مهمترین فیلم‌های ۲۰۲۰ که حسابی سروصدا خواهند کرد

مهمترین فیلم‌های 2020
مهمترین فیلم‌های 2020

سینما هیچوقت تمام نمی‌شود. اگر مثل خیلی‌های دیگر احساس می‌کنید سینما دهه دوم قرن بیست و یکم نسبت به دهه‌های قبل اوضاع خوبی نداشته، باز هم باید به سال و دهه پیش‌رو امیدوار باشید. در این مطلب قصد داریم مهمترین فیلم‌های ۲۰۲۰ را به شما معرفی کنیم. فیلم‌هایی که می‌توانند شما را به سینما امیدوار کنند. با آرادمگ همراه باشید.

فرقی نمی‌کند طرفدار فیلم‎های مستقل باشید یا فیلم‌های بلاک‌باستر تابستانی؛ در این لیست می‌توانید حداقل یک فیلم محبوب پیدا کنید. مهمترین فیلم‌های ۲۰۲۰ لیستی است که هر روز می‌تواند گزینه جدیدی به آن اضافه بشود. در این لیست می‌توانید نام‌ هنرمندان بزرگی مثل کریستوفر نولان، دیوید فینچر، سوفیا کاپلا را در کنار هنرمندان جوان و تازه‌کار ببینید.

After Yang

فیلم «بعد از یانگ» اثر کارگردانی است که در سال ۲۰۱۷ تماشاگران جشنواره ساندنس را با فیلم کولومبوس متحیر کرد. اینبار این فیلمساز سراغ اقتباس سینمایی داستان کوتاهی از الکساندر وینشتین با نام «خداحافظی با یانگ» رفته که بازیگرانی نظیر کالین فارل، گلشیفته فراهانی، جودی ترنر اسمیت و هیلی لو ریچاردسون در آن ایفای نقش می‌کنند.

Annette

لئوس کاراکس قصد دارد اولین فیلم انگلیسی زبان خودش را در سبک موزیکال بسازد. این فیلم اگر بتواند موفقیت آثار قبلی کاراکس را تکرار کند، قطعا از مهمترین فیلم‌های ۲۰۲۰ خواهد بود. این موزیکال که داستان یک استندآپ کمدین و همسر خواننده اپرایش را تعریف می‌کند (با بازی آدام درایور و ماریون کوتیار) که دختری دو ساله با استعدادی عجیب و منحصر‌به‌فرد دارند (استعدادی که هنوز در اخبار رسمی منتشر شده از فیلم مشخص نشده است).

Blonde

یک اقتباس سینمایی دیگر که براساس رمانی با همین نام از جویس کارول اوتس ساخته خواهد شد. این محصول نتفلیکس توسط اندریو دومینیک کارگردانی خواهد شد و ستاره‌های زیادی از جمله آنا د آرماس در نقش اصلی، آدرین برودی، بابی کاناویل و دن باتلر در آن ایفای نقش خواهند کرد.

Da 5 Bloods

خبر خوب برای طرفداران اسپایک لی این است که در سال ۲۰۲۰ یک درام جنگی از این کارگردان خواهیم دید. در این فیلم چهار کهنه سرباز امریکایی-افریقایی جنگ ویتنام برای پیدا کردن راز کشته شدن رهبرشان به این کشور باز می‌گردند. بازگشتی که فقط در پی این راز نیست و قول پیدا کردن جنگ همراه فرمانده هم به آنها داده شده است. فیلم Da 5 Bloods برخلاف درام جنگی قبلی اسپایک لی در نتفلیکس عرضه خواهد شد و همین می‌تواند تضمینی برای فروش بیشتر باشد.

Dune

کلوئی ژائو قرار است سومین فیلم مهمی استودیوی دنیای سینمایی مارول (MCU) را بسازد. کارگردانی که پیش از این دو درام با بودجه محدود ساخته اما اینبار قرار است یک فیلم علمی-تخیلی حماسی با بازی ستارگانی مثل آنجلینا جولی، ریچارد مدن، سلما هایک و کیت هرینگتون بسازد.

The French Dispatch

وس اندرسون می‎تواند همه بهترین لیست‌ها یک فیلم داشته باشد و فیلمی که قرار است با کمپانی Fox Searchlight بسازد، در لیست مهمترین فیلم‎های ۲۰۲۰ ما هم قرار گرفته است. داستان فیلم مربوط به روزنامه‌نگاری است که اخبار فرانسه را برای امریکا مخابره می‌کند. همین داستان ساده با جزییات خلاقانه وس اندرسون می‎تواند به فیلمی بی‌نظیر تبدیل بشود.