انتخاب رنگ لباس بر اساس رنگ پوست؟

رنگ پوست تا حد زیادی می تواند در انتخاب لباس به ما کمک کند. همه ما می دانیم که چه رنگ هایی به پوستمان می آید و چه رنگ هایی نه؟ اما اگر دقیقا نمی دانیم که پوستمان جزء کدام تناژ رنگی قرار می گیرد و کدام رنگ ها بیشتر به چهره ما می آید.
به طور کلی پوست ها به سه دسته تقسیم بندی می شوند، پوست های گرم، سرد و معمولی. پوست گرم تناژ رنگی زرد و نارنجی دارد و پوست سرد دارای تناژ رنگی آبی و یا صورتی روشن است.

حال این سوال پیش می آید که از کجا تشخیص دهیم، پوست ما جزء پوست های گرم است یا سرد؟

برای پاسخ به این سوال می توانیم سه تست مختلف انجام دهیم. قبل از انجام این تست ها بهتر است، پوستتان را به خوبی بشویید و ۱۵ تا ۲۰ دقیقه صبر کنید و زیر نور خورشید و یا نور لامپ نایستید. تنها کافی است تا یک نور طبیعی در محیط وجود داشته باشد.

• تست کاغذ: اولین و ساده ترین تست، استفاده از یک کاغذ سفید و صاف است. شما باید جلوی آینه بایستید و کاغذ را در کنار صورت خود نگه دارید. اگر رنگ پوستتان به نظر زرد، متمایل به سبز و یا قهوه ای روشن بود، پوست شما گرم است و اگر پوستتان به نظر گلبهی، صورتی و یا آبی بود، تناژ پوستتان سرد است. در صورتی که رنگ پوستتان خاکستری به نظر رسید، تناژ پوستی شما معمولی است.

اما اگر به هر دلیلی پوستتان آماده انجلم تست نبود، به طور مثال پوستتان دارای جوش بود، می توانید از یک نفر بخواهید تا کاغذ را در کنار گوشتان قرار دهد و تناژ رنگی پوست شما را بر اساس رنگ گوش هایتان تشخیص دهد.

• تست رگ: به رگ های مچ دست و یا کف دست خود نگاه کنید. اگر پوست گرمی داشته باشید، این رگ ها سبز هستند و اگر پوستتان سرد باشد این رگ ها آبی و یا بنفش می باشند.

• تست جواهر: یک دستبند نقره را روی مچ دست خود ببندید و یک دستبند طلا را در دست دیگر قرار دهید. حال به هر دو دست نگاه کنید و ببینید کدام یک بیشتر به پوستتان می آید. اگر طلا باشد، پوست شما گرم است و اگر نقره بهتر به نظر برسد، پوست شما سرد خواهد بود.

در صورتی که تناژ پوستی گرمی دارید بهتر است از رنگ های ملایم تر استفاده کنید و در صورتی که پوستی سرد دارید، از رنگ های غلیظ تر استفاده نمایید.

رنگ ها را بشناسید

برای انتخاب یک رنگ خوب که با چهره شما و رنگ پوستتان مطابقت داشته باشد، ابتدا باید گرمی و سردی رنگ ها را تشخصی دهیم. یک قاعده برای تشخیص رنگ های گرم و سرد، وجود رنگ زرد در ترکیب رنگ های گرم و وجود رنگ آبی در ترکیب رنگ های سرد است.
به طور کلی رنگ های سرد، آبی، بنفش و سبز هستند و رنگ های گرم رنگ های زرد، نارنجی و قرمز می باشند.

رنگ پوست خود را در نظر داشته باشید

حالا نوبت به اننخاب بهترین رنگ بر اساس رنگ اصلی پوست شما است. علاوه بر سردی و گرمی پوستتان باید به رنگ آن هم توجه داشته باشید. به طور مثال اگر پوستتان سبزه است، رنگ های نارنجی و زرد پر رنگ برای شما مناسب تر هستند، حتی اگر پوستی سرد داشته باشید.

بر اساس رنگ چشمانتان انتخاب کنید

شما می توانید روسری و یا شال گردنی را انتخاب کنید که جلوه چشمان شما را بیشتر کند. برای این کار لازم است تا رنگ هایی را انتخاب نمایید که با رنگ چشم شما همخوانی داشته باشد. به طور مثال اگر چشمانی قهوه ای دارید، بهتر است از رنگ قرمز برای شال و روسری خود استفاده نمایید. برای چشم های مشکی بهتر است از رنگ های بنفش کم رنگ و نارنجی استفاده کنید. افرادی با رنگ چشم سبز، بهتر است از لباس هایی با رنگ آبی، نارنجی، ارغوانی و سبز استفاده نمایند.

اما اگر علاقه مند به رنگی هستید که با پوستتان هماهنگی ندارد، می توانید از همان رنگ با تناژ روشن تر و یا تیره تر استفاده کنید. برای این کار حتما رنگ مورد نظرتان را جلوی آینه امتحان کنید تا بتوانید بهترین رنگ را انتخاب کنید.