داستان مرگ رمزآلود هانا بیکر در سریال«۱۳ دلیل برای اینکه..»

سریال13 دلیل برای اینکه...

سریال سیزده دلیل برای اینکه ، براساس داستان پرفروش ترین کتاب جی اشر،ساخته شده است. این سریال از جایی شروع می شود که کلی جنسن (Clay Jensen) نوجوان ، هنگامی که از مدرسه به خانه می آید و یک جعبه اسرارآمیز که اسمش بر روی آن نوشته شده را مقابل خانه اش پیدا می کند . در داخل بسته، گروهی از نوار کاست های ضبط شده توسط هانا بیکر که همکلاسی و دختر مورد علاقه اش بوده که دو هفته پیش خودکشی کرده را پیدا می کند . در نوار های ضبط شده ، هانا یکسری خاطرات صوتی عاطفی را آشکار می کند ، و به سیزده دلیلی که باعث شدند هانا تصمیمی برای پایان دادن به زندگی خود بگیرد می پردازد. در طول سریال از طریق روایت های دوگانه هانا و کلی ، سیزده دلیل برای اینکه داستانی پیچیده و دلچسب از سردرگمی و ناامیدی را به تصویر می کشد که عمیقاً بینندگان را تحت تأثیر قرار می دهد. در آرادمگ ۱۳ راز خودکشی رمزآلود هانا بیکر را خواهیم گفت .

ساخت سریال از کجا شروع شد ؟

۱۳ دلیل برای اینکه (THIRTEEN REASONS WHY) یک سریال تلویزیونی درام نوجوان آمریکایی است که برای نتفلیکس توسط برایان یورکی و براساس معروفترین کتاب جی اشر به همین نام ساخته شده است. ۱۳ دلیل برای اینکه از محصولات اورجینال نت فلیکس محسوب می‌شود و توسط همین شرکت به تهیه کنندگی سلنا گومز و توماس مک کارتی ساخته و توزیع شده‌است. فصل اول این سریال در مجموع شامل ۱۳ قسمت ۶۰ دقیقه‌ای می باشد.

«۱۳ دلیل برای اینکه» سینمایی یا سریال؟

۱۳ دلیل برای اینکه، ابتدا قرار بود یک فیلم سینمایی باشد و سلنا گومز نیز در آن نقش هانا بیکر را بازی کند، اما این پروژه به سرانجام نرسید و متوقف شد . تا زمانی که  نت‌فلیکس دوباره پروژه را به دست گرفت و این بار کار ساخت نسخه سریالی از روی رمان جی اشر کلید خورد اما اینبار سلنا گومز پیشنهاد بازی در نسخه سریالی ۱۳ دلیل برای را رد کرد و کاترین لانگفورد نقش هانا را بازی کرد،ولی با این حال به عنوان یکی از تهیه‌کنندگان اجرایی سریال با نت فلیکس همکاری کرد و  چندین آهنگ نیز برای این سریال خواند.

سریال13دلیل برای اینکه

داستان سریال از کجا شروع می شود ؟

این رمان از زمانی شروع می شود که راوی ما ، کلی جنسن ، بسته ی اسرارآمیزی را برای شخصی به نام جنی ارسال می کند. در طول سریال به زودی می فهمیم که این بسته حاوی یادداشت های خصوصی هانا بیکر است ، دختری که قبل از اینکه حدود دو هفته پیش خودش را بکشد ، شخصیتش به شدت خورد شده بود.

در بسته ارسالی ، در مجموع هفت نوار کاست و سیزده داستان وجود دارد. در نوار اول ، هانا به شنوندگان خود می گوید که او هریک از آن ها را به نوعی مسئول مرگ خود می داند و در نوارهای دیگر دلیل آن را توضیح می دهد. بعد از گوش دادن به نوار ها ، هر فرد باید نوارها را به شخص بعدی در لیست بدهد. او می گوید اگر کسی نتواند نوار ها را به نفر بعدی برساند ، یک نسخه از نوارهای ضبط شده عمومی می شود. این نوارها همچنین با نقشه ای روبرو می شوند که شنوندگان از آنجایی که به داستان او گوش می دهند ، از نظر جسمی نیز باید دنبال کنند.

ماجرای این سریال پیرامون افکار و اعمال هانا و کلی حرکت می کند. این خلاصه در خلاصه کوتاه دشوار است ، بنابراین به یاد داشته باشید که افکار کلی (Clay) همیشه با داستان های هانا آمیخته شده است.

«۱۳ دلیل برای اینکه » یک سریال ۴ فصلی

فصل اول سریال بعد از پایان ساخت،به صورت کامل در تاریخ ۳۱ مارس ۲۰۱۷ در دسترس عموم قرار گرفت. بعد از استقبال بسیار زیاد از سریال در نزد منتقدین و مردم، نت‌فلیکس سریال را برای فصل دوم تمدید کرد. فصل دوم سریال نیز در تاریخ ۱۸ مه ۲۰۱۸ به صورت جهانی، در دسترس عموم قرار گرفت. در ژوئن ۲۰۱۸، نت‌فلیکس رسماً سریال را برای فصل سوم تمدید کرد. فصل سوم سریال در ۲۳ اوت ۲۰۱۹ پخش شد.در نهایت نت‌فلیکس در همین ماه اعلام کرد که سریال با پخش فصل چهارم و پایانی به اتمام خواهد رسید

 همزمان با انتشار فصل دوم ، نتفلیکس ویدئویی را با بازیگران منتشر کرد که بینندگان را نسبت به برخی از مباحث پوشش داده شده در این نمایش هشدار می داد و یک وب سایت پشتیبانی با شماره بحران برای افراد مبتلا به افسردگی ، اضطراب و سایر موارد بهداشت روان فراهم می کند. فصل سوم در ژوئن سال ۲۰۱۸ سفارش داده شد و در ۲۳ آگوست ۲۰۱۹ منتشر شد و بررسی های بسیار منفی را عمدتا به دلیل معرفی شخصیت جدید دریافت کرد . در آگوست ۲۰۱۹ ، این سریال برای یک فصل چهارم و آخر تمدید شد.

فصل اول داستان مرگ رمزآلود هانابیکر در سریال «۱۳ دلیل برای اینکه»

فصل اول سریال در تاریخ ۳۱ مارس ۲۰۱۷ در نتفلیکس منتشر شد.این سریال از سوی منتقدان و مخاطبان نظرات مثبت زیادی را دریافت کرد و موضوع و بازیگری آن را تحسین کردند ، به ویژه اجرای مینته و لنگرفورد. برای عملکرد وی در این سریال ، لانگفورد نامزد دریافت جایزه گلدن گلوب برای بهترین بازیگر نقش اول زن – درام سریال تلویزیونی شد.

با این حال ، صحنه هایی از موضوعاتی مانند خودکشی و تجاوز جنسی به همراه سایر محتوای دیگر که در این سریال به تصویر کشیده شده اند، نگرانی های زیادی را درمتخصصان بهداشت روان برانگیخت. در پاسخ ، نتفلیکس پیام هشداری را اضافه کرد و از مارس ۲۰۱۸ به بعد ، ویدئویی که در آغاز هر فصل به تماشاگران هشدار می دهد درباره موضوعات آن است. در ژوئیه سال ۲۰۱۹ ، نت فلیکس در قسمت آخر فصل اول صحنه خودکشی را ویرایش کرد.

 در فصل دوم سریال ۱۳ دلیل برای اینکه چه اتفاقاتی رخ می دهد؟

۱۳ دلیل برای اینکه در فصل دو ، هانا بیکر سرانجام پس از داستان خودکشی خود به آرامش می رسد و عواقب ناشی از آن ، پایه و اساس این درام در طول دو سری اول بود. در فصل دوم نیز داستان های خانواده و مادرش اولیویا برای آزادی لیبی گفته می شود که برای مرگ دخترش پاسخگو باشد ، در نهایت برایس واکر به دلیل تجاوز به حنا ، جسیکا دیویس و بسیاری دیگر از افراد و تایلر داون تلاش می کنند تا در این جای خود قرار بگیرند. در ادامه مطلب می خوانید که چگونه آخرین سریال به پایان رسید و چه معنایی برای فصل سوم دارد زیرا طرفداران شروع به تماشای آخرین نمایش.

در فصل دوم سریال ۱۳ دلیل برای اینکه پس از مرگ هانا و شروع سفرهای پیچیده شخصیت ها به سمت بهترشدن آغاز می شود. لیبرتی وال آماده است تا به محاکمه برود ، اما کسی به هیچ وجه مانع نمی شود نمی شود تا حقیقت پیرامون مرگ هانا پنهان شود. مجموعه ای از پلارویدهای شوم کلای و همکلاسی های او را به کشف یک راز بیمار و توطئه برای پوشاندن آن سوق می دهند. این نمایش برای مخاطبان بالغ دارای درجه MA است ، موضوعات بسیاری از جمله افسردگی ، تجاوز جنسی و خودکشی را در بر می گیرد. اگر در حال تلاش هستید ، این سریال ممکن است برای شما مناسب نباشد یا ممکن است بخواهید آن را با یک بزرگسال قابل اعتماد تماشا کنید.

در ادامه بیشتر با هانا بیکر و کلی جنسن،دو شخصیت اصلی این سریال آشنا خواهیم شد:

هانا بیکر در سریال «۱۳دلیل برای اینکه»

هانا بیکر با بازی کاترین لانگفورد (۲۸ اوت ۲۰۰۰ – ۹ اکتبر ۲۰۱۷) یکی از شخصیت های اصلی فصل اول و دوم ۱۳ فصل دلیل است.

با روایت فصل اول ، او با توضیح و ضبط صدایش بر روی ۱۳ نوار دلایل خودکشی خود را فاش می کند. در فصل دوم ، نمایش های هانا توهم هستند (رویاهایی که دوست صمیمی وی ، کلی جنسن داشت) زیرا او با افشاگری های نوارها مقابله می کند.

هانا بیکر در سریال13دلیل برای اینکه

من ۱۲ نوار ضبط کردم ، من با جاستین و سپس جسیکا شروع کردم که هرکدام قلبم را شکستند. الکس ، تایلر ، کورتنی ، مارکوس که هر کدام به از بین بردن شهرت من کمک کردند. از طریق ، زاک و رایان ، که روح من را شکستند. از طریق نوار شماره ۱۲ ، برایس واکر ، که روح من را شکست. ”

– هانا ، در “نوار ۷ ، قسمت A

شخصیت هانا بیکر در سریال

هانا نشان داده شد که کنایه آمیز ، سریع و زودهنگام و همراه با احساس طنز آمیز است. خنده دار ، آسان ، مهربان ، عزت نفس خوبی را نشان می دهد و دوست دارد با مردم ملاقات کند و دوستی پیدا کند ، هانا برون گرا و متفکر است. اگرچه او نقایصی نیز داشت: عدم آگاهی از اهداف واقعی دیگران ، “طعم وحشتناک در بچه ها” داشت (همانطور که دوست سابق کات مکرراً می گفت) ، و یک طعم بیش از حد ملودراماتیک بود. اما به عنوان وقایع – “دلایل” چرا او خود را کشته است – شروع به آشکار شدن او ناخودآگاه تغییر می کند ، و تبدیل به یک نوع لجوج تر و مداوم به یک شخص می شود. این نشان دهنده سلامت روانی و وضعیت عاطفی او است زیرا او معتقد بود زندگی وی هیچ ارزشی ندارد. قبل از مرگ ، او خودکشی شد ، ساکت ، محفوظ و بسته بود.

روابط با کلی جنسن

کلای جنسن و هانا در همان سینما کار کردند و هانا در ابتدا او را آموزش می داد. این دو پس از انتقال هانا به شهر کلیس ، در تابستان با هم آشنا شدند. هانا مهمانی را به خانه خود انداخت ، که دوستش کت توضیح می دهد اولین مهمانی است که کلی از کلاس چهارم در آن شرکت کرده است. هانا و کلی به تدریج نزدیکتر می شوند و احساسات متقابل را برای یکدیگر ایجاد می کنند ، اما هانا دچار اختلال روحی می شود و او را به یاد می آورد که روش های مختلفی را که دیگران با او بدرفتاری کرده اند ، به خاطر می آورد و همه اینها را بر روی کلی تخلیه می کند. صدای ضبط شده هانا به کلی حال حاضر ، گوش دادن به نوارها ، می گوید که تنها کاری که در چشمانش مرتکب اشتباه شده بود ، ترک پس از گفتن به او بود ، وقتی که واقعاً می خواست او را بماند اما نتوانست به او بگوید. او فقط روی نوارها بود زیرا او چنین بخش عظیمی از زندگی او بود. خشت غالباً هانا را در دید و یا به عنوان یک روز روز وقتی که به نوارها گوش می دهد ، می بیند.

هانا و کلی جنسون

برای فصل دوم ، هانا به عنوان یک تخیل از کلی ، یک توهم ، در کل حضور در آنجا ظاهر می شود ، هر دو آنها نمی توانند بفهمند که چرا او را دچار توهم می کند ، اما او به او کمک می کند تا چیزهایی را به همان اندازه که گاهی اوقات آزار می دهد درک کند. به او. همانطور که کلین قطعات را آشکار می کند و سعی در درک آن دارد ، او مشاوره و اطلاعاتی را ارائه می دهد. وقتی او چیزهایی راجع به هانا می یابد که قبلاً هرگز از آن مطلع نبوده ، او جایگزینی می شود که کلی می تواند عصبانی شود ، ما کلی را در عصبانیت خود با هانا می بینیم ، و آن را از توهم در “دختر کوچک” بیرون می آورد ، که او از آن عذرخواهی می کند در “لبخند ، عوضی”. روز مراسم تشییع جنازه هانا ، نوزدهم آوریل ۲۰۱۸ ، کلی موفق می شود که هانا را رها کند و توهم او سرانجام ترک می شود.

کلی جنسن در «سریال۱۳دلیل برای اینکه»

جنسن دیگر شخصیت اصلی سریال ۱۳ دلیل برای اینکه با بازی دیلان مینت است.کلی جوان در لیبرتی لایت ساکن است و دوست نزدیک و همکلاسی خود (هانا بیکر) اخیراً  را از دست داده بود. فصل اول کلی جنسن را در طول زمان با نوارهای هانا بیکر و زمان حضور با هانا هنگام زنده بودن دنبال می کند. قبل از خودکشی ، هانا بیکر چندین نوار کاست ضبط کرد که چرا احساس می کند دست پر از مردم به مرگ او کمک کرده است. کلی جنسن گیرنده این نوارها است.  داستان این سریال از نظر او گفته می شود ، زیرا او چند ماه دیگر را صرف گوش دادن به نوارها می کند ، و سعی می کند داستان هانا را با هم ترسیم کند. کلی موضوع نوار ۶ ، قسمت A است ، اگرچه بر خلاف سایر افراد نمایش داده شده در بقیه نوارها ، دلیل خودکشی هانا نیست. او در پایان نوار توضیح می دهد که نام کلی در این لیست قرار نگرفته است ، اما احساس می کند که وی باید دلایل تصمیم نهایی خود را بشناسد.

کلی جنسن در سریال 13 دلیل برای اینکه

در فصل دوم ، کلی سعی می کند تا با مرگ هانا مقابله کند و در طول کل فصل دیدهایی از او دارد تا اینکه تصمیم گرفت سرانجام او را رها کند و به زندگی خود ادامه دهد. هدف اصلی وی این است که با شروع محاکمه ، عدالت را برای هانا بدست آوریم. او همچنین پولاروئیدهایی را دریافت می کند که به او کمک می کنند تا راز تیم واریس بیس بال را که به هانا و بسیاری از دختران دیگر در لیبرتی بالا متصل است ، بشناسد.

باید روشی که با یکدیگر رفتار می کنیم بهتر شود و مراقب یکدیگر باشیم. باید به نوعی بهتر شد. ”

– به آقای پورتر در مورد زورگویی بچه ها در مدرسه ، در “نوار ۷ ، قسمت A”

حالا دلایلی را می گوییم که باعث مرگ هانا شد.

۱۳ دلیل مرگ هانا بیکر در “سریال ۱۳ دلیل برای اینکه” چیست؟

۱. نوار ۱ ، قسمت A

جاستین فولی ، مردی که او را به نحوی خرد کرده بود :جاستین یک عکس عجیب و غریب از هانا گرفت که در  مدرسه پخش شد و بعد از آن پخش شدن یک شایعه جنسی در مورد هانا که این باعث نفرت و قضاوت های زیادی درباره ی هانا شد.

۲. نوار ۱ ، قسمت B

جسیکا دیویس: بهترین دوست سابق هانا ، به دروغ هانا را متهم کرد که دلیل جدایی آلکس با او است. او به هانا سیلی زد و هانا ویران شد زیرا او دو تا از بهترین دوست های خود را از دست داد.

۳. نوار ۲ ، قسمت A

الکس استندال :یکی دیگر از دوستان سابق هانا . او موجب درگیری بین هانا و جسیکا شد و هانا را از روی حسادت طرد کرد تا موقعیت بهتری برای خودش و دوستانش شود بسازد.

۴. نوار ۲ ، قسمت B

تایلر داون : عکاس دانش آموزان مدارس ، هانا را ساقط می کند. وقتی هانا فهمید که او بدلکار است ، به دوستش کورتنی (یک لزبین بسته) می گوید که موافقت می کند برای کمک به او در گرفتن صدمه دیده است. در خانه هانا ، در حالی که منتظر تایلر هستند ، مست می شوند و جرات یا حقیقت بازی می کنند  که باعث بوسیدن یکدیگرمی شود ، توسط تایلر عکس گرفته می شود و تصویر در مدرسه پخش می شود.

۵. نوار ۳ ، قسمت A

کورتنی کریمسون : دختری که در عکس با هانا قرار دارد ، سعی می کند از حلق آویز کردن با هانا دست بکشد تا از ظن جلوگیری کند ، حتی اگر هیچ کس آن را در عکس نشناسد. بعداً ، وقتی با مونتی روبرو شد ، کورتنی می گوید هانا و لورا (یک دختر لزبین دیگر) و همچنین به شایعات مربوط به هانا و جاستین می افزاید. کورتنی برای جلوگیری از بیرون آمدن از حنا ، هانا را زیر اتوبوس پرتاب می کند و منجر به وخیم تر شدن شهرت وی می شود.

۶. نوار ۳ ، قسمت B

مارکوس کول : یکی از دوستان جاستین ، هانا را در لیست وی یک ولنتاین یک دلار قرار می دهد. او او را از تاریخ می پرسد ، دیر با گروهی از دوستانش ظاهر می شود و سپس با دست زدن نامناسب او ، حنا را تحقیر می کند تا اینکه فریاد نزد او متوقف شود. سپس او را به راحتی فراخوانده و او را گریه می کند در غذا.

13دلیل برای خودکشی هانا بیکر

۷. نوار ۴ ، قسمت A

زاک دمپسی : دوست جاستین و مارکوس سعی می کنند هانا را پس از تحقیر مارکوس آرامش دهند. او پس از عذرخواهی از رفتار مارکوس و رد کردن علنا ​​توسط هانا ، او متوسل به سرقت “نتهای مثبت” برای هانا از کیسه (بخشی از یک پروژه مدرسه) شد. وقتی هانا یادداشتی را برای او شرح می دهد تا احساسات خود را توضیح دهد ، فکر می کند او را می بیند که نت را خرد می کند و آن را روی زمین می اندازد. این به هانا از نظر عاطفی آسیب می رساند. (در حال حاضر زاک آشکار شده در واقع یادداشت را نگه داشته و هانا آن را اشتباه گرفته است که اوضاع را اشتباه کرده است)

۸. نوار ۴ ، قسمت B

رایان شیور : سردبیر مجله مدارس ، یکی از اشعار بسیار صمیمی هانا را در برابر خواست خود دزدید و منتشر کرد. اگرچه این شعر به طور ناشناس منتشر شد ، اما برخی از مشکلات شخصی وی را شامل می شد ، این بدان معناست که دانش آموزان سخت نیست که بدانند چه کسی است و باعث تحقیر بیشتر و منجر به قلدری می شود.

۹. نوار ۵ ، قسمت A

دوباره جاستین فولی او شروع به ملاقات با جسیکا و در مهمانی خود ، جایی که او تا حد ناخودآگاه مسموم شده بود ، او مانع از تجاوز به برایس نشد. هانا ، که در آن زمان در اتاق بود ، شاهد آن بود و احساس نمی کرد که بتواند جلوی آن را بگیرد. او همچنین به جسیکا نگفت چه اتفاقی برای او افتاده است.

۱۰. نوار ۵ ، قسمت B

شری هلند :همکلاسی هانا ، پیشنهاد کرد که حنا را بعد از مهمانی جسیکا به خانه ببرد. در راه او زانوی ایستاد و زانوی حنا را ترک کرد و پس از امتناع از تماس با پلیس دستگیر شد. این منجر به حادثه شد که جان یکی از بهترین دوستان خشت ، جف اتکینز را گرفت.

۱۱. نوار ۶ ، قسمت A

کلی جنسن : یکی از بهترین دوستان هانا و مردی که او را خرد کرد. آنها تقریباً در شب مهمانی جسیکا رابطه جنسی برقرار کرده اند ، اما هانا از او می خواهد که قبل از اینکه اتفاق بیفتد ، او را ترک کند. او ناراحت است که او را در نوارهایی که او فاش نکرد ، شایسته حضور در آنجا بود ، اما به این دلیل بود که او باید داستان او را بشنود.

۱۲. نوار ۶ ، قسمت B

برایس واکر : دوست تجاوزگر جاستین و جسیکا ، همچنین به هانا تجاوز می کند. هانا در یک مهمانی در خانه برایس بود و در نهایت در یک وان داغ با او تنها ماند. سپس به او تجاوز می کند.

۱۳. نوار ۷ ، سمت A

آقای پورتر : مشاور راهنمایی مدارس ، اذعان می کند که نمی تواند در مورد تجاوز جنسی کاری انجام دهد. هانا به سمت او می رود ، در مورد تجاوز جنسی به او بگویید و افکار خودکشی او را نشان می دهد. آقای پورتر می گوید هیچ کاری نمی تواند برای کمک به او انجام دهد ، به دلیل این که او هیچ مدرک مشخصی ندارد و این فقط حرف وی علیه اوست ، و او کمک های لازم را که انجام می دهد دریافت نمی کند.

هانا پس از ضبط مکالمه خود با آقای پورتر ، به خانه می رود و با دروغ گفتن در وان پر از آب و قطع راه های مچ دست خودکشی می کند. او تا خونریزی به مرگ خاتمه می یابد و توسط والدینش پیدا می شود.

 در واقع خودکشی هانا به یک دلیل خاص ایجاد نشده است ، بلکه بیشتر اوج این ۱۳ دلیل (و احتمالاً قضاوت بد از طرف او) بود ، برخی مضرتر از دیگران بود ، و برخی که فکر نمی کنم باید در آنجا بوده باشند. (کلی و زاک)

تفاوت هایی که در داستان سریال و کتاب ۱۳ دلیل برای اینکه دیده می شود

سریال ۱۳ دلیل برای اینکه درست است که به اصل داستان کتاب پایبند بوده است،اما مثل هر فیلم و سریال دیگری تفییراتی در سریال نسبت به کتاب وجود دارد که این تفییرات نظرات مثبت و منفی ای نیز به همراه داشته است. در ادامه تعدادی از تفاوت های کتاب و سریال با یکدیگر را خواهیم گفت:

13reasonsbook

  1. کتاب جی اشر ۱۲ سال پیش یعنی در سال ۲۰۰۷ منتشر شد و در آن موقع رسانه‌های اجتماعی به قدرت الان خود نرسیده بودند و در واقع برخلاف چیزی که در سریال می‌بینم رسانه‌های اجتماعی و پخش شدن عکس‌های هانا در دبیرستان از دلایل خودکشی او نبوده و این بخش از داستان کاملاً توسط برایان یورکی نویسنده سریال ، به سریال اضافه شده‌است و برگرفته از ذهن اوست.
  2. بخش مهمی از داستان سریال را توهمات و تصورات کلی دربارهٔ هانا تشکیل می‌دهد این در صورتی است که همچین اتفاقاتی در کتاب نمی‌افتد.
  3. یکی از مهم‌ترین و جنجالی‌ترین سکانس‌های سریال صحنه خودکشی هانا است که در طی آن هانا رگ خود را در حمام می‌زند و می‌میرد. این در حالی است که در کتاب هانا نه از طریق زدن رگ خود بلکه با خوردن قرص خودکشی می‌کند.
  4. در کتاب شخصیتی بنام «جینی» وجود دارد که نام او در سریال به «شری »تغییر پیدا کرده‌است.
  5. در سریال شخصیت الکس استندال با شلیک گلوله به سرش خودکشی می‌کند اما این اتفاق هرگز در کتاب رخ نداده است.
  6. در کتاب کلی جنسن در طی یک شب نوارها را گوش می‌دهد. این در صورتی است که این روند در سریال هفته‌ها به طول می‌انجامد.
  7. در کتاب کلی متوجه این موضوع نمی‌شود که تونی از طرف هانا مأمور مراقبت از اوست و اما در سریال او نه تنها متوجه این موضوع می‌شود بلکه حتی رابطه اش با تونی نیز بسیار صمیمی تر از کتاب به تصویر کشیده شده‌است.