دکوراسیون مینیمال برای اتاق های کوچک

دکوراسیون مینیمال برای اتاق های کوچک

شاید تا کنون چیزهایی در مورد سبک مینیمال و دکوراسیون مینیمالیستی شنیده باشید و دوست دارید از دکوراسیون مینیمال برای اتاق های کوچک خود استفاده کنید. در ادامه قصد داریم توضیحاتی را در زمینه این سبک با تاکید بر دکوراسیون اتاق کوچک به شما ارائه کنیم. با ما همراه باشید.

سبک مینیمال یا مینیمالیسم چیست و چه کاربردی در طراحی دکوراسیون دارد؟

سبک مینیمالیسم به کارگیری هر چیزی با ذات خود است و تاکید زیادی بر سادگی دارد. در زمینه طراحی دکوراسیون اتاق، سبک مینیمال به معنی رها کردن و حذف کردن هر چیزی است که وجودش در فضای خانه ضروری نیست. هر چیزی که در فضای اتاق، خانه و دیگر مکان ها بدون استفاده است باید حذف شود و تنها موارد کاربردی گه داشته شوند. سبک مینیمالیسم در طراحی داخلی می تواند یک محیط آرام و بی نظیر ایجاد کند که در واقع نه تنها باعث می شود اتاق شما بزرگتر شود، بلکه فضای بیشتر و آرامش بخش تری را برای استراحت فراهم می کند.

استفاده از این سبک می تواند در طراحی دکوراسیون خانه ها و اتاق های کوچک بسیار کارآمد باشد. در ادامه قصد داریم اطلاعاتی را در زمینه دکوراسیون مینیمال برای اتاق های کوچک به شما ارائه کنیم تا بتوانید از آن برای خانه کوچک خود استفاده کنید.

دکوراسیون مینیمال برای اتاق های کوچک

در سبک مینیمال چند اصل مهم وجود دارند که تقریبا برای تمامی فضاها به کار می روند. این اصول  را در دکوراسیون مینیمال برای اتاق های کوچک خود می توانید رعایت کنید. این اصول عبارتند از:

رنگ دکوراسیون مینیمال برای اتاق های کوچک

شاید در اول به نظرتان برسد که سبک مینیمالیسم شرایط سخت و سنگینی را به شما تحمیل می کند؛ اما لزوما این مورد صحیح نیست. مینیمالیست یا حداقل گرایی به این معنا نیست که شما باید تمام سلایق خود را کنار بگذارید و تنها بر روی خط راستی زندگی خود را هدایت کنید. بلکه سبک مینیمال هر چیزی را به بهینه ترین شکل ممکن به شما معرفی می کند.

دکوراسیون مینیمال برای اتاق های کوچک

مهمترین رنگ در سبک مینیمالیسم رنگ سفید است. رنگ سفید می تواند موجب ایجاد آرامش در فضا شود و نور را به خوبی منعکس می کند. رنگ سفید باعث می شود فضای اتاق کوچک شما بزرگ تر به نظر برسد. شاید با خود فکر کنید که چرا رنگ سفید و شاید دوست نداشته باشید از این رنگ برای اتاق خود استفاده کنید. باید بگوییم که شما می توانید از رنگ های روشن دیگر نیز در دکوراسیون مینیمال برای اتاق های کوچک خود استفاده کنید. فقط فراموش نکنید که برای داشتن اتاق مینیمال، نباید  از تون رنگ تند استفاده کنید.

مبلمان دکوراسیون مینیمال برای اتاق های کوچک

در یک اتاق کوچک، فضای کم همیشه مشکل ساز است. برای ایجاد حس خوب مینیمالیستی، باید از هر نوع مبلمانی که کاربردی در اتاق ندارد خلاص شوید. اگر کتابخانه ای بلا مصرف، میزی بدون استفاده و در کل مبلمانی دارید که فقط بی جهت فضا را پر کرده اند، باید از اتاق بیرون برده شوند تا فضا باز تر شود. برای یک اتاق خواب، شما باید یک تخت، یک فضا برای لباس ها و وسایل ها، و شاید یک میز داشته باشید؛ مبل تخت شو نیز می تواند گزینه خوبی برای یک اتاق خواب کوچک باشد. مبلمان بزرگ برای اتاق های کوچک اصلا مناسب نیستند. بهترین راه حل برای خانه ها و اتاق های کوچک استفاده از مبلمانی است که فضای کمی را اشغال کنند و کاملا بهینه و کاربردی باشند.

دکوراسیون مینیمال برای اتاق های کوچک

لوازم تزئینی در دکوراسیون مینیمال برای اتاق های کوچک

همانطور که پیشتر هم گفتیم، مینیمالیسم یعنی ساده گرایی و حداقل گرایی. برای داشتن یک اتاق مینیمال نباید آن را شلوغ کنید و پر لوازم تزئینی کنید. سعی کنید دیوارها را خالی کنید و تنها از یک تابلو یا چیزی مشابه برای زیبایی استفاده کنید. وجود عکس های متعدد روی دیوار، حس ازدحام و شلوغی را به شما القا خواهند کرد و باعث می شود کمتر بتوانید آرامش و تمرکز داشته باشید. پس برای داشتن دکوراسیون مینیمال برای اتاق های کوچک، دیوارها را خلوت تر کنید.

دکوراسیون مینیمال برای اتاق های کوچک

فضایی برای ذخیره سازی لوازم  در دکوراسیون مینیمال برای اتاق های کوچک

در دکوراسیون مینیمال برای اتاق های کوچک ذخیره سازی لوازمی که به طور روزمره نیازی به آنها ندارید، بسیار مهم است؛ شما باید این لوازم را از جلوی دیدتان بردارید تا بتوانید منظره و نمایی مینیمالیستی ایجاد کنید. لوازم اضافه را به طور مرتب در جایی قرار دهید تا بتوانید وقتی به آنها نیاز دارید راحت آنها را پیدا کنید. با این کار فضای اتاق و خانه را باز تر و دلنشین تر خواهید کرد و جای کافی برای لوازم مهم و ضروری خود خواهید داشت. مرتب کردن هوشمندانه لوازم در اتاق کوچک نظم مینیمالیستی فوق العاده ای را در اتاق شما ایجاد خواهد که باعث آرامش خاطر شما خواهد شد.

دکوراسیون مینیمال برای اتاق های کوچک

سخن آخر

اگر اتاق یا خانه کوچکی دارید که از دلگیر بودن و کمبود فضای آن خسته شده اید، بدون شک پیشنهادات دکوراسیون مینیمال برای اتاق های کوچک برای شما کارآمد خواهد بود. سادگی زیبایی در خود دارد که کمتر می توانید آن را در دیگر سبک ها ببینید. استفاده از سبک مینیمال در خانه، بخصوص در فضاهای کوچک حس آرامش و تمرکز بی نظیری را به شما القا خواهد کرد. کمی جسور باشید و همین امروز تغییراتی مینیمالیستی در اتاق کوچک خود ایجاد کنید. برای خواندن مطالب بیشتر در زمینه طراحی دکوراسیون و چیدمان اینجا کلیک کنید.