کراس اوور تسلا Model Y در ۱۴ مارس معرفی می شود

تسلا

شرکت تسلا در نظر داشته با گسترش خودروهای الکتریکی، محصولات بیشتری معرفی کند. در چند سال گذشته تنها شاهد رونمایی ۳ خودرو این کمپانی بودیم و از جمله باید به مدل اس، مدل ایکس و مدل ۳ پرداخت. براساس گزارش ها شرکت امریکایی که یکی از بزرگترین تولیدکنندگان خودرو برقی شناخته می شود، قصد دارد بزودی اولین کراس اوور خود را که شباهتی هم به مدل ایکس پرچمدار دارد، رونمایی کند.

این خودرو با نام Model Y معرفی می شود و تاکنون جزئیات محدودی پیرامون آن منتشر شد. به گفته ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت تسلا، مدل وای در ۱۴ مارس طی رویداد اختصاصی تسلا در لس آنجلس رونمایی خواهد شد. علاوه بر این خودرو، تسلا می خواهد نسل سوم ایستگاه شارژ Supercharger خود را فعال سازد. پیشتر در گزارشی مشخص شده تسلا قیمت مدل ۳ به شدت کاهش داده و این سدان کامپکت با قیمتی ۳۵ هزار دلاری قابل تهیه است.

Model Y تسلا کراس اووری کارآمد

مدل Y یک نسخه کوچکتر از مدل ایکس بوده و کراس اووری کاربردی به شمار می رود. احتمالا قیمت آن نیز کمتر از مدل X خواهد بود. به گفته ماسک مدل وای ۱۰ درصد بزرگتر از مدل ۳ و ۱۰درصد گران تر از مدل اس محسوب خواهد شد. از آنجایی که وزن این کراس اوور کمی بالاست، با یک بار شارژ مسافت کمتری نسبت به مدل ۳ را پوشش می دهد.

ماسک وعده داده در ۱۴ مارس تماشاگران رویداد می توانند مدل Y را از نزدیک مشاهده کنند و با خودرویی برجسته رو به رو خواهند شد. به هر حال جهت کسب جزئیات بیشتر باید منتظر ماند و نمی توان به شایعات بی اساس اشاره کرد. تسلا درصدد است با معرفی محصولاتی متنوع، همچنان در صدر تولیدکنندگان خودروهای الکتریکی قرار گیرد.

به هر حال اطلاعات کافی نیست و ماسک نیز تا ۱۴ مارس جزئیات کاملی ارائه نخواهد داد. پیش بینی می شود Model Y با تحسین حضار رو به رو شده و قابلیت جالبی برای آن در نظر گرفته شود.