نسل بعدی هوندا Civic Type R یک خودرو هیبریدی

هوندا Civic Type R

یکی از مدل های محبوب در میان محصولات هوندا بدون شک Civic Type R هاچ بک اسپرت ژاپنی ها است. این خودرو در چند سال گذشته با بروزرسانی طراحی ظاهری آن بسیار موردتوجه قرار گرفته و به فروش بالایی نیز دست یافت.

حال گزارش تازه انتشاریافته نشان می دهد، هوندا می خواهد نسل بعدی Civic Type R را با پیشرانه مختلفی عرضه دارد. به گزارش وب سایت Autocar، نسل بعدی Type R هاچ بک قدرتمند هوندا احتمالا مدل هیبریدی خواهد داشت. پیشتر هوندا اعلام کرده که تا سال ۲۰۲۵ می خواهد تمامی اتومبیل های خود را به پیشرانه الکتریکی نیز در اروپا مجهز کند.

هوندا به سمت الکتریکی کردن محصولات می رود

این برنامه بلندپروازانه هوندا خیره کننده است و موجب می شود تا در آینده دو سوم محصولات اروپایی هوندا با پیشرانه الکتریکی وارد این بازار شوند. به طور طبیعی انتظار داریم هوندا از فناوری هیبریدی NSX الکتریکی الگوبرداری کند. در حالی که محصول موتور وسط هوندا با پیشرانه ۳.۵ لیتری شش سیلندر در کنار سه موتورالکتریکی به فروش می رسد اما نسل بعدی Civic Type R از همان پیشرانه ۲.۰ لیتری چهار سیلندر قدرت خواهد گرفت. در کنار این موتور نیز چند موتورالکتریکی قرار می گیرد.

Tom Gardner مدیر اروپا هوندا اظهار داشت که از سال ۲۰۱۷ رویکرد کمپانی به سمت برقی شدن محصولات است. از این رو با گذشت دو سال این کمپانی درصدد است تا این برنامه را به صورت جدی تری پیش ببرد. الکتریکی شدن خودروها نه تنها مانع آلودگی هوا می شود، بلکه می توان عملکرد قابل توجهی را در هاچ بک قدرتمند هوندا مشاهده کرد.

Dave Hodgetts مدیر هوندا انگلستان بیان داشت فروش نسخه هیبریدی شاسی بلند هیبریدی CR-V چشمگیر بود و حتی از هر ۱۰ مدل CR-V به فروش رسیده شش نسخه هیبریدی بودند که نشان از علاقمندانی مشتریان به این نوع اتومبیل ها می باشد.

جزئیات بیشتری در کار نیست و باید منتظر ماند.