ابر اتومبیل پینفارینا سریعتر از یک اتومبیل فرمول ۱

پینفارینا

نمایشگاه اتومبیل ژنو امسال مملو از خودروهای کانسپت و هایپرکار یا همان ابر اتومبیل بود. در کنار خودروسازان برجسته ای چون بی ام و، میتسوبیشی، مزدا، هیوندا، مرسدس بنز و چندی دیگر، به عنوان کمپانی هایی که هر یک دارای برندی بزرگ بوده و با حضوری هرساله سعی در محبوبیت برند دارند، برخی شرکت‌های نوظهور نیز حضور یافتند تا جدیدترین محصولات خود را معرفی کنند.

از جمله این شرکت های نوظهر باید به پینفارینا اشاره کرد. این کمپانی در نمایشگاه بین المللی ژنو ۲۰۱۹ از اولین خودرو تولیدی به نام Battista رونمایی به عمل آورده است. محصولی که طراحی هیجان انگیز و خشنی داشت که نظر هر فردی را به خود جلب می کند. این محصول برند ایتالیایی نامی برگرفته از موسس خود که باتیستا فارینا نام داشته، دارد. شایان ذکر است که پینفارینا برند قدیمی است اما تاکنون محصول تولیدی نداشته و به همین دلیل آن را به عنوان یک برند نوظهور باید دانست.

باتیستا پینفارینا ابراتومبیل ۱۹۰۰ اسب بخاری

Battista یک هایپرکار کاملا الکتریکی به حساب می آید و در این بین طراحی آینده نگرانه و مجذوب کننده نیز می توان شاهد بود. طراحی این مدل توسط طراحان برجسته ای از شرکت های لامبورگینی، پورشه، بی ام و و پاگانی صورت گرفته و از ساختار کاملا فیبرکربنی در جهت کاهش وزن خودرو نیز بهره گرفته شد. بسته باتری ۱۲۰ کیلووات ساعتی آن توسط شرکت Rimac توسعه یافته و قدرت ۱۹۰۰ اسب بخاری به Battista می بخشد.

پیش بینی می شود باتیستا بتواند در کمتر از ۲ ثانیه به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت و در کمتر از ۱۲ ثانیه به ۳۰۰ کیلومتر دست پیدا کند. با سقف سرعت ۳۵۰ کیلومتربرساعتی، در یک خط مستقیم باتیستا می تواند از فرمول ۱ پیشی گیرد. به گفته شرکت سازنده باتیستا با هر بار شارژ مسافتی ۴۵۰ کیلومتری را سپری می کند که این رقم باتوجه به سرعت بالا آن بسیار قابل توجه است.

تنها ۱۵۰ دستگاه از این مدل به تولید می رسد و هریک ۲.۶ میلیون دلار قیمت دارند.