۴ راه ساده برای طراحی دکوراسیون دفتر کار

طراحی دکوراسیون دفتر کار

ما ۵۷٪ از زمان بیداری خود را روز در محل کار خود صرف می کنیم. وقتی در دفتر کار خود هستید، از شما انتظار می رود که مولد، خلاق، پر انرژی و اجتماعی باشید. طراحی دکوراسیون دفتر کار شما تا حد زیادی بر احساس و تفکر شما تاثیر می گذارد. متاسفانه معمولا این تاثیر در محیط کار نادیده گرفته می شود.

طراحی دکوراسیون فضا اداری به طوری که در محل کار احساس راحتی کنید، نه تنها به شما در روند کارتان کمک می کند و راندمان  کارتان را بالا می برد، بلکه باعث می شود از حضور در دفتر کاری خود لذت ببرید و کمتر احساس خستگی و ناخوشایندی کنید. در ادامه این مطلب قصد داریم راهکارهایی ساده و کم هزینه را به شما ارائه کنیم تا بتوانید از آنها در محیط کار خود از آنها استفاده کنید و فضایی دوست داشتنی را برای کار کردن ایجاد کنید. پس با ما همراه باشید.

راهکارهایی برای طراحی دکوراسیون دفتر کار

۱- فضایی اختصاصی و مختص به خودتان ایجاد کنید

برای طراحی دکوراسیون دفتر کار خود سعی کنید محیط کار خود را به گونه ای شخصی سازی کنید تا در آن احساس راحتی کنید. وجود چند قاب عکس از عزیزانتان می تواند تاثیر مثبتی بر احساس شما داشته باشد. از لیوان یا فنجان شخصی خود برای صرف قهوه و چای استفاده کنید؛ این کار باعث می شود بتوانید با خیال راحت و به دور از وسواس لیوان های عمومی فضای کار، نوشیدنی خود را میل کنید و احساس خستگی را از تن خود برهانید. هر چیزی که می تواند باعث شود احساس کنید راحت هستید و باعث می شود راندمان کاری تان بهبود یابد، را در طراحی دکوراسیون دفتر کار خود به کار ببرید تا معجزه آن را ببینید.

طراحی دکوراسیون دفتر کار

۲- همیشه منظم باشید

نظم و تمیزی تاثیری بر راندمان کار دارد که هیچ عامل دیگری نمی تواند داشته باشد. یکی از کارهایی که حتما باید در طراحی دکوراسیون دفتر کار خود انجام دهید، ایجاد نظم و ترتیب است. حتما قفسه ای را برای فایل های تان داشته باشید و هر چیزی را در جای مشخصی قرار دهید تا بتوانید در مواقعی که به آن احتیاج دارید، آن را به راحتی پیدا کنید. وجود یک قفسه در اتاق کار به شما در این راه کمک شایانی خواهد کرد.

علاوه بر همه این ها، در طراحی دکوراسیون دفتر کار وجود نظم در اتاق کار به شما احساس آرامش می دهد و دقیقا بی نظمی باعث سر درگمی و استرس در شما خواهد شد. لوازمی که برای کارتان احتباج ندارید را در کشوی میزتان و یا در کمد اتاق کارتان قرار دهید و از دم دست بردارید. خلوت بودن میز کار تمرکز شما و در نتیجه راندمان کاری تان را افزایش خواهد داد.

طراحی دکوراسیون دفتر کار

۳- از گلدان و گل های طبیعی در اتاق کار خود استفاده کنید

یکی دیگر از راه های بیسار ساده و کم خرج برای طراحی دکوراسیون دفتر کار استفاده از گل طبیعی است. اگر خوش شانس هستید و دفتر کارتان پنجره و نورگیر خوبی دارد، بدون شک از هر نوع گلی می توانید استفاده کنید. گلدان ها را در نزدیکی پنجره و گلدان یا گل کوچکی را بر روی میز کارتان قرار دهید. وجود گلدان با گل طبیعی در اتاق کار حس طراوت و شادابی بی نظیری را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

در صورتی هم که اتاق کارتان پنجره ندارد و یا اگر پنجره دارد و نورگیر خوبی ندارد، اصلا لازم نیست نگران باشید. خوشبختانه امروزه انواع زیادی از گل های سایه نشین وجود دارند که بدون نور آفتاب رشد می کنند و برای طراحی دکوراسیون دفتر کار بسیار مناسب هستند. این گیاهان بدون نور خورشید هم شادابی و طراوت خود را حفظ می کنند. برخی از این گاها عبارتند از: درختچه اژدها (Dracena)، آناناسیان (Bromeliads)، پر سیاوش(maidenhair fern)، گیاه چتر پاپیروس (Umbrella papyrus) و بسیاری از گیاهان آپارتمانی سایه نشین دیگر.

طراحی دکوراسیون دفتر کار

۴-  مبلمان دفتر کار خود را به درستی انتخاب کنید

اگر دلتان می خواهد افرادی که به دفتر کار شما مراجعه می کنند به لحاظ احساسات و موجودیت جسمانی خود احساس راحتی کنند، باید مبلمانی مناسب برای دفتر کار خود انتخاب کنید. در طراحی دکوراسیون دفتر کار خود فراموش نکنید که دفتر شما پاتوق دوستان و یا خانه نیست. علاوه بر این، فراموش نکنید که دفتر کاری شما می تواند جایی برای جلسات اداری و کاری شما باشد. پس باید مبلمانی را برای دفتر کار خود انتخاب کنید که پرستیژ کاری شما را حفظ کنند.

امروزه به راحتی می توانید در بازار انواع مبلمان اداری شیک و در عین حال راحت و استاندارد را پیدا کنید که کاملا مناسب طراحی دکوراسیون دفتر کار هستند. توجه به رنگ مبلمان و هماهنگ کردن رنگ آن با فضای اتاق کار می تواند نه تنها احساس خوبی به شما دهد بلکه نشانگر سلیقه و طبع شما به مخاطبان تان باشد.

طراحی دکوراسیون دفتر کار

سخن آخر

بدون شک برای طراحی دکوراسیون دفتر کار راه های بسیار زیادی وجود دارند. اگر هنوز دفتر کار خود را انتخاب و یا داخل آن را طراحی نکرده اید، بهتر است قبل از هر کاری برنامه ریزی صحیحی انجام دهید و تمامی سلایق خود را بسنجید تا بتوانید طراحی داخلی آن را به درستی انجام دهید. در این مطلب ما ۴ راه ساده برای تغییر در دکوراسیون دفتر کار به شما ارائه دادیم که هیچ گونه هزینه سنگینی را متوجه شما نخواهند کرد؛ اما در عوض آنچه واضح است این است که این ۴ راه ساده و بدون خرج، تاثیر مثبت و بسزایی در روند و بازده کاری شما خواند داشت.

برای مطالعه آخرین مطالب در زمینه چیدمان و دکوراسیون اینجا کلیک کنید.