آبی کلاسیک،رنگ جذاب سال۲۰۲۰ و دلایل انتخاب این رنگ جذاب!

آبی کلاسیک،رنگ جذاب سال 2020

امسال با ورود به یک دهه جدید ، احساس فوق العاده ای خواهیم داشت. رنگ های سال کمک می کند تا چگونگی بازگشت به دوره طراحی را تعریف کنیم و عوامل مختلفی از جمله فرهنگ پاپ ، معماری و فن آوری مورد توجه قرار می گیرد. امسال کمپانی رنگ پنتون آبی کلاسیک را به عنوان رنگ سال ۲۰۲۰ انتخاب کرد.با آرادمگ همراه باشید تا درباره آبی کلاسیک،رنگ جذاب سال۲۰۲۰ و دلالیل انتخاب آن و … بدانیم.

انتخاب آنچه باعث ایجاد لیست برای رنگ سالانه می شود ، برای بسیاری از شرکت های معروف رنگ رنگ به یک سنت هیجان انگیز تبدیل شده است. در گذشته ، ما به نوتال های خامه ای ، تن های جواهرات خنده دار و ظهورهای رنگی متناوب آشنا شده ایم.

کمی درباره ی کمپانی پنتون

پنتون یک شرکت آمریکایی است که در زمینه رنگ تخصص دارد. این کمک می کند تا شرکت ها از رنگ و مارکتینگ در بازاریابی و مارک استفاده کنند و کتابخانه ای با عنوان “Pantone Standard” را نگه می دارند تا بدون توجه به محل چاپ ، رنگ ها را حفظ کنند. این شرکت همچنین تحقیق و پیش بینی را انجام می دهد از جمله با انتخاب رنگ سال ، که به گفته این شرکت “بر توسعه محصول و تصمیم گیری های خرید در صنایع مختلف از جمله مد ، مبلمان خانگی و طراحی صنعتی و همچنین محصول ، بسته بندی و طراحی گرافیک تأثیر گذاشته است. “

درباره رنگ سال پنتون

بیش از ۲۰ سال ، رنگ سال پنتون بر توسعه و تنوع محصولات و تصمیم گیری های خرید در صنایع مختلف از جمله مد ، مبلمان خانگی و طراحی صنعتی و همچنین بسته بندی محصول و طراحی گرافیکی تأثیر گذاشته است.

روند انتخاب رنگ سال پنتون نیاز به توجه اندیشمندانه و تحلیل روند دارد. برای رسیدن به انتخاب هر ساله ، کارشناسان رنگ پنتون در موسسه رنگ پنتون دنیا را جستجو می کنند تا به دنبال تأثیرات رنگ جدید باشند. این می تواند شامل صنعت سرگرمی و فیلم های تولیدی ، مجموعه های هنری مسافرتی و هنرمندان جدید ، مد ، کلیه زمینه های طراحی ، مقصد مسافرتی محبوب و همچنین شیوه های زندگی جدید ، سبک های بازی و شرایط اقتصادی و اجتماعی باشد.

تأثیرات همچنین ممکن است ناشی از فن آوری های جدید ، مواد ، بافت ها و جلوه هایی باشد که رنگ را تحت تأثیر قرار می دهد ، سیستم عامل های مربوط به رسانه های اجتماعی و حتی رویدادهای ورزشی آینده که توجه جهانی را به خود جلب می کند.

پنتون به تازگی رنگ سال ۲۰۲۰ خود را اعلام کرد

پنتون،شرکتی که خود را “اقتدار جهانی رنگ” می نامد ، اوایل ماه جاری از رنگ سال ۲۰۲۰ خود رونمایی کرد. PANTONE 19-4052 ، که با عنوان “Classic blue” شناخته می شود.

پنتون در مشخصات رنگ همراه با اعلام رنگ ۲۰۲۰ گفت: “القاء آرامش ، اعتماد به نفس و اتصال ، این رنگ آبی پایدار ، تمایل ما به یک پایه قابل اعتماد و پایدار را برجسته می کند که می توانیم از آن آستانه عبور کنیم و به یک دوره جدید برسیم.” دو جور “PANTONE 19-4052 Classic Blue در روان ما به عنوان یک رنگ آرامش بخش تحت تأثیر قرار گرفته است ، احساس آرامش و آرامش را به روح انسان می بخشد و به آن پناه می برد. PANTONE 19-4052 Classic Blue با کمک به غلظت و لیزر مانند وضوح ، دوباره به فکر ما می پردازد. رنگ آبی منعکس کننده ، انعطاف پذیری کلاسیک آبی را تقویت می کند. “

این سایه تسکین دهنده رنگ آبی ، ما را در دهه جدید سهولت می بخشد. بعلاوه ، همه پیش بینی های متخصصان رنگ و سایر شرکت های رنگ را گردآوری کرده ایم.

 انتخاب آبی کلاسیک توسط پنتون

رنگ سال انتخاب شده توسط موسسه رنگ پنتون همیشه یک اعلامیه بسیار پیش بینی شده است. کمپانی پنتون که در سال ۱۹۶۳ تأسیس شد ، از نظر رنگ رهبر صنعت است. براساس وب سایت خود ، “بیش از ۱۰ میلیون طراح و تولیدکننده” برای الهام بخشیدن به رنگ و راهنمایی به محصولات و خدمات خود اعتماد می کنند. این شرکت اولین رنگ سال خود یعنی Cerulean را در سال ۱۹۹۹ اعلام کرد و دنیای خلاقانه مشتاقانه منتظر پیش بینی سالانه خود از هر دسامبر از آن زمان است.

امسال ، کارشناسان رنگ آن ها سایه ای را جستجو کردند که حس آرامش را برای دنیای پر سرعت و پر از فناوری ما به ارمغان می آورد. اینتر: یک رنگ غنی و بی موقع به نام Classic Blue. یادآور آسمان گرگ و میش ، سایه عمیق آبی احساس آرامش را برمی انگیزد. مطابق با انتشار بیانیه مطبوعاتی این شرکت ، رنگ سال ۲۰۲۰ Pantone در نظر گرفته شده “منعکس کردن یک پایه مطمئن و پایدار است که بر اساس آن می توان بنا کرد تا از آستانه عبور کنیم و به دوره جدید برسیم.” از آنجایی که رنگ آبی عمیق یکی از آرامش بخش ترین سایه ها به حساب می آید ، این رنگ به عنوان رنگی مناسب برای سهولت در دهه جدید به نظر می رسد.

رنگ منتخب سال چگونه توسط پنتون انتخاب می شود؟

موسسه رنگ پنتون تیمی در درون شرکت دارد که “رنگ های برتر باند فصلی را برجسته می کند ، روندهای جهانی رنگ را پیش بینی می کند و به شرکت ها در زمینه رنگ و هویت بصری برند و برند توصیه می کند.”

به گزارش Ad Age ، تلاش سالانه برای انتخاب رنگ در بهار آغاز می شود و این تیم ماه های تابستان و پاییز را صرف تجزیه و تحلیل نمایش های مد ، هنر خیابانی و رسانه های اجتماعی می کند.

لاتریس آیزمن ، مدیر اجرایی موسسه رنگ  در سال ۲۰۱۶ گفت: “ما از پیام خود می پرسیم که چه رنگی را به ارمغان می آورد ، و اینکه چگونه ممکن است سعی کنیم از رنگ استفاده کنیم تا تجربه خود را شکل دهد.”

پانتون نوشت: “تأثیرات ممکن است ناشی از فن آوری های جدید ، مواد ، بافتها و جلوه هایی باشد که بر رنگ تأثیر می گذارند ، سیستم عاملهای مربوط به رسانه های اجتماعی و حتی رویدادهای ورزشی آینده که توجه جهانیان را به خود جلب می کند.”

دکوراسیون خانه به رنگ آبی کلاسیک

استفاده از رنگ در داخل خانه های ما تنها راهی آسان برای آزمایش روندهای جدید نیست ، بلکه راهی برای اتصال خلاقانه است – و سایه ای که به بهترین شکل این احساسات را محاصره می کند ، شب گذشته اولین سالانه خود را رقم زد. با فن بسیار زیاد ،پنتون پرده از رنگ سال: کلاسیک آبی رونمایی کرد.

دکوراسیون خانه با آبی کلاسیک
آنچه در ابتدا ممکن است ما را به عنوان یک انتخاب رنگ عادی مورد تأثیر قرار دهد ، کمپانی پنتون وزن قدرتمندی را به شما می دهد – کلاسیک آبی را به عنوان یک رنگ بی موقع توصیف می کند که ، “تمایل ما به یک پایه قابل اعتماد و پایدار را برجسته می کند ، از آنجا که ما از آستانه عبور می کنیم تا به دوران جدیدی برسیم. ” رنگی در دکوراسیون منزل که پتانسیل آن را دارد ، “اعتماد به نفس خلاق را به فضای داخلی تزریق می کند” ، و می تواند “به راحتی در بسیاری از مواد مختلف ، بافت ها و اتمام های مختلف استفاده شود.” جلوتر ، ما مبلمان مورد علاقه کلاسیک کلاسیک خود را ترک کرده ایم تا با ایجاد یک بنیاد سنتی و در عین حال جسورانه در فضای خودتان آزمایش کنیم – خواه آن را به یک قطعه هنری غیر منتظره بافته شده ، که بر روی یک عثمانی با روتختی ظرافت قرار دارد یا تکه تکه ای در مخمل آرامش بخش ببندید. طراحان و برندها باید از استفاده از رنگ برای تعامل و ارتباط استفاده کنند.” برای شروع کار در خانه با رنگ جهانی ۲۰۲۰ حرکت کنید.

۵ رنگی که کاملاً تکمیل کننده کلاسیک آبی ، رنگ سال ۲۰۲۰ پنتون هستند

ما برای راهنمایی های خود در مورد اینکه کدام رنگ ها با کلاسیک آبی بهتر به نظر می رسند و ترکیب خوبی با این رنگ هستند ، و اینکه چگونه می توانید از آن در خانه ولباس پوشیدن خود استفاده کنید ، در ادامه چند رنگ که آبی کلاسیک می توانند با آن ها ست شود را آورده ایم.

۱-آبی کلاسیک هکراه با نارنجی

این ترکیب رنگ برای کفش یا اکسسوری هایی مثل کروات و یا لباس های گرمکن ورزشی می تواند انتخاب جذابی باشد.

بهترین بازی او برای کلاسیک آبی ، آبی ناپلئونی توسط آنی اسلون است. او می گوید: “این یادآور استفاده از رنگ های آبی اولترا مارین و کبالت در فضای داخلی نئوکلاسیک است ، اما هنوز هم تازه و مدرن به نظر می رسد.” برای یک ظاهر پررنگ و جسورانه ، از این آشپزخانه اجاره ای که توسط آنتونی جیاناکاکوس طراحی شده است- سرنخ بگیرید و رنگ آبی غنی را با یک پرتقال پر جنب و جوش جفت کنید (بارسلونا نارنجی توسط آنی اسلون).

۲-آبی کلاسیک و رنگ های پاستلی جذاب
جفت کردن آبی بزرگ با رنگ های مطیع تر ، مانند صورتی کمرنگ (آنتیوتنت توسط آنی Sloan) و رنگ سفید می تواند برای دکوراسیون خانه یک انتخب جذاب باشد

۳-تمیز ، واضح و کلاسیک با رنگ سفید و آبی کلاسیک
سو واددن ، مدیر بازاریابی رنگی شروین ویلیامز می گوید ، سفید روشن یک مکمل طبیعی برای آبی کلاسیک است. واددن می گوید: “یک اتاق شفاف و سفید با رنگ آبی رنگ که روی یک دیوار یا کابینت برجسته شده است ، یک جفت کلاسیک است ، اما هنوز هم تازه است.” و بسته به دکوراسیون شما می تواند برای سبک های سنتی ، ساحلی یا گلمی کار کند.

آبی کلاسیک و سفید

»واددن به Snowbound توسط شروین ویلیامز توصیه می کند تا ظاهر آشپزخانه را نشان دهد. Blueblood توسط شروین-ویلیامز نزدیکترین مسابقه برای Classic Blue است ، اما اگر به دنبال آبی تیره تر و روحیه تری هستید ، واددن Naval را توسط شروین-ویلیامز پیشنهاد می کند.

۴-آبی کلاسیک و زرد طلایی
واددن می گوید ، برای داشتن ظاهری مدرن تر و زرق و برق تر ، سعی کنید آبی کلاسیک را با رنگ زرد و طلایی ، مثل Midday توسط Sherwin-Williams ، ترکیب کنید. واددن می گوید: “زردهای شاد مانند اتاق را برای پشت سر گذاشتن مثبت و رنگ روشن می کنند ، با رنگ های طلایی که به عنوان Art Art Deco عمل می کنند.”

۵-ترکیب آبی و سبز چمنی
واددن می گوید ، سبز به رنگ طبیعی و روشن تر جلوه می دهد. سبز روشن تر مسابقه ای نزدیک با Oh Pistachio توسط شروین-ویلیامز است. برای یک نمای چشمگیرتر ، واددن رنگ سبز عمیق تری مانند کال کالین توسط شروین ویلیامز را پیشنهاد می کند. او می گوید ، ترکیب سبز “به آسانی می تواند یک درخت انجیر یا نخل را در فضای شما برای ترکیدن هوای تازه قرار دهد.”

۶- مشکی و آبی کلاسیک

رنگ مشکی را تقریبا با همه ی رنگ ها می توان ست کرد و یک ترکیب جذاب در نهایت داشت و آبی کلاسیک نیز از این ماجرا مستثنی نیست.

 

نظر شما درباره ی آبی کلاسیک چیست وبه نظر شما این رنگ را با چه رنگ های دیگری می توان تکمیل کرد تا جذاب تر باشد؟