نمایشگاه بزرگمهر حسین‌پور تا ۱۵ آبان در گالری راه ابریشم برپاست

رفتن به گالری و بازدید از آثار هنری ممکن است برای خیلی‌ها اتفاق جذابی نباشد. مثلا اینکه اگر دوست شما، به شما پیشنهاد دهد که بیا آخر هفته به یک گالری برویم و آثار فلان هنرمند را ببینیم، ممکن است شما ابرو در هم بکشید و خیلی موافق نباشید. خیلی‌ها ترجیح می‌دهند آخر هفته‌ها یک کار هیجان انگیز انجام دهند و خستگی کل هفته را در کنند. ما اما می‌خواهیم به شما بگوییم که رفتن به گالری‌های مختلف همیشه کسل کننده نیست و اگر یک انتخاب درست داشته باشید می‌توانید از دیدن آثار هنرمندان مختلف لذت ببرید. برای نمونه می توانید از گالری راه ابریشم بزرگمهر حسین پور دیدن کنید. برای اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

سوگلی‌های چاق در انتطار شما هستند

گالری راه ابریشم این روزها محل تجمع ناصرالدین شاه و سوگلی‌هایش شده است. سوگلی‌هایی چاق با چارقدهای گل‌گلی و ابروهای پیوسته که می‌تواند برای چند لحظه‌ای خنده به لبان شما بیاورد.  بزرگمهر حسین‌پور که این نمایشگاه را با نام یک«کاریکاتوریست در حرمسرای ناصرالدین‌شاه» برگزار کرده، باعث شده تا بازدید کننده‌های زیادی به این نمایشگاه سر بزنند.

دوربین معجزه‌گر ناصرالدین شاه

حسین‌پور درباره این نمایشگاه گفته:« ایده اولیه این نمایشگاه اولین بار با دیدن عکس‌های سیاه و سفیدی که خود ناصرالدین شاه با دوربینی که خود از پاریس آورده بود و از زنان حرمسرایش انداخته بود به ذهنم رسید. کم‌کم این عکس‌ها بهانه و بستری شد تا بر اساس آن‌ها حرف‌ها و نکته‌هایی که دغدغه خودم بود را به آن اضافه کنم. این آثار تا به آنجا که به اندازه چاپ کتابی برسد ادامه پیدا کرده و در آخر کتاب خواهد شد.»

شام آخر در گالری راه ابریشم

نمایشگاه «کاریکاتوریست در حرمسرای ناصرالدین‌شاه» شما را با فضای جدیدی آشنا می‌کند. ناصرالدین شاه و سوگلی‌هایش در حال سلفی گرفتن هستند. در تصویری دیگر این پادشاه با خدم و حشم پای برج ایفل ایستاده و عکس یادگاری می‌گیرند. نقاشی تاریخی شام آخر این بار با ناصرالدین شاه و اهل و عیال به تصویر کشیده شده است. هم‌چنین پرتره‌هایی از زنان ناصرالدین شاه با همان شکل و شمایلی که در عکس‌های گذشته دیده‌ایم، هم در این نمایشگاه وجود دارد.همین موضوع باعث شده کارهای بزرگمهر حسین‌پور طرفداران زیادی داشته باشد.

دیواری برای ناصرالدین شاه

یکی از مهم ترین نکات این نمایشگاه سایز کاریکاتورهایی است که در معرض دید قرار داده شده. اندازه این تصاویر آنقدر بزرگ است که یکی از آن‌ها دیوار گالری را گرفته و همین بهانه‌ای شده تا کسانی که به این گالری سر می‌زنند با سوگلی‌های ناصرالدین شاه عکس یادگاری بگیرند. موضوع جذاب برای بازدید کننده‌ها قیافه‌های جالب سوگلی‌هایی است که به صورت اغراق شده‌ای نقاشی شده و با آنچه که دختران امروزی هستند کاملا متفاوت است.

بزرگمهر حسین‌پور از کاریکاتوریست‌های مشهور مطبوعات است که در روزنامه‌های مختلف فعالیت داشته. او به مدت ۴ سال سردبیر هفته نامه چلچراغ بوده است. نمایشگاه‌های او با چنین مضمونی تا به حال چندین بار در گالری‌های مختلف به نمایش گذاشته شده و مورد استقبال قرار گرفته است. شما هم اگر دنبال یک آخر هفته متفاوت هستید این نمایشگاه را از دست ندهید. ما به شما تضمین می‌دهیم که تصور شما درباره گالری گردی تغییر کند.

«کاریکاتوریست در حرمسرای ناصرالدین‌شاه» تا ۱۵ آبان در گالری راه ابریشم برپا خواهد بود. شما تا نیمه آبان فرصت دارید که به ناصرالدین شاه و سوگلی‌هایش سلام کنید.

آزاده باقری
آزاده باقری روزنامه‌نگار هستم