۷ گام طلایی برای رسیدن به رشد اقتصادی

رشد اقتصادی

با توجه به گزارشاتی که از اداره تجارت های کوچک به انتشار رسیده می توان دریافت که نزدیک به ۵۰ درصد از کسب و کارها در سال های اولیه با شکست روبرو می شوند. ۸۰ درصد آن ها توانسته اند تا ۵ سال بر روی پای خود بایستند و ۹۶ درصد پس از گذشت ۱۰ سال اعلام ورشکستگی کرده اند. البته نکته اینجاست که این آمار با فرض اقتصاد پایدار صحت دارد. حال با وجود یک اقتصاد رقابتی در اقتصاد جدید همواره مهمترین اصلی که وجود دارد صداقت با مشتریان است. از همین رو در این مقاله در نظر داریم هفت گامی که می تواند در رشد اقتصادی یک کسب و کار موثر باشد را خدمت شما معرفی کنیم.

۱- داشتن انگیزه

اولین و مهمترین مسئله ای که در راستای رسیدن به اهداف و رشد اقتصادی وجود دارد، داشتن انگیزه است. زیرا انگیزه باعث می شود تا افراد تمام تلاش خود را برای محقق کردن خواسته شان به کار گیرند. طبق تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده، محققان به این نتیجه رسیده اند که بدن انسان نمی تواند تفاوت میان موارد واقعی و غیرواقعی را درک کند. اما مغز از این قابلیت بهره مند بوده و به همین دلیل است که واقعیت ها را در خود دیکته می کند.

به همین دلیل است که با ظهور احساس موفقیت و یا یادآوری خاطره ای در این زمینه، احساس خوبی تمام وجود شما را در برمی گیرد. حتی بارها مشاهده شده که افراد تلاش می کنند، تا این احساس خوب را به اطرافیان خود نیز انتقال دهند. اما تاکنون به این مسئله فکر کرده اید که احساس برنده بودن چگونه در ذهن به وجود می آید؟

• سعی کنید تجارتی را که در گذشته به دست آورده اید، در ذهن خود مجسم کنید. همان تجارتی که احساس برنده بودن و رسیدن به رشد اقتصادی را در شما ایجاد کرده بود.

• برای کارهای کنونی و یا فعالیت هایی که در آینده انجام می دهید، این احساس را به کار گیرید.

• فرض کنید که آن کار با نتیجه مثبت همراه بوده است.

• باید عواطف مثبت را جایگزین عواطف منفی کنید.

• به سراغ ایجاد تغییرات تدریجی بروید.

• قانون علت و معلول را جدی بگیرید.

هنگامی که توانستید احساس برنده بودن و رسیدن به رشد اقتصادی را در خود ایجاد کنید، می توانید اطمینان داشته باشید که انگیزه لازم برای گام برداشتن در مسیر موفقیت در شما به وجود آمده است.

انتخاب هدف

۲- انتخاب اهداف

دقت داشته باشید انتخاب اهداف به عنوان یکی از اصلی ترین مهارت های رسیدن به موفقیت و رشد اقتصادی شناخته می شود. طبق گفته برایان تریسی، فکر کردن مداوم به اهداف و انتخاب هایتان باعث می شود تا ذهنتان به صورت ناخودآگاه واکنشی در برابر این مسائل از خود به جای بگذارد.

در واقع ذهن نمی تواند هیچ تمایزی میان این مسائل ایجاد کند؛ بلکه تلاش می کند به شما خدمت کند. معمولا ذهن ناخودآگاه را به یک کشتی تشبیه می کنند که ذهن خودآگاه، نقش ناخدای کشتی را بازی می کند. در این میان تنها چیزی که باقی می ماند نقشه راه است.

وقتی شما اهداف و آرزوهای بزرگ را در سر می پرورانید، مطمئنا انرژی و انگیزه لازم برای رسیدن به آن ها را نیز در خود ایجاد کرده اید. اما دقت داشته باشید که رسیدن به اهداف و رشد اقتصادی هیچ گاه بدون نقشه و آگاهی از مسیر راه امکان پذیر نیست. برای این که بتوانید در این راه به موفقیت برسید، باید نقشه موفقیت و رشد اقتصادی خود را رسم کرده و گام هایی را برای رسیدن به آن در نظر بگیرید. این گام ها عبارتند از:

* یادداشت کردن اهداف

* مرور مداوم اهداف

* چسباندن تصاویر آن ها بر روی دیوار

* فکر کردن به کارهایی که رسیدن به اهداف را میسر می کند.

* شکرگذار تمام چیزهایی که در گذشته داشته اید باشید.

* احساس خود را به گونه ای بروز دهید که گویی به آن چیزی که مدنظر دارید رسیده اید.

* در تمام لحظات زندگی خود به هدفتان فکر کرده و راجع به آن صحبت کنید.

پس از گذشت مدتی در کمال ناباوری متوجه می شوید که به اهداف خود و رشد اقتصادی موردنظرتان دست پیدا کرده اید. دقت داشته باشید، شاید بتوانید انگیزه لازم برای رسیدن به اهداف را در خود ایجاد کنید اما امکان دستیابی به آن، آن هم به تنهایی وجود ندارد.

۳- انتخاب افراد مستعد

همان طور که گفته شد رسیدن به اهداف، به تنهایی امکان پذیر نیست. پس باید بدانید که استخدام افراد ناشایست می تواند شما را از رسیدن به اهدافتان باز دارد. حتی با رفتارهای ناشایست خود می تواند ساختار تیم و به طور کلی وجهه شرکت را خدشه دار کند. و تاثیراتی منفی در حین رقابت با سایر شرکت بگذارد.

طی تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده محققان به این نتیجه رسیده اند که افراد ناشایست توانسته اند با رفتارهای نامناسب خود سه برابر حقوقشان به شرکت ها آسیب برساند و هزینه تراشی کنند. و شاید برایتان جالب باشد که بدانید کارفرمایان همواره در برابر چنین افرادی صبر بسیار زیادی از خود نشان داده اند. اگر مدیر یک شرکت هستید هیچ گاه از اخراج کردن چنین کارمندانی واهمه نداشته باشید. پیدا کردن کارمندانی باهوش، سختکوش و خوشحال همواره می تواند علاوه بر بهره وری بیشتر، محیط صمیمانه تری را در فضای شرکت فراهم آورد.

تهاجمی باشید

۴- تهاجمی باشید

مطمئنا بارها دیده اید که تیم های ورزشی به منظور انجام کار دفاعی و عقب راندن تیم مهاجم به حمله روی می آورند. از همین رو گفته می شود که بهترین دفاع، حمله است. این که شما در در چه وضعیت اقتصادی قرار دارید هیچ اهمیت ندارد، زیرا تنها راهی که می تواند شما را به موفقیت برساند. جنگیدن تحت هر شرایطی است. قانع بودن بدترین انتخابی است که در حین فعالیت و رقابت با سایر شرکت ها می توانید داشته باشید؛ زیرا اقتصاد همواره به سمت جلو حرکت می کند و برای عقب نماندن و برای رسیدن به اهدافی که برای خود مشخص کرده اید نیازمند خلاقیت، نوآوری و کارهای جدید است.

۵- ایجاد مزیت رقابتی

اگر بخواهیم مهمترین راز موفقیت کسب و کارها و تجارت و رشد اقتصادی را خدمت شما ارائه دهیم. تمرکز بدون وقفه بر روی مزیت رقابتی است. در واقع خدمت و کاری که شما می توانید انجام دهید و دیگران از انجام آن عاجز اند. اما تاکنون به معنی مزیت رقابتی فکر کرده اید؟

مزیت رقابتی به عملکردی گفته می شود که شما و کسب و کار شما آن را به بهترین نحو ممکن نسبت به رقبایتان انجام می دهید، عملکردی که کپی برداری از آن آسان نبوده و به همان نسبت سود بسیار بالایی را برای شما به همراه دارد.

اما سوال اینجاست که برای رسیدن به موفقیت در این زمینه آیا محصول و یا خدمات بازار کافی وجود دارد؟ هنگامی که در رابطه با مزیت رقابتی اطلاعات لازم را به دست آوردید، باید به طور دائم و مرتب بر روی آن کار کنید، همواره در رابطه با آن صحبت کنید و از کارمندان خود بخواهید که آن را ارتقا دهند و در موضوعات بازاریابی و تبلیغات خود برای ایجاد رشد اقتصادی از آن استفاده کنند.

توجه به نتایج

۶- توجه به نتایج در رشد اقتصادی

این که شما به طور مکرر و مداوم در حال انجام کاری هستید و انتظار رسیدن به نتایج متفاوت را دارید، حماقت محض است. مطمئنا می دانید که فعالیت های بازاریابی نسبت به سایر فعالیت های موجود نتایجی سریعتر و بهتری را با توجه به هزینه ها با خود به همراه دارند. اما امروزه بازاریابی بر دو نوع استوار است: داخلی و خارجی. که همواره متخصصان فعال در این زمینه یکی را بسیار گرانتر و پر هزینه تر از دیگری می دانند.

۷- حفظ مشتریان

طی تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده، به این نتیجه رسیده اند که به دست آوردن هر مشتری جدید چیزی حدود ۵ تا ۶ برابر بیشتر از حفظ آنان برای شرکت ها هزینه دارد. از همین رو در کلاس های آموزشی که برای بازاریابان برگزار می شود، همواره بر این مسئله تاکید دارند که در ابتدا تلاش خود بر حفظ مشتریان قدیمی بگذارند و به نوعی در جهت بازاریابی داخلی فعالیت کنند.

دقت داشته باشید یکی از اصول رشد اقتصادی، حفظ مشتریان با کمک انواع روش های مختلف اعم از جایزه، تخفیف و… می باشد تا آن ها را مجاب به خرید و استفاده از محصولات و خدمات مختلف شرکت نماید.

امیر ابوالمعصوم
با تلاش و زحمت مهندسی فناوری اطلاعات رو گرفتم اما با عشق تولید محتوا انجام میدم .