اسکار ۲۰۲۰ چه خبر است؟

oscar-aradmag-001
oscar-aradmag-001

اسکار یکی از بزرگ‌ترین جوایز دنیای سینما است که جز آرزوهای هر بازیگری است که برای یک‌بار هم که شده این جایزه را برنده شود.امسال نود و دومین مراسم اسکار برگزار می‌شود،اما بدون مجری!

این دومین سالی است که مراسم اسکار بدون مجری برگزار می‌شود. نود و دومین مراسم جوایز اسکار، توسط آکادمی علوم و هنرهای سینما در سالن تئاتر دالبی، هالیوود، لس‌آنجلس برگزار خواهد شد. این مراسم پس از یک دهه برگزاری در اواخر فوریه، امسال نهم فوریه ۲۰۲۰ برگزار می‌شود. در این مراسم جوایز آکادمی اسکار (که بانام جوایز آکادمی نیز شناخته می‌شوند) در ۲۴ رشته اهدا می‌شوند. این مراسم در آمریکا به‌صورت زنده از شرکت پخش رسانه‌ای آمریکا (ای بی سی) پخش می‌شود و تهیه‌کنندگان آن لینت هاول تیلور و استفانی الن خواهند بود.

بسیاری از فیلم‌ها و بازیگران کاندید شده در اسکار،با کاندیداهای گلدن گلوب مشترک بوده و فیلم جوکر و مرد ایرلندی بسیار درخشان در لیست کاندیداهای اسکار ظاهرشده‌اند.

در ادامه به بررسی لیست کاندیداهای اسکار ۲۰۲۰ می‌پردازیم،با آرادمگ همراه باشید:

بهترین فیلم:

بهترین کارگردان:

  • بونگ جون هو برای فیلم Parasite
  • سم مندس برای فیلم ۱۹۱۷
  • تاد فیلیپس برای فیلم Joker
  • مارتین اسکورسیزی برای فیلم The Irishman
  • کوئنتین تارانتینو برای فیلم Once Upon a Time in Hollywood

بهترین بازیگر زن:

  • سینتیا اریوو برای فیلم Harriet
  • اسکارلت جوهانسون برای فیلم Marriage Story
  • سیرشا رونان برای فیلم Little Women
  • شارلیز ترون برای فیلم Bombshell
  • رنی زلوگر برای فیلم Judy

بهترین بازیگر مرد:

  • آنتونیو باندراس برای فیلم Pain and Glory
  • لئوناردو دی‌کاپریو برای فیلم Once Upon a Time in Hollywood
  • واکین فینیکس برای «جوکر»
  • آدام درایور برای فیلم Marriage Story
  • جاناتان پرایس برای فیلم The Two Popes

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد:

  • تام هنکس برای فیلم A Beautiful Day in the Neighborhood
  • سر آنتونی هاپکینز برای فیلم The Two Popes
  • آل پاچینو برای فیلم The Irishman
  • جو پشی برای فیلم The Irishman
  • برد پیت برای فیلم Once Upon a Time in Hollywood

بهترین بازیگر نقش مکمل زن:

  • کتی بیتز برای فیلم Richard Jewell
  • لورا درن برای فیلم Marriage Story
  • اسکارلت جوهانسون برای فیلم Jojo Rabbit
  • فلورنس پیو برای فیلم Little Women
  • مارگو رابی برای فیلم Bombshell

بهترین طراحی لباس:

  • فیلم Jojo Rabbit
  • فیلم Once Upon a Time in Hollywood
  • فیلم The Irishman
  • فیلم Joker
  • فیلم Little Women

بهترین تدوین صدا:

  • فیلم ۱۹۱۷
  • فیلم Ad Astra
  • فیلم Ford v Ferrari
  • فیلم Joker
  • فیلم Once Upon a Time in Hollywood

بهترین میکس صدا:

  • فیلم ۱۹۱۷
  • فیلم Ford v Ferrari
  • فیلم Joker
  • فیلم Once Upon a Time in Hollywood
  • فیلم Star Wars: The Rise of Skywalker

بهترین انیمیشن کوتاه:

  • (Dcera (Daughter
  • Hair Love
  • Kitbull
  • Memorable
  • Sister

بهترین فیلم کوتاه:

  • Brotherhood
  • Nefta Football Club
  • The Neighbors’ Window
  • Saria
  • A Sister

بهترین تدوین:

  • Ford v Ferrari
  • The Irishman
  • Jojo Rabbit
  • Joker
  • Parasite

بهترین موسیقی متن اورجینال:

  • ۱۹۱۷
  • Joker
  • Little Women
  • Marriage Story
  • Star Wars: The Rise of Skywalker

بهترین مستند:

  • American Factory
  • The Cave
  • The Edge of Democracy
  • For Sama
  • Honeyland

بهترین مستند کوتاه:

  • In the Absence
  • (Learning to Skateboard in a Warzone (If You’re a Girl
  • Life Overtakes Me
  • Louis Superman
  • Walk Run Cha-Cha

بهترین فیلم خارجی‌ زبان:

  • فیلم Corpus Christi از لهستان
  • فیلم Honeyland از مقدونیه شمالی
  • فیلم Les Miserables از فرانسه
  • فیلم Pain and Glory از اسپانیا
  • فیلم Parasite از کره جنوبی

بهترین طراحی صحنه:

  • ۱۹۱۷
  • The Irishman
  • Jojo Rabbit
  • Once Upon a Time in Hollywood
  • Parasite

بهترین جلوه‌های ویژه:

  • Avengers: Endgame
  • ۱۹۱۷
  • The Irishman
  • The Lion King
  • Star Wars: The Rise of Skywalker

بهترین فیلم‌برداری:

  • راجر دیکنز برای فیلم ۱۹۱۷
  • رودریگو پریتو برای فیلم The Irishman
  • لارنس شر برای فیلم Joker
  • جارین بلاشکا برای فیلم The Lighthouse
  • رابرت ریچاردسون برای فیلم Once Upon a Time in Hollywood

بهترین چهره‌پردازی و آرایش مو:

  • ۱۹۱۷
  • Bombshell
  • Maleficent: Mistress of Evil
  • Judy
  • Joker

بهترین انیمیشن:

  • انیمیشن How to Train Your Dragon: The Hidden World
  • انیمیشن I Lost My Body
  • انیمیشن Klaus
  • انیمیشن Missing Link
  • انیمیشن Toy Story 4

بهترین فیلم نامه اقتباسی:

  • The Irishman به قلم استیون زایلیان
  • Jojo Rabbit به قلم تایکا وایتیتی
  • Joker به قلم تاد فیلیپس و اسکات سیلور
  • Little Women به قلم گرتا گرویگ
  • The Two Popes به قلم آنتونی مک‌کارتن

بهترین فیلم نامه اورجینال:

  • ۱۹۱۷ به قلم سم مندس و کریستی ویلسون
  • Knives Out به قلم رایان جانسون
  • Marriage Story به قلم نوآ بامباک
  • Once Upon a Time in Hollywood به قلم کوئنتین تارانتینو
  • Parasite به قلم بونگ جون-هو و جین وون هان

بهترین آهنگ اورجینال:

  • I Can’t Let You Throw Yourself Away از انیمیشن Toy Story 4
  • I’m Gonna) Love Me Again) از فیلم Rocketman
  • I’m Standing With You از فیلم Breakthrough
  • Into the Unknown از انیمیشن Frozen 2
  • Stand Up از فیلم Harriet

فاطمه محمدی
فوق لیسانس گرافیک و عاشق دنیای شگفت انگیز هنر!هنر همیشه دغدغه اصلی زندگی من بوده،خواندن درباره هنر امروز به یک عادت برای من تبدیل شده،هدف من به اشتراک گذاشتن دریچه ای از تاریخ شگفت انگیز هنر با شماست!