۱۰ طرز فکر افراد موفق که آن ها را درخشان می کند

طرز فکر افراد موفق

شاید افراد چیزهای زیادی را از والدین خود به ارث ببرند، اما سازماندهی چیزی نیست که از این طریق به نسل های بعد انتقال پیدا کند. این مسئله ارتباط مستقیمی با چگونگی کارکرد و البته وظایف روزانه افراد دارد؛ به گونه ای که باید اطمینان پیدا کنند که همه چیز در جای درست خود قرار گرفته است. اطمینان داشته باشید که هیچ آدم موفقی یک شبه به موفقیت دست پیدا نکرده و موفقیت چیزی نیست که به سادگی در اختیار افراد قرار بگیرد. آن ها تلاش های بسیاری انجام داده اند و مطمئنا بارها با شکست مواجه شده اند، تا بتوانند یک سازماندهی درست و منظم برای رسیدن به اهداف و موفقیتشان در نظر بگیرند. اما نکته بسیار مهم به طرز فکر افراد موفق برمیگردد. تفکری که همواره آن ها را به سمت موفقیت سوق می دهد.

طبق آمارهایی که منتشر شده می توان دریافت که طرز فکر افراد موفق تاثیر بسیار زیادی بر موفقیت و درخشش آن ها داشته است. از همین رو با توجه به اهمیت این موضوع در نظر داریم ۱۰ مورد از مهم ترین و تاثیرگذارترین طرز فکر افراد موفق و سازمان یافته را خدمت شما ارائه دهیم تا با الگو گرفتن از آن ها بتوانید به سمت موفقیت قدم بردارید. در ادامه با ما همراه باشید.

۱- پیدا کردن ابزارهایی برای انجام کار

همه ما در برهه ای از زمان به این باور رسیده ایم که زندگی بسیار خسته کننده و ناراحت کننده است. از همین رو از انجام بسیاری از کارها دست می کشیم و کنج عزلت می نشینیم. اما نکته اینجاست که طرز فکر افراد موفق و سازمان یافته، دقیقا در همین برهه از زندگی است که خودش را نشان می دهد و باعث می شود که آن ها از سایر افراد پیشی بگیرند.

آن ها تمامی تلاش خود را به کار می گیرند تا رخوت و کسالت را از خود دور کرده و با به کارگیری ابزارهای مختلف همانند تبلت، لپ تاپ، گوشی هوشمند و… یک برنامه ریزی سازماندهی شده و اصولی برای هر چه کارآمدتر کردن زندگی خود انجام دهند.

شناختن اولویت ها و ارزش نهادن به آن ها

۲- شناختن اولویت ها و ارزش نهادن به آن ها

شاید برایتان جالب باشد که بدانید افراد سازمان یافته و موفق، همواره تفکر خود را در راستای اولویت هایی که دارند پیش می برند. در واقع آن ها نسبت به اولویت های خود آشنایی کاملی دارند و برایشان دشواری محقق کردن اهدافشان هیچ اهمیتی ندارد. آن ها یک لیست از کارهای روزانه تهیه کرده و با مشخص کردن اولویت ها و وظایف مهم خود در راستای محقق کردن آن ها و رسیدن به موفقیت تلاش می کنند. بنابراین طرز فکر افراد موفق به گونه ای است که همیشه آن ها را به شناخت و ارزش نهادن به اولویت ها تشویق می کند.

۳- برای موضوعات مهم نگران می شوند

امروزه در دنیای شلوغ و پراسترسی زندگی می کنیم، از همین رو ذهنمان درگیر مسائل مختلف و گاهی موارد کاملا بی معنی می شود. اما طرز فکر افراد موفق و سازمان یافته تنها معطوف موضوعات مهم است. این ویژگی از مهمترین ویژگی های است که این دسته از افراد را از سایرین متمایز می کند.
مواردی مانند شایعات، برنامه های تلویزیون و… به هیچ وجه برای آن ها اهمیت ندارد، زیرا تنها اولویت آن ها اهدافشان بوده و تمامی اقداماتی که انجام می دهند در راستای محقق کردن این اهداف است.

۴- طرز فکر افراد موفق همیشه دنبال راهی ساده تر است

افراد سازمان یافته و موفق به هیچ وجه کمالگرا نبوده و زندگی پیچیده ای ندارند. بلکه طرز فکر افراد موفق به گونه ای است که از ساده ترین راه های ممکن برای رسیدن به اهدافشان استفاده می کنند؛ از همین رو هیچ گاه در تلاش برای به کنترل در آوردن اوضاع نیستند. آن ها همواره با شرایط موجود پیش می روند، اگر بدانند شرایط اجازه تغییر را به آن ها نمی دهد، بدون هرگونه عصبانیت و ناراحتی، مسیر حرکت خود را تغییر داده و یا به طور کل آن را رها می کنند.

همه چیز را عالی می پندارند

۵- همه چیز را عالی و موفقیت آمیز می پندارند

زندگی از گذشته تاکنون با پستی و بلندی های بسیار زیادی مواجه خواهد شد. اما نکته مهم این است که افراد بتوانند با وجود تمام مسائلی که در زندگی برای آن ها پیش می آید، به سمت موفقیت و پیشرفت های روز افزون حرکت کنند.

در واقع افراد سازمان یافته دقیقا همین کار را انجام می دهند. طرز فکر افراد موفق به گونه ای است که همواره در تلاش هستند تا جنبه های مختلف زندگی خود را در سطح عالی یا متعادل نگه دارند. آن ها با اهمیت دادن به موارد مهم و حل کردن مشکلات در این راه به موفقیت می رسند. از همین رو با اطمینان می توان گفت که طرز فکر افراد موفق و تمرکز آن ها همواره بر روی یافتن راه حل است.

۶- بابت اتفاقات آینده نگرانی دارند

افراد موفق و سازمان یافته تلاش می کنند تا همواره کارها را به گونه ای انجام دهند که بیشترین مزایا را در آینده برای آن ها به همراه داشته باشد. از بارزترین مثال ها در این رابطه می توان به عدم گذاشتن ظرف کثیف در آشپزخانه اشاره کرد. زیرا آن ها می دانند که به هرحال باید آن ظرف ها شسته شوند.

۷- از بهم ریختگی و بی نظمی بیزارند

مطمئنا بی نظمی چه در ذهن و چه در دنیای واقعی یکی از بدترین کابوس هایی است که افراد می توانند با آن روبرو شوند. از جمله شاخص ترین تفاوت افراد سازمان یافته و سازمان نیافته را می توان به هرج و مرج زندگی آن ها اختصاص داد. زیرا افراد سازمان نیافته در تمامی عمرشان در هرج و مرج زندگی کرده اند و هیچ تلاشی برای نظم دادن به آن انجام نداده اند. که این مسئله به هیچ وجه در رابطه با طرز فکر افراد موفق و سازمان یافته صدق نمی کند.

۸- در صورت مطمئن نبودن از موفقیت به سراغ انجام آن نمی روند

این مسئله که شباهت زیادی به مورد ۴ دارد بیان می کند که افراد موفق و سازمان یافته هیچ گاه آن دسته از کارهایی را که نمی توانند کنترل کنند و یا از رسیدن به موفقیت در آن ها اطمینان ندارند را انجام نمی دهند. آن ها تلاش می کنند تا برای تطبیق با شرایط موجود، موانع را از سر راه خود بردارند و به این واسطه تغییراتی را ایجاد نمایند.

از روزمرگی فرار می کنند

۹- از روزمرگی فرار می کنند

افراد سازمان یافته به این درک رسیده اند که زندگی عادی از هیچ قدرتی برخوردار نیست و در عوض می تواند بسیار جالب و البته شگفت انگیز باشد. از همین رو آن ها در ابتدای هر چیزی به سراغ انجام اولویت های خود می روند تا اطمینان پیدا کنند که تغییراتی در زندگی آن ها حاصل می شوند. همچنین طرز فکر افراد موفق همواره مثبت بوده و از این رو تمامی کارهایی که به آن ها محول می شود را با عشق و علاقه انجام می دهند.

۱۰- برنامه ریزی آن ها کاملا هوشمندانه است

آن ها به خوبی نسبت به اهمیت برنامه ریزی آگاه هستند. از همین رو تمامی کارها و برنامه هایی که در راستای رسیدن به موفقیت از اهمیت بالایی برخودارند را در برنامه ریزی های خود در نظر می گیرند. این مسئله کمک می کند تا هوشیار بمانند و اطمینان به دست آورند که تمامی کارهایی که در حال انجام آن هستند، به درستی پیش می رود.

امیر ابوالمعصوم
با تلاش و زحمت مهندسی فناوری اطلاعات رو گرفتم اما با عشق تولید محتوا انجام میدم .