سالن های سینما، راهی برای جذب بیشتر مخاطب

cinema-aradmag-06

امروزه کیفیت سالن های سینما برای تمام مردم جهان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. از این رو متخصصان این صنعت با ارتقا کیفیت و فناوری سالن‌های خود سعی در جلب نظر بیشتر مخاطبان دارند. فناوری‌های جدید از پرده و صندلی‌ها گذشته و وارد نوآوری‌های بیشتر و تازه‌تری شده‌اند. با آرادمگ همراه باشید.

در ادامه به بررسی چند سینمای متفاوت در جهان می‌پردازیم، که چگونه تماشاگران بیشتری را برای دیدن فیلم در سالن‌های خود جذب می‌کنند.

سینمای خوراکی «Edible cinema » در لندن

این مجموعه همان‌طور که از نامش پیداست، ترکیبی از فیلم و طعم و مزه است.

cinema-aradmag-01

در این سینما متناسب با هر ژانر فیلمی که شما قرار است ببینید، یک سینی حاوی خوراکی‌ها و کوکتل‌های خوش طعم و خوشبو برای شما تهیه شده تا  از خوردن هم به اندازه تماشای فیلم لذت ببرید.

به عنوان مثال برای صحنه‌ای که شامل دریا می‌شود شما می‌توانید در سینی خود چیزهای سبک و دریایی پیدا کنید یا هنگام تماشای صحنه‌های اکشن، می‌توانید خوراکی‌های دودی یا تند را از جعبه‌ی خوراکی خود انتخاب نمایید.

این سینما روشی بی نظیر را برای جذب مخاطب خود انتخاب کرده است. تجربه‌ی دیدن فیلم همراه با عطر و طعمی مناسب با حال و هوای آن فیلم.

سینما راجمندیر «Rajmandir » در جیپور هند

راجمندیر یکی از محبوب‌ترین مکان‌های توریستی شهر جیپور به حساب می‌آید. راجمندیر را می‌توان یکی از زیباترین سینماهای جهان دانست، لابی این سینما با لوسترهای گران قیمت، کاشی‌های چوبی و شیشه‌های زیبا تزئین شده است.

 

cinema-aradmag-02

در راجمندیر رایحه‌ی گل از طریق تهویه هوا به داخل سالن سینما پمپ می‌شود و هوای داخل را معطر و تازه نگه می‌دارد. صاحبان سینما طوری برنامه ریزی کرده‌اند تا کسانی که به دیدن فیلمی  می‌آیند احساس کنند مهمان یک کاخ سلطنتی هستند.

Cine de chef in Nepal

آیا تا به حال به سینمایی مشابه یک هتل پنج ستاره فکر کرده‌اید، شما می‌توانید این تجربه را در سینمای Cine de chef داشته باشید.

در این سینما شما همراه با تماشای فیلم از خدماتی فوق‌العاده بهره‌مند می‌شوید. زنگی برای هر شخص در صندلی‌اش قرار داده شده تا بتواند پیشخدمت را برای سفارش غذا صدا بزند. پیشخدمت با آوردن منوی رستوران سینما، گزینه‌های زیادی برای انتخاب به شما می‌دهد.

cinema-aradmag-03

همچنین صندلی‌ها از چرم‌هایی با کیفیت عالی هستند که دارای ماساژور هستند. شما در این سینما هیچ گاه خستگی ناشی از زیاد نشستن بر روی صندلی را احساس نمی‌کنید.

سینمای Cineteca Matadero در مادرید، اسپانیا

این سینما یکی از تماشایی‌ترین سینماها در اروپا به حساب می‌آید، که مجهز به جدیدترین فناوری‌های صدا و تصویر است.

cinema-aradmag-04

فضاهای بی نظیر دیگری نیز در اطراف سالن این سینما وجود دارد. مانند تالار بورو که در آن کتابخانه‌ای زیبا با ظرفیت ۶۵ نفر وجود دارد.

سینمای ۴DX در سئول کره

این سینما اولین سینمای چهار بعدی جهان است. بهترین تکنولوژی‌ها در آن به کار گرفته شده‌اند.

cinema-aradmag-05

صندلی‌های این سینما معمولی نیستند، شما با نشستن بر روی صندلی‌ها صحنه‌های  فیلم را به طور واقعی تجربه می‌کنید، و با افکت‌هایی مانند وزش باد یا بارش باران، جذابیت تماشای فیلم برای شما دوچندان می‌شود.

« Secret Cinema » سکرت سینما در لندن

سکرت سینما در لندن شکل گرفته است. علاقه‌مندان باید ابتدا به عضویت این کمپین دربیایند و اگر پذیرفته شوند، باید بدانند که حق فاش کردن هیچ چیز از جمله نام فیلم و مکان پخش فیلم به دیگران را ندارند. همان‌طور که از نام این سینما پیداست هر چیزی که به آن مربوط می‌شود محرمانه و سری است.

سینماهای جذاب و متفاوت زیادی در دنیا وجود دارند که نمی‌توان نام تمام آنها را در این مقاله به شرح و تفصیل برد.

علاوه بر تولید فیلم‌های خوب ازنظر کیفیت بازی، کارگردانی، فیلمنامه، تصویربرداری و.. سالن های سینما نقطه عطفی در صنعت فیلم به حساب می‌آیند، و همیشه راهکارهای خلاقانه‌ای برای جذب هرچه بیشتر مخاطبان وجود دارد.