فصل نهایی ارو: شروعی تازه بر پایان سریال

تیم ارو Team Arrow

از سال ۲۰۱۲، سریال Arrow همیشه مجموعه جدی‌تری نسبت به دیگر سریال‌های دنیای سینمایی ارو (Arrowverse) محسوب می‌شد. اپیزودهای اختتامیه نیز معمولا تاریک‌تر از اپیزودهای معمول سریال بودند و سلسله حماقت‌های داستانی بیشتر در کراس‌اورها نمایان می‌شد. پس از اتمام فصل ۷ سریال، اکنون همه منتظر پخش فصل نهایی ارو در پاییز امسال هستیم.

برخلاف فصول پیشین، اپیزود اختتامیه فصل یکی مانده به آخر، تفاوت‌های بزرگی با دیگر اختتامیه‌های قبلی داشت. این اپیزود، مسیر دیوانه‌وارتری را در پیش گرفته بود.

نقش خانواده در فصل نهایی ارو چیست؟

در آغاز فصل هفتم، اولیور کویین کار خود را از پشت میله‌های زندان شروع می‌کند و در حالی‌که تیمش پراکنده شده‌اند، گرین ارو جدیدی در شهر پرسه می‌زند. در نهایت، معلوم می‌شود کماندار جدید، خواهر ناتنی اولیور یعنی امیکو بوده است. پدر آن‌ها، رابرت، راز خواهر ناتنی را از خانواده کویین مخفی کرده است و در نهایت، امیکو به عضویت سازمان تروریستی به نام دایره نهم درمی‌آید. امیکو می‌دانست راز پدرش می‌تواند طوفانی در خانواده کویین به راه بیندازد، اما عصبانیت او باعث شد راز را با خود نگه دارد. در نهایت، امیکو به رهبر دایره نهم تبدیل می‌شود و سعی می‌کند با استفاده از منابع آن‌ها، اتحاد بین تیم ارو و پلیس را پس از آزادی الیور از زندان نابود کند.

فینال فصل هفتم به نام «تو این شهر را نجات دادی» آن‌چنان به رقابت خواهر و برادری بین الیور و امیکو علاقه نشان نمی‌دهد. در طول اپیزود، امیکو به دست یکی از اعضای دایره نهم تا نزدیکی مرگ می‌رود. با اینکه امیکو در طول آن روز دوباره نجات پیدا می‌کند، اما اپیزود نهایی باقی زمان خود را به پرداخت‌های احساسی مداوم بین الیور و همسر باردارش، فلیسیتی، برای مخفی شدن از دست دایره نهم اختصاص می‌دهد. ما سه فرد اصلی تیم ارو، شامل الیور، فلیسیتی و دیگل را برای آخرین بار در پناهگاه خود قبل از خاموش‌کردن چراغ‌ها می‌بینیم. اگر در طول اپیزود فکر می‌کردید در حال تماشای پایان سریال هستید، در نهایت و به ویژه زمانی که دیگل درباره قهرمانان آینده‌ای صحبت می‌کند که میراث اولیور را حفظ می‌کنند، قطعا نظرتان تغییر خواهد کرد.

اکنون که الیور و فلیسیتی در خانه جدید خود هستند، معلوم می‌شود پس از تولد میا، قرار است اوضاع به سمت ناخوشایندی حرکت کند. با اینکه والدین دو نفره داستان می‌خواهند با گرفتن حضانت ویلیام، پسر الیور، خانواده خود را از نو بسازند، هماهنگی آنان با حضور شخصیت مانیتور شکننده می‌شود.

آنتاگونیست اصلی سال پیش در کراس اور Elseworlds آمده است تا معامله‌ای را که با اولیور سر نجات‌دادن جان بری و کارا از مرگ بسته‌اند، وصول کند. اکنون نوبت اولیور است تا از یک بحران بزرگ جلوگیری کند. با وجود اصرار فلیسیتی بر ماندن اولیور و علم به اینکه او در این اتفاقات خواهد مرد، اولیور می‌خواهد به قول خود عمل کند.

اتفاقات آینده در فصل هفتم

فلش فورواردها در این فصل از سریال ارو، نقش برجسته‌ای دارند و نشان‌دهنده وضعیت استارسیتی در سال ۲۰۴۰ هستند. (هشدار اسپویل: وضعیت جالبی نیست!) در آینده، میای بزرگسال خود را گرفتار در جنگی علیه ماموران خودخوانده شهر در کنار برادرخوانده‌اش ویلیام و فلیسیتی مسن می‌بیند. درست مانند پدر، میا از مهارت‌های تیراندازی خود برای نجات استارسیتی از تبدیل‌شدن به رژیمی فاشیستی استفاده می‌کند. اعضای قدیمی تیم ارو تصمیم به بازنشستگی گرفته‌اند و فرزندان آنان، میا و ویلیام به علاوه زو، دختر وایلد داگ و کانر هاوک، پسرخوانده دیگل تیم ارو جدید را تشکیل داده‌اند و به حفاظت از شهر می‌پردازند.

فصل نهایی ارو: فلیسیتی و مانیتور felicity and monitor

بازنشستگی برای فلیسیتی، کسی که سالیان سال هکر و قانون‌گریز بوده است، چه معنی دارد؟ پس از خداحافظی اشکباری که در مقبره الیور با فرزندانش می‌کند، به سفری می‌رود که او را با شخصیت مانیتور مواجه می‌کند. مانیتور هشدار می‌دهد:«جایی که تو را می‌برم، هیچ راه بازگشتی ندارد!» اما این قضیه برای فلیسیتی هیچ اهمیتی ندارد و مانیتور او را نزد اولیور در دنیای پس از مرگ می‌برد. گرچه، همیشه امکان دارد استفن آمل (بازیگر نقش گرین ارو) را در فصل نهایی ببینیم، اما این پایان قطعی برای داستان فلیسیتی است، زیرا امیلی بت ریکاردز در اکتبر بازنمی‌گردد.

فصل نهایی ارو ما را به چه سمتی می‌برد؟

فصل نهایی ارو، ۱۰ قسمت خواهد بود و هنوز داستان‌های زیادی برای گفتن مانده است. همه آن‌چیزی که می‌دانیم این است که احتمالا فلش فورواردهای مهمی در راه خواهد بود و قطعا چیزهای بیشتری از تیم اروی جدید در آینده خواهیم دید. آن‌ها احتمالا راه پیشیینیان خود را دنبال می‌کنند و درگیر ماجراهای وحشیانه‌ای می‌شوند. مانیتور قبل از اینکه اولیور را ببرد، به طور مبهمی می‌گوید دنیا در برخی از لحظات به میا احتیاج خواهد داشت. کسانی که فصل قبلی سریال فلش را تماشا کرده‌اند، به یاد می‌آورند که نورا وست الن از گرین ارویی نام می‌برد که در سال ۲۰۴۹ وجود دارد و احتمالا ما میا در این فصل می‌بینیم که رسما این نام را مال خود کرده است.

اما اغلب ماجراهایی که گفتیم درباره آینده بود، پس زمان حال چه؟ حدس‌ اتفاقات زمان حال کمی دشوار است. همیشه این امکان وجود دارد که تیم ارو، شامل اسپارتان، وایلد داگ، بلک کانری و احتمالا برنز تایگر، علیه دایره نهم مبارزه کنند. همچنین، با وجود اینکه آرسنال گفته است شهر را ترک می‌کند تا خود را دوباره پیدا کند، همیشه این امکان وجود دارد که دوباره بازگردد. هیچ‌کس واقعا استار سیتی را ترک نمی‌کند.

طبیعتا، جالب‌ترین اتفاقات در فصل نهایی ارو درباره الیور است. آیا او قصد دارد سرتاسر دنیا را بگردد و قهرمان‌های تازه‌ای را برای مقابله با بحران استخدام کند؟ کمانداری با مهارت بارفیکس‌رفتن برای نجات دنیای واقعی چکار می‌تواند انجام دهد؟

سریال گرین ارو همیشه به دوری از مشکلات کیهانی و عجیب و غریب خود مشهور بوده است، مگر اینکه کمک بزرگی به آن برسد.. زمانی که سریال برای آخرین در این پاییز بازگردد، شروع تازه‌ای برای پایان‌دادن به گوشه‌ای از دنیای ارو خواهد داشت.