تجدید دیدار ویژه سریال فرندز در شبکه HBO Max

در حالی که سریال محبوب فرندز همچنان به جشن بیست و پنج سالگی خود می‌پردازد، منابعی خبر از مذاکره‌ی مجدد شش ستاره اصلی و سازندگان کمدی NBC از تلویزیون برادران وارنر برای گردهمایی مجدد در  شبکه HBOMax می‌دهند.

صحبت‌ها بر سر یک گردهمایی مجدد بدون اسکریپت و نوشته نشده می‌باشد که شامل بازیگرانی چون جنیفر انیستون، کورتنی کاکس، لیزا کودرو، مت لبلانک،متیو پری و دیوید شویمر و هم چنین تولید کنندگان سریال، دیوید کرین و مارتا کافمن می‌شود.

منابع هم چنین هشدار می‌دهند که این اتفاق هنوز با عملی شدن فاصله‌ی بسیار زیادی دارد و هنوز باید توافقات نهایی با بازیگران و تولید کنندگان صورت گیرد. اگر توافقات لازم به پایان رسید و این تصمیم قطعی شد، چالش بعدی مرتب و تنظیم کردن برنامه‌های همه‌ی عوامل سریال خواهد بود. البته باید توجه داشت که امکان مواجه شدن کل این مذاکرات با شکست وجود دارد و تمام این تصمیمات ممکن است که از هم پاشیده شود.

شبکه‌ی HBOMax و تولید کنندگان تلویزیون برادران وارنر از هرگونه اظهار نظر در مورد این موضوع خودداری کردند.

سریال فرندز به طور رسمی در پایان سال جاری از شبکه‌ی پخش فعلی خود یعنی نتفلیکس خارج می‌شود و برای اولین بار در شبکه‌ی HBOMax تحت پشتیبانی رسانه‌ی برادران وارنر آغاز به کار خواهد کرد و هزینه‌ی اشتراک این شبکه ماهانه مبلغ ۱۵ دلار پیش بینی شده است.

منابع می گویند که رسانه‌ی وارنر به مدت ۵ سال مبلغی به ارزش ۸۵ میلیون دلار (مجموعاً ۴۲۵ میلیون دلار) را هر ساله برای بازپرداخت حق پخش سریال فرندز بر روی پلتفرم‌های خود پرداخت کرده است. (نتفلیکس هم چنین به نوبه‌ی خود، ۸۰ میلیون الی ۱۰۰ میلیون دلار را برای نگه داشتن سریال فرندز در سرویس خود برای سال ۲۰۱۹ پرداخت کرده بود که در نهایت با پیشنهاد بالای برادران وارنر از میدان کنار رفت.)

منابع هم چنین یادآور می‌شوند که مدیر عامل رسانه‌ی وارنر، باب گرین بلت نیروی محرکه‌ی اصلی برای تجدید دیدار سریال فرندز شناخته شده است  که می‌تواند به راحتی با شروع کار با HBOMax، خانه‌ی پخش جدید این مجموعه‌ی کمدی سیتکام هماهنگ شود.

هم چنین منابع دیگری نیز می گویند بازیگران این سریال حاضر به انجام این کار هستند و این یک دستاورد محسوب می‌شود.

اما بازیگران و سازندگان هرچند به نوبه خود، با گذشت سال‌ها از زمان پخش و اتمام ۱۰ فصل این سریال، ثابت قدم بوده اند   که آن ها هیچ نوع اجرای مجدد دارای نمایشنامه را انجام نخواهند داد. NBC در سال ۲۰۱۶ یک گردهمایی مجدد کوچک را به عنوان بخشی از برنامه‌ای ویژه برای کارگردان و تهیه کننده‌ی افسانه‌ای، جیمزباروس برگزار کرده بود. پنج نفر از شش ستاره‌ی سریال فرندز (به جز متیو پری) در این برنامه شرکت کردند و همینطور شامل بازیگرانی از سریال‌های ویل و گریس، چیرز و تئوری بیگ بنگ نیز بود.

بازیگران و تولید کنندگان با گذشت سال‌های متمادی همواره مصمم بوده‌اند که یکگردهمایی مجدد یا راه اندازی مجدد این سریال هرگز اتفاق نخواهد افتاد.

بازیگران فرنز درست چند هفته بعد از این که جنیفر انیستون عکسی از گردهمایی خود با دیگر بازیگران سریال فرندز، لیزا کودرو، کورتنی کاکس، دیوید شویمر،متیو پری و مت لبلانک را بعنوان اولین عکس رسمی اینستاگرامش منتشر کرد، در حال مذاکره برای تجدید دیدار این سریال محبوب هستند.

جنیفر انیستون در ماه اکتبر در رادیو Sirius XM هوارد استرن اظهار کرد که یک راه اندازی مجدد ، <<حتی نزدیک به آن چه که این سریال  بود هم نمی شود و آن را خراب خواهد کرد.>>

هرچند که وی در ماه ژوئن در برنامه ی الن نسبت به یک تجدید دیدار متمایل تر به نظر میرسید و گفته بود که :<<من این کار را می کردم>> و هم چنین فکر می کرد که بقیه نیز ممکن است حاضر به انجام چنین کاری باشند.

انیستون گفت: <<من مطمئن هستم که هم دختر ها و هم پسر ها حاضر به انجام این کار انجام خواهند بود>> ، اگر چه در آن زمان حتی صحبتی در مورد گردهمایی مجددی برای سریال فرندز وجود نداشت.

او حتی اشاره کرد که چیزی بین بازیگران سریال وجود داشته است و افزود: <<ما دوست داریم که اتفاقی بیفتد، اما نمی دانیم این اتفاق دقیقا چه می تواند باشد. ما در حال کار بر روی مسائلی هستیم و بنابراین فقط به تلاش خود ادامه خواهیم داد.>>

شاید شگفت آورترین عنصر این تجدید دیدار ، نشان دادن موافقت توسط تولید کنندگان سریال، دیوید کرین و مارتا کافمن باشد، زیرا آن‌ها فقط تا چند ماه پیش با تأکید بسیار اظهار داشتند که این اتفاق نخواهد افتاد.

مارتا کافمن در جشنواره تلویزیونی تریبکا گفته بود که : <<ما یک کار مجدد بر روی سریال فرندز انجام نخواهیم داد ، ما این مجموعه را راه اندازی مجدد نخواهیم کرد. این سریال مربوط به آن زمانی در زندگی بود که دوستان مانند خانواده شما بودند.>>

دیوید کرین افزود: <<ما برنامه ای که قصد به نمایش درآوردن آن را داشتیم، تهیه کردیم. ما این کار را به درستی انجام داده و آن را به اتمام رساندیم.>>

تجدید دیدار یکی از محبوب‌ترین کمدی‌های سیتکام در همه زمان‌ها مطمئناً می‌تواند فرصت بزرگی برای پیشرفت را برای  یک سرویس پخش تازه کار مانند HBO Max فراهم کند، اگرچه هنوز راهی طولانی برای به انجام رسیدن این کار وجود دارد.
این اتفاق همچنین در حالی رخ می‌دهد که تلویزیون برادران وارنر با فراهم کردن رویدادهای بسیار مانند ماکت‌های مبل قرار داده شده در نقاط دیدنی در سراسر جهان، پاپ آپ های کافی‌شاپ سنترال پرک، نمایش‌های تئاتری ویژه از قسمت‌های محبوب و موارد دیگری  در حال جشن گرفتن بیست و پنجمین سالگرد آغازین سریال فرندز می‌باشد.
فرانک محبتی
دانشجوی لیسانس نرم افزار.علاقه ی خیلی زیادی به تکنولوژی و صنعت فیلم و سریال همینطور فرهنگ و هنر ودارم:)