۱۰ طرز فکر نادرستی که در مورد پیدا کردن شغل وجود دارد

10 طرز فکر نادرستی که در مورد پیدا کردن شغل وجود دارد
businessman looking for with binoculars

افراد با استعداد در دنیا در حال کم شدن هستند، اما در چند سال اخیر این کاهش به بالاترین حد خود رسیده است. نتایج به دست آمده از تحقیقات انجام شده در بیش از ۴۰ کشور دنیا، این را نشان می دهند که بیش از ۳۵ در صدر از کارفرمایان در استخدام نیروهای مورد نیاز خود به مشکل بر می خورند. بارزترین دلیل این کمبود، پایین بودن مهارت افراد است. به دلیل باورهای غلطی که کارکنان درباره پیدا کردن شغل در ذهن خود دارند، هیچ گاه در پی برطرف کردن معایب و کمبودهای خود نیستند.

از طرفی این افراد حاضر نیستند که از نظر زمانی هزینه ای برای یادگیری صرف کنند تا بتوانند مهارت های خود را برای ورود به بازار کار ارائه کنند. اما شما برای این که بتوانید در پیدا کردن شغل مورد نظر خود موفق عمل کنید، لازم است که این اعتقادات و باورهای غلط را دور بریزید.

اما هیچ جایی برای نگرانی وجود ندارد چون ما در این مقاله قصد داریم در مورد این باورهای غلط برای پیدا کردن شغل به شما عزیزان توضیحاتی ارائه داده و راهکارهای کاربردی را هم در اختیارتان قرار دهیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

۱ – برای همه مشاغل فراخوان عمومی داده می شود

استخدام افراد برای موقعیت های شغلی هم به صورت رسمی است و هم به صورت غیر رسمی؛ همان طور که دانکن ماتینسون خالق کتاب «۲۰۰۹ روش برای استخدام» بیان کرده است، حدود ۵۰ درصد از موقعیت های شغلی، به صورت رسمی پر نمی شوند. به این معنی که برای آن موقعیت های شغلی فراخوان عمومی اعلام نمی شود. این عمل یکی از دلایلی است که افراد نمی توانند در پیدا کردن شغل مورد نظر خود موفق عمل کنند و در آن مشغول به کار شوند.

برخی از مدیران بر این باورند که با این کار می توانند در مصرف زمان و منابع خود صرفه جویی کنند. از طرف دیگر اگر استخدام از منابع داخلی صورت بگیرد، بهتر از موارد خارجی آن است. باید این موضوع را از لحاظ عادلانه بودن مورد بررسی قرار داد، البته جای تعجبی ندارد که تعداد زیادی از افراد در پیدا کردن شغل مناسب و موردنظرشان توفیقی کسب نمی کنند، چون هیچ آگاه خاصی نسبت به این موقعیت های شغلی در اختیار افراد قرار نمی گیرد.

اولین پیشنهاد کاری که به شما داده می شود را بپذیرید

۲ – اولین پیشنهاد کاری که به شما داده می شود را بپذیرید

این موضوع شما را وسوسه می کند که اولین موقعیت شغلی که به شما پیشنهاد می شود را بپذیرید؛ و از طرف دیگر طی کردن مراحل سخت و طاقت فرسای مصاحبه های شغلی که ممکن است چندین بار انجام شود، شما را بیشتر تحت تاثیر قرار می دهد تا شغل پیشنهادی اول را قبول کنید.

باید به شما بگوییم که استخدام شدن آنقدرها هم سخت نیست، اگر بخواهید می توانید به راحتی در آن موفق شوید. دانستن این مسئله که آیا اولین شغلی که به شما پیشنهاد می شود، در رسیدن به هدف هایتان شما را کمک می کند و می تواند برای شما رزومه خوبی باشد، بسیار مهم است.

۳ – رزومه باید یک صفحه ای باشد

درست است که تاکید بیشتر کارشناسان بر خلاصه بودن رزومه تان است، اما این امر به معنی نادیده گرفتن دستاوردها و پروژهایی که انجام داده اید نیست. رزومه ممکن است شامل دو تا سه صفحه هم بشود و این امر کاملا بدیهی است؛ پس از این بابت نگران نباشید. یادتان باشد که خلاصه بودن بیش از حد رزومه، گاهی کم تجربگی فرد را نشان می دهد.

۴ – ظاهر رزومه اهمیت چندانی ندارد!

اگرچه امروزه رزومه های مختلفی مانند رزومه ویدیویی، رزومه کتبی و … ظهور پیدا کرده اند، اما مسئله مهمی که در فرآیند پیدا کردن شغل مناسب به آن زیاد توجه نمی شود، ظاهر رزومه است. همان طور که مقدمه نامه ها معرف نوع آن هاست، رزومه نیز نقش بسیار کلیدی در فرآیند استخدام دارد، پس باید در تهیه آن دقت لازم به کار گرفته شود.

هنگامی که شما با تمام وجود تلاش کرده اید تا رزومه ای مناسب چه از نظر ظاهر و چه از نظر محتوا تهیه نمایید، مطمئن باشید کارفرما برای خواندن و بررسی آن زمان زیادی را صرف خواهد کرد. پس با تلاش و پشتکار می توانید خود را آماده کنید تا به اهداف خود برسید.

برای بدست آوردن شغل مناسب باید با اشخاص زیادی آشنا و در ارتباط باشید

۵ – برای بدست آوردن شغل مناسب باید با اشخاص زیادی آشنا و در ارتباط باشید

ممکن است که شما با شرکتی که قصد دارید در آن استخدام شوید آشنا باشید، اما این بدان معنا نیست که شما شانس بیشتری دارید تا در آن شرکت استخدام شوید. برای پیدا کردن شغل مناسب قبل از هر کاری باید قوانین آن شرکت را بشناسید.

اگر قصد دارید تنها به خاطر آشنا بودن با شرکتی در آن استخدام شوید، این کار شما کاملاً ناعادلانه است. داشتن مهارت برای کارفرمایان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و افراد را با توجه به مهارت هایی که دارند استخدام می کنند.

اگر در پیدا کردن شغل فقط به دنبال روابط باشید و سعی در بالا بردن توانایی های خود نداشته باشید، زمان زیادی را از دست خواهید داد و شغل مورد نظر خود را هرگز به دست نمی آورید.

۶ – باید سطح توقع خود در مورد حقوق و دستمزد پایین بیاورید

اگر شغل خود را از دست داده اید و به دنبال شغل جدیدی می گردید، در این مواقع شاید شما دست به کارهای ناامید کننده ای بزنید. مثلا برای این که سریع تر فرآیند استخدامی را پشت سر بگذارید حقوق و دستمزد خود را کاهش دهید، اما ممکن است به خاطر شرایط کاری موجود در آن شغل به سرعت فرسوده شوید و علاقه خود را برای ادامه ی آن شغل از دست بدهید.

بنابراین سعی کنید برای پیدا کردن شغل موردنظر خود، به خوبی مهارت های خود را شرح دهید؛ چون شما باید حقوق خود را بر اساس استانداردها و قوانین صنعت تعیین کنید و همچنین با در نظر گرفتن مهارت های خودتان نسبت به حقوق درخواستی تان پایبند باشید.

۷ – کارهایتان را پیگیری نکنید

یادتان باشد در هر شغلی صداقت حرف اول را می زند. یکی از مدیران موفق شرکت «ای وای» نیز بر این مسئله تاکید کرده و گفته است «این که شما کارهایتان را به موقع پیگیری می کنید، هرگز نشان از مزاحمت شما نیست، بلکه مدیران و کارشناسان از شما انتظار دارند که پس از مصاحبه پیگیر نتایج باشید.» بنابراین نتیجه می گیریم که برای پیدا کردن شغل مناسب باید دائم به فکر استخدام باشید و همیشه پیگیر این موضوع باشید تا در نهایت به موفقت دست پیدا کنید.

کارهایی که در آن باید چند وظیفه را انجام دهید، فراموش کنید

۸ – کارهایی که در آن باید چند وظیفه را انجام دهید، فراموش کنید

مهارت های خود را در زمینه های مختلف بالا ببرید و خود را برای انجام مشاغل مختلف آماده کنید. مسیر مشخصی برای پیشرفت کردن وجود ندارد و هر کسی به طریقی شروع به بالا بردن توانایی های خود می کند. اما این نکته مهم است که کارفرمایان اجازه استخدام اشخاصی که می خواهند کمتر از یک سال در شرکت آن ها مشغول باشند را نمی دهند.

۹ – شانس استخدام خود را با ارسال درخواست بیشتر بالا می برید

ارسال زیاد درخواست برای استخدام خوب نیست و شما باید درخواست خود را کم کنید و فقط برای شغل هایی که می دانید امکان استخدام دارد، درخواست خود را ارسال نمایید. همیشه سعی کنید شرکت ها را شناسایی کنید و رزومه خود را برای شرکت های که روی آن ها شناخت کافی دارید بفرستید. برای پیدا کردن شغل موردنظرتان، همیشه سعی کنید رزومه خود را با شغلی که برای آن درخواست می دهید، منطبق کنید.

۱۰ – هیچ کس از رفتار شما در دنیای آنلاین و شبکه های اجتماعی اطلاع ندارد

کسی نمی تواند منکر این موضوع شود که حریم خصوصی با عمومی بسیار به هم نزدیک هستند. شما هر چیزی را که در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام و توییتر به اشتراک بگذارید؛ برای همگان قابل روئیت است. از این رو تمام فعالیت های شما در شبکه های اجتماعی توسط کارفرمایان و کسانی که می خواهند شما را استخدام کنند مورد بررسی قرار می گیرد و این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار است. پس سعی کنید مطالبی را در فضای آنلاین به اشتراک بگذارید که در فرآیند استخدام شما تاثیری نداشته باشد.

امیر ابوالمعصوم
با تلاش و زحمت مهندسی فناوری اطلاعات رو گرفتم اما با عشق تولید محتوا انجام میدم .