تویوتا ۸۶ Hakone Edition رونمایی شد

Toyota Hakone Edition 86
Toyota Hakone Edition 86

اگر کمی در جریان خبرهای مربوط به خودرو باشید، حتما می دانید که شایعات زیادی درباره آینده تویوتا ۸۶ و سوبارو BRZ در رسانه ها در حال مخابره می باشد. به دنبال این موضوع اخیرا شرکت تویوتا در شعبه آمریکا یک نمونه جدید از خودرو را با نام ۸۶ Hakone Edition رونمایی کرده است که دارای رنگ خاص سبز می باشد و همانند نسخه ای که سال گذشته در ژاپن معرفی شده است.

Toyota Hakone Edition 86

این مدل جدید، جزء خودروهای ارائه شده شرکت تویوتا در سال ۲۰۲۰ برای بازار آمریکای شمالی بوده که براساس نمونه های GT موجود در آمریکا تولید می شود. این شرکت در جریان معرفی محصول مورد اشاره به این موضوع پرداخته است که Hakone Edition از تویوتا ۸۶ با الهام گرفتن از هاکونه تِرن ‌پایک (Hakone Turnpike) یکی از بهترین جاده‌ های ژاپن نام گذاری شده است.

تویوتا علاوه بر استفاده کردن از یک رنگ سبز خاص، رنگ های ۱۷ اینچی چندپره آلومینیومی را با روکش برنزی در این مدل از ۸۶، تعبیه کرده که جلوه خاصی را به این خودرو داده است. وجود یک اسپویلر عقب تیره‌ رنگ نیز از تغییرات اعمال شده برای مدل هانکون می باشد. با وارد شدن به کابین خودرو متوجه این موضوع می شویم که صندلی ‌ها پوشش آلکانترا قهوه‌ ای و سیاه داشته و نشان ۸۶ در داشبورد نیز حک شده است. افزون بر آنچه گفته شد، خریداران یک پوشش مخصوص قهوه‌ ای رنگ برای کلید خودرو و کاور قهوه‌ ای ‌رنگ موبایل با دوخت تیره دریافت خواهند کرد.

Toyota Hakone Edition 86

با بالا زدن کاپوت ۸۶ Hakone Edition یک موتور ۲ لیتری ۴ سیلندر باکسر ساخت سوبارو به چشم می خورد که در حالت جعبه دنده دستی، توانایی تولید ۲۰۵ اسب بخار قدرت و ۲۱۲ نیوتون متر گشتاور را دارد. البته با سفارش دادن جعبه دنده ۶ سرعته از نوع خودکار، قدرت پیشرانه این خودرو به ۲۰۰ اسب بخار و ۲۰۵ نیوتون متر گشتاور کاهش خواهد یافت.

Toyota Hakone Edition 86

همچنین لازم به ذکر است که با توجه به تولید این خودرو بر پایه نسخه GT، وجود آپشن هایی مثل چراغ‌ های LED جلو، آینه‌ های جانبی برقی، اگزوز‌هایی با پوشش کروم، مه ‌شکن‌ های LED، فرمان چند‌حالته، سیستم تهویه مطبوع دو‌گانه، گرم کن‌ های صندلی در جلو، کروز کنترل و سیستم ورود بدون کلید به ‌همراه دکمه استارت/استاپ نیز شامل آن می شود. بنابر گفته شعبه آمریکا تویویا، این خودرو در پاییز امسال در بازار آمریکای شمالی عرضه می شود و البته هیچ اطلاعاتی درباره قیمت آن به بیرون ارائه نشد.