طراحی دکوراسیون خانه با سقف کوتاه

دکوراسیون خانه با سقف کوتاه

وقتی وارد خانه می شویم، سقف خانه اولین چیزی نیست که به چشم می خورد و شاید کسی سرش را بالا و به سقف توجهی نکند. اما مسئله مهم اینجا ست که کوتاهی و یا بلندی سقف یک اتاق و یا یک فضا می تواند تاثیر بسزایی بر شکل و دکوراسیون آن مکان داشته باشد. هرچقدر هم که مساحت خانه تان زیاد باشد، سقف کوتاه اتاق ممکن است باعث شود حس کنید در قفس هستید. با طراحی درست دکوراسیون خانه با سقف کوتاه می توانید تحولی در خانه خود ایجاد کنید.

طراحی دکوراسیون خانه با سقف کوتاه

اگر خانه شما سقفی کوتاه دارد لازم نیست نگران باشید. بلندتر کردن فیزیکی سقف شاید اصلا امکان پذیر نباشد و یا حتی هزینه های بسیار زیاد و هنگفتی را برای شما به همراه داشته باشد. ممکن است بپرسید که راه حل این مسئله چیست. در این مطلب از آرادموبایل قصد داریم راهکارهایی را برای طراحی دکوراسیون خانه با سقف کوتاه به شما ارائه دهیم، تا از طریق اجرای این راهکارها کاری کنید که سقف کوتاه خانه تان بلند تر به نظر برسد. به ما همراه باشید.

۱- نورپردازی

نورپردازی اتاق و افزایش میزان نور طبیعی و یا نور مصنوعی در اتاق نه تنها باعث می شود سقف خانه شما بلندتر به نظر برسد، بلکه می تواند با معجزه خود کاری کند تا فضای خانه بزرگ تر و دلبازتر نیز شود. جسارت داشته باشید و برای طراحی دکوراسیون خانه با سقف کوتاه خود، دیوارها را نورپردازی کنید. تاریک کردن فضای خانه ای که سقف کوتاهی نیز دارد، تاثیر بسیار منفی بر فضا و احساسات افارد خانواده نیز خواهد داشت در طول روز هم پرده ها را کنار بزنید و اجازه دهید نور طبیعی فضایی راحت و دلباز برای خانه شما به ارمغان بیاورد.

دکوراسیون خانه با سقف کوتاه

۲- انتخاب درست مبلمان

معمولا زمانی که می خواهیم برای خانه خود مبلی انتخاب و خریداری کنیم، بدون توجه به کارآمدی مبل مورد نظر، بیشتر به شکل و ظاهر آن توجه می کنیم. بهترین مبلمان برای طراحی دکوراسیون خانه با سقف کوتاه، آنهایی هستند که دارای ارتفاع کمی هستند و بیشتر به سطح زمین نزدیکند. زیرا این دست از مبل ها فضای ما بین سقف و کف زمین را بیشتر نشان می دهند و باعث می شوند فضای خانه نیز بزرگتر و دلبازتر به نظر برسد. فراموش نکنید که بهتر است مبل هایی با رنگ روشن را برای خانه خود برگزینید.

دکوراسیون خانه با سقف کوتاه

۳- انتخاب کاغذ دیواری با طرح عمودی

شاید از طرح های راه راه خوش تان نیاید و این کاملا طبیعی است؛ اما در برخی موارد بهتر است به حسی که این طرح ها در فضا ایجاد می کنند توجه کنیم، نهسلایق و علاق مان. استفاده از کاغذ دیواری های با طرح های عمودی تاثیر بسزای در طراحی دکوراسیون خانه با سقف کوتاه دارند و می توانند کاری کنند که فاصله کف اتاق تا سقف بیشتر به نظر برسد. البته نا گفته نماند که لزوما مجبور نیستید از طرح های راه راه استفاده کنید. امروزه به راحتی می توانید انواع کاغذ دیواری با طرح های عمودی زیبا و نه لزوما خطی در بازار ببینید. اگر دوست ندارید از کاغذ دیواری استفاده کنید و یا نمی خواهید هزینه های گزافی را متحمل شوید، می توانید کمی جرات و جسارت به خرج دهید و خودتان با رنگ طرح هایی عمودی روی دیوار ایجاد کنید.

دکوراسیون خانه با سقف کوتاه

۴- استفاده از رنگ براق شیشه ای برای سقف

رنگ براق شیشه ای به ندرت برای سقف و دیوار ها استفاده می شود، اما برای میز ناهار خوری از روکش براق بسیار استفاده می شود. اما باید بگوییم استفاده از رنگ براق برای طراحی دکوراسیون خانه با سقف کوتاه می تواند معجزه کند، چرا که این نوع رنگ با انعکاس خود می تواند فضا را به شکلی بزرگتر و سقف را بدون مرز و بلند تر جلوه دهد.

دکوراسیون خانه با سقف کوتاه

۵- انتخاب رنگ روشن برای سقف

سعی کنید در طراحی دکوراسیون خانه با سقف کوتاه بین رنگ دیوارها و سقف تمایز ایجاد کنید. برای اینکه بتوانید سقف خانه را بلندتر نمایان کنید، باید رنگ سقف را کمی روشن تر از رنگ دیوارها انتخاب کنید.

۶- استفاده از پرده های بلند برای پنجره

پرده های بلند می توانند باعث شوند طول ارتفاع دیوارها بیشتر به چشم بخورند و در نتیجه سقف خانه نیز مرتفع تر و بلندتر به نظر می رسد. سعی کنید پرده های بلند را با حد امکان در نزدیکی سقف نصب کنید. استفاده از پرده های بلند برای طراحی دکوراسیون خانه با سقف کوتاه تحولی فوق العاده زیبا و دلنشین در فضای خانه شما ایجاد خواهد کرد.

دکوراسیون خانه با سقف کوتاه

۷- از شلوغی در اتاق ها جلوگیری کنید

سعی کنید تا حد امکان فضای اتاق هایی که سقف کوتاهی دارند را خلوت نگه دارید. به این شکل فضای اتاق بزرگ تر و سقف خانه بلند تر به نظر می رسد. این یکی دیگر از راه های کار آمد، ساده و بدون خرج برای طراحی دکوراسیون خانه با سقف کوتاه است.

دکوراسیون خانه با سقف کوتاه

۸- نصب آیینه ها در ارتفاعی بالا تر و نزدیک تر به سقف

یکی دیگر از راه ها برای طراحی دکوراسیون خانه با سقف کوتاه این است که از آیینه استفاده کنید و تا جایی که امکان دارد، آیینه ها را در نزدیکی سقه نصب کنید. به علاوه استفاده از آیینه قدی و یا پوشاندن سر تا سر یکی از دیوار های خانه با آیینه، تاثیر بسزا و بی نظیری در بلند تر جلوه دادن سقف خانه شما خواهد داشت.

دکوراسیون خانه با سقف کوتاه

۹- قاب عکس ها را بالاتر نصب کنید

اگر روی دیوارهای خانه تابلو و قاب خاصی استفاده می کنید، سعی کنید تا حد امکان آنها را بالاتر و نزدیک به سقف نصب کنید. با استفاده از این کار برای طراحی دکوراسیون خانه با سقف کوتاه می توانید سقف خانه خود را بلندتر جلوه دهید.

سخن آخر

بلندتر بودن سقف خانه باعث ایجاد حس آزادی و راحتی در آن مکان می شود. پس اگر دوست دارید محیطی دلباز و پذیرا در خانه خود ایجاد کنید راهکار های ارائه شده در این مطلب را برای دکوراسیون خانه با سقف کوتاه به کار گیرید و از معجره آن نهایت لذت را ببرید. کمی جسارت و خلاقیت داشته باشید و این تغییرات را درخانه خود ایجاد کنید. ایجاد فضای دلباز از نظر روانی تاثیر بسزای بر تک تک افراد خانواده خوهد داشت. برای اطلاعات