دوج چلنجر دیمون و جدیدترین تیونینگ آن

تیونینگ اسپیدکر دوج چلنجر دیمون
تیونینگ اسپیدکر دوج چلنجر دیمون

دوج چلنجر دیمون یک خودروی قوی هیکل و باعظمت آمریکایی ست که ویژگی های منحصر به فردش آن را به یک غول جاده ای تبدیل ساخته است.

دوج چلنجر دیمون از همان ابتدا با طوفانی وارد دنیای خودروهای سوپر جهانی شد و ۱۲ فیلم کوتاه تبلیغاتی آن در هفته ی اول مانند یک بمب خبری تکان دهنده بود.

دیمون سریع ترین خودرویی ست که می توانید در جاده های پرپیچ و خم با اطمینان با آن برانید. البته خودروهای دیگری نیز با چنین مشخصاتی وجود دارند، اما هیچ یک از آن ها مانند دوج دیمون به تولید انبوه دست نیافته و در این تعداد به فروش نرسیده اند.

دوج چلنجر دیمون دارای چیزی نزدیک به ۲ تن وزن می باشد و یک موتور ۶.۲ لیتری با ۸ سیلندر آن را همراهی می کند.

این خودرو شتاب صفر تا ۱۰۰ را ظرف مدت ۲.۳ ثانیه پر می کند و برای طی کردن یک چهارم مایل نیز به ۹.۶۵ ثانیه زمان احتیاج دارد و این یعنی رکوردی باورنکردنی در میان خودروهای پرسرعت جاده ای جهان!

تیونینگ اسپیدکر دوج چلنجر دیمون
تیونینگ اسپیدکر دوج چلنجر دیمون

حداکثر سرعت دوج چلنجر دیمون معادل ۲۲۵ کیلومتر بر ساعت می باشد و اگر شانس این را پیدا کنید که سوار این سوپر خودرو شوید، چیزی عجیب تر از مفهوم سرعتی که پیش از این می شناخته اید، را لمس خواهید کرد.

حداکثر قدرت دوج چلنجر دیمون به ۸۴۰ اسب بخار می رسد و حداکثر گشتاور آن نیز ۱۰۴۵ نیوتن متر می باشد.

سوپر خودروی دیمون با داشتن یک سوپرشارژ ۲.۷ لیتری، می تواند قدرتی بی سابقه را در مسابقات مستقیم جاده ای به نمایش بگذارد.

نمونه ی قبلی یعنی مدل هلکت SRT نیز مشخصه های فوق العاده ای داشت و با ۷۰۷ اسب بخار یک ابرقدرت جاده ای محسوب می شد. اما با ظهور دوج چلنجر دیمون و موتور ۸ سیلندری آن، رکوردهای هلکت SRT پشت سر گذاشته شدند.

با این خودرو می توانید روی دو چرخ حرکت کرده و یا حتی رکورد تک چرخ زدن را به نام خود ثبت کنید.
چرخ های جلویی دوج چلنجر دیمون می توانند تا ۹۰ سانتی متر از سطح زمین فاصله گرفته و به طور کامل از روی زمین بلند شوند و این چیزی ست که در هیچ خودروی مجاز دیگری نخواهید یافت.

تیونینگ اسپیدکر دوج چلنجر دیمون
تیونینگ اسپیدکر دوج چلنجر دیمون

تیونینگ جدید دوج چلنجر دیمون؛ تیونینگ اسپیدکر

آخرین تیونینگ دوج چلنجر دیمون به تازگی توسط گروه تیونینگ اسپیدکر از آمریکا عرضه شده است. در این تیونینگ فیس دیمون کاملا کربنی شده و شکوه و ابهت بیشتری به این خودروی سوپر بخشیده است.

این خودرو با موتور ۶.۲ لیتری و ۸ سیلندری خود می تواند یک مسافت ۴۰۰ متری را ظرف مدت ۸ ثانیه طی کند. سوپرشارژی که در مدل قبلی قرار داده شده بود، در این تیونینگ حذف شده و به جای آن دو توربوشارژ جایگذاری شده است. با این توربوشارژها چرخ های جلو به ۱۴۰۰ اسب بخار قدرت مجهز شده اند.

تیونینگ اسپیدکر دوج چلنجر دیمون
تیونینگ اسپیدکر دوج چلنجر دیمون

در مسابقات جاده ای مستقیم آمریکا دوج چلنجر دیمون تیونینگ اسپیدکر توانست رکورد مسیر ۴۰۰ متری را ظرف مدت ۸.۷۷ ثانیه طی کند. همین طور حداکثر سرعت آن به ۲۶۰ کیلومتر بر ساعت رسید.

گفته می شود که وزن تیونینگ این خودرو نیز از ۲ تن وزنی که پیش از این داشت، کمتر شده و یکی از دلایل افزایش سرعت و شتاب آن نیز همین کاهش وزن می باشد.

اگر فکر می کنید که به جز روکش کربنی این خودرو تغییری نداشته است، بهتر است نگاهی دقیق تر و نزدیک تر به آن بیندازید. همه چیز از جمله سپر، هود، دیفیوز، گلگیرها، و … با فیلتر کربنی تغییر پیدا کرده اند. ظاهر دوج چلنجر دیمون تیونینگ اسپیدکر با روکش کربنی مثل یک ستاره سربی در جاده های بی انتها جای می گیرد.

 

سمیرا نقیبی
کارشناسی ریاضی محض خواجه نصیر/ چندین سال سابقه کاری در سرپرستی فروش محصولات شبکه داشتم و از سال 93 به بعد سفر هیجان انگیز به دنیای بی انتهای تولید محتوا و سئو برای من آغاز شد. به تکنولوژی، گردشگری، بهداشت و سلامت و هر چیز زمینی و آدمیزادی علاقه مند هستم...