۱۹ تکنیک عالی برای استفاده از تفکر خلاق در محیط کار

19 تکنیک عالی برای استفاده از تفکر خلاق در محیط کار

هر آنچه اکنون هستید و در آینده خواهید بود نتیجه استفاده از تفکر و ذهن خودتان است. جهانی که در آن زندگی می کنید مدام در حال تغییر است، به گونه ای که نمی توان با راه و روش های قدیمی در آن زندگی کرد؛ پس بهتر است برای بهبود کیفیت فکر کردن و همچنین کیفیت زندگی با استفاده از روش های جدید به دنیا نگاه کنیم. ما در این مطلب قصد داریم تا تکنیک های جدیدی که مبنی بر استفاده درست از تفکر خلاق در محیط کار هستند را برای شما عزیزان شرح دهیم. لطفا با ما در ادامه همراه باشید.

۱ – محدودیت ایجاد کنید

حتما این جمله معروف را شنیده اید که تفکر خلاق در محدودیت ها شکوفا می شوند. فکر کردن در شرایط دشوار باعث می شود تا ذهن شما خلاقیت بیشتری از خود تراوش کند. پس با این وجود می توانید برای خود محدودیت هایی تعیین کنید تا ذهن شما فراتر از چارچوب ها برود تا بتوانید به راه حل های جدید و تفکر خلاق در محیط کار خود دست پیدا کنید.

۲ – تغییرات، مهم ترین عامل خلاقیت است

تغییرات مهم ترین عامل برای خلق کردن ایده های جدید و بهبود تفکر خلاق در محیط کار هستند. اما باید بدانید که تغییرات به این معنی نیستند که حتما یک تنوع خیلی بزرگ ایجاد کنید. می توانید قدم های کوچکی برای ایجاد تغییرات بردارید. برای مثال تغییر دکوراسیون محل کارتان بهترین گزینه است. چرا که شما زمان نسبتا زیادی را در محل کارتان سپری می کنید؛ پس ایجاد یک محیط دلخواه نه تنها باعث می شود تا روحیه شادتری داشته باشید؛ بلکه در تقویت افکار و به وجود آوردن ایده های جدید و تفکر خلاق در محیط بسیار به شما کمک می کند.

از ایده های دیگران استفاده کنید و به نظرات آن ها احترام بگذارید - تفکر خلاق در محیط کار

۳ – از ایده های دیگران استفاده کنید و به نظرات آن ها احترام بگذارید

گوش دادن به همکاران باعث می شود روابط بهتری با آن ها برقرار کنید و هر دو طرف احساس کنید که می توانید خلاقیت بیشتری ارائه دهید. بحث در مورد ایده ها با همکاران نه تنها تفکر خلاق در محیط کار را افزایش می دهد، بلکه محیط کاری را نیز خلاقانه تر می کند.

گلن لوئیس یکی از مشهورترین مشاروران دنیا در زمینه کسب و کار می گوید: «رهبرانی که به پیروان خود خوب گوش می دهند، قادرند روابطی قابل اعتماد، شفاف و منصفانه با آن ها برقرار کنند. چرا که در این صورت پیروان مطمئن می شوند که رهبران بهترین ها را برای آنان می خواهند. بنابراین اگر خواهان موفقیت هستید پس به نظرات دیگران هم گوش کنید.»

یک ضرب المثل قدیمی هست که می گوید، هر سری یک صدایی دارد چرا که گوش دادن و احترام گذاشتن به نظرات دیگران نه تنها باعث می شود تا اعتماد آن ها به شما جلب شود؛ بلکه می توانید از خلاقیت بیشتری در زمینه کاری خود بهره مند شوید.

۴ – مربیان و منتقدان برجسته و خوبی در زمینه شغلی تان پیدا کنید

رسیدن به موفقیت پروسه های متفاوتی دارد و یکی از مهم ترین مراحلی که شما را به سمت استفاده از تفکر خلاق در محیط کار خود سوق می دهد، مراجعه به مربیان و منتقدان برجسته در حیطه کاری تان است. پیش از این که دست به کاری جدید و ایده ای نو بزنید، بهتر است با مربی خود مشورت کنید تا راه هایی برای پیشرفت بیشتر جلوی پایتان بگذارد. اد کاتمول رئیس کمپانی انیمیشن سازی «پیکسار» می گوید:

«در اوایل شروع کار فیلم های مان بسیار افتضاح بودند و ما تصمیم گرفتیم به نقل قول های چندین منتقد گوش کنیم تا متوجه مشکلات و ضعف های کاری شویم. این یک حقیقت است که ما در ابتدای شروع کار در پیکسار بسیار ضعیف عمل کردیم؛ اما موضوع مهم این است که هیچ گاه دست از تلاش برنداشتیم. این را به یاد داشته باشید که همه کسب و کارهای موفق روزی ضعیف بوده اند و عیب و نقص هایی داشته اند، اما با تلاش و پشتکار به موفقیت رسیده اند.» با تمام این تفاسیر به شما توصیه می کنیم که حتما از نظرات مربیان و منتقدین خود برای خلق ایده های جدید و تفکر خلاق در محیط کار خود استفاده کنید.

پشت هر کسب و کار موفق بارها شکست و زمین خوردن وجود دارد

۵ – پشت هر کسب و کار موفق بارها شکست و زمین خوردن وجود دارد

شما اگر می خواهید در زندگی موفق شوید، نباید از شکست هراس داشته باشید و خودتان را از آن مخفی کنید. شکست قسمتی از دستور تهیه موفقیت است، و باید بدانید که بدون شکست موفقیت غیرممکن است. اگر زندگی نامه افراد موفق را مطالعه کرده باشید متوجه می شوید که بزرگ ترین موفقیت آن ها پس از سخت ترین شکست آن ها اتفاق افتاده است. شما تا زمانی که شکست نخورید، چیز جدیدی کشف نمی کنید. اگر شکست نخورید ماجراجویی ندارید و زندگی تان پیشرفت نخواهد کرد و حتما این جمله معروف را شنیده اید که شکست مقدمه پیروزی است.

نشریه‌ هاروارد بیزینس ریویو در یکی از گزارش های خود گفته ‌است:

«بر اساس تحقیقات پروفسور ساراس ساراواتی، مشخص شده است که اکثر افراد، برای کشف خلاقیت های جدید همیشه اشتباه می کنند.» و در ادامه «هوارد اشولتز» را مثال می زند. هنگامی که شرکت جیورنل در سیاتل افتتاح شد، شرکت دیگری با نام استار باکس که دارای یک فروشگاه بزرگ و مجهز بود، رقیبی جدی برای او به شمار می آمد. اما اشولتز می گوید: «ما مجبور بودیم اشتباهات زیادی بکنیم تا مدلی را کشف کنیم که جواب دهد.»

۶ – خلاقیت به همراه اعتبار و اعتماد

همه کسانی که به فکر خلاقیت هستند، اولین تصویری که به ذهن شان می رسد، تصویر یک نویسنده یا هنرمندی دلشکسته است. چرا که بسیاری از افراد، خلاقیت را هم تراز با احساساتی همچون ترس، ناامیدی، شکست و ناسازگاری می دانند. بعضی از افراد فکر می کنند هنگامی که کاری خوب پیش برود، یعنی آن کار حتما خلاقانه است. در صورتی که این گونه نیست. خلاقیت با تلاش و سازگاری خلق می شود. اگر به صورت پیوسته کار کنید نه تنها اعتبار بیشتری به دست می آورید؛ بلکه خلاقیت تان هم افزایش پیدا می کند.

شما باید به عنوان یک رهبر بیشتر از سایر افراد تیم فعالیت داشته باشید و همچنین در انجام یک سری از فعالیت ها با اعضای گروه خود مشارکت کنید؛ این کار باعث می شود تا در میان سایر همکاران خود از اعتبار بیشتری برخوردار شوید و همچنین جزو یکی از افراد خلاق گروه محسوب شوید.

۷ – صداقت و راستگویی مهم ترین اصل برای داشتن یک ذهن خلاق

عدم صداقت در کارها یکی از راه های از دست دادن اعتبار است. پس همیشه با خودتان و اطرافیانتان صادق باشید. اگر همکارانتان احساس کنند که می توانند به شما اعتماد کنند، کارهای بیشتری را به شما پیشنهاد می دهند. صداقت پایه و اساس محکمی برای انجام هر کاری محسوب می شود.

اگر خواهان موفقیت هستید باید بدانید که مهمترین اصل برای رسیدن به موفقیت داشتن اعتبار و اعتماد در میان دیگران است؛ چرا که اگر همکاران تان احساس کنند شما با آن ها به اندازه کافی صداقت ندارید؛ مطمئا به شما اعتماد نخواهند کرد و در نتیجه پیشنهاد کاری کمتری به شما ارائه خواهد شد.

بهتر است در طول پروسه استفاده از تفکر خلاق در محیط کار با خودتان و از همه مهمتر با همکاران تان صادق باشید. با این کار ممکن است با ایده های فوق العاده به آسانی کنترل خودتان را از دست بدهید؛ اما باید یاد بگیرید درباره‌ی اتفاقات ممکن و غیرممکن با خودتان روراست باشید.

با دیگران همکاری و مشارکت داشته باشید

۸ – با دیگران همکاری و مشارکت داشته باشید

کارتین ویلی فیلیپس در مورد استفاده از تفکر خلاق در محیط کار می گوید: «کارهای گروهی خروجی بهتری نسبت به فعالیت های انفرادی دارند.» همان طور که پیش تر گفتیم برای ایجاد ایده های جدید باید از دیگران هم کمک بگیرید چرا که ذهن ها متفاوت است و همین تفاوت یعنی زمینه ای برای رشد و خلق ایده های جدید و نو آورانه تر. در واقع همکاری نه‌ تنها موجب بهبود تفکر خلاق در محیط کار خودتان می شود، بلکه بین شما و تیم‌ تان صلح و دوستی ایجاد می کند.

۹ – سعی کنید همیشه شوخ طبع باشید

به عنوان یک رهبر باید طوری با همکارانتان برخورد کنید که بتوانند به راحتی و با فکری باز کار کنند. شوخ طبعی به افراد کمک می کند تا احساس آرامش بیشتری داشته باشند و با تمایل بیشتری به کار بپردازند. برای بهبود اعتبار خود نزد دیگران و جلب حمایت آن ها در زمان های مناسب با آن ها شوخی کنید و به این ترتیب تفکر خلاق در محیط کار آن ها را تا جایی که می توانید افزایش دهید.

بر اساس تجربیات وقتی در میان یک گروه، روابط صمیمانه تر باشد، قطعا بازدهی بهتری دارد. شما به عنوان رهبر گروه باید روحیه ای انعطاف پذیر داشته باشید و برای این که اعتبار خود را بالا ببرید به اطرافیان تان کمک کنید تا احساس بهتری نسبت به خودشان و توانایی هایشان داشته باشند. بهتر است گاهی اوقات برای صمیمی تر شدن فضا از شوخی ‌های ظریف و مناسب استفاده کنید و چشمه های خلاقیت را به جوشش درآورید.

۱۰ – خودتان را برای شکست های احتمالی آماده کنید

همان طور که گفتیم شکست مقدمه پیروزی است. اگر می خواهید فردی متفکر و خلاق باشید و به خوبی از تفکر خلاق در محیط کار بهره ببرید؛ اول از هرچیزی باید خودتان را برای هر شکست آماده کنید و اگر شکست خوردید آنقدر با خودتان روراست باشید که شکست را قبول کنید.

شاید بروز دادن خطاها و ضعف های خود در محیط کاری برای تان بسیار سخت باشد، اما باید بدانید که با اعتراف به خطاهای خود همکاران تان متوجه می شوند که شما عاشق کارتان هستید و رشد و ارتقا گروه برایتان اهمیت زیادی دارد.

۱۱ – تمرکز زیادی بر روی مکالمات خود داشته باشید

بهترین راه برای به دست آوردن ایده ها و خلاقیت های جدید صحبت کردن با دیگران است. همان طور که گفتیم هر فرد دیدگاه و تفکر متفاوتی نسبت به دنیا دارد. آدم ها مجموعه ای از تجربیات و آزمون و خطاهای متفاوت هستند که می توانید با صحبت کردن با آن ها نسبت به دیدگاه هایی که دارند آشنایی پیدا کنید و از تجریبات و آگاهی های آن ها در زمینه کاری شان استفاده کنید.

مدام در حال یادگیری چیزهای جدید باشید - تفکر خلاق در محیط کار

۱۲ – مدام در حال یادگیری چیزهای جدید باشید

موفق ترین شخصیت های دنیا مانند «بیل گیتس، اپرا وینفری و مارک زاکربرگ» معتقد هستند که باید روزانه ۵ ساعت را به یاد گرفتن چیزهای جدید اختصاص دهید. این افراد اعتقاد شدیدی به پرورش ذهن دارند و اعتقاد دارند، برای رشد بیشتر و خلق ایده های جدید باید همیشه در پی یافتن چیزهای جدید بود و سپس به دنبال راهی برای پیاده سازی آموخته ها در صنعت مربوطه باشند.

۱۳ – برای خلاقیت سعی کنید در پی تجربه های جدید باشید

استیوز جابز در مورد تفکر خلاق در محیط کار می گوید: «خلاقیت حاصل تجربه هاست. شما هرچقدر از تجارب بیشتری برخوردار باشید راحت تر می توانید به مشکلات تان رسیدگی کنید. به همین خاطر بهتر است تا جایی که می توانید تجارب بیشتری کسب کنید.» اما کسب تجربه های جدید به این معنی نیست که حتما به سفرهای دور و دراز بروید و یا به قول معروف دنیا دیده شوید؛ زندگی با سختی ها و بالا و پایین هایش به شما درس های زیادی می دهد که شما با یادگیری این تجربه ها می توانید مهارت های خلاقانه ای به دست آورید.

 ۱۴ – خودتان را دوست داشته باشید

در دوران جوانی هنگامی که می خواستیم کاری را انجام دهیم، باید حتما اطمینان حاصل می کردیم که از انجام آن کار لذت خواهیم برد. برای مثال ممکن است پوشیدن یک جفت کفش جدید حس خوبی به ما منتقل کند. بهتر است روزهایی را به خودتان اختصاص دهید؛ چرا که وقتی به خودتان اهمیت بدهید و یک زمان مشخص را صرف رسیدن به کارهای مورد علاقه تان کنید؛ انرژی بیشتری برای ادامه کار و تفکر خلاق در محیط کار خود پیدا خواهید کرد. در واقع این کاری است که اکثر رهبران بزرگ انجام می دهند. سعی کنید خودتان را بهتر بشناسید و زمانی را به کارهای خود اختصاص دهید.

۱۵ – احساس مسئولیت پذیری داشته باشید

مسئولیت پذیری باعث می شود تا ذهن شما ایده های خلاقانه تری تراوش کند؛ چرا که شما در برابر یک کار خاص مسئولیت دارید و همین سبب می شود تا همیشه نگران اوضاع و کیفیت کار باشید. وقتی شما مسئولیت کارهای تان را بر عهده می گیرید، همکاران تان روی شما حساب ویژه ای باز می کنند و در میان آن ها از احترام و اعتبار ویژه ای برخوردار خواهید شد.

فعالیت های گذشته تان را مورد بررسی قرار دهید

۱۶ – فعالیت های گذشته تان را مورد بررسی قرار دهید

هر شکست می تواند تجربه ای باشد تا شما را از انجام بسیاری از اشتباهات باز دارد و به سمت تفکر خلاق در محیط کار سوق دهد. بنابراین بهتر است گاهی اوقات فعالیت های گذشته تان را بررسی کنید تا علاوه بر این که ایده های جدیدی خلق کنید؛ بلکه تمامی آن مسائل یاد آوری جدی باشد تا شما را از انجام دوباره خطاها باز دارد. یادتان باشد که خلاقیت مستلزم این است که اول از همه اعتماد به نفس داشته باشید و تا جایی که ممکن است با اطمینان عمل کنید.

۱۷ – روابط اجتماعی خوبی داشته باشید

متاسفانه و یا خوشبختانه باید بدانید که برای پیشرفت و داشتن تفکر خلاق در محیط کار به دیگران و ارتباط با آن ها نیاز دارید. در واقع اگر می خواهید پیشرفت چشمگیری در این زمینه داشته باشید، بهتر است تا حدودی با مهارت شبکه سازی آشنا شوید.

ارتباط موثر یکی از ضمیمه های اصلی برای پیشرفت در محیط کار است. عدم ارتباطات صحیح می تواند مسیر پیشرفت شما را تا حدودی مسدود کند. برقراری ارتباط مهارتی است که عموما آن را دست کم می‌گیرند که در محل کار بی نهایت مفید است. وقتی این مهارت را توسعه دهید، می‌توانید یک رهبر خلاق و اثرگذار باشید.

۱۸ – فرصت های خوب تان را دو دستی بچسبید

شما برای این که یک رهبر مورد اطمینان باشید، باید به دیگران کمک کنید. این کار ممکن است تا حد زیادی خسته کنند و دشوار باشد؛ اما باعث می شود تا شما به یکی از معتمدترین افراد گروه تبدیل شوید. همان طور که پیش تر گفتیم در محدویت هاست که خلاقیت ها شکوفا می شوند؛ پس با تمام این تفاسیر بهتر است سعی کنید با استفاده از مهارت ارتباطات و تفکر خلاق در محیط کار پروژه های خود را به اتمام برسانید. با این کار همکاران شما متوجه می شوند که می توانند روی شما حساب باز کنند؛ چرا که شما یک فرد مقرراتی و منظم هستید.

به دیگران احترام بگذارید

۱۹ – به دیگران احترام بگذارید

این که شما تا چه اندازه در کار خود موفق هستید مهم است؛ اما اگر به دیگران احترام نگذارید در واقع موفقیت شما پوچ و بی ارزش می شود. نه تنها در حیطه کاری بلکه در زندگی شخصی تان هم وقتی که به دیگران احترام می گذارید، از احترام و اعتبار بیشتری برخوردار خواهید شد.

«جین داتون» استاد دانشگاه میشیگان راس درباره ارتباطات متقابل و بهبود تفکر خلاق در محیط کار تحقیقاتی انجام داده است و می گوید: «ما طی پژوهش ‌های خود نشان دادیم که هم کاری همراه با احترام تنها یک روش خوب برای تعامل نیست، بلکه کاتالیزور و پرورش ‌دهنده خلاقیت است.» بنابراین با ایجاد محیطی دوستانه نه تنها به بهبود تفکر خلاق در محیط کار خود کمک خواهید کرد، بلکه زمینه ای را فراهم می کنید تا افراد اطراف شما هم رشد و ترقی کنند.

امیر ابوالمعصوم
با تلاش و زحمت مهندسی فناوری اطلاعات رو گرفتم اما با عشق تولید محتوا انجام میدم .