حذف صحنه هایی از انتقام جویان: پایان بازی

طی مصاحبه‌ای که جمعه، در سن دیگو و در کنفرانس بین‌المللی کامیک برگزار شد، نویسندگان انتقام جویان قسمت‌های “جنگ ابدیت” و “پایان بازی” ، استفان مک فیلی و کریستوفر مارکوس به طرفدارانشان پیشنهاد دادند که یک نگاهی به اینکه چگونه این دو فیلم پیچیده شکل‌گرفته‌اند، داشته باشند. در ادامه به بررسی پلان‌های حذف شده از‌این فیلم می‌پردازیم. با ما همراه باشید

در این فیلم‌ها، نه تنها نویسندگان با ده‌ها قهرمان و ضدقهرمان مواجه بودند، بلکه برای فیلم دوم با یک سفر زمان پیچیده نیز درگیر بودند. نویسندگان حتی استوری‌برد یا همان فیلمنامه‌ی مصوری که از آن برای جانمایی مکان‌هایی که سنگ‌های ابدیت در طول فیلم و در سفر قرار گرفتند، استفاده کردند را به نمایش گذاشتند.

گفته می‌شود که هیچ ایده‌ی منفی‌ای در هنگام ایده پردازی وجود نداشت اما برخی از ایده‌های عجیب‌وغریب به‌طور کلی طرح پایان بازی را تغییر داد. این ایده‌ها حتی ممکن بود باعث آزار روحی تماشاچی شود. آن‌ها یک بار در جلسه‌ی خود با مارول، پیشنهاد کردند که تانوس می‌تواند به رهبری یکی از اعضای گروهش، وارد یک جنگ اساسی با انتقام جویان شود که البته این پیشنهاد با مخالفت جدی مواجه شد.

در اینجا همه‌ی ایده‌های عجیب، فرعی و نامانوسی که از فیلمنامه‌ی انقام‌جویان حذف‌شده است، آورده شده. این خبر بر اساس گفته‌ی خود نویسندگان می‌باشد.

تانوس و یک سفر در دنیای غیر واقعی با دکتر استرنج:

با این کار مارکوس و مک فیلی تقریباً یک صحنه از فیلم دکتر استرنج را قرض می‌گرفتند. در آن فیلم، شخصی که از دنیای باستان آمده بود (تیلدا سوینتون)، استفان استرنج ( بندیکت کمبریج) را به یک سفر رؤیایی در ذهن خود همراه با مجموعه‌ای از رنگ‌ها می‌برد، تا او خودش را پیدا کند. یکی از صحنه‌هایی که از جنگ ابدیت حذف‌شده، این است که دکتر استرنج، تانوس (جاش برولین) را به دقیقاً همان دنیا می‌فرستد اما عواقب روحی آن برای تانوس، بسیار زیاد و وحشتناک بوده است.

در طول این سفر، تانوس در مقابل دادگاه زندگی، یک هیئت کیهانی که داوری می‌کند آیا واقعیت‌های مختلف جهان مارول قابل‌قبول است یا خیر، ظاهر می‌شود و  دادگاه او را به جرم جنایات قدیمی‌اش متهم می‌کند. اما نویسندگان بیان کردند، به دلیل اینکه این صحنه از اوج گرفتن جنگ جلوگیری می‌کند آن را حذف کردند.

اسمارت هالک در لباس هالک به استر ظهور می‌کند

( مارک رافالو به‌عنوان هالک در انتقام جویان: پایان بازی)

در ابتدا، قرار بود که ترکیب هالک و بروس بنر ( مارک رافالو) در قالب یک موجود بزرگ‌تر و هوشمندتر در “جنگ ابدیت” و قبل از “پایان بازی” ظاهر شود. در فیلمنامه‌ی اصلی، قرار بر این بود که بروس و هالک درحال پوشیدن زره هالک به استر و جنگیدن با پیروان تانوس به اتحاد برسند. اما این پیروزی در یک چشم‌انداز بزرگ‌تر و درنبردی که نهایتاً انتقام جویان آن را از دست می‌دهند، عجیب‌وغریب احساس می‌شد.

گفت‌وگوی راکت و جین

(” انتقام جویان: پایان بازی” راکت با صدای بردلی کوپر)

در این صحنه قرار بر این بود که ناتالی پورتمن، با نقش جین فاستر، برای یک نقش کوتاه و به‌عنوان عشق قدیمی تور به سری فیلم‌های مارول برگردد. صحنه‌ای که مدنظر بود ولی حذف شد بدین شکل بوده است که راکت (بردلی کوپر) تلاش می‌کند تا دلایل خود را برای برگشتن به گذشته و پیدا کردن سنگ‌های حقیقت بیان کند. اما این صحنه حذف شد.

تانوس سر کاپیتان آمریکا را در سال ۲۰۱۴ ببرد و سرنوشت کاپیتان آمریکا را در سال ۲۰۲۳ به او نشان داد

(کرس اوانز به‌عنوان کاپیتان آمریکا در انتقام جویان: پایان بازی)

این کار واقعاً خیلی پیچیده و آشفته به نظر می‌رسد: نقشه‌ی اصلی بر این قرار بوده که درنبرد نهایی بین تانوس و انتقام جویان، تانوس در سال ۲۰۲۳ همراه با سر کاپیتان آمریکای شکست‌خورده (کریس اوانز)  وارد جنگ شود تا یک آشفتگی روحی در انتقام جویان ایجاد کند.

به یاد داشته باشید که جنگ تانوس با انتقام جویان از سال ۲۰۱۴ و با فیلم نگهبانان کهکشان به اوج خود رسیده است. بنابراین او باید در سال ۲۰۱۴ به زمین بیاید، آن نسخه از کاپیتان آمریکا را بکشد و به سال ۲۰۲۳ سفر کند و آن را به کاپیتان آمریکا در سال ۲۰۲۳ نشان دهد (می‌دانید که سفر در زمان در قسمت “پایان بازی” چه قدر دشوار بوده است) اما به دلیل اینکه کارهایی که الآن انجام می‌شود در یک دنیای موازی رخ می‌دهد بنابراین کشتن یک شخص درگذشته، تأثیری بر آینده‌ی او ندارد.

این ایده خیلی وحشتناک و نامناسب بود، به همین دلیل به‌سرعت از فیلم‌نامه حذف شد.

مرد عنکبوتی و مرد آهنی قبل از به اوج رسیدن جنگ باهم پیتزا می‌خورند

(تام هالند به‌عنوان مرد عنکبوتی و رابرت داونی جونیور به‌عنوان مرد آهنی در مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه)

در ابتدا قرار بر این بود که بعد از شکست سختی که انتقام جویان خوردند، همه‌ی آنها دوباره قبل از جنگ با تانوس برگردند. دراین‌بین نکته‌ی مهم، استقبال مرد عنکبوتی (تام هالند) از مرد آهنی (رابرت داونی جونیور) است که پس‌ازآن باهم برای خوردن پیتزا می‌روند. اما نویسندگان تصمیم گرفتند، همه‌ی شخصیت‌هایی که پودر شده بودند دقیقاً در همان‌جا دوباره ظاهر شوند و تصمیم بر این شد که قهرمان‌های مفقودشده را نیز در میانه نبرد با تانوس بازگردانند.

صحبت‌های مرد آهنی در هنگام مرگ

(تونی استارک/ مرد آهنی (رابرت داونی جونیور) در انتقام جویان: پایان بازی)

نویسندگان نسخه‌های مختلفی از صحبت‌های تونی در هنگام مرگ را امتحان کردند اما درنهایت ایده‌ی رابرت داونی جونیور مبنی بر اینکه در آن صحنه صحبت نکند تا مبادا از ارزش لحظه‌ی قهرمانانه‌ی “من مرد آهنی هستم” کم شود.

ملاقات دوباره‌ی کاپیتان آمریکا و رد اسکال:

(رد اسکال در کاپیتان آمریکا: اولین انتقام‌جو)

اگرچه این صحنه هرگز نوشته‌نشده بود، اما نویسندگان در مورد این واقعیت فکر می‌کردند که کاپیتان آمریکا با بازگشت تمام سنگ‌های بی‌نهایت به مکان‌های اصلی خود در انتهای پایان بازی، مجبور خواهد شد که با رد اسکال ، مواجه شود. آن‌ها درباره‌ی ملاقات این دو در فضا فکر می‌کردند اما درنهایت از این کار منصرف شدند.