۸ راهکار طلایی برای موفقیت و افزایش اعتماد به نفس در کار

8 راهکار طلایی برای موفقیت و افزایش اعتماد به نفس در کار

تاکنون به این موضوع فکر کرده اید که برای افزایش اعتماد به نفس در کار خود باید چه کارهای را انجام دهید؟! اصلا جای نگرانی نیست. ما در این مقاله سعی خود را به کار گرفته ایم تا شما را در یافتن شغل مناسب و افزایش اعتماد به نفس در کار موردنظرتان یاری دهیم. امیدواریم با مطالعه ادامه این مقاله شما را در مسیر رسیدن به موفقیت در کسب و کار خود هدایت کنیم. لطفا با ما همراه باشید.

۱ – موفقیت هایی را که به دست می آورید مهم بدانید

همیشه موفقیت های خود را در لیستی بنویسید و همراه خود داشته باشید، زیرا این روش باعث افزایش اعتماد به نفس در کار موردنظرتان می شود؛ همچنین در بهبود توانمندی های شما تاثیر خارق العاده ای خواهد داشت. از طرف دیگر این لیست به شما کمک می کند تا شغل مناسب خود را سریع تر بیابید.

این نکته را بدانید افرادی که به شما اعتماد به نفس می دهند و توانایی های شما را برایتان یاد آوری می کنند همیشه در کنار شما حضور ندارند. لذا مرور این لیست می تواند فقدان آن ها را برای شما به خوبی جبران کند و موجب افزایش اعتماد به نفس در کار شما شود.

این لیست می تواند شامل موارد زیر باشد :

جایزه هایی که کسب کرده اید

خانه جدیدی که خریده اید

زبان های دیگری که در حال یادگیری آن ها هستید

اقداماتی که برای یک شروع یک کار جدید انجام داده اید

از سوی دیگر این فرآیند به شما در تشخیص این که آیا قادر به پذیرش مسئولیت های سنگین هستید یا هنوز کارهایی که راحت تر هستند را باید انجام دهید، کمک می کند.

به نیروهای کاری جدید خود کمک کنید

۲ – به نیروهای کاری جدید خود کمک کنید

در زندگی دیگران تغییراتی را ایجاد کنید که در زندگی آن ها تاثیر مثبتی داشته باشند، زیرا یکی از بهترین کارهای است که می توانید خود را به فردی مطمئن تبدیل کنید و به افزایش اعتماد به نفس در کار خود کمک کنید.

زمانی که شما کسی را راهنمایی می کنید و یا به او مشاوره می دهید و آن فرد موفق می شود، شما حس خوبی را تجربه خواهید کرد و همین باعث افزایش اعتماد به نفس در کار شما می شود. آن ها از شما به خاطر تاثیر مثبت در زندگی شان تشکر و قدردانی خواهند کرد، که همین موضوع اعتماد به نفس شما را تا حد زیادی بالا می برد.

چگونه به افرادی که تازه وارد کار می شوند کمک کنیم؟!

 • می توانید آن ها را به افرادی که تجربه بالاتری دارند معرفی کنید
 • با آن ها بیشتر ارتباط داشته باشید تا بتوانید اطلاعاتی در مورد شرکت در اختیارشان قرار دهید. مانند دعوت به صرف نهار و …
 • وقتی می فهمید که افراد تازه کار با مشکلی موجه شده اند، آن ها را راهنمایی کنید.
 • میز خود را در کنار میز افراد جدید قرار دهید تا در صورت بروز مشکل، آن ها را سریع تر برطرف نمایید.

این کار چه تاثیری بر اعتماد به نفس شما می گذارد؟

وقتی شما با تاثیر مثبتی که روی کارکنان جدید می گذارید موجب بالا رفتن بهره وری کارکنان شوید، توجه مدیران را به خود جلب می کنید و اعتماد آن ها نسبت به شما بیشتر خواهد شد، و یک هم صحبتی کوتاه با مدیر، باعث افزایش اعتماد به نفس در کار می شود و همین موضوع تا حد زیادی شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

۳ – حس رقابت را در خود تقویت کنید

شیوه های مختلفی برای درخواست شغل وجود دارند که درخواست آنلاین یکی از آن ها می باشد و تعداد زیادی متقاضی شغل مورد نظر شرکت می کنند و شما نباید خودتان را از آن ها متمایز بدانید.

آیا بازاری با نام بازار پنهان وجود دارد؟ چندی پیش مطلبی حول همین موضوع در مجله فورچون چاپ شد: «بیش از  ۷۰ درصد آگهی های استخدامی، در مکان هایی که به دنبال شغل مناسب می گردید، منتشر نمی شوند!»

اگر با خلاقیت به دنبال شغل مورد نظر خود بگردید می توانید به خوبی از استعدادهای خود بهره مناسب را ببرید. در ادامه شما را برای رسیدن به اهدافتان راهنمایی می کنیم.

 • اگر تخصص لازمه را دارید، می توانید کار خود را با وبلاگ نویسی آغاز کنید
 • ایجاد گروهی در LinkedIn خالی از لطف نیست تا با افرادی که در این زمینه شما کار می کنند ارتباط برقرار کنید.
 • در بیرون از محیط کار با همکاران خود گروهی ایجاد کنید و هدف های بزرگ را در نظر داشته باشید.
 • می توانید در مورد شغل خود کتاب الکترونیکی ایجاد کنید و مشکلات و راه حل های مدنظرتان را در آن بگنجانید، و حتما آن را در اختیار همکاران خود قرار دهید.
 • همیشه کارهایی که انجام می دهید با افراد دیگر یکسان نیست. آن ها بعضی اوقات کاری را شروع می کنند که دیگران نمی خواهند آن ها را آغاز کنند.
 • این نکته را در نظر داشته باشید که اگر شما با ارائه یک ایده خوب سبب پیشرفت و موفقیت شرکت شوید، بدون توجه به این که در چه جایگاهی قرار دارید، حس خارق العاده ای به شما می دهد.

از رفتارهای افراد دیگر الگو برداری کنید

۴ – از رفتارهای افراد دیگر الگو برداری کنید

این موضوع اثبات شده است، افرادی که در طول تاریخ همواره موفق بوده اند، در کار و زندگی شان با چالش های زیادی موجه شده اند. زندگینامه افراد موفقی که آن ها را الگوی خود می دانید را مطالعه کنید؛ تا شاید ذهنیت شما را در مورد اقداماتی که برای موفقیت می خواهید انجام دهید، تغییر دهند و موجب افزایش اعتماد به نفس در کار موردنظرتان شوند.

از طرف دیگر تاثیر مثبت این کار را بر ذهن، افکار و تصمیمات خود خواهید دید، همچنین حس رضایت بیشتری را نسبت به خود پیدا می کنید که موجب افزایش اعتماد به نفس در کار و زندگی تان می شود.

۵ – یافتن یک مربی خوب به شما کمک خواهد کرد

این حقیقت را نمی توان انکار کرد که ما به تنهایی نمی توانیم به موفقیت ها و اهدافی که در سطوح بالایی قرار دارند، برسیم. مگر این که یک مربی ما را راهنمایی کند تا ما را به سمت موفقیت و اهدافی که داریم هدایت کند. انتظار ما از اطرافیان و خانواده مان این است که پاسخ همه سوالات ما را بدانند. اما توانمندی آن ها به اندازه یک مربی و مشاور حرفه ای نیست.

مربیان حرفه ای درباره سیل گسترده ای از آرزوهای خود مکالمات جامعی داشته اند. این مربیان با کسانی که در سازمان تصمیمات کلیدی می گیرند، ارتباط دارند و به آن ها مشاوره می دهند.

همکاری با یک مربی چگونه به ما کمک می کند:

 • مربیان می توانند به شما کمک کنند چون روزانه با افرادی مثل شما سر و کار دارند.
 • نتایج پیشرفت شما را کاملا صادقانه بیان می کنند
 • اگر شما سردر گم باشید، برای شما مشاور خوبی خواهند بود
 • در رسیدن به موفقیت به شما کمک می کنند
 • می توانید از نظرات یک مربی حرفه ای آگاه شوید و آن ها را به کار بگیرید

نیازی نیست که به تنهای مسیر موفقیت در کسب و کار را طی کنید؛ بلکه گرفتن مشاوره از مربیان حرفه ای به شما کمک شایانی در افزایش اعتماد به نفس در کار و زندگی تان خواهد کرد.

زندگی برای شما شبیه یک مسافرت است

۶ – زندگی برای شما شبیه یک مسافرت است

در جامعه ما، همه می خواهند راه صد ساله را یک شبه پشت سر بگذارند. به گفته رالف والدو امرسون «زندگی مقصد نیست بلکه یک مسافرت است.» اگر به این درک رسیدیم که ممکن است زندگی برای ما نتایجی را رقم بزند که انتظار آن ها را نداریم، می توانیم بگوییم که به درستی در مسیر موفقیت گام بر می داریم.

راه های افزایش اعتماد به نفس در کار برای رسیدن به موفقیت

از خود سطح توقع بالایی نداشته باشید

هیچ گاه دیر نیست و امکان بهبود برای شما هست

برای اینکه امید خود را از دست ندهید، در یک زمان، یک هدف را پیش بگیرید

۷ – بعد از شکست، اهداف خود را بازنویسی کنید

موفقیت و شکست اساس زندگی هستند و بدون این دو اصلی زندگی معنایی ندارد. به خودتان و تصمیماتی که می گیرید اعتماد داشته باشید تا زمانی که با مشکل و شکستی مواجه شدید، می دانید که می توانید بر آن غلبه و به اهدافتان برسید. پس همیشه اعتماد به نفس بالایی داشته باشید.

۸ – برای موفقیت مشکلات را تحمل و برای حل آن، کارهای دشوار را متحمل شوید

وقتی دیگران صادقانه با شما برخورد می کنند، نا امید نشوید. برای این که اعتماد به نفستان تحلیل نرود، لیست موفقیت های خود را بازنویسی و مرور کنید. وقتی اعتماد به نفستان بالا باشد، می توانید شغل مورد نظر خود را ساده تر به دست بیاورید و به اهدافتان برسید.

امیر ابوالمعصوم
با تلاش و زحمت مهندسی فناوری اطلاعات رو گرفتم اما با عشق تولید محتوا انجام میدم .