بهترین عملکرد در دانشگاه با ۷ راهکار ساده

بهترین عملکرد در دانشگاه

در دانشگاه انسان درگیر چالش های جدیدی خواهد شد. دانشگاه موجب می شود تا فرد خود را برای یک زندگی مستقل و کاملا پر از پیچ و خم آماده کند. نگران نباشید ما احساسات شما را درک می کنیم، چون خودمان قبلا این دوران را گذرانده ایم. به خودتان سخت نگیرید، چون نیازی به سخت گیری نیست و شما اگر نظم، برنامه ریزی و سازماندهی کردن را بیاموزید، و با داشتن بهترین عملکرد در دانشگاه خیلی راحت به سمت موفقیت گام بردارید.

از این رو تصمیم گرفته ایم در مقاله برای شما عزیزان به مباحثی جهت کنترل به هم ریختگی برای داشتن بهترین عملکرد در دانشگاه ارائه کنیم. پس ادامه مقاله رو مطالعه کنید تا با چگونگی کنترل زندگی خود در دانشگاه آشنا شوید.

۱ – در دوران دانشگاه نظم داشته باشید

با ترتیب خاصی که نیازهای شما برطرف شود کتاب ها و جزوات خود را بچینید. چون شما در تمام روزهای هفته کلاس نخواهید داشت و کلاس ها در روزها و ساعات مختلف برگزار می شود. کتاب های اضافی خود را به دانشگاه نبرید چون ممکن است باعث ایجاد استرس در شما شوند؛ و همین استرس امکان ارائه بهترین عملکرد در دانشگاه را از شما می گیرد.

۲ – علاوه بر درس باید به خودتان برسید و سر وقت غذایتان را بخورید

خوردن وعده های غذایی به صورت کامل یکی از نکات مهمی است که خیلی از دانشجوها ممکن است به خاطر فشردگی های زمانی به آن توجه کافی نداشته باشند، که این اشتباهی بزرگ است. شما نمی توانید روی کار و یا درس خود تمرکز کافی داشته باشید، مگر این که انرژی لازم بدنتان را با خوردن غذا تامین کنید، وقتی نتوانید درست فکر کنید مطمئنا در رسیدن به هدفتان و ارائه بهترین عملکرد در دانشگاه دچار مشکل می شوید.

خواب خود را تنظیم کنید

۳ – خواب خود را تنظیم کنید و به میزان کافی استراحت داشته باشید

انسان ها به خواب کافی در طول شبانه روز نیاز دارند. وقتی شما به اندازه کافی نخوابید، از نظر آرامش روحی، جسمی و ذهنی دچار مشکل خواهید شد و تمرکز لازمه را بر روی درس و کار خود نخواهید داشت. اگر به اندازه کافی خواب نداشته باشید، فعالیت های جسمی، مغزی و گوارشی شما مختل می شود، و همین موضوع ممکن است در کلاس درس شما را دچار خواب گرفتگی کند و از نکات اصلی درس و به طور کل بهترین عملکرد در دانشگاه جا بمانید.

۴ – نظافت شخصی و حمام خود را حتما انجام دهید

برخی از دانشجویان به خاطر فشارهای زیادی که به خودشان وارد می کنند، علاوه بر این که غذا و خواب خود را فراموش می کنند، بلکه از نظافت شخصی و حمام کردن نیز غافل می شوند. یکی از کارهایی که موجب سلامتی جسم و روح می شود همین حمام کردن است. پاکیزه تر بودن سالم تر بودن جسم، بدن و ذهن شما را بیشتر به سمت موفقیت سوق می دهد. حمام آب گرم باعث می شود هورمون لذت از بدن شما ترشح شود.

۵ – لباس های خانه را از لباس دانشگاه جدا کنید

افرادی هستند که با لباس های خانگی مانند لباس های اسپرت به دانشگاه می روند، این موضوع باعث می شود که فرد جدیت لازم را در اجتماع نداشته باشد و مهمتر این که اعتماد به نفس دانشجو پایین می آید. پوشیدن لباس های مناسب نشان دهنده شخصیت دانشجو می باشد و از اهمیت آن در داشتن بهترین عملکرد در دانشگاه نمی توان غافل شد.

بهترین عملکرد در دانشگاه - مطالعه

۶ – تنها هدف دانشگاه سر کلاس رفتن نیست

کلاس تنها یکی از راه حل های یادگیری درس های رشته خودتان است و شما می توانید از راه های زیادی اطلاعات مربوط به رشته خودتان را کسب کنید، مانند جستجوی آنلاین، مطالعه کتاب های دیگر و غیره. وقتی نمی توانید به کلاس برسید، نگران چیزی نباشید چون می توانید با تلاش آن را جبران کنید و غیبت چیزی عادی است و ممکن است برای هر دانشجویی اتفاق بیفتد.

اما به این نکته توجه داشته باشید که نباید این کار را به صورت مداوم انجام دهید؛ زیرا شما را از داشتن بهترین عملکرد در دانشگاه و به طور کلی از مسیر موفقیت دور خواهد کرد. در هر صورت، شما از وقت و زمان ارزشمند خود برای دانشگاه رفتن استفاده می کنید، پس تا جایی که می توانید آن را به بطالت نگذرانید تا بتوانید به اهداف خود و نتایج مطلوبی که مدنظرتان هست برسید.

۷ – به موفقیت های خود افتخار کنید

دوران مدرسه را با دانشگاه مقایسه نکنید و دیگر نمرات ۱۹ و ۲۰ ملاک نیست. در دانشگاه اگر نمره خوبی نگرفتید یا نمره ای مانند ۱۶ کسب کردید نگران نباشید، چون شما می توانید ابتدا زیرکانه اقدام عقب نشینی کنید و با برنامه ریزی و تلاش هجومی دوباره را طرح ریزی کنید، و با یک حمله ناگهانی، دوباره گام های استوار خود را به سمت موفقیت بردارید. یادتان باشد که استرس در تمام لحظات دوران دانشگاه وجود دارد، اما شما می توانید با به کارگیری روش های خود بر استرسی که دارید چیره شوید. موفق باشید.

امیر ابوالمعصوم
با تلاش و زحمت مهندسی فناوری اطلاعات رو گرفتم اما با عشق تولید محتوا انجام میدم .