اتاق خواب کودک

چیدمان منزل همواره کاری سخت و وقت گیر است، اما در دل این کار سخت شیرینی هایی هم وجود دارند. یکی از دل نشین ترین قسمت های طراحی های داخلی، دکوراسیون اتاق خواب کودک است. این که کودک دلبندتان در اتاق خود احساس رضایت و آرامش کند از واجبات فکری هر خانواده ای است. پس در دکوراسیون اتاق خواب کودک باید با بیشترین دقت به کوچک ترین جزئیات انجام شود و تمامی جنبه ها اعم از رنگ بندی، نور پردازی، سن و سال، جنسیت و ظرفیت اتاق، در نظر گرفته شوند.

آیا در منزل شما یک پرنسس خانم زیبا و ظریف زندگی می کند؟ و یا شاهزاده ای سوار بر اسب، پر جنب و جوش و فعال منتظر اتاق خواب رویاهای خود است؟ پس در دکوراسیون اتاق خواب کودک خود، توانایی ها و نیز نیاز هایش را لحاظ کنید تا بتوانید اتاق خوابی مناسب برایش طراحی کنید. شاید در ابتدا این کار ساده به نظر آید، ولی به محض شروع خواهید دید که چندان ساده هم نیست، اما نگران نباشید و تا پایان این مطلب همراه ما باشید تا ما راه را برایتان هموارتر سازیم و شما را با ایده های نو و ناب آشنا کنیم.

دکوراسیون اتاق خواب کودک، واجب تر از نان شب

بیایید با طرح ها و معماری های داخلی حرفه ای که توجه هر کسی را به سمت خود جلب می کنند آشنا شویم.

۱- دکوراسیون اتاق خواب کودک: بهره بردن از تئوری رنگ ها

از تاثیر رنگ ها بر خلق و خو و ویژگی های حیرت آور آن ها به هیچ عنوان غافل نشوید. رنگ ها با کودک شما حرف خواهند زد. پس با شناخت پیدا کردن از رنگ ها، کمک بزرگی به کودک دلبندتان خواهید کرد. برای مثال اگر کودک شما دختر است، استفاده از رنگ صورتی را در اولویت قرار دهید. این رنگ به صورت ذاتی برای دختران خلق شده و رنگی آرامش بخش است. اگر فرزند پر جنب و جوشی دارید و در فکر آرام تر شدنش هستید، از رنگ های سرد مانند رنگ آبی استفاده کنید ولی اگر کودک شما آرام است و خواهان فعالیت بیشتر و تحریک کردنش به جنب و جوش هستید، از تاثیر فوق العاده رنگ قرمز بهره بجویید. رنگ نارنجی نیز بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و دارای تاثیراتی همانند افزایش اعتماد به نفس است و موجب افزایش خلاقیت و ابتکار فرزند شما خواهد شد.

اتاق خواب کودک

۲- دکوراسیون اتاق خواب کودک: سرویس خواب کودک، مهم ترین بخش دیزاین اتاق کودک عزیزتان

سرویس خواب کودک از اهمیت فراوانی برخوردار است و می توان گفت که حتی مهم ترین بخش در دکوراسیون اتاق خواب کودک محسوب می شود، زیرا معمولا و غالبا بیشتر فضای اتاق به سرویس خواب تعلق می گیرد. پس لازم است تا با توجه به جنسیت فرزند خود و فضایی که در اختیار دارید/ف همچنین با توجه به سبک دکوراسیونی که به کار برده اید، مناسب ترین سرویس خواب را انتخاب کنید. در انتخاب خود به رنگ، طرح و مدل سرویس خواب دقت زیادی به خرج دهید زیرا سایر وسائل اتاق جوری چیدمان خواهند شد که با سرویس خواب همخوانی داشته باشند. شما می توانید برای سرویس خواب از بهترین و زیباترین مدل های رایج بهره ببرید و یا می توانید چارچوب ها را بشکنید و از طرح های ابتکاری و خلاقانه استفاده کنید! مثلا برای سرویس خواب کودک خود از چادر های مسافرتی استفاده کنید.

اتاق خواب کودک

۳- دکوراسیون اتاق خواب کودک: از دیوار های اتاق خواب کودک نهایت استفاده را ببرید

برای زیبایی بیشتر اتاق خواب کودک، می توانید از طرح ها و ایده های جذاب بسیاری بهره مند شوید. اتاق خواب کودک قسمتی از خانه است که فرزندتان بیشتر وقت خود اعم از خواب و استراحت، بازی و انجام تکالیف مدرسه را در آن جا خواهد گذراند، پس تا جایی که می شود باید کاری کرد که کودک در اتاق خود بهترین حس را داشته باشد و عاشق دکوراسیون اتاق خود باشد. برای مثال می توانید روی دیوار ها، از نقاشی های مورد علاقه کودکتان استفاده کنید و با برچسب های قابل شست و شو، دیوار ها را تزئین کنید.

برای این کار از شخصیت های کارتونی که فرزندتان به آن ها عشق می ورزند و دوستشان دارند کمک بگیرید، به چشم خود خواهید دید که چه تاثیر فوق العاده ای بر روی فرزندتان خواهند گذاشت. یا می توانید از قاب عکس های زیبایی از گل و عروسک، و عکس هایی از خود فرزندتان در تزئین اتاق خواب کودک بهره ببرید. استفاده از اسباب بازی های آویزان شده از سقف، مستر خواب و آویز های دکوری نیز از ایده هایی هستند که بسیار مورد استفاده و البته استقبال قرار گرفته اند و همواره تاثیرات مثبت و خوبی دارند.

اتاق خواب کودک

۴- دکوراسیون اتاق خواب کودک: انتخاب عناصر مختلف اتاق، مطابق با عناصر مهم اتاق

اجزایی مانند پرده ها، فرش ها و قالی ها، پارکت و عناصری مانند ساعت دیواری و شلف های دیواری تزئینی تاثیر به سزایی در دکوراسیون اتاق خواب کودک دارند. در انتخاب طرح ها، رنگ ها و همچنین سایزهای این عناصر سخت گیری ها و حساسیت های لازم را به خرج دهید. همچنین می توانید برای تزئین کف،‌ سقف و دیوار ها از استیکرها و بادکنک های زیبایی که مورد علاقه کودکتان هستند استفاده کنید و از نورپردازی های زیبا و رنگی نیز نهایت استفاده را ببرید. کودکان عاشق لامپ های رنگی و کوچک هستند و با آن ها خیال پردازی می کنند.

اتاق خواب کودک

سخن آخر

نبودن هیچ گونه محدودیت قانونی در دکوراسیون اتاق خواب کودک، زمینه را برای تنوع و نو بودن ایده ها فراهم کرده است. شما کاملا صاحب اختیار هستید و البته گوش به فرمان توانایی ها و نیاز های کودک خود. نهایت سلیقه و حساسیت خود را به کار بگیرید تا مکانی شاد، امن و دوست داشتنی را سوای فانتزی و اسپرت بودن، هماهنگ با روحیات کودک خود، فراهم کنید و به همخوانی بین المان ها با توجه به دختر یا پسر بودن فرزند و شرایط سنی، اهمیت بالایی را قائل باشد. ما در این مطلب سعی کردیم تا با تزریق ایده های نو، ابتکاری، مدرن و رایج در ذهن شما، به شما کمک کنیم تا دکوراسیون اتاق خواب کودک خود را به بهترین نحو ممکن انجام دهید.

امیدواریم توانسته باشیم در این مطلب از مجله تخصصی آرادموبایل اندکی از دل مشغولی ها و سردرگمی هایتان را چاره کرده و کمک حال شما عزیزان باشیم.