پرهزینه‌ترین فیلم‌های جهان

movie-aradmag-013

پرهزینه ترین فیلم‌های جهان

از تجهیزات فیلم‌برداری و صدابرداری، تدوین و مونتاژ، جلوه‌های ویژه تا دستمزد بازیگران و عوامل صحنه، مواردی هستند که هزینه‌های یک فیلم را تا جایی که امکان دارد بالا می‌برند. ما می‌خواهیم به بررسی فیلم‌هایی بپردازیم که درواقع هزینه ساخت آن‌ها از حد نرمال بالاتر است و به‌عنوان پرهزینه‌ترین فیلم‌ها شناخته می‌شوند. با آرادمگ همراه باشید.

دزدان دریایی کارائیب «سوار بر امواج ناشناخته»

دراین قسمت از دزدان دریایی کارائیب جک اسپارو به دنبال یافتن چشمه‌ی جوانی است و در این میان باید با دزد دریایی ریش‌سیاه نیز مقابله کند.

movie-aradmag-001
پرهزینه ترین فیلم‌های جهان

این فیلم در چند لوکیشن مختلف «پورتوریکو، هاوایی، کالیفرنیا و بریتانیا» فیلم‌برداری شده و مجموعا ۳۷۸ میلیون دلار هزینه‌ی ساخت این فیلم شده است. در مقابل نیز بعد از اکران جهانی فیلم توانست حدود ۱ میلیارد دلار سود حاصل از فروش را به دست آورد. تنها دستمزد جانی دپ برای بازی در نقش جک اسپارو ۵۵ میلیون دلار بوده است.

تایتانیک

movie-aradmag-002
پرهزینه ترین فیلم‌های جهان

تایتانیک یکی از عاشقانه‌ترین فیلم‌های دهه ۹۰ به شمار می‌رود. داستان دلدادگی جک و رز که غرق شدن کشتی در آخر آن‌ها را برای همیشه از هم جدا کرد. این فیلم در زمان اکران خود یکی از گران‌ترین فیلم‌ها بود و همچنین بعد از آواتار دومین فیلم خوش‌ساخت و جذاب از نظر تماشاگران به‌حساب می‌آمد. برای فیلم تایتانیک بیش از ۳۰۰ میلیون دلار هزینه شده است.

اسپایدرمن ۳

movie-aradmag-003
پرهزینه ترین فیلم‌های جهان

اسپایدرمن یکی از محبوب‌ترین ابرقهرمان‌های قرن بیست و یکم است. جلوه‌های ویژه و دستمزد گزاف بازیگران شاید از عوامل پرهزینه شدن این فیلم هستند. هزینه‌ی ساخت این فیلم حدود ۲۹۵ میلیون دلار بوده است.

انیمیشن Tangled

این انیمیشن یکی از محبوب‌ترین انیمیشن‌ها در بین کودکان و بزرگسالان است. طبق گفته‌ی برخی از کسانی که هزینه‌ی ساخت این انیمیشن را برآورد کرده‌اند، طراحی جزئیات این انیمیشن هزینه زیادی برجای گذاشته است. به‌عنوان‌مثال انیماتورهای این فیلم فقط برای طبیعی درآوردن موهای بلند راپانزل وقت بسیاری را صرف کرده‌اند.

movie-aradmag-004
پرهزینه ترین فیلم‌های جهان

هزینه‌ی ساخت این انیمیشن به بیش از ۲۶۰ میلیون دلار رسید و در زمان اکران در گیشه جهانی ۵۹۲ میلیون دلار فروش کرد.

Avengers-Age of Ultron

movie-aradmag-005
پرهزینه ترین فیلم‌های جهان

فیلم‌های ابرقهرمانی طرفداران بسیاری دارد و همیشه مخاطبان خاص خود را به سینماها می‌کشاند. طبیعی است که سری فیلم‌های اونجرز با وجود بازیگرانی مانند رابرت داونی جونیور، اسکارلت جوهانسون، بندیکت کامبریچ و… هزینه‌های زیادی را دربرمی گیرد. برای این قسمت از سری فیلم‌های اونجرز بیش از ۲۸۰ میلیون دلار هزینه شده است.

هری پاتر هری پاتر و شاهزاده دورگه

بعضی از فیلم‌ها به هزینه و بودجه‌ی زیادی احتیاج دارند تا تبدیل به فیلمی پرفروش شوند، هری پاتر و شاهزاده دورگه نیز از این دسته فیلم‌هاست. مجموعه فیلم‌های هری پاتر نیز مانند مجموعه‌های دیگر طرفداران خاص خود را دارد که همیشه آن را دنبال می‌کنند. شاهزاده دورگه ششمین قسمت از مجموعه هری پاتر است.

movie-aradmag-006
پرهزینه ترین فیلم‌های جهان

این فیلم در اولین روز از اکران جهانی، یکی از پرفروش‌ترین فیلم‌ها بود. هزینه‌ی ساخت این فیلم ۲۷۶ میلیون دلار تخمین زده‌شده است و در کل اکران خود بیش از ۹۰۰ میلیون دلار فروش کرده است.

جان کارتر

movie-aradmag-007
پرهزینه ترین فیلم‌های جهان

این فیلم برخلاف هزینه بسیاری که برای ساخت آن شد در گیشه به سود قابل‌توجهی دست نیافت و می‌توان این فیلم را از فیلم‌های شکست‌خورده در گیشه به شمار آورد. این فیلم توسط استودیو والت دیزنی با هزینه‌ی ۲۷۰ میلیون دلار ساخته شد و بعد از اکران تنها به ۲۸۴ میلیون دلار سود رسید.

آواتار

جیمز کامرون بعد از ساخت تایتانیک فکر ساختن آواتار را همیشه در ذهن خود داشت و در سال ۱۹۹۵ کامرون نوشتن فیلم‌نامه آن را به پایان رساند. ساختن این فیلم چندین سال طول کشید و در لوکیشن های نیوزلند، لوس‌آنجلس و خلیج مکزیک فیلم‌برداری شد.

movie-aradmag-008
پرهزینه ترین فیلم‌های جهان

آواتار به سرعت به فروش بالایی دست‌یافت و تبدیل به پرفروش‌ترین فیلم در زمان اکران خود شد. آواتار با هزینه‌ی ۲۶۰ میلیون دلاری به فروش ۲ میلیارد دلار رسید.

کینگ کونگ

کینگ کونگ داستان گوریلی است که اسیرشده و به نیویورک برای نمایش عموم انتقال داده می‌شود. جلوه‌های ویژه‌ی فیلم یکی از دلایل پرهزینه بودن آن است. در مراسم اسکار کینگ کونگ برای جلوه‌های ویژه برنده‌ی اسکار شد و همچنین در بخش بهترین تدوین صدا و میکس صدا برنده‌ی جایزه شد.

movie-aradmag-009
پرهزینه ترین فیلم‌های جهان

هزینه‌ی ساخت فیلم به بیش از ۲۶۰ میلیون دلار می‌رسد و در گیشه نیز از فروش قابل‌توجهی برخوردار شد.

مردان ایکس آخرین ایستادگی

movie-aradmag-010
پرهزینه ترین فیلم‌های جهان

فیلم آخرین ایستادگی سومین و پرهزینه‌ترین قسمت از سری فیلم‌های مجموعه‌ی مردان ایکس است؛ اما با توجه به محبوبیتی که مردان ایکس بین طرفدارانش دارد، این قسمت تمام انتظارات مخاطبان را برآورده نکرد. هزینه ساخت این فیلم حدود ۲۴۰ میلیون دلار برآورد شده است.

Avengers – Infinity War

جنگ بی‌نهایت یکی دیگر از قسمت‌های مجموعه فیلم‌های اونجرز است که فروش بالایی در اکران جهانی داشته است. داستان فیلم، سکانس‌های اکشن و جلوه‌های ویژه‌ی آن باعث شده بین طرفداران اونجرز از محبوبیت زیادی برخوردار شود.

movie-aradmag-011
پرهزینه ترین فیلم‌های جهان

جنگ بی‌نهایت بیش از ۳۱۰ میلیون دلار هزینه داشته و فروش بسیار خوبی «۲ میلیارد» در گیشه داشته است.

Avengers – End Game

در آخر باید به فیلم پایان بازی از مجموعه فیلم‌های اونجرز اشاره کرد که به تازگی در ۲۲ آوریل ۲۰۱۹ اکران شده است و توجه بسیاری از علاقه‌مندان به این ژانر را به خود جلب کرده است.

movie-aradmag-012
پرهزینه ترین فیلم‌های جهان

کل هزینه‌ی ساخت این فیلم حدود ۳۵۶ میلیون دلار گزارش‌شده و در اکران جهانی به فروش خارق‌العاده‌ای دست‌یافته است. سود حاصل از فروش پایان بازی ۲۷۹۶ میلیارد دلار بوده است.

فیلم‌های دیگری نیز هستند که ساخت پرهزینه‌ای داشته‌اند و اکثر فیلم‌های پرهزینه در گیشه به فروش قابل قبولی دست‌یافته‌اند.

سری فیلم‌های جنگ ستارگان نیز در گروه فیلم‌های پرهزینه قرار می‌گیرند که برخی از آن‌ها در اکران جهانی نیز فروش بالایی داشته‌اند.