعه ی مک لارن به شمار می رود.

McLaren_Senna4طراحی McLaren Senna 2018

طراحی منحصر به فرد Senna از مدل های P1 و ۷۲۰S و ویژگی های جدید آیرودینامیکی الهام گرفته است. نام این خودرو یعنی Senna از راننده ی مدل F1 یعنی Ayrton Senna که مک لارن را برای شش سال (از سال ۱۹۸۸ تا ۱۹۹۳) در فرمول ۱ رانده بود، گرفته شده است.

در حالی که طراحی تهاجمی و آیرودینامیک Senna ما را متعجب نمی سازد، این حقیقت که این خودرو هیبریدی نیست یک شوک بزرگ به حساب می آید.

با موتور الکتریکی پیشینی که از مک لارن سراغ داشتیم، درست مثل چیزی که روی سری جدید Ultimat بود، انتظار می رفت که در نمونه ی جدید نیز همان را شاهد باشیم.

همین پیش بینی را در خصوص طراحی داخلی نیز داشتیم؛ تنظیماتی برای راننده های چپ دست، و نمونه هایی مثل F1های قدیمی که صندلی راننده میانی دارند و …

اما این چیزی از بی نظیری و زیبایی و شکوه Senna به عنوان یک سوپرخودروی جاده ای کم نمی کند، بلکه به عنوان امتیاز آن نیز محسوب می گردد.

وزن مک لارن سنا به اندازه ی ۱۱۹۸ کیلوگرم نسبت به مدل ۷۲۰S کاهش داشته است و این کاهش وزن، سرعت و شتاب آن را در مسیر جاده بیشتر به رخ می کشد.

نوآوری McLaren Senna 2018

ما مک لارن سنا را به چشم یک اتومبیل مسابقه ای می بینیم و این خودرو برای عمل در جاده طراحی و ساخته شده است.

آیرودینامیک فعال آن کاملا پیشروست و درب های شیشه ای این خودرو که چیزی کاملا منحصر به فرد و نوآورانه است، به راننده ی آن اعتماد به نفس فوق العاده ای حین رانندگی می بخشد.

در هر جایی که لازم بوده و امکان داشته است، از فیبرهای کربنی جایگزین استفاده گشته و این یکی از دلایلی ست که اکنون می توانیم مک لارن سنا را به عنوان سبک ترین خودروی جاده ای و مسابقه ای نام ببریم.

McLaren_Senna5مشخصات McLaren Senna 2018

موتور مک لارن سنا
حجم موتور: ۳.۹۹۹ سی سی
تعداد سیلندر: ۸
تکنولوژی: توئین توربو
قدرت: ۷۸۹ اسب بخار
گشتاور: ۸۰۰ نیوتن متر
شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت: ۲.۸ ثانیه
شتاب صفر تا ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت: ۶.۸ ثانیه
شتاب صفر تا ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت: ۱۷.۵ ثانیه

McLaren_Senna21

سیستم ترمز مدل سنا بر پایه ی دیسک های ترمز سرامیکی کربنی ساخته شده است.

جالب است بدانید که تولید این دیسک های ترمز چیزی نزدیک به ۷ ماه تولید می کشد.

سنا برای رسیدن از سرعت ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت به سرعت صفر یعنی ترمز کامل نیاز به ۳.۷۷ ثانیه زمان دارد.

در یک اندازه گیری جالب می بینیم که این سوپرخودروی انگلیسی برای این که از سرعت صفر به سرعت ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت رسیده و دوباره ترمز کامل کند، ۹.۱۷ ثانیه زمان لازم خواهد بود.

با این حساب عجیب نیست که قیمت پایه ی مک لارن سنا، نزدیک به یک میلیون دلار باشد و آن را در سبد سوپرخودروهای مخصوص ثروتمندان و افراد خاص قرار داد.

عکس های بیشتر :

McLaren_Senna McLaren_Senna1 McLaren_Senna2 McLaren_Senna3

McLaren_Senna9 McLaren_Senna10 McLaren_Senna11 McLaren_Senna12 McLaren_Senna13 McLaren_Senna14 McLaren_Senna15 McLaren_Senna16 McLaren_Senna17 McLaren_Senna18 McLaren_Senna19 McLaren_Senna20

سمیرا نقیبی
کارشناسی ریاضی محض خواجه نصیر/ چندین سال سابقه کاری در سرپرستی فروش محصولات شبکه داشتم و از سال 93 به بعد سفر هیجان انگیز به دنیای بی انتهای تولید محتوا و سئو برای من آغاز شد. به تکنولوژی، گردشگری، بهداشت و سلامت و هر چیز زمینی و آدمیزادی علاقه مند هستم...