بزرگترین اشتباهات مارول از زبان مارول

جهان مارول بسیار گسترده و پر از شخصیت هایی با پیشینه ای غنی از خود، توطئه های طولانی و پیچیده، و کمیک هایی که پایه و اساس عمیق در فرهنگ پاپ Zeitgeist دارند می باشد. بنابراین جای تعجبی نیست که افراد مختلف در برداشت های خود از داستان های کلاسیک مارول، ۲۳فیلم(تاکنون)، چندین سوتی پیدا کرده باشند. البته طبق گفته برخی از طرفداران تیزبین، تعداد اشتباهاتی که مارول مرتکب شده بسیار زیاد است. اما چند خطا وجود دارد که حتی خود فیلمسازان نیز آن ها را پذیرفته اند. در اینجا برخی از بزرگترین اشتباهات را مرور می کنیم…

عدم وجود نام Danai Gurira درپوستر فیلم

در راستای Avengers: Endgame، طرفداران منتظر انتشار هرگونه اطلاعات هرچند کوچک مربوط به فیلم بودند. با این حال، هنگامی که پوستر منتشر شد، طرفداران بسیارعصبانی شدند.

با وجود این که تعداد بازیگران این فیلم بسیار زیاد بود، اما آن ها توانستند ۱۳ شخصیت را در پوستر جا دهند. اما تنها نام ۱۲ نفر از آن ها ذکر شد. نام Danai Gurira فراموش شد.

مارول در برابر این اشتباه، عاقلانه برخورد کرد. اما نه پیش از اینکه توییتر بهترین کارش را انجام دهد: شرمندگی. مارول به سرعت پوستر جدیدی را در صفحه توییتر خود منتشر کرد و نوشت:

او باید تمام مدت آنجا قرار می داشت. از پوستر رسمی Avengers: Endgame استودیو مارول دیدن کنید.

آنها توییتر Danai Gurira را تگ کرده و از هشتگ واکاندا برای همیشه (Wakanda Forever) برای رسیدن به سطح موفقیت مورد نظر استفاده کردند.

مشخص نبودن جدول زمانی فیلم 

اشتباهی که همه هواداران مارول متوجه آن شدند، جدول زمانی معرفی شده در Spider-Man: Homecoming بود. در ابتدا قرار بود داستان این فیلم هشت سال پس از وقایع The Avengers اتفاق بیوفتد.

اما سرانجام مارول یک جدول زمانی برای کلیه فیلم های خود منتشر کرد، و در آن مشخص کرد که Spider-Man: Homecoming در سال ۲۰۱۶، چهار سال پس از The Avengers سال ۲۰۱۲، اتفاق می افتد.

بنابراین باید تمام مواردی که در فیلم Homecoming به فاصله هشت ساله اشاره کرده است را نادیده بگیرید. صمیمانه بابت این موضوع عذر می خواهیم.

سفر در زمان Stan Lee

صحنه  post-creditاز فیلم Guardians of Galaxy Vol 2 دلگرم کننده ترین نظریه، یعنی اینکه استن لی، مردی که در پشت این کمیک ها قرار داشت و بخشی جدایی ناپذیر از هر فیلم Marvel بود را تأیید کرد.

در این صحنه، استن لی با گونه هایی که با عنوان Watchers شناخته می شوند در سیاره دیگری قرار دارد. او جزئیات حضورهای مختلفی را که در فیلمهای مارول داشته را شرح داده است. برخی فکر می کنند که این امر او را یک Watcher تبدیل کرده است.

اما خطای دیگری رخ داد. استن لی نقشی از خود را به عنوان یک کارمند FedEx ذکر می کند که این موضوع در  Captain America: Civil War رخ می دهد. اما داستان فیلم نگهبانان کهکشان (Guardians of the Galaxy Vol 2) در سال ۲۰۱۴ اتفاق می افتد.

جیمز گان، نویسنده Guardians of the Galaxy، مسئولیت این خطا را به عهده گرفت و در لایو فیس بوک گفت:

بله ، من می دانم که اشتباه کردم. من اشتباه خود را قبول می کنم چون Guardians of Galaxy 2 از نظر تئوری در سال ۲۰۱۴ اتفاق می افتد که قبل از Infinity War است.

استن لی در این فیلم می گوید: “آن زمان من کارمند شرکت FedEx بودم.”، که این همان شخصیتی است که او در Civil War است.

“من اشتباه کردم؛ من به این موضوع توجه نکرده بودم، اما می خواهم بگویم که احتمالاً استن لی بیش از یک بار از لباس یک فرد کارمند FedEx استفاده کرده است.”

ایستر اگ تهیه کننده

گان مجبور بود به یک اشتباه دیگر نیز اعتراف کند؛ هرچند که این موضوع بیشتر از یک تصمیم سرمقاله ای بود و گان نمی توانست نتایج آن را پیش بینی کند.

وی به IGN گفت: “من در اولین فیلم اشتباه کردم زیرا چیزی را در موزه Collector قرار دادم که شبیه به پیله آدام وارلاک بود.”

در آن زمان من فقط چیزهای جالب و سرگرم کننده ای برای قرار دادن در موزه Collector درست می کردم. نمی دانستم مردم چقدر ایستر اگ را جدی خواهند گرفت.

خب، حالا میداند. امیدواریم که Guardians of the Galaxy Vol 3 هیچ اشتباهی راجب  تخم مرغ عید پاک نداشته باشد.

Guntlet واقعی جعلی واقعی (؟)

در طول Avengers: Infinity War ، مارول زمانبندی Guntlet را تأیید کرد. این دستکش توسط ایتری (پیتر دینکللاژ) ساخته شده و توسط تانوس برای وی گرفته شده است تا بتواند ضربه محکم و ناگهانی را آغاز کند و نیمی از وجود را از بین ببرد.

اما Infinity War اولین باری نبود که طرفداران دستکش را دیده بودند. این دستکش در هر دو فیلم Thor  و  Thor: Ragnarokو همچنین در صحنه post-credits   فیلم Avengers: Age of Ultron به نمایش در آمده بود.

سردرگمی به این معنی بود که نویسندگان Infinity War کریستوفر مارکوس و استفان مکفلی مجبور بودند چیزی را شفاف سازی کنند. مارکوس به Collider گفت:

من فکر می کنم که Gauntlet زمانی ساخته شد که Loki تظاهر می کرد که اودین است. احتمالاً Eitri مشاغل نسبتاً عادی را اداره می کرد و مردم برای چیزهایی به آنجا می آمدند و ممکن است کسی چیزی گفته باشد.

با این حال ، این فقط موضوع را گیج کننده تر میکند. Loki فقط در اواخر Thor: The World Dark در سال ۲۰۱۳ به اودین تغییر شکل داد. بنابراین چگونه Gauntlet در اولین فیلم Thor از سال ۲۰۱۱ وجود داشته است؟

Hela (کیت بلانشت) تأیید کرد که Gauntlet در Asgard در طول Thor: Ragnarok جعلی بوده است، اما چگونه نسخه جعلی از دستکشی که هنوز وجود نداشت ، وجود داشت؟

در این مورد ، شفاف سازی به هیچ وجه کمکی نمی کند.

منبع: DIGITALSPY

احسان رستمی پور
او تقریبا کمی از هر صفت و ویژگی ای را دارد:) وقت های خالی اش را (که البته ندارد!) به خواب می گذراند چون تنها وقتی که خواب است بیکار است! البته، سر رشته ای در عکاسی، گیمینگ و طراحی گرافیکی نیز دارد.